Víme, že vás reklamy otravují, můžete nezávislou žurnalistiku podpořit i jinak, například prostřednictvím systému Darujeme.cz.
Facebook Michala Haška,

Jan Urban: Jízda Nočních vlků, dvě tváře stejné lži

Jenom hlupák může věřit, že květnová „spanilá jízda Nočních vlků“ zeměmi Střední Evropy chce pouze připomenout památku padlých sovětských vojáků z konce té zatím největší války.

Alexandr Zaldostanov, původním jménem Zaldastanišvili po svém gruzínském otci, bývalý chirurg s podivnými styky se sovětskými a pak ruskými zpravodajskými službami, zakladatel motorkářského gangu Noční vlci, přítel Vladimíra Putina a jen proto nositel ruských státních vyznamenání za pomoc při okupaci Krymu, je sám o sobě jenom malý nácek. Rasista a homofob. Sám napůl Gruzínec je tvrdým velkoruským šovinistou.

Ze svých motorkářů vytváří oddíly proputinovských rváčů, které by, jaksi neformálně, za přihlížení milice násilím rozháněly demonstrace demokratické opozice. Říká jim Anti-Majdan a razí pro ně úderné heslo „Smrt teploušům“. Obdivovatel vůdce Stalina logicky považuje násilné potlačení demonstrací východoněmeckých dělníků v roce 1953, maďarskou revoluci v roce 1956 nebo okupaci Československa z roku 1968 za velké státnické činy. Historická fakta o blízké spolupráci Stalina s Hitlerem mezi léty 1939 a 1941 považuje za provokaci a lidi, kteří o ní mluví, za „idioty“. Stejně jako Putin považuje rozpad Sovětského svazu za zradu a největší tragédii dvacátého století. Jenom hlupák může věřit, že květnová „spanilá jízda Nočních vlků“ zeměmi Střední Evropy chce pouze připomenout památku padlých sovětských vojáků z konce té zatím největší války.

ČTĚTE TAKÉ: Předák Nočních vlků: Zabití polští důstojníci v Katyni? Oběti nešťastné doby

Zbytky bývalého Československa, tedy republiky Česká a Slovenská, jsou dnes už jedinou a poslední částí Stalinem v letech 1944 a 1945 obsazené Evropy, která ještě výročí konce války vnímá jako připomenutí a oslavu „osvobození Rudou armádou“. Všichni ostatní – Poláci, Maďaři, Estonci, Litevci, Lotyši a další – už nejpozději od roku 1989 mluví o dvojí okupaci – nacistické a sovětské, o ztrátě samostatnosti a zločinech komunismu. Asi měli jiné dějiny. Nebo jsme jiní my – a mělo by nás to vést k zamyšlení.

Vzpomenout konce hrůzné války a připomenout její oběti je morální povinností dnešního Evropana. Uctít památku všech obětí, stejně jako ukázat i na všechny viníky, by po více než sedmdesáti letech přece nemělo být tak složité. Je to o to důležitější, že Evropou se bez ohledu na tuto zkušenost začínají znovu šířit totalitní lži a sliby radikálních věčných řešení. Udržovat ještě v této době při životě historickou lež o konci války taková strašidla jenom posiluje.

Až půjde Miloš Zeman se svou suitou opět děkovat za „osvobození“ na ruské velvyslanectví, nepochybně zopakuje všechna lživá rituální klišé z dob komunismu. Stejně nepochybně se nedotkne žádné z bolavých pravd o konci války a přežívání – ne životě – československé sovětské kolonie od jejího skončení až do roku 1989. Stejně jako nedovzdělaný sovětský motorkář Zaldastanišvili ani Miloš Zeman nemá schopnost ani vůli rozeznat pravdu. Lidé, uznávající jenom moc, pravdu nepotřebují a nechtějí. Nikdy nepochopí ani to, že za svobodu se nedá jenom někdy děkovat, ale musí se o ni neustále usilovat. Vždy, a když je potřeba, i proti většině. Nejlépe s důstojností – a bez násilí. Ale to už je pro takové pány, bohužel, příliš složité.

