Víme, že vás reklamy otravují, můžete nezávislou žurnalistiku podpořit i jinak, například prostřednictvím systému Darujeme.cz.
Štefan Berec,

Jan Urban: V hlavě antisemitského přítele dvou českých prezidentů

Přítel dvou prezidentů, a podle jednoho z nich, Václava Klause, „geniální novinář“ Adam Benjamin Bartoš, vydal vlastním nákladem v srpnu 2014 spisek, nazvaný Zpověď. Jsem antisemita? Jde zřejmě o nejrasističtější a nejvíce antisemitské dílko v polistopadové historii českého nakladatelského úsilí.

Jde o ve všech směrech unikátní neslušnost – a v tomto smyslu dílko vskutku objevné. Pan Bartoš je, například, přesvědčen o tom, že Židé v jednadvacátém století rituálně vraždí a asi i pojídají – děti.

Ale vezměte si, kolik zmizí za rok dětí, které se už nikdy nenajdou. Věřím, že existují lidé, kteří si nechávají dělat transfúzi nové mladé krve, aby dosáhli co nejvyššího věku – jsou to zrůdy z oněch mocných rodů, které vládnou světu. Hodně dětí je obětováno…“ (s.65)

Hilsneriáda, slavná doba

Nadchlo mě taky, když jsem přečetl odhalení, že v Občanské demokratické alianci – kdysi populární straně – to „na některých fotografiích z tiskových konferencí z její nejslavnější éry spíše vypadá jako nějaké sešlost v synagoze“ (s.62)

A na stejné straně: „ Nemá smysl vyjmenovávat představitele jednotlivých stran, které mám na mysli – každý přemýšlivější člověk si toho fenoménu všímá sám, je v podstatě nepřehlédnutelný. Židovská fyziognomie tyto lidi dříve či později prozradí. Je fascinující, jak zvláště ke stáří začínají mít typické židovské rysy…“

Nepřekvapilo mě, že tak „geniální novinář“ má za to, že si za pogromy v historii mohli Židé sami, že židovská kultura je zvrhlá – to ostatně tvrdili i Goebbels s Hitlerem – anebo, že Židé nenávidí kulturní Slovany.

Pikantnější, ve světle už probíhajícího trestního stíhání „pana Abbé“ je rozkošně paranoidní pasáž na straně 65 vychvalující hilsneriádu coby „slavnou dobu“.

Trochu mě ale zamrazilo, když jsem si přečetl: „Aby Židé mohli založit Izrael, museli rozpoutat peklo druhé světové války a vymysleli celý koncept holocaustu a dost možná, že i toho Hitlera za tím účelem dosadili. Možná to byl dokonce jejich člověk…“

Nevěřím na plynové komory, ale věřím, že několik desítek tisíc chudých Židů za války zahynulo a všelijací páni Rotschildové a další členové sanhedrinu pro ně nehnuli prstem…. Chci říci – aby mohli založit Izrael, potřebovali světovou válku.“ (s.150)

Trestní oznámení?

Jsem přesvědčen, že v nejbližších dnech se o těch několik souběžných trestných činů tohoto „geniálního novináře“, spáchaných zveřejněním takového žvástu, někdo postará podáním odpovídajícího trestního oznámení.

I když státní zastupitelství i policie mají ze zákona povinnost jednat i bez vyzvání.

 

Líbil se vám tento text? Pokud nás podpoříte, bude budoucnost HlídacíPes.org daleko jistější.Přispět 50 KčPřispět 100 KčPřispět 200 KčPřispět 500 KčPřispět 1000 Kč

LockPlatbu on-line zabezpečuje Darujme.cz

21 komentářů

 1. oskar napsal:

  hlavne, ze ma dve zidovske mena -> adam benjamin ;o)

  • Jirka napsal:

   Radši mu to nebudeme říkat, vždyť by přišel o všechny ideály, chudáček.

  • t117 napsal:

   To ma urcite jen diky spiknuti Zidu, aby ho mezi slovanskymi nadcloveky ocernili a mel tak uz dopredu cejch…

 2. Tomáš Fuk napsal:

  Hlavně ho nekriminalizovat, ať si mele co chce. Stejně tak Semelová. Naopak je třeba jim dát absolutní svobodu slova. Pak nebudou zajímaví a jen se ukážou co jsou za odpad.

  • český maloměšťák napsal:

   I slov jako “ odpad“ používali kdysi nacisté. I když mnohdy obalené eufemistickým pozlátkem, ba i pseudovědou.
   Užijte raději slov jako je “ podivín“, to aby Vás někdo nedenunc…neoznámil na Policii. Kvůli hanobení příslušníka lidského druhu, například.

