Víme, že vás reklamy otravují, můžete nezávislou žurnalistiku podpořit i jinak, například prostřednictvím systému Darujeme.cz.
Foto: MICHAL RŮŽIČKA / MAFRA / Profimedia
,

Jan Urban: Znovu potvrzeno. Současné osazenstvo Hradu ohrožuje zájmy České republiky

KOMENTÁŘ. Český prezident Miloš Zeman se už jenom krytím kriminálních aktivit svých spolupracovníků dlouhodobě pohybuje po obou stranách hranice velezrady. České politické strany se ale v rozporu se svojí ústavní rolí raději dívají jinam.

Tuzemští politici ve vztahu k Zemanovi nechtějí vyvolávat ústavní konflikt, spokojí se s občasným upozorňováním na jeho neschopnost spolupracovat a raději trpně čekají na ještě více než rok vzdálený konec prezidentského mandátu. Jedinou čestnou výjimku nabídl dvakrát senátní výbor pro bezpečnost a jeho předseda Pavel Fischer.

Opatrnické vedení horní komory i většina senátorů dnešní vládní koalice ovšem jejich zprávy vždy bezpečně zablokovaly.

V posledních dnech však Zemanem za všech okolností hájené osazenstvo Kanceláře prezidenta republiky překročilo Rubikon, když v obavě před vyšetřováním zacházení s utajovaným dokumentem Bezpečnostní informační služby provedlo mimořádnou skartaci více než pěti set dokumentů.

Mezi ně se prý „omylem“ dostal i onen utajovaný dokument BIS. Konstatování o účelové skartaci je na nejtenčí možné hranici mezi nejvyšší mírou pravděpodobnosti a jistotou.

Zákon pro Zemanovy oblíbence

Nakládání s utajovanými dokumenty je totiž řízeno velmi precizními zákonnými texty, především zákonem č. 412/2005 Sb., o ochraně utajovaných informací a o bezpečnostní způsobilosti. Stejně přísné jsou předpisy o skartaci dokumentů v utajovaném režimu, obsažené v zákonu č. 499/2004 Sb. o archivnictví a spisové službě.

Vrchní velitel české armády otevřeně podporuje jakýkoliv krok agresivního ruského prezidenta, který nechal Českou republiku prohlásit za „nepřátelský stát“ a poslal na naše území agenty k páchání teroristických činů.

Pokud tedy Miloš Zeman opět spěchá zachraňovat svoji hradní kamarilu (vlivná skupina osob ovlivňujících rozhodující osobnosti), měl by si oba zákony nejprve přečíst. Nemohl by pak prohlásit: „Připomíná mi to špionománii. Jestliže někdo nese nějaký papír prezidentovi, tak to ještě neznamená, že to četl.“

Nechtěně totiž přiznal možnost, že v rozporu se zákonem mu utajovaný dokument přinesl člověk bez zákonem požadované bezpečnostní prověrky a v otevřené obálce, či dokonce bez ní.


KAŽDÉ RÁNO TO NEJLEPŠÍ Z HLÍDACÍPES.ORG


Obě možnosti představují porušení zákona. Pro prezidenta snad zákony neplatí? A jen proto, že by si to tak Miloš Zeman přál, neplatí ani pro jeho oblíbence, i kdyby byli trestně stíhaní, jako ředitel jeho kanceláře Vratislav Mynář?

Nesmyslných tvrzení KPR i prezidenta je v tomto skandálu celá řada. Nemá ani cenu je všechna rozebírat. Všechna čtyři prohlášení prezidentské kanceláře, týkající se této věci, mohou proto soutěžit jen v anketě o nejslabomyslnější výmluvu roku.

Toho nejhoršího si však všimněme důkladněji.

Hrad jako bezpečnostní  riziko

Podle zákona může takzvané „skartační řízení“ proběhnout výhradně na základě „skartačního návrhu“ původce písemnosti, v našem případě tedy Bezpečnostní informační služby.

Výmluva o „skartaci omylem“ je jenom třešničkou na dortu mocenské hlouposti.

Protokol o provedení skartačního řízení musí obsahovat detailní soupis skartovaných písemností, včetně, a to je mimořádně důležité, vyznačení zrušení stupně utajení. Utajovaný dokument je povoleno skartovat až po zrušení i toho nejslabšího stupně utajení, a o tom rozhoduje výhradně původce dokumentu, tedy opět BIS. Hrad do tohoto procesu nemá co mluvit.

Takže bude stačit, když se sněmovní bezpečnostní výbor soustředí na jedinou otázku – Navrhla BIS skartaci dokumentu a v souladu se zákonem předtím zrušila jeho utajení?

Výmluva o „skartaci omylem“ je jenom třešničkou na dortu mocenské hlouposti. Dokumenty ve stupni utajení musejí být podle zákona drženy ve zvláštním prostoru, odděleně od ostatních písemností, a zacházet s nimi mohou jen osoby s příslušnou bezpečnostní prověrkou.

Takže buď v KPR nemají takzvanou tajnou spisovnu, nebo si vymýšlejí. V každém případě Hrad znovu a znovu potvrzuje, že jeho současné osazenstvo představuje zásadní bezpečnostní riziko a ohrožení zájmů České republiky.

