Víme, že vás reklamy otravují, můžete nezávislou žurnalistiku podpořit i jinak, například prostřednictvím systému Darujeme.cz.
Václav Klaus, Miloš Zeman. Foto: Petr Lundák / MAFRA / Profimedia
,

Jan Urban: Prokremelští trollové a starci chtějí jedinou věc – nic neměnit

KOMENTÁŘ. Vytvořit s podporou Miloše Zemana po volbách vládní koalici „obrozené“ ODS s babišovským ANO, třeba i bez formální účasti Andreje Babiše – to je konečným smyslem a cílem současných útoků na potenciální Babišovy konkurenty. Teprve pak se totiž mezi Pražským hradem a ruskou ambasádou zaskví nebeská duha štěstí, absolutní ideové pružnosti, narodnictví, protievropanství a orbánismu.

Prohradní putinovci před říjnovými volbami vyrážejí do útoku. Podle osvědčené tradice se snaží za každou cenu oslabit možné soupeře. V minulosti to zažila sociální demokracie, čtyřkoalice, lidovci i TOP 09. Ne vždy to byl zvenku řízený útok, ale tentokrát je těch „náhod“ trochu moc.

V úterý 17. června navštívili na Pražském hradě manželé Klausovi manžele Zemanovy. Prý to bylo jenom přátelské posezení. Anebo také ne. Klaus se usilovně vnucuje do médií s pomluvami „kdysi své strany“ a společně s Milošem Zemanem soucítí s premiérem Babišem. Primárním cílem této kampaně partajního kanibalismu je rozštěpit ODS a rozbít trojkoalici ODS, TOP-09 a KDU-ČSL.

Komická chvála hlasu rozumu

HlídacíPes.org už v červnu upozornil na tehdy ještě komické počínání nové frakce uvnitř ODS, která vystoupila pod ukradeným názvem americké Tea Party, jejímž skvělým úspěchem (viděno pohledem Kremlu) je pouze rozložení kdysi tak stabilní a zajímavé Republikánské strany a zničující polarizace americké veřejné diskuze i politiky.

Na fotografiích z prvních setkání českých trumpistů řečníci vystupovali před pomačkanou vlajkou z prohrané prezidentské volební kampaně 2020 s vyobrazením lokomotivy, táhnoucí americkou vlajku a heslem „All Aboard the Trump Train“ – tedy něco jako „koukejte všichni nastoupit do Trumpova vlaku“. Pamětníkům to až příliš připomínalo u nás kdysi tak populární „všichni na sena“ nebo „kdo nejde s námi, jde proti nám“.


KAŽDÉ RÁNO TO NEJLEPŠÍ Z HLÍDACÍPES.ORG


Na webových stránkách spolku a na jeho twitterovém účtu mezitím přituhlo. Jako vždy je první obětí pravda. Trochu legrační je z prstu vycucané tažení proti návrhu Evropské komise dosáhnout takzvané uhlíkové neutrality Evropské unie v roce 2050 pod heslem boje „proti zákazu aut“.

Evropská komise přitom pouze předložila návrh, podle kterého by se v EU měla od roku 2035 prodávat pouze auta s pohonem bez emisí. Provoz všech v té době ještě existujících benzínových či naftových aut by tím nebyl jakkoliv omezen. Návrh navíc vyžaduje schválení všech členských států a Evropského parlamentu.

Stejně tak předpokládá každé dva roky revizi projektu (celkem tedy sedm revizí), a v roce 2028 dokonce generální revizi s přepočítáním nákladů, technických požadavků a novou schvalovací procedurou. Každý, kdo ví alespoň něco o délce a komplikovanosti vyjednávacích procedur uvnitř osmadvacítky členských států, se hrdinnému odporu českých trumpistů čtrnáct let před navrženým datem platnosti dosud neschváleného návrhu může jenom smát.

Ani slovo o zrychlujícím se zadlužování státu, nezodpovědném rozpočtovém chování vlády ANO, zahraniční politice, o neschopném proruském prezidentovi a všehoschopném premiérovi…

Stejně komická je jistě i rituální chvála „hlasu zdravého rozumu“ – rozuměj Václava Klause staršího. Anebo manifest zakládajícího funkcionáře ODS a pověstného sběratele členství nejrůznějších spolků Miroslava Macka, předstírajícího zásadový boj proti „levici“ a jejím snahám „všemi možnými způsoby erodovat a umenšovat…osobní a ekonomickou svobodu“.