 3. Leo Tydlitát napsal:

  Hlavně že Oskarovi stačí jedno židovské jméno a Janu Urbanovi zase sesmolit antičlánek bez jakéhokoli významu a obsahu.

 4. český maloměšťák napsal:

  Antisemitismus…no ano, jeho propagace by již neměla být provozována v režimu “ Je suis Charlie“, jde o příliš nebezpečnou věc.
  Nicméně není mi jasné, jak bude možné soudit A.B. Bartoše, když paralelně je v EU vydáván např. Mein Kampf.
  A dovolil bych si připomenout stále populárnější antirusismus, který často přerůstá do xenofobních hodnocení, kdy se jde při hodnocení angažmá SSSR během WW2 opět z extremu (nekritická heroizace)do extremu (východní hordy přicházející ničit západní civilizaci a pod.). A kdy paradoxně pak zíráme, že je to osoba německého občanství a ženského pohlaví, která vyvrací mýtus o pouze to násilnickém chování vojáků RA – viz historička Miriam Gebhardt a její When The Soldiers Came.

  Hypertrofovaná moc nadnárodních obchodních a finančních skupin jistě rozhoduje o věcech míru či války mnohem více , než obyčejný volič, který si co 4 roky může vyzkoušet jednu z mála procedur demokracie, která je mu dovolena při iluzorním vyvažování takovéto nesouměřitelné moci. A např. Rothschildové jistě bohatí jsou. To, že si pak nějaký podivín již z takovýchto faktů poskládá své fantasmagorické xenofobní teorie a přikládá jim nějaký význam…to by musely soudy zkolabovat, kdyby se každým takovým případem zabývaly.

  Tabu patří do světa kultur , které se neobejdou bez dogmat, do dob kdy vládlo temno, kdy vládci nad životem i smrtí lidí stíhali ty, kteří zpochybňovali jejich výjimečnost, stejně jako výjimečnst jejich soudů…byl bych tedy velmi opatrný při podobných denunci…tedy občanských oznámeních. Zejména pokud b ydotyčný denunc…eh, oznamovatel, byl byť po krátkou dobu “ Je suis Charlie“ (ty karikatury si v mnohém nezadají s těmi , co užíval např. Streicher).

  Já nebyl „Je suis Charlie“, jsem pro mírnou cenzuru v mezích zákona, např. pro cenzuru propagace maligního biologického (etnického) antisemitismu. Vtipy o židech bych ale rozhodně nezakazoval a netrestal….to by pak bylo možno trestat i vtipy o kněžích, nevěrných ženách, Rusech…. Ta hranice by měla být dána záměrem, otázkou je, jak ho objektivně změřit , porovnat a hodnotit.
  No, oni si už právníci nějak poradí, čím více pak budou jejich dohady mlhavější, tím si přijdou na více peněz, aspoň zde jistý solidní stupeň jistoty máme.. A o to přeci jde zejména, že – o tu jistotu.
  😀

 5. bětka.báthory napsal:

  Žalovat AB Bartoše nemá cenu… Každý soud by ho osvobodil pro nepříčetnost. Víc by mě zajímalo, kde se fláká MUDr Chocholoušek, když Bartoš zůstává bez odborné pomoci…

 6. Karel Novotný napsal:

  Kniha Zpověď Jsem antisemita? ISBN 978-80-9058-610-9 vyšla 20.09.2014 a s velkou pravděpodobností je jí orgány činné v trestním řízení již zabývaly.

  Ale co nejnovější počin vydavatele Adama B. Bartoše: Protokoly sionských mudrců ISBN 978-80-9058-616-1. Avizováno jako „Nový moderní překlad z původního ruského textu doplněno předmluvou.“ Tu spáchal Jan Skácel https://cs.wikipedia.org/wiki/Jan_Sk%C3%A1cel_(politik)
  a raději nechci vědět, co tam je ..

  • český maloměšťák napsal:

   To je ale také chyba.
   Je docela možné, že kdyby lidé více četli Mein Kampf před rokem 1933, než tomu bylo po roce 1933…mohlo být mnohé jinak. K lepšímu.
   Ačoliv…. kdoví jak tomu bylo s obecnou vzdělaností (kvalitou kritického rozumu) tehdá.
   Každopádně je dobré, když víte co je dané individuum (potažmo i daná ideologie – pokud jde o politický pamflet) zač a kam směřuje. K čemužto četba textů dotyčného individua může posloužit.
   Zejména pokud by dotyčné individuum posilovalo svou moc.
   Otázkou ale je, jak se i takovýto poučený občan má ve formalizované demokracii bránit. Zejména pokud dotyčné individuum spojí se s tak významnou politickou silou, jakou představovaly (- jí ??) strany tkzv. lidově-křesťanské, kdy tak vlastně jakoby došlo k posvěcení dotyčné deviace na poli politické praxe dosud převádajícím určovatelem hodnot. Co pak ještě vůbec zbývá, co je vůbec po ruce – malému atomizovanému občánkovi. Kdysi takovéto situace aspoň občas dokázal řešit ostrakizační soud, my dnes bohužel nemáme k dispozici ani zákon o obecném referendu.