On totiž zákon, jen tak mimochodem, přímo definuje i „bezpečnostní rizika“, a pod písmenem h) je právě „porušení povinnosti při ochraně utajovaných informací“. Zemanovo pábení o tom, že je vlastně jedno, kdo ten tajný dokument přenáší či převáží, hlavně, když si ho nepřečetl, jen potvrzuje, že je čeho se obávat.

Zabránit celoevropské ostudě

Vláda i koaliční strany jsou v nezáviděníhodné patové situaci. Vrchní velitel české armády otevřeně podporuje jakýkoliv krok agresivního ruského prezidenta, který nechal Českou republiku prohlásit za „nepřátelský stát“ a poslal na naše území agenty k páchání teroristických činů.

Násilná okupace Krymu, stejně jako vytváření „samostatných“ militarizovaných „republik“ ukradených Gruzii a Ukrajině jsou v pořádku. Sto třicet tisíc ruských vojáků v útočných formacích v bezprostřední blízkosti ukrajinských hranic nestojí panu Zemanovi za zmínku, ale když Severoatlantická aliance v reakci na tak nevídané agresivní jednání přesouvá symbolické tři tisíce vojáků do východní Evropy, varuje před „harašením zbraněmi“.

Prezident a jeho spolupracovníci jsou agenty ruských imperiálních ambicí a jednají proti zájmům demokracie a českého státu. Pokud vláda nemá odvahu se takovému ohrožení zájmů České republiky otevřeně postavit, může alespoň prezidenta na zbytek jeho mandátu izolovat a zamezit předávání zpravodajských informací na Pražský hrad.

Parlament může jediným usnesením výrazně snížit přehnaný rozpočet Kanceláře prezidenta republiky a zrušit pro potřeby státu zcela nesmyslnou a desítkami milionů dotovanou Lesní správu Lány.

Vláda může zabránit celoevropské ostudě a zamezit konání summitu členských zemí Evropské unie na Pražském hradě. A pokud poslancům ještě zbude trocha odvahy, mohli by ustavit vyšetřovací komisi, která by se pokusila vysvětlit, jak je možné, že prezident, který tvrdí, že onu skartovanou utajovanou zprávu BIS viděl až šest dní po jejím doručení na Pražský hrad večer sedmého dubna 2021, prý nevěděl nic o tom, že tehdejší ministr vnitra Jan Hamáček už v ten samý den odvolal za zády ministra zahraničí velvyslance Pivoňku z Moskvy do Prahy „na konzultace“.

Nebo proč, opět ještě před tím, než si dokument přečetl, prohlásil v rozhovoru pro bulvární Blesk, že nebude zdržovat odvolání ministra zahraničí Petříčka. A tak dále. S prominutím, a nedej Bože, ono by to nakonec mohlo vypadat, že nám „pan prezident“ lže.

Líbil se vám tento text?

Podpořte nás prostřednictvím Darujme nebo převodem pomocí QR kódu

Moc děkujeme za podporu!

QR kód
Líbil se vám tento text? Pokud nás podpoříte, bude budoucnost HlídacíPes.org daleko jistější.Přispět 50 KčPřispět 100 KčPřispět 200 KčPřispět 500 KčPřispět 1000 Kč

LockPlatbu on-line zabezpečuje Darujme.cz

Podpořte novináře

76 komentářů

 1. karel mikovec napsal:

  kdyby byl tribunál nad komunismem ,nebyl by zeman a spol. ,zakázat komunisty

  • František Sysel napsal:

   Vlády by měly vládnout tak, aby si na komunisty už nikdo nidky nevzpomněl.

   • horal napsal:

    Podívej se z okna to co uvidíš to se postavilo za třicet let za komunistů,můžeš mít co se postavilo za třicet kapitalistů já se nic
    nevidím/ mám namysli pro nás obyčejné lidi/

    • martan napsal:

     byl jste nekdy za komunistu v akvaparku nebo treba ve sportisimu? ethernitove toxicke sidlistni skoly, damske vlozky a tesilove obleceni a nedychatelny vyduch ve mestech hahaha… a uces na debila podle kastrolu to jsme se meli panecku za komara paraadne, nebo este na pesinku jak vysinutec

     • martan napsal:

      nejvetsi podvod nebylo vyporadani se s komunismem..nejvetsi podvod byla Havlova amnestie v 90 letech ktera umoznila na dlouho dobu ovladnuti obou republik zlocinci

     • josef napsal:

      … tak dozajista akvaparky a sportissimy (ale třeba i golfová hřiště – třeba ty z dotací EU a umělé zasněžování) nám scházely, že nám to nemohlo zvyšovat modlu HDP… Také nám „scházely“ různé profese typu advokátů, insolvenčních správců, analytiků mezinárodních otázek, politických geografů, soudců bylo málo (a proto byly soudy „pomalé“), apod. . Proto nám dnes vše vzkvétá..