Přání starců nic neměnit

O trojkoalici zmíněný manifest míní, že jde o pomýlenou záchranu „definitivně se potápějící TOP 09“ a „koalici s křesťanskými socialisty, hájícími jen své vlastní zájmy“. A nedejbože, aby po volbách došlo k povolební koalici s „neomarxisty s počítači“, rozuměj Piráty a Starosty. V této situaci prý, samozřejmě, „není možné nadále mlčet a nadále pasivně přihlížet“.

Ani slovo o zrychlujícím se zadlužování státu, nezodpovědném rozpočtovém chování vlády ANO, zahraniční politice, o neschopném proruském prezidentovi a všehoschopném premiérovi, jen stará ohraná písnička o hnusné levici a hrdinné pravici.

Panu Mackovi to na výnosnou politickou kariéru jistě stačilo. Připomeňme snad jen jeho poněkud nestandardní privatizaci Knižního velkoobchodu v roce 1992 či jeho poradenství a lobbing při privatizaci České spořitelny v roce 2001.

Opozičně smluvní spolupráce „jeho ODS“ s tím nejhorším šloufovským bahnem na levici, napojeném na organizovaný zločin s desítkami nájemných vražd (přesně 36, které policie nesměla došetřit), mu nijak nevadila. Podobně jako hned několik vládních koalic ODS s lidovci, ve kterých dnes odhalil „křesťanské socialisty“.

A tak jen nějak mezi řečí zazní v diskuzi skutečná hrozba. Pokud ona zcizená a svým ideálům ukradená ODS neposlechne, bude potřeba ji rozbít a založit skutečnou politickou stranu Tea Party.

Předvolební hádky a štěpení jsou pro každou politickou formaci jen čistou sebevraždou. A o nic jiného nejde ani v tomto pokusu rozbít nejen Trojkoalici, ale i ODS. Vždyť jediným přáním prokremelských trollů a starců je nic neměnit. To, že střední Evropě ujíždí vlak ekonomických inovací i vzdělanosti, je nebolí. A rozdíl mezi hvězdnou pěchotou a „užitečnými idioty“ podle Vladimíra Iljiče Lenina tím méně.

Líbil se vám tento text?

Podpořte nás prostřednictvím Darujme nebo převodem pomocí QR kódu

Moc děkujeme za podporu!

QR kód
Líbil se vám tento text? Pokud nás podpoříte, bude budoucnost HlídacíPes.org daleko jistější.Přispět 50 KčPřispět 100 KčPřispět 200 KčPřispět 500 KčPřispět 1000 Kč

LockPlatbu on-line zabezpečuje Darujme.cz

Podpořte novináře

26 komentářů

 1. Luděk napsal:

  Oni tu na věky nebudou ,takže snad nezničej co jsme načali v r.1989 to je cesta k demokracii ,pokroku a proevropskou ,ale rozumnoupolitiku a osvobození od kremelskejch pořádku ,ty at si oba pánové vezmous sebou do hrobu

  • RAZPUTIN napsal:

   Ani ty zde na věky nebudeš, ale náš Slovanský bratr Rusko ano.

   • Luděk z Plzně napsal:

    1917 – RASPUTIN.
    2017 – PUTIN.
    2117 – TIN.
    Já bych si tak jistý nebyl…

   • Pavel napsal:

    Pokud ho puťka definitivně nerozkrade.

 2. Hunter of Drivers ll napsal:

  Když jsem viděl fotku Zemana s Klausem na které oba mají na saku přišpendlené velké „svatojiřské“ stuhy, tak už nepochybuji o tom kam nás chtějí zatáhnout.
  Už nikdy více. 40 let stačilo.
  Přeji hezký den.

  • Ondrej napsal:

   je to presne tak, oba dva jsou to kolaborantske ostudy, Zeman navic jasny velezradce a mel uz se davno pakovat!!

   • Admirál napsal:

    Jak se to pozná, že je jasný velezrádce?

    • Ondrej napsal:

     u Zemana snadno – dlouhodobe kope za Kreml v nekterych zasadnich vecech ktere se tykaji nasich vztahu s Ruskem, a tech prikladu uz je tolik, ze je sem ani nebudu psat, kdo se o to zajima dobre to vi, kdo je „zamerne slepy“ tomu nepomuze nic. naposledy pri odhaleni teroristickeho cinu Ruske federace na nasem uzemi ve Vrbeticich Mlha ostudne mlzil ve prospech Ruska a neprospech nasi zeme, Kreml ho hned s radosti citoval, jeho naprosto nechutne a ucelove kopani do BIS cimz ji samozrejme naprosto zamerne snizuje kredibilitu, protoze i kdyby mel k BIS opravnene vyhrady, coz nema, tak takhle se to delat nesmi, je to proti zajmum nasi zeme…takze suma sumarem je to velezradce a tak