Média ve stínu mogulů

České mediální domy ovládly těžké váhy tuzemského byznysu a v osobě Andreje Babiše i politiky. HlídacíPes od té doby monitoruje, zda nezneužívají svá média.

Ondřej Neumann: Komunisté se vždy jezdili učit do Moskvy. Dříve jak jiným zakroutit krkem, dnes praktikám hybridní války

IN MEDIAS RES. Na nezávislá média – jeden z pilířů demokracie – je veden nesmlouvavý útok. Protože stojí v cestě. Totalitářům, ale i těm, kteří si chtějí beztrestně přilepšovat z evropských či státních miliard. A k útoku se hodí jakákoliv munice. Včetně zjevných nesmyslů. Jeden pochází z dílny Vojtěcha...

Ondřej Neumann: Legenda o fašizaci pražské kavárny

IN MEDIAS RES. Konstruovat z napadení Ladislava Jakla legendu o „fašizaci“, tedy o spiknutí politiků, nastrčených organizátorů protivládních protestů, zfanatizovaných demonstrantů a velkých médií v čele s Českou televizí, je ukázkou mistrovské kejkle z dílny profesionálních dezinformátorů.

Test: zjistěte si svůj kvocient mediální gramotnosti

Bez internetu si dnes takřka nikdo nedokáže představit svět, sociální sítě se staly opravdovým fenoménem, nemalá část naší každodennosti se odehrává v kyberprostoru. Rozvoj digitálních médií zároveň klade na všechny, kteří se chtějí v mediálním světě orientovat a sebejistě pohybovat, stále vyšší nároky.
Reklama