Veselé Vánoce bez zatýkání.

Kde žije „lid popelnicových polí“, Čaulidi pro chudé Ústečany a jak zjihlo srdce Lenky Bradáčové

Napsal/a Robert Malecký 22. prosince 2019
FacebookTwitterPocketE-mail

PSÍ UŠI. V neděli přesně v 5:19 ráno vstoupilo Slunce do obratníku Kozoroha. Nastal zimní slunovrat, začaly nám nejkratší dny a nejdelší noci v roce. Naše běžné chmury způsobené volební aktivací lidu popelnicových polí™ tak dostávají vědecký, astronomicky podložený základ. Ale nemusíme příliš smutnit, už se to bude jen zlepšovat a za pár dní jsou tu Velikonoce. Snad to všechno nějak přežijeme.

  • Nejprve snad k pojmu lid popelnicových polí™. Je to terminus technicus označující ty voličské skupiny, na které míří politika hnusu, lží, závisti a sousedovy mrtvé kozy. Džina z láhve vypustila původně ČSSD (Mládek, Štěch vs. živnostníci apod.), pak ale byla po právu zválcována těmi, kdo s nástroji demagogie, klamu a strachu umějí pracovat účinněji, a odeslána na smetiště politických dějin. My si teď rozbalíme předčasný vánoční dárek, který k tématu vydal Městský soud v Praze.

„Šířit lži a dezinformace je nebezpečné. Právem na svobodu projevu by se šíření lží a dezinformací zaštiťovat nemělo.“
(z nepravomocného rozsudku Městského soudu v Praze, Newsroom ČT24, 20. prosince)

Jde o kauzu, v níž Parlamentní listy žalovaly server Forum 24 kvůli názorovému textu s titulkem „Problémem senátora Valenty není jen střet zájmů, ale ruská žumpa jménem Parlamentní listy“. Žumpa neuspěla a rozsudek se otočil proti ní. Bereme to jako důkaz, že vedle svobodné novinařiny zůstává jedním z pilířů právního státu i nezávislá justice. Však taky proto mají společné nepřátele.


Článek reflektuje dění uplynulého týdne v citátech a výrocích politiků.

Ty samy o sobě nestačí, proto je HlídacíPes.org s jemným odstupem usazuje do patřičného kontextu.


  • V soutěži o nejrychlejší vánoční poselství letos zvítězil ústecký primátor za hnutí ANO Petr Nedvědický. Aby se on či jeho úředníci nemuseli na sítě obtěžovat o svátcích, přistálo tam minutové video už v neděli 22. prosince. Nebyl to jen projev z kategorie nejrychlejších, ale zároveň nejzbytečnějších.

https://www.facebook.com/magistratusti/videos/2485363595054551/

V kostce, pro ty, kdo pro předvánoční shon nemají ani tu minutu času navíc, přinášíme zhuštěný výběr v základních bodech.

1. Bylo 2019, bude 2020.
2. Buďte na sebe hodní.
3. Ohňostroj bude.
4. Opakuji, ohňostroj bude.

Už víme, co pan primátor řekl, teď, co neřekl: Jak vyřeší vyloučené lokality, co se zhruba miliardou dluhů, jak se vyvíjí spor o peníze za Mariánský most, který může už příští rok dovést stotisícové město k bankrotu. Zmínka o ohňostroji není náhodná, je to jediná věc, která se tak či onak Ústí týká. Typický produkt hnutí ANO, forma bez obsahu. Takové Čaulidi pro chudé Ústečany.

  • Vánoční dárek dostala i Klausova Trikolóra.

Zdroj: ukradeno na těch internetech

Už se těšíme, až podobných transpozic bude přibývat. Hlavu v pejru by z toho měl mít hlavně Tomio Okamura, kterému reálně hrozí, že o svůj elektorát v příštím roce přijde. I s důchodcem Baldou.

  • Vánoce jsou ale především svátky klidu, Lexaurinu a zatýkání. Tak se podívejme, jakou cestu od slavného předvánočního poselství z roku 2015 ušla vrchní státní zástupkyně a možná i budoucí paní prezidentka (mrk mrk) Lenka Bradáčová.

A po čtyřech letech:

A protože v naší krásné době se nic neděje samoúčelně a dramaturgie, ať už ji píše kdokoli, nám nabízí velké dramatické oblouky, vrátíme se na závěr ještě tématicky do Ústí nad Labem. Je to taková hezká tečka za tím naším případem.

Tak vida. I ta nejocelovější srdce nakonec jihnou. Klidnou mysl a pozor na žlučník.

Follow @malecak

Pop-up mobil Mobile (207451)
SMR mobil článek Mobile (207411)
SMR mobil článek 2 Mobile (207416)
SMR mobil článek 2 Mobile (207416-2)
SMR mobil článek 2 Mobile (207416-3)
SMR mobil pouze text Mobile (207431)

Líbil se vám tento text? Pokud nás podpoříte, bude budoucnost HlídacíPes.org daleko jistější.

Přispět 50 KčPřispět 100 KčPřispět 200 KčPřispět 500 KčPřispět 1000 Kč

LockPlatbu on-line zabezpečuje Darujme.cz

Skyscraper 2 Desktop (211796-4)