     • Miriam napsal:

      Tyto „vymoženosti“, které uvádíte, přinesl až čas a vývoj. V době, o které se tu mluví, nebyly aquaparky apod. ani v Rakousku nebo v Německu. Zato jsme měli v každém okresním městě krytý bazén a v okolí plno letních koupališť. To vše i z toho důvodu, aby se děti naučili plavat a z kluků byli zdatní branci.

    • Toky napsal:

     Třicet let horalovy slepoty

     • Pavel napsal:

      Nejen 30 let. Ten je evidentně slepý celý život. Jinak by si musel všimnout, že „za komunistů“ se u nás „postavilo“ podstatně méně než za stejné období v demokratických tržních zemích.

    • Beda V. napsal:

     Tak Hrad tu byl už dávno před komunisty. A o jiných stavbách tu není řeč. Mluvíte z cesty. Tedy mimo téma.

    • S. Baca napsal:

     Za komunistů pro lid- dřevěná lešení podél domů na ochranu před padajícími římsami, zničené zámky a kostely ve funkci prasečíků, kasáren, vězení. Zničenéí školství a vědy, rozdojení kozlů…Zhroucená důvěra ver společnosti, viz Koldům Litvínov. A tak dále a tak dále.

 2. Jitka Dohnalová napsal:

  Díky za práci lidí kteří mají páteř a svoji kůži nesou na trh a tak občan se může dostat k informacím které jsou až děsivé. Lidé jdou k volbám a mnozí uvěří slibům ale mnozí také doufají že se něco po těch devadesátých letech konečně změní. Ovšem moc „chutná“ a tak se stejnými lidmi kteří se drží zuby nehty jednou získaných lukrativních postů na které se mohou vrátit je hodně. A proto občan marně věří v nějakou změnu. Můžeme jen doufat, že děravé zákony dnes už nepřehledné díky věčným dodatkům pomohou těm odvážným abychom konečně viděli světlo v tunelu..

  • milan orkáč napsal:

   Myslíte Urbana? Jeho odvahou je to, že získává takové informace, které mají být v důvěrném charakteru buďto od policie, možná BIS či poslanců, bez řádného vyšetření a zveřejní je. Není sám. Je otázkou jak za tyto informace a komu platí. Ale to by měly zjistit orgány činné v trestním řízení.

   • petrph napsal:

    No, jo, je to pár dní co tu „tajnou informaci“ vyslepičila osobně sama Pekarová Adamová na televizi CNN Prima News, se všemi podrobnostmi. Takže, pan Urban je v tom nevinně..

  • Manitius napsal:

   Paní Dohnalová, devadesátky skončily před více než dvaceti lety. Pokud jste, jako občan, doufala ve změnu, položte si otázku, proč jiní občané chtěli a chtějí, aby na Hradě byl dvakrát arogantní papaláš s účesem z osmdesátek. Očividně pořád mnoha lidem imponuje.

  • Tondach napsal:

   Jen naprostý bloud by mohl věřit, že Zeman a Babiš něco změní … no a vidíte, oba vyhráli volby!

   • Sámo napsal:

    Zeman totiž dobře věděl, že většina jeho voličů se nachází mezi těma občany ČR, kteří mají IQ tykve- někde mezi 😯 až 70 body v testu na IQ. Ti uvěří všemu a hlavně když mu něco slíbí. S Babišem to byla jiná povídka, to byl podvod na druhou. Babišovo hnutí ANO sice vyhrálo volby, ale aby mohl vládnout, tak Zeman přizval do menšinové koalice ČSSD a tato koalice pak vládla s pomocí KSČM a SPD, které vždycky dostaly ohlodanou kost jako úplatu a střídavě pomáhali této koalici vládnout. Je jenom dobře, že v posledních volbách ty dvě levicové strany, které se nechaly korumpovat Babišem nedostaly dostatečný počet hlasů a vypadly ze Sněmovny.

    • Albi napsal:

     Souhlas, a zase jenom souhlas. Ale, takových občanů s tímhle souhlasem, k danému tématu, se asi už moc nenajde. Ona totiž hrdost být ČECHEM, asi někam uletěla!!!

 3. Jaroslav Halaška napsal:

  Přesné !

 4. Jarda napsal:

  Ach pane Urbane, selský rozum Vám chybí. Ale jste asi představitel pražské kavárny kteří mají jasno. Ono je to lehké se přihlásit k tomu proudu, že? Jako novinář, byste se měl zamyslet jak v této zemi není zaručena objektivní informace. Tisk nám přináší jen zprávy z jednoho směru a zejména americké, že. Když je tady vystoupení amerického prezidenta proč se stejnou měrou zde není vyjádření druhé strany. Ale to se nenosí. Je to horší než za minulého režimu. Určitě by mě zajímalo, kde jste se svým psaním byl když byl napaden americký Kapitol a kde se porušovala ona americká práva a demokracie. To jste mlčel, že.

  • Beda V. napsal:

   Nějak se míjejí Vaše úvahy o slyšení amerického prezidenta a neslyšení „druhé strany“ (kdo to je?) s problematikou zacházení s tajnými písemnostmi na Hradě.

