Víme, že vás reklamy otravují, můžete nezávislou žurnalistiku podpořit i jinak, například prostřednictvím systému Darujeme.cz.
Veselé Vánoce bez zatýkání.
HlídacíPes.org,

Kde žije „lid popelnicových polí“, Čaulidi pro chudé Ústečany a jak zjihlo srdce Lenky Bradáčové

PSÍ UŠI. V neděli přesně v 5:19 ráno vstoupilo Slunce do obratníku Kozoroha. Nastal zimní slunovrat, začaly nám nejkratší dny a nejdelší noci v roce. Naše běžné chmury způsobené volební aktivací lidu popelnicových polí™ tak dostávají vědecký, astronomicky podložený základ. Ale nemusíme příliš smutnit, už se to bude jen zlepšovat a za pár dní jsou tu Velikonoce. Snad to všechno nějak přežijeme.

  • Nejprve snad k pojmu lid popelnicových polí™. Je to terminus technicus označující ty voličské skupiny, na které míří politika hnusu, lží, závisti a sousedovy mrtvé kozy. Džina z láhve vypustila původně ČSSD (Mládek, Štěch vs. živnostníci apod.), pak ale byla po právu zválcována těmi, kdo s nástroji demagogie, klamu a strachu umějí pracovat účinněji, a odeslána na smetiště politických dějin. My si teď rozbalíme předčasný vánoční dárek, který k tématu vydal Městský soud v Praze.

„Šířit lži a dezinformace je nebezpečné. Právem na svobodu projevu by se šíření lží a dezinformací zaštiťovat nemělo.“
(z nepravomocného rozsudku Městského soudu v Praze, Newsroom ČT24, 20. prosince)

Jde o kauzu, v níž Parlamentní listy žalovaly server Forum 24 kvůli názorovému textu s titulkem „Problémem senátora Valenty není jen střet zájmů, ale ruská žumpa jménem Parlamentní listy“. Žumpa neuspěla a rozsudek se otočil proti ní. Bereme to jako důkaz, že vedle svobodné novinařiny zůstává jedním z pilířů právního státu i nezávislá justice. Však taky proto mají společné nepřátele.


Článek reflektuje dění uplynulého týdne v citátech a výrocích politiků.

Ty samy o sobě nestačí, proto je HlídacíPes.org s jemným odstupem usazuje do patřičného kontextu.


  • V soutěži o nejrychlejší vánoční poselství letos zvítězil ústecký primátor za hnutí ANO Petr Nedvědický. Aby se on či jeho úředníci nemuseli na sítě obtěžovat o svátcích, přistálo tam minutové video už v neděli 22. prosince. Nebyl to jen projev z kategorie nejrychlejších, ale zároveň nejzbytečnějších.

V kostce, pro ty, kdo pro předvánoční shon nemají ani tu minutu času navíc, přinášíme zhuštěný výběr v základních bodech.

1. Bylo 2019, bude 2020.
2. Buďte na sebe hodní.
3. Ohňostroj bude.
4. Opakuji, ohňostroj bude.

Už víme, co pan primátor řekl, teď, co neřekl: Jak vyřeší vyloučené lokality, co se zhruba miliardou dluhů, jak se vyvíjí spor o peníze za Mariánský most, který může už příští rok dovést stotisícové město k bankrotu. Zmínka o ohňostroji není náhodná, je to jediná věc, která se tak či onak Ústí týká. Typický produkt hnutí ANO, forma bez obsahu. Takové Čaulidi pro chudé Ústečany.

  • Vánoční dárek dostala i Klausova Trikolóra.

Zdroj: ukradeno na těch internetech

Už se těšíme, až podobných transpozic bude přibývat. Hlavu v pejru by z toho měl mít hlavně Tomio Okamura, kterému reálně hrozí, že o svůj elektorát v příštím roce přijde. I s důchodcem Baldou.

  • Vánoce jsou ale především svátky klidu, Lexaurinu a zatýkání. Tak se podívejme, jakou cestu od slavného předvánočního poselství z roku 2015 ušla vrchní státní zástupkyně a možná i budoucí paní prezidentka (mrk mrk) Lenka Bradáčová.

A po čtyřech letech:

A protože v naší krásné době se nic neděje samoúčelně a dramaturgie, ať už ji píše kdokoli, nám nabízí velké dramatické oblouky, vrátíme se na závěr ještě tématicky do Ústí nad Labem. Je to taková hezká tečka za tím naším případem.

Tak vida. I ta nejocelovější srdce nakonec jihnou. Klidnou mysl a pozor na žlučník.

Follow @malecak

Líbil se vám tento text? Pokud nás podpoříte, bude budoucnost HlídacíPes.org daleko jistější.Přispět 50 KčPřispět 100 KčPřispět 200 KčPřispět 500 KčPřispět 1000 Kč

LockPlatbu on-line zabezpečuje Darujme.cz

Nebyl vložen žádný komentář
Přidávání komentářů není povoleno