   P.S. Zlomovým bodem , jak větší část německé společnosti vnímala židy, byly ani ne Streicherovy apod. texty, ani Kristall Nacht coby údajná reakce na Greenszpenův čin, ani neustálá štvavá retorika hitlerčíků…ale prý uvedení filmů Der ewige Jude a zvláště hraný film Jud Süß. Ono vůbec zřejmě vědomí i podvědomí mas,davu…dá zejména na obrazové vjemy, vhodným způsobem zdramatizované. Než na texty.
   Ta sebeidentifikace se sdělovaným obrazem, tedy de facto již hotovou představou tam probíhá spontánněji zřejmě i díky tomu, že se lze identifikovat přímo na místě s dalšími takovýmito recipienty sdělených představ, roste tak i tolik toužený pocit vzájenosti a tak i slast, pouto se stává mocnějším.
   Vůbec je hraný filmymocným nástrojem jakékoliv propagandy mířící k vytváření masového souhlasu.

 7. Mioslav Klouda napsal:

  Četl jsem o židech několik knih (mimo jiné i Bartošovu Zpověď) či pojednání a materiály na různých internetových stránkách v témže duchu a musím říci, že to vše zapadá dohromady a až na pár (asi přehnaných) drobností jsou to věci naprosto logické a pro mě nepopiratelné.

  • Robert Břešťan napsal:

   Tak zkuste číst něco jiného.

   • Mioslav Klouda napsal:

    To jiné jsem četl dříve, ale teprve teď vidím, jak to je. Vy jste Zpověď četl?

  • Karel Novotný napsal:

   To by bylo špatné, kdyby teorie měla nějaké na první pohled zjevné rozpory. Většina konspiračních teorií toho „dobrého zapadání se do sebe“ zajistí kvalitním výběrem použitých faktů a zamlčením toho, co se nehodí. Jak je na tom Zpověď z tohoto pohledu?

 8. český maloměšťák napsal:

  A co teprv jestli v dostizích o Vajthauz vyhraje BS – což by asi byla v dané konstelaci nabídky nejlepší volba.
  To pak asi ABB odveze sanitka.

 9. Petr Homoláč napsal:

  Pane Břešťan, proč jste mi smazal ten příspěvek?
  Pokud skutečně země visegrádské čtyřky odpadnou z EU, jak k tomu směřuje současný vývoj situace v těchto zemích, dojde prostě na Hitlerova slova, která uvedl tuším právě v Mein Kampf, že Slované do Evropy nepatří. Zní to strašlivě tvrdě, ale proč si nalhávat něco o přirozené demokratičnosti českého národa atd. Pokud skutečně k oddělení od EU dojde, zároveň tím dojde na Hitlerova slova. Je to šok, je hnusné na to jen pomyslet, ale smazáním historickou pravdu nezrušíte. Třeba nás ten šok ještě probere, protože jestli ne, tak tady skončíme opravdu špatně. Možná je to lepší než být jako Rusové, kteří svou faktickou ubohost ani nevidí jak jsou zmasírovaní lživou propagandou.

  • Robert Břešťan napsal:

   Omlouvám se, ale formulace, že „Hitler měl pravdu“ na náš web opravdu nepatří. Chápu, že šlo o zkratku, takže díky za dovysvětlení.

  • český maloměšťák napsal:

   Slované asi nepatří do Evropy ?
   Ehm…a kteří další Indoevropané tam nepatří ?
   Co tak třeba Řekové ? A Ukrajinci ?
   Fakt je mi záhadou, proč by si měl jít když tak sednout do basy jen Bartoš. Proč by s ním lízanej nemoh hrát na cele třeba i Homoláč, který si na potvrzení svých rasistických výlevů dokonce přizve Adolfa Hitlerů.
   Malá dává.

   Ono je dokonce dosti xenofobní tvrdit, že Slované nepatří např. do Austrálie (via tamní imigranti z Československa). 😀
   Už tak xenofobním ale není tvrzení, že Amíci nepatří na Blízký východ….