  • josef napsal:

   V zásadě máte pravdu… Pan Urban má v nadpisu, že „Hrad škodí zájmům České republiky“ ? No ale já nevím jaké zájmy má Česká republika – skoro bych řekl, že se k tomu hodí věta Jiřiny Šiklové, „že lepší je se mýlit s USA než mít pravdu s Putinem“… Koneckonců ani ta nová naše vláda to nijak kategoricky neurčila – čili možnost volných výkladů se přímo nabízí odevšad… Když někdy před nynějšími OH v Pekingu pronesl k nim sdělení – přání prezidenta Zemana velvyslanec Tomšík, tak byl za to „umravněn“ MZV Lipavským. Tady naše vláda si buď vůbec nevzpomněla, resp. si vzpomněla až „po“ Tomšíkovi – tak to je pozdě… Že by to měla být chyba od prezidenta, tak to je sporné ( když to MZV mlčelo – a zřejmě ho to ani nenapadlo), protože spousta zemí i v EU to neviděla tak jako naše vláda, resp. MZV… Měl by tedy p. Urban zásadně na vládě vymáhat směr kam ideově máme myslet – to by měl tedy určit buď premiér Fiala nebo maximálně zástupce pro zahraniční západní ideologii MZV Lipavský – rád si to vyslechnu… (aby třeba to nemuselo být hoaxově z různých stran – to by potom bylo mraky vysvětlování…).

 5. Ondrej napsal:

  je to presne tak, jak je to tady napsano a je to opravdu dost desive, kam jsme se to s hradni ruskocinskou zradnou partickou dostali…jako uz tomu mel byt davno konec a Mlha i se svou kamarilou meli byt uplne nekde jinde, opravdu je na case konat a minimalne jim zkrouhnout rozpocet a vysetrit, jak si mohli dovolit nezakonne skartovat tajne materialy BIS, coz je naprosto nepochybne, ze to tedy udelali, ale dulezitejsi je zjistit, proc to udelali – a tady to strasne moc smrdi vlastizradou!!

  • Sámo napsal:

   Hlavně by měla současná vládní koalice přestat dávat na Hrad jakékoliv zprávy BIS a dalších rozvědek, protože z Hradu ta zpráva vždycky putuje na ruskou ambasádu. Potvrdilo se to už několikrát- viz. Zemanovy průpovídky o Novičoku, později o Vrběticích a v poslední době se to potvrdilo tím, jak naložili se zprávou BIS o Vrběticích. Celé to osazenstvo na Hradě je třeba vyhostit tam kam patří- do Ruska.

   • Ondrej napsal:

    tak nejak..je to opravdu nebezpecne, protoze Hrad naprosto nepochybne pracuje pro nepritele a to uz dlouho..hruza des ale budeme to muset asi ten rok jeste vydrzet, ale kez by to bylo mene

   • Beda V. napsal:

    Tiše předpokládám, že BIS si o bezpečnosti informací odevzdávaných Hradu nedělá žádné iluze, a skutečně citlivé informace mu nesděluje.

    • josef napsal:

     … no je-li citlivou informací ta, že výbuch ve Vrběticích byl před sedmi lety v r.2014, ale „citlivá“ zpráva je až „dubence“ 2021, tak to mohlo zůstat klidně utajeno i dál… Jak kdysi nepřímo proniklo do „domácího světa“, tak bývalí premiéři Klaus, Zeman, Špidla zprávy od BIS většinou odkládali jako „nevýznamné“ pro ně… U ostatních premiérů po nich už to nevím, ale spíše to souvisí se „šéfíkem“ BIS, protože za předchozího Langa bylo v podstatě ticho kolem něj, tak Koudelka se snaží vyniknout jako PR… A to se holt někdy „z lesa ozývá“…

 6. Pavel Schelinger napsal:

  Skvělý článek autora s velice smutným obsahem.

 7. Robert Seifried napsal:

  Vše podepisuji doslova. Prezident měl být už dávno žalován, za vlastizradu (to každopádně) i za nedodržování ústavy. Servilnost, s jakou k němu i naše současná vláda přistupuje, mě naplňuje velkým údivem, rozčarováním až děsem (kam se obrátit, když i tihle selhali?). Fiala se od doby, co převzal vládu, ukazuje jako typický kompromisní politik. Mělo nás varovat, že vystudoval politologii. Já myslím, že tam lidi přesně tohle myšlení učí (že kompromis, tedy dosažení dohody (klidu a dobrých vztahů se všemi) i za cenu ústupků z původně zásadních hodnot je lepší než trvání na těchto zásadních hodnotách i za cenu vytvoření konfliktu). Pak se člověk ptá, kde má takový člověk hranice? Kam je až ochoten ustoupit? Neustoupí jednou i Rusku nebo Číně jako Beneš ustoupil Gottwaldovi? À propos, jeho nynější jednání mě vede i k zásadní změně mého pohledu na otázku v čem ustoupil Zemanovi, že ho nakonec jmenoval premiérem dobrovolně??? Já osobně jsem očekával, že se Zemanem nebude vůbec vyjednávat, dá jasně najevo, že s prezidentem nerespektujícím ústavu se nevyjednává, ale soudí, a že tedy jeho jmenování premiérem vyřeší až Ústavní soud po podání ústavní stížnosti na plexidenta. Všechno hrálo v jeho prospěch, měl Zemana na lopatě, Ústavní soud vede Rychetský a tomu už dlouho Zemanovo jednání leží v žaludku. Výsledek byl téměř jistý. A on místo toho nakonec zvolí opět další dohodu/kompromis s někým, s kým by si slušný člověk nepodal ani ruku (kromě toho, že je jasné, že už dávno má sedět v kriminále za vlastizradu), navíc dohodu neveřejnou, vyjednanou někde u popelníčku a ruské vodky mezi čtyřma očima… Moje podezření na nějakou nechutnou nezveřejnitelnou dohodu/kompromis je čím dál tím silnější…

