Víme, že vás reklamy otravují, můžete nezávislou žurnalistiku podpořit i jinak, například prostřednictvím systému Darujeme.cz.
archer10 (Dennis) (61M Views) via Foter.com / CC BY-SA,

Jiří Vyvadil má sen: Rusko v České republice a mír (pokud možno) pro všechny

Je osm tisíc spřízněných duší na facebooku dobrým základem pro vznik nového politického hnutí? Když se můžete opřít o Vladimira Putina, tak určitě! Je aspoň přesvědčen někdejší politik, soudce a současný proruský aktivista Jiří Vyvadil.

Na svém facebookovém profilu oznámil záměr „přeměnit skupinu Přátelé Ruska v ČR v politické hnutí stejného názvu“.

Rusko – mír (pokud možno) pro všechny

„Staneme se nejradikálnější protestní stranou či hnutím proti tomu, co se zde po celé čtvrtstoletí vytvářelo a co nemá šanci. Přátelé Ruska v České republice budou chtít klást změnit tuto zemi od základu,“ burcuje Vyvadil.

Rusko má podle něj „na mysli rozumné a dobré uspořádání světa a mír pokud možno pro všechny“.

„Rusko je zárukou nového a mírového uspořádání světa. Spojme se s ním,“ vytyčuje základ programu Vyvadil.

Poté, co si pod svým textem přečetl zhruba padesátku facebookových komentářů, usoudil, že nápad „může být bomba“ a „musíme se do toho pustit“.

S Putinem se nemusíme strachovat

„Jedno je jisté. Ten název jde tak natvrdo a rozdráždí naše kruhy, že sám o sobě splní na 80% naše cíle. Jestli uspějeme ve volbách je nyní zcela nepodstatné. Ale jako facebooková skupina jsme už své síly vyčerpali,“ sumarizuje Vyvadil, ale hned si dodává sil:

„Nevěřím, že budeme ztrácet. Když Putin získává podporu i mezi předními republikánskými kandidáty na prezidenta Trumpem či Cruzem, přece se nebudeme strachovat.“

 

Líbil se vám tento text? Pokud nás podpoříte, bude budoucnost HlídacíPes.org daleko jistější.Přispět 50 KčPřispět 100 KčPřispět 200 KčPřispět 500 KčPřispět 1000 Kč

LockPlatbu on-line zabezpečuje Darujme.cz

8 komentářů

 1. smih napsal:

  Vyvadil je blázen.

 2. Karel Novotný napsal:

  Skokani roku 2014 v křestních jménech: 3. Vladimir 104 145 +39.4% 4. Dmitrij 84 117 +39.3%
  Náhoda? Nemyslím si 😉
  zdroj: http://www.kdejsme.cz/clanky/skokani-roku-2014-v-krestnich-jmenech

 3. SuP napsal:

  A pak že není svoboda slova a vyjádření.

 4. Jan E Bárta napsal:

  pan Vyvadil spíš není blázen, ale jen pouhý agent, jakých je u nás zřejmě tolik, že ani BIS nemá ponětí. Nebo má, píše to vládě, a ta nic nedělá. Nové byty v Praze kupují jak známo většinou Rusové a vytváří se tak pátá kolona. Historie to jednou zhodnotí. to ale pro tuto generaci bude už pozdě. Lidé by měli vzít selský rozum do hrsti a nechat si od dědečků a babiček vyprávět příběh o Stalinovi a jeho době. Je to jako s Marxismem: vždy se po nějaké době vyskytnou idioti, kteří si myslí, že na tom je něco dobrého, i když si lidstvo již vícekrát vyzkoušelo, že to nefunguje. Čelíme (západ)dosud nevídanému zneužívání svobody slova a sami, díky nákaze „multiliberalismem“ jsme neschopni adekvátně reagovat. Odpovědnost dnes leží na politických silách demokratické pravice a jejich voličích, samozřejmě také u nás v Česku.

  • Arne napsal:

   Vypadá to tak a ještě má podporu Mana který nás tlačí na východ.

 5. J.Němec napsal:

  Až bude mít pan Vyvadil svůj zrádcovský stát a bránit ho bude rambo z Trocnova pan Holkup se svou pseudovlasteneckou jednotkou, konečně nastane čas aby měla Česká republika nové hrdiny. Rusové za přispění našich komunistů nám jich spoustu zlikvidovali a ti dožívající se musí dnes stydět za dnešní zrádce. Československo mělo milion komunistů, tisíce komunistických důstojníků v armádě, tisíce komunistických policistů, tisíce STB nacistů a ohromné množství přisluhovačů bez morálky. Putin i Vyvadil mají jistě z čeho vybírat. Ale ne všichni mají vymazaný mozek a strach.

 6. Josef napsal:

  Tak se mi zdá, že když se nepodařilo doručit našim nacionalistům, neonacistům a komunistům příspěvek od Rusů přes pana Ransdorfa a švýcarskou banku, povedlo se to přes někoho jiného.

Přidávání komentářů není povoleno