   Jen tak mimochodem – o Slovanech, jako o politicky podřadném etniku (podobně jako Homoláč), se vyjadřoval Engels. Sice jen epizodně (Debaty o polské otázce ve Frankfurtu), nikolivěk systematicky – ale možná právě proto má Homoláč blíž k němu, než k Hitlerovi.
   To jen aby mě někdo nenařkl, že snad Homoláče nějak démonizuji. To ne, jen pátrám po zdrojích jeho ubermenšství. Nic víc. A beztak je i on Slovanem. Pokud se teda nenechal někde změřit, od temene lebky až po….

   • Racek napsal:

    Slované nebyli původně etnikum, ale nejsevernější výhonek byzantské kultury v cyrilometodějském provedení (nebyli však nuceni přijmout řečtinu, byla jim pro potřeby liturgie upravena-kodifikována jejich rodná řeč). Až obrozenecký romantismus, stojící na odporu vůči germanisaci a husitské protikatolické náladě učinil z nich „etnikum“, ač původně definováni byli vyznáním, jazykem a geografickou příslušností. A i leckterý obrozenec pamatoval na řecké kořeny slovanství, jak svědčí ku příkladu princip kalokagathia (pěstění duše i těla), jenž zvěčnění došel u Tyrše a Sokolů.

    Nepřátelství Hitlerovo vůči Slovanům jest nepřátelství latinského křesťana (vychován jako rakouský katolík, avšak vlivem gymnasijního učitele pojal sympatie k pruským Hohenzollernům, které chtěl navrátit na trůn jako pravé dědice Habsburk-Lotrinků a sám kancléřovat, podobně jako jeho vzor Bismarck) vůči křesťanům řeckým. Jeho nejhlubší motivací zášti jest tedy otázka náboženská. A může být spojena pro změnu s nacionalismem rakouským, kdy se Rakušané ve Vídni, mající pocit obklíčení od slovanských již nově se definujících národů c.k. monarchie, cítili tísněni jako v ghettě. Tak přimknuli zpět k mythům germánským, aby jich identita byla zachována. A rozpomněli se i na Svatou říši římskou, kde živel germánský byl vůdčí, a tak Hitlerova říše zvala se i říší Třetí (svatou římskou v pořadí).

    Obé (nacionalismus, romantismus) náleží podmínkám 18. a 19. století, zamrzl jste tedy v čase, popřav sluchu starších předků svých aniž jste aktualisoval jejich podání dle doby, k níž sám náležíte životem svým. Tehdy nebylo mikročipův, internetu ani raket kosmických. Nebylo tak velké sprovázanosti lidu v logistických řetězcích špičkových firem světových. Nebylo rychlé dopravy ať osoby či informace. Atd. Svět byl jiný.

    Vývojová zákonitost (platná všude po světě) tak ukazuje, že nacionálně-romantická podání z té doby nejsou s to řešit problémy století 21. (netvrdím však, že kalergismus nebožtíka hraběte Coudenhove, tlačený kancléřkou Merkel je toho schopen, ba naopak).

    Tím méně umělý panslavismus, který svého času ač podporován jak jesuity tak ruskými orthodoxy (zejména Solovjevem), spojil by „slovanské národy“ přes řeč, ale nebyl s to vyřešit otázku náboženství. A tak zůstal s nepořízenou, i přes jistý předchozí úspěch s vytvořením řecko-katolíků (uniatů)v století 17. S nepořízenou tak zůstanou i pravoslavní Rusové, kteří katholicko-reformačně-atheistické Čechy, jejichž duch upadl vlivem socialismu do vulgarity ducha i slov (slova vždy svědčí o duchu milý pane), nikdy nebudou s to dostat do pevné aliance, nepojmou-li cíl vlast naši bysantinisovat, azbuku jako písmo officelní ustanovit a v orthodoxii místní lid převrátit.

    Nanejvýše tak pojmou své „užitečné idioty“ jako vasaly právě přes romantické iluse (velikost Slovanů, slavná jich minulost i budoucnost). A pak jim dají opět pocítit, že psí hlas do nebe nevolá, stejně jako v 48. a 68. A že včera už bylo lépe.

    Přestanete-li uvažovat o Slovanech jako etniku, a začnete promýšlet otázku s hlediska náboženského a vývojového, leccos se Vám ujasní.

  • Karel Novotný napsal:

   Petr Homoláč: formulace „dojde na Hitlerova slova“ je mimo z jednoduchého důvodu, a totiž, že Hitler chtěl Slovany vylučovat – navíc na rasovém principu – a nyní se někteří Slované (ale IMHO rozhodně ne většina) vylučují sami. Nepodléhal byl defétismu, je to svým způsobem přirozené vymezování se vůči silnějšímu, které může zůstat (a já věřím že i zůstane) jen na slovní úrovni …

 10. český maloměšťák napsal:

  to Homoláč

  A Turci do Evropy patří ?

Přidávání komentářů není povoleno