  • Vladimír Zahradnik napsal:

   R.Seifried- na rozdíl od vás se domnívám, že postup pana premiera Fialy je správný. Útok za zvuku polnice by asi neměl šanci na úspěch. Pomalu se obeznámit se situací a v pravý čas pevně a mířeně uhodit na nejdůležitější místa ve stylu Mosadu. Ve vládním prohlášení jsou tato místa přesně pojmenována, stačí si ho pečlivě přečíst. Uvědomil jsem si to dnes, když jsem četl prohlášení prof. Fialy před dvěma roky, že bude premierem a mnoho chytrolínů se tomu vyšklebovalo v tisku i na FB.

  • Horymír napsal:

   Tak nebuďte alibista a podejte na prezidenta trestní oznámení pro velezradu,když tak všechno přesně víte !

   • Pavel napsal:

    Ty bys měl být opatrný s trestníma oznámeníma. Jinak by to mohlo skončit tím, že si pro tebe jako pro kremelskou podržtašku policajti dojdou taky, honimíre.

 8. Belinda napsal:

  Jednání okolí Zemana i jeho samotného je v právním státě neakceptovatelné. Tak proč tomu politici jen přihlížející? Zdrženlivost v rázném postupu vůči nemocnému stařečkovi? Výmluva. Ten člověk poškozuje právní stát, popírá svým jednáním jeho základní hodnoty. Vysmívá se dobrým mravům. Devastující dopady jeho lží a lží jemu podobných na společnost ani není možné do důsledků domyslet. I když některé jsou už vidět. A stejně to nestačí, aby se politici proti tomu postavili.

 9. Michal Doleček napsal:

  Pokud má kdokoli důvodné podezření na porušení zákona kýmkoli, je jeho občanským právem a zároveň povinností věc nahlásit na Policii ČR. Ta musí ze zákona konat a věc prošetřit. Byť by se jednalo o prezidenta a hrozila mezinárodní ostuda. Trestný čin má být potrestán a zlu se nemá ustupovat ani nad ním přivírat oči. Padni komu padni. To je podstata právního státu.

  • Ondrej napsal:

   to je sice hezke a samozrejme, ze prezident a jeho okoli se chova velezradne, resp vlastizradne, ale bohuzel prezidenta muze z duvodu velezrady nebo poruseni ustavniho poradku, coz on ma uz vrchovate splneno, tak to muze pouze ustavni soud a vyvolat toto rizeni je v podstate nepruchodne, jsou nutne ustavni vetsiny v obou komorach parlamentu zaroven, takhle blbe to bylo schvaleno spolu s primou volbou a ted se ukazuje, ze to byla velka chyba, mel stacit souhlas v senatu a zeman uz mohl byt davno fuc a taky mel…

 10. Ivana napsal:

  Ano, je potřeba něco urychleně udělat s celým Hradem, co se tam děje je skandální. Mělo se to dělat hned v nemoci prezidenta. Protože mstivý a prolhaný stařec na hradě nemá co dělat.

 11. Jiří napsal:

  Volil jsem Zemana , zastávám jeho názor , aby se politika obrácela na všechny světové strany formou jednání . Sleduji Zemana , jeho vyjádření , a nemám ten pocit , že by byl vlastizradce , nebo něco jiného co o něm splodil senát .

  • Ondrej napsal:

   spis si nechcete pripustit, ze jste zvolil vlastizradce, v jeho pripade velezradce. je to nepochybne, Zeman a jeho okoli tak kona uz dlouho a stale dokola se to potvrzuje – jedna v zajmu cizi a nepratelske mocnosti a nehaji zajmy nasi zeme…tak to je, muzete rikat stokrat, ze nemate nejaky pocit, ale pravda to neni. druha vec je, ze s jeho jednanim muzete stale sympatizovat, je to sice dost zvrhle, ale na to mate porad pravo…Zeman ale bude v historii zapsan jako zradce a uz aby byl pryc!

   • Horymír napsal:

    Vy jste majitel křišťálové koule,že to tak dopředu všechno víte?
    Až v budoucnu vylezou na světlo všechny informace a budou zřejmé zájmy a souvislosti,tak se teprve uvidí,kdo byl velezrádce , kdo obyčejný lhář a prospěchář,kdo se zasloužil o národ a kdo se zaprodal.
    Nejvíc se mýlí lidé,kterým je hned všechno jasné.