Líbil se vám tento text? Pokud nás podpoříte, bude budoucnost HlídacíPes.org daleko jistější.Přispět 50 KčPřispět 100 KčPřispět 200 KčPřispět 500 KčPřispět 1000 Kč

LockPlatbu on-line zabezpečuje Darujme.cz

19 komentářů

 1. Jiří Janda napsal:

  Naprostý souhlas

 2. český maloměšťák napsal:

  Jen hlupák tedy věří jinak než Jan Urban, píše autor hned v úvodu svého článku. To zřejmě aby již dopředu bylo jasno – esa jsou v rukávě, malá dává.
  Tu máš cejch – na ! Přímo na čelo a to hned po příchodu na buzerplac.
  To je názorová pluralita jak za bolševika.

  Motorkářská subkultura má své zvyky, pan Urban zřejmě skončil u kozidecha či dvacítky, tak nemá moc přehled, ot ho omlouvá. Nemyslím si, že Noční jezdci jdou za nějaké bariery této subkultury, prostě uctívají něco jiného než je třeba kult smrti nebo kult drog či anarchii.
  Ale i tak jim vleze do hlavy a za ně přemýšlí – proč sem přijeli a co tu chtějí dělat. Taková malá psychoanalýzy na dálku…:-))

  Nemám strach, že nás Noční vlci přišli okupovat, mám větší strach z našich motorkářů, když se naperou nebo to přeženou s drogama …jsem teda divný hlupák ?

  S tím Krymem…jen aby to nakonec nedopadlo jak s Texasem (čas zahladil stopy) nebo s Kubou (ještě nedávno říše zla podporující teroristy – např. banky dostávaly pálky kvůli obchdům s Kubou v stamilionech USD…aktualně zdá se, že se vztahy s Kubou normalizují).
  To máte totiž tak : buď užíváte svůj rozum jako svůj, anebo ho máte jak přesýpací hodiny – které jednou někdo zvedne jednou stranou nahoru, jindy druhou. Logicky vám z toho musí jít nakonec hlava kolem.
  Anebo máte hroší kůži a tak pak prostě jedete dál, močálem černým kolem bílých skal….jakoby nic – předvčerejší vrah dnešní soudruh, včereší soudruh zítřejší vrah, cheers !

  „Tažení Rudé armády sehrálo v porážce Německa rozhodující úlohu. Schopnosti sovětského velení, statečnost a houževnost jeho bojovníků – mužů i žen – musejí nadchnout každého. Sovětský lid přinesl obrovské oběti na vlastní půdě zpustošené zvěrstvy nacistů. Jeho nezvratné rozhodnutí nepřipustit jiný výsledek války než vítězství se v dějinách bude uctívat navěky.“
  (D. Eisenhower)

  „Americký lid nesmí nikdy zapomenout, že byl v roce 1942 na samém pokraji záhuby. Kdyby Sovětský svaz nebyl s to svou frontu udržet, Němci získali možnost dobýt Velkou Británii. Mohli se rovněž zmocnit Afriky a vybudovat své předmostí v Latinské Americe.“
  (Edward Stettinius – to je chlápek co měl na starosti Lend and Lease)
  ————————————————
  Ještě malá poznámka – prezident Německa Gauck ne tak dávno prohlásil, že Německo je vděčné také národům Sovětského Svazu, za osvobození jeho země od fašismu.
  Cituji : „Am 8. Mai 1945 sind wir befreit worden… nicht nur, aber auch durch die Völker der Sowjetunion. Deshalb schulden wir ihnen Dankbarkeit und Respekt.“
  Je to snad nedovzdělaný totalitářský hlupák ?

  • Jan Urban napsal:

   Se vší úctou bych si dovolil upozornit, že Vaše reakce asi patří pod jiný text, neboť s tímto se zcela míjí. Vděčnost za osvobození od nacistické okupace jistě nemusí znamenat, že si zakážeme myslet na to, že byla okamžitě nahrazena okupací komunistickou. Nebo, že přestaneme mluvit o spolupráci Stalina s Hitlerem, nebo o stoprocentní loajalitě KSČ k cizí moci, a ne k parlamentnímu systému ČSR. Nebo je vděčnost spojena s povinností lhát do konce dějin o všem ostatním?