    • Ondrej napsal:

     tesim se na to, az se vsechno dozvime, ale ono docela v klidu staci to, co uz vime ted, a o to je to horsi…jako ono pro volice Zemana je to asi tezke si to pripustit, obelhavate sami sebe, ale to, ze Zeman a jeho okoli dlouhodobe pracuje pro nepratelske rusko a proti vlastni zemi je nesporny fakt…ted jde o to, jestli uz to prekrocilo hranici velezrady tak, jak je to v zakone, ja osobne myslim, ze ano, ale tady uznavam, ze se mohu i mylit, nicmene pro me uz bude Zeman i tak navzdy velezradce, protoze ceho je moc, toho je prilis a nebudu tady rozebirat jeho skutky, jsou velmi dobre zname a bylo jich uz dost..

  • Logika napsal:

   Prosím Vás, pane Jiří přemýšlejte. Už v první volbě bylo jasné, že pan Karel Schwarzenberg je člověk charakterní a Zeman je mstivý Putinofil . Zeman se prolhal na hrad. Je to ale chyba voličů, takových jako Vy.

   • josef napsal:

    … no on ten Schwarzenberg projevil „charakter“ zejména jako hlavní osoba ve vládě, která uznala Kosovo jako (samostatný) stát… Pak sice tu a tam prozřel, jako třeba nedávno když uznal kritiku Amnesty International na Izrael na (skoro produkovaný) apartheid vůči Palesticům…

    • Pavel napsal:

     Máš v tom trochu chaos, josef. Svobodné Kosovo bez vraždících srbů ti vadí, ale plastelínské okovy tady hubou lámeš s velkým nasazením. Že by ti tvůj řídíci důstojník nevysvětlil, že tyhle dvě věci nemáš zmiňovat v jednom odstavci jinak budeš vypadat jako, že neumíš do pěti napočítat.

     • josef napsal:

      … no tak ona je stále platná Rezoluce RB OSN č.1244 z r.1999, že mj. je Kosovo nedílnou součástí býv. Jugoslávie (pak po „odchodu“ Černé Hory už jen Srbska)…

 12. petrph napsal:

  Neboli, jinak řečeno a dobře že se to netají, je v naší státní správě naprostý bordel.

  Jenže, jak se dá dohledat, tak úřední bordel, tedy i ta skartace mimo plán jest pouhý přestupek žádná velezráda. Přičemž, při šikovném odvolání tu pokutu za přestupek zacvaká až nový prezident.
  To prosím není nic na obranu Zemana, takhle to u nás chodí všude a pořád.

  Asi by to chtělo se vrátit na začátek, a probírat ten případ celý, včetně toho že trvalo naší tajné službě pět let než zjistila, že nás Rusko spáchalo vojenský útik, a trvalo jí další rok než to oznámila vládě. S takovou tajnou službou to skutečně nevyhrajem..

  • Logika napsal:

   Petrph, snažte se opravdu důsledně obracet na soud, tak jak to ukládá zákon. Já jsem tak učinila, skončila jsem až prohrou u kasační stížnosti, poněvadž jsem žádala postup dle zákonů, ale hlavně trest pro Ty, kteří vědomě porušují zákon. To u nás ještě nelze.

 13. Václav Novák napsal:

  Prezident to buď nemá v hlavě v pořádku, nebo, pravděpodobněji v horším případě, si dělá cynicky odpornou legraci z občanů a dělá z nich blbce …, jeho výrok, že „Jestliže někdo nese nějaký papír prezidentovi, tak to ještě neznamená, že to četl“ je neuvěřitelně urážlivý, protože jestliže někdo nese nějaký papír prezidentovi, tak není vyloučeno, že to někdo bez prověrky nečetl …,

  • Marie Petrová napsal:

   Živočich z Hradu žije v přesvědčení, že je v národě jednou tolik dementů, než označil v parlamentu v roce 92. Snad mu nebudeme muset věřit… Snad…

 14. lwo napsal:

  Dámy a pánové poslanci a senátoři! Pokud někdo nejedná v případě, že se dozví o nezákonnostech, stává se spoluviníkem! 🙁

 15. karel3 napsal:

  Skvěle napsaný článek.
  Dovedu si barvitě představit tu paniku v Zemanově služebnictvu, když začalo pátrání nejen po dokumentu BiS o Vrběticích. :-)))
  V podstatě se dá bohužel konstatovat, že obyvatelstvo, které je schopno si něco „takového“ zvolit za prezidenta, tolerovat a udržovat „to“ mimoprávní sebevědomí 10 let v úřadu do posledního dne, nemá žádné světlé vyhlídky do budoucnosti. 🙂
  Osobně bych úřad prezidenta zrušil, nebo alespoň vypoklonkoval z Pražského hradu, kde politici ztrácejí soudnost a stávají se z nich nepoužitelní nadlidé. 🙂

 16. Wilfried napsal:

  Pan Jan Urban ve své „Havlovské“ zaslepenosti jede stále stejnou notu. Nepřítel je každý kdo nesouzní s Havlovo „ne politikou“, dle receptu fantasmaorie. Pro Urbana by stačilo jen jeden článek kopírovat a zveřejňovat stále dokola. Nic jiného totiž nevypotí.

  • Vladimír Hejna napsal:

   klasika,nemáš co napsát tak šup tam havla,není už na čase se vy sebranko zemanovská nad sebou zamyslet

  • Tondach napsal:

   Měl byste řešit CO SE PÍŠE a ne KDO TO PÍŠE! Článek není o panu Urbanovi, ale o tragickém prezidentovi, pokud to nechápete!

  • Pavel napsal:

   Na fantasmagorie budeš ty evidentně odborník. „Havla“ jsi v článku našel jen a pouze ty. Všichni ostatní našli v článku porušování české legislativy a ohrožování bezpečnosti ČR hradním čučkařem a jeho podržtaškami.

 17. Vladimír Hejna napsal:

  paradoxem je že největší šašek v čs politice někomu říká šašek,tento šašek je dobrý.ba vynikající ve lhaní a hlavně navyšování rozpočtu,krytí svých lokajů,urážení lidí …..,vy jeho voliči zamyslete se

  • Tondach napsal:

   Jeho voliči ale nejsou mentálně uzpůsobeni k myšlení ….

 18. pamětník napsal:

  Manipulace s ověřenými fakty a vlastní výklady (opravné politické komentáře) zákonů jsou stejným zlem, jako za „komoušů“ bylo bránění občanům ve vzdělání – se zdůvodněním, cit: “ Vzdělání je zbraň která se nesmí dostat do rukou nepřítele…“ Dnes jsou to informace, nejen v mediích vlastněných politiky, ale bohužel i na komunálních úrovních, kde volení zástupci disciplinovaně (protože koaličně dohodnuti) svěřují obsah radničních novin svým oddaným servilním vazalům.

 19. Veselý napsal:

  Měl se aktivovat příslušný paragraf a mohl být od
  zemana a jeho slouhů pokoj.Jenže to by tady museli býti
  jiní politici kteří by měli odvahu tuto proruskou a pročínskou garnituru odstavit.Teď zase jen občané koukají co se děje.V jiné zemi by byli dávno plné ulice
  Protestujících.SMUTNÉ.

 20. Jiří napsal:

  Dobry den,článek se my nelibí, protoze je lživý a manipulativní

 21. A. S. Pergill napsal:

  Je mi velice líto: Hrad dostává od tajných dokumentů kopie, a ty má ve své pravomoci skartovat dle svých intterních předpisů. Což se i stalo. Pokud jim někdo z BIS dal originál, od něhož BIS žádnou kopii nemá, tak se jen potvrdila Zemanova slova o „čučkařích“.

 22. Petr Pečinka napsal:

  Vlastizrádce na hradě se podepsal i na tom, že čínští křesťané, kteří u nás hledali ochranu proti pronásledováním v Číně nedostali u nás azyl.
  A celé řízení se protahovalo roky.

  Čínští křesťané si mysleli že žádají o azyl v Havlovské zemi. Ale netušili, že zákeřná Hydra na hradě s čínou aktivně spolupracuje, předává jim informace a data.

  Čína aktivně pronásleduje své občany i v zemích do kterých utekli. Vyhrožuje jim. Láme k návratu. Naprosto nepředstavitelná totalita.

  U nás stačilo Zemana požádat a informace o žadatelích byly čínským službám předány na zlatém podnosu.
  Za tohle se ZLOJED Zeman bude smažit v pekle.

  Zeman zradil nejen český národ, zradil i tyto lidi v nouzi.
  Všechna ta patrička z prognostického ústavu. Klaus taky rusku podlézal a podlézá, stačilo aby mu slíbíli, že v rusku vydají jeho knížku.
  Ale Zeman vlastizradě a kolaboranství dal nový význam.

 23. Honza, napsal:

  Pan Urban píše nesmysly, z jeho slov je cítit zášť, zloba a nenávist. Nechápu proč je třeba napadat prezidenta jen proto, že projeví svůj názor. Na vlastní názor má práv o každý, proč ho upíráte prezidentovi. NA víc má pravdu, jestliže řekl, že ti, kteří chtějí kandidovat na prezidentskou funkci jsou šašci a na pár výjimek. Z toho spektra, které se na funkci tlačí jsou volitelní tak dva možná tři.

 24. toky napsal:

  Dávno měli hnípat v celách, nikdo z politiků nemá ani kousek odvahy!!

 25. toky napsal:

  S největší pravděpodobností leží „skartovaná“ v Kremlu!!

  • Fero napsal:

   Samozřejmě k tomu vydatně napomáhá PUTINOVA „pátá kolona“ – Okamurovci (Tamagoči) které si Putin pěstuje všude kde to jen jde – hlavně v Evropě, viz na Slovensku Fico, ve Španělsku Podemos, ve Francii Marie le Pen, v Německu AFD a ani Orbánem zdaleka nekonče. Stačilo sledovat tiskovku SPD k situaci na Ukrajině jak „perlili“ Okamura, David a další, ani nevím jména, jistě by se rád přidal i obdivovatel „Nočních vlků“ Foldyna. Co dodat? Blbec je blbec a blbcem zůstane – bláznům se neodporuje ale vlastizrada to je už sakra jiný a silný tabák!

  • petrph napsal:

   To bude nějaký omyl, ne? To je totiž jistě ta samá zpráva, o které pan Babiš sliboval, že jí zveřejní v médiích. Ale pak si to rozmyslel s argumentem, že to vlastně vůbec není tajná zpráva BIS, ale součást vyšetřovacího spisu, do kterýho mají přístup pouze určité osoby. Například, kdyby přijel z Moskvy nějakej advokát že ry teroristy zastupuje, tak jsou policajti povinný mu jí ukázat…

 26. toky napsal:

  To, že tam politici drží takové lidi a nic nepodniknou je zločin!!

 27. Petronix napsal:

  Přátelé, je mi smutno z toho jakým způsobem pan Urban píše. Víte, já už mám celkem odžito a jsem zděšen z toho , že pan Urban píše úplně stejným jazykem jak psali nejzarytější redaktoři Rudého práva. Je mi smutno z toho, že pan Urban se vydává za disidenta a přitom tak strašným způsobem škodí demokracii. Ne pan prezident, ale tito redaktoři jsou nebezpečím pro Českou republiku, pro demokracii v této zemi.
  Ta touha umlčet jiný než ten „správný“ názor pražské kavárny je opravdu děsivá a nebezpečná. Pane Urban, demokracie je diskuze a ne zastrašování a podněcování k hysterii, zlobě a nenávisti!!

  • Logika napsal:

   Petrph, snažte se opravdu důsledně obracet na soud, tak jak to ukládá zákon. Já jsem tak učinila, skončila jsem až prohrou u kasační stížnosti, poněvadž jsem žádala postup dle zákonů, ale hlavně trest pro Ty, kteří vědomě porušují zákon. To u nás ještě nelze.

 28. Jaroslav Zvoníček napsal:

  Nezbývá než Zemana a jeho lidi
  svrhnout, Zcela symbolicky. Z okna.

  • toky napsal:

   Stačí vozík postrčit po starých zámeckých schodech…

 29. Josef napsal:

  Jak může Česká republika jít dál? Jen se podívejte na to stádo lemplů, kteří volí komunisty, stébáky a další podobné! Z rozkrádání, které zavedl především Bureš není jen tak cesty zpátky, a i kdyby tady byla vláda svatá ( a to není) nemůže tuto hrůzu zvládnout! Nefachčenka a velká část našich nenažraných důchodců stále řve stébák Bureš a volí něco podobného. Na druhou stranu, pokud nepřijde někdo silný s rozumem, tak cesta dopředu nepovede!

  • Jan napsal:

   Prosil bych,bez těch nenažraných důchodců.Taky jednou budete.

 30. Ondrej napsal:

  vrchni agent kremlu Milous Mlha Zeman a jeho gangsterske okoli – zrazuji republiku kvuli vlastnim pochybnym zajmum a ani se za to nestydi…je smutne, ze si to nechame libit a budou tam asi az do konce mandatu hradni ostudy, meli byt davno nekde jinde ale treba jeste na nektere dojde!!

 31. A. S. Pergill napsal:

  Hrad ohrožuje zájmy Bruselu a Německa. Ty jsou v příkrém rozporu se zájmy občanů ČR, byť nikoli se zájmy tzv. „elity“.

 32. skeptik napsal:

  Úryvek z knihy Proč. Proč je Zeman prezidentem. Proč jsme tam, kde jsme. Vydalo nakladatelství Zeď v roce 2018, kapitola od novináře Vladimíra Kučery, strana 275:

  Miloš Zeman znovu zvítězil a může pokračovat coby zemský škůdce proto, že nepatrně větší část národa nejspíš miluje lhaní a chce v tom žít. A z té nepatrně menší části se Zemanovi úspěšně daří činit vyvrhele. Někdy dokonce kajícníky nad tím, že to vlastně s tou pravdou činili špatně a vůbec byli zbytečně korektní.

  Úryvek z knihy Proč. Proč je Zeman prezidentem. Proč jsme tam, kde jsme. Vydalo nakladatelství Zeď v roce 2018, kapitola od novináře Vladimíra Kučery, strana 273:

  Mohli byste vyvěsit na všechny vrata, dveře a branky v zemi soupis Zemanových prolhaností – a všem jeho voličům by to bylo jedno. Kdyby malé dítě řeklo, „Král lže!“, dostalo by výprask. Jako Ježíš měnil vodu ve víno, Zeman přečarovává lež v pravdu. Alespoň pro někoho. Pro své spoluvládce, tovaryše a voliče.

  Úryvek z knihy Proč. Proč je Zeman prezidentem. Proč jsme tam, kde jsme. Vydalo nakladatelství Zeď v roce 2018, kapitola od novináře Vladimíra Kučery, strana 275:

  Obávám se, že Miloš Zeman tu zanechá dědictví. Že po něm přijde někdo ještě horší. Tak že je otázkou, zda poté, co Zeman zmizí, půjde ona prezidentská standarta do čistírny. Možná ji bude špinit někdo ještě nebezpečnější. Kdo ví, koho Lid zvolí. Fascinace Lží je osudová. Infikuje na dlouho. Hrozí i nebezpečí, že se stane chronickou.

Přidávání komentářů není povoleno