  • Petr Homoláč napsal:

   Vidíte to příliš naivně a jen polovinu pravdy.
   I Reagan dokázal jednat s Rusama uhlazeně a v  rukavičkách. Ovšem naplno a otevřeně je nazval Říší zla. Ten to s nima uměl.
   Aneb usmívej se a měj v ruce pro jistotu velkej klacek. To je správnej přístup k Rusům.

 3. martin chrást napsal:

  Souhlasím také.

 4. Liberál napsal:

  A pane Urbane, ještě něco.
  Váš chlebodárce Obama připustil, že útok na Lýbii byla chyba, republikánský kandidát Trump říká, že veškerá politika na Středním východě byla chyba, včetně Ukrajiny. Už i v USA vědí (kromě CIA, těm to ještě nedošlo), že to byly zločiny, a vy stále melete svou – Mc Carthyovskou politruckou rétoriku USA 50. let. Není to už hodně zastydlé?

  • Jan Urban napsal:

   A konkrétně která fakta, uvedená v článku, nejsou pravdivá? Nebo o fakta nejde?

  • Gerald Turner napsal:

   Ale, ale, trolle.

 5. Jirka napsal:

  Naprosto přesné.♥

 6. Vladimír Bayer napsal:

  Všude jinde by mi Putinova smečka stalinistických nacionalistů nevadila, respektive, nestála by mi za to, abych se jakkoliv osobně na demonstraci angažoval, ale na Václavském nám., které pamatuje kremelskou okupaci a střílení do českých lidí, Muzeum, které dodnes nese známky Brežněvových kulometných kulek, nemá tahle banda propagující Stalinistická zvěrstva, vojenskou okupaci jak Československa v ’68, tak východní Ukrajiny a ilegální anexi Krymu, co pohledávat! A jestli to čs. vládní garnituře a úředníkům z Magistrátu Prahy nedochází jenom dokazuje jejich katastrofální politickou, etickou a morální úroveň! TEČKA.

 7. Jan Bárta napsal:

  Vážení první čtyři kritikové: opakujete fráze z poválečných a pak normalizačních agitací; vyztužení citáty z Eisenhowera či Stettinia je demagogické – nikdo přeci netvrdí, ani pan Urban, že Rudá armáda nakonec, po předchozím sbratřování s Hitlerem a podílu na porážce Polska, pomohla nacionální socialismus porazit. Tzv. osvobozená území ovšem obsadila – někde vojensky, v ČSR politicky. Buď jste moc mladí, nebo zapomětliví. My, co si pamatujeme, uděláme vše proto, aby se „ruské“ časy už nikdy nevrátily.

  • Liberál napsal:

   Nikdo ale nepíše, že to chceme zpátky. Ani náhodou. Všichni víme, že II. světovou válku začal Stalin coby Hiterův spojenec, de fakto v roce 1938 (Finsko, pobaltské státy). Bohužel, osvobodil nás od diktátora Hitlera diktátor Stalin. Ale ať to pan Urban řekne někomu, komu v koncentračním táboře otevřela vrata Rudá armáda. Jde o to, že je pro všechny slušné občany urážlivé, že tady někdo prosazuje jaká je to krása, že jsme nahradili gubernátora Brežněva – Moskva, gubernátorem Obamou, Nositelem Nobelovy ceny míru – Washington (který je jako největší válečný zločinec 21. století strůjcem migrační krize).
   Pro mě to jsou stejní zrádci národa jako byl Bilak a spol.
   A když už mají potřebu se k něčemu „aktuálnímu“ vyjadřovat, tak proč místo bezzubých Nočních vlků neřeší aktuálnějšího Schwarzenbergova a Havlova kamaráda Bakalu, který vytuneloval OKD a za vytunelované peníze financuje knihovnu V. Havla, zatímco stát bude platit horníky v nezaměstnanosti.

 8. Petr Homoláč napsal:

  Sovětská armáda co osvobodila, to zároveň okupovala.

 9. Miguzzi napsal:

  Řekl bych, že spíše autor „nemá schopnost ani vůli rozeznat pravdu“. Co vlastně chtěl článkem říct, kromě toho, že uspokojil svou potřebu plivnout si trochu jedu ? Jak to tedy je ? Je Zaldostanov bývalý chirurg nebo nedovzdělaný motorkář ? Je součástí Zemanovy suity i Nečas ? Rudá armáda Evropu neosvobodila ale obsadila ? Jaké další historické perly chystáte ? Když už máte potřebu lhát, zkuste si alespoň neodporovat v rámci jediného článku.

  • Martin napsal:

   Plivnout? Která fakta v článku nejsou pravdivá? Je bývalý chirurg, ale očividně vzdělaný příliš ne, když informace, že Stalin spolupracoval s Hitlerem je pro něj překvapením, nehodlá jí věřit a považuje to pouze za provokaci. Nečase sem taháte jenom proto, že sám chcete. Rudá armáda skutečně Evropu obsadila, jelikož byla předvojem celkové okupace po osvobození. jestli na tomhle shledáváte nějaké lži, tak máte pravděpodobně podobné vzdělání, jako pan Zaldostanov.

   • Miguzzi napsal:

    Buď je vystudovaný chirurg nebo není. Nemůže být obojí. Je známkou hluposti nebo arogance pokusit se tvrdit dvě protichůdné věci v jednom textu najednou. Za druhé – Nečase jsem zmínil, protože byl také účasten recepce na ruské ambasádě. Ovšem jeho přítomnost se nezmiňuje, nezapadá to „plánu“, že ? Jak bychom pak mohli tvrdit, že účast na formální akci byla jistě důkazem toho, že Zeman je minimálně ruský agent. Zatřetí – Rudá armáda Evropu (její větší část) osvobodila, vy ignorante a jakékoliv pokusy naroubovat na tento fakt „moudra“ typu, že osvobození je předvojem obsazení je ahistorické posuzování minulosti optikou současné ideologie. Někomu to evidentně stačí, někdo si v tom, že z něj Urbanové a podobní dělají pitomce, dokonce jaksi úchylně lebedí.

 10. Josef napsal:

  Pan Hašek se na té fotografii uprostřed polofašistické ruské motorkářské bojůvky docela pěkně vyjímá. Někdo prý má fotografie s tuneláři, on prý má s motorkáři. Pan Hašek se asi těm, kteří mají fotografie s tuneláři, chce alespoň vyrovnat, nebo je pokud možno ještě trumfnout.

 11. Václav Vezsenyi napsal:

  Nevím jak moc znáte historické konotace Vámi zmiňovaného. Tady jaksi není o čem se bavit. Spíš mi osvětlete Váš názor na solidaritu glasnosť a chartu….a zahrňte do svého hodnocení dobu kdy vznikla, osoby kterým to bylo umožněno a lichost účinku který se i po 27. letech dost projevuje. A nebo že by to bylo právě proto??? Miluji debaty s primitivními a povrchními historiky. (primitivita jest postižením inteligence tedy vědomí) To jen aby sme předešli osobním invektívám.

  Vezsenyi Václav

 12. Jan Albrecht napsal:

  Jestli je něco dobrého na reagování na článek pana Urbana (a popravdě myslím na všechny jeho články) od někoho, kdo si říká český maloměšťák, tak hlavně to, že ho dokázal přečíst, věnoval tomu čas a snad i snahu porozumět, nebyly tam hrubky. Zkusil to, a to je dobré. Bohužel, nepovedlo se. Snad to opravdu nejde, snad nechce, možná mu i něco kápne … . O motorkářské „subkultuře“ a jejích zvycích – každý, kdo na motorce jezdí pro sebe a pro radost ví své o podobných spolcích – by však psát neměl (čm) už vůbec, sám nic neví. Podstata článku byla jinde, pevně věřím, že většině to „neušlo“. Když však vidím, jak dopadají volby včetně prezidentských, vlastně nevím nevím … . Tedy prosím, neotírat se o pisatele článku, spíš o ty, kdo formovali Vás. Např.v Haló novinách píší „srozumitelněji“.

Přidávání komentářů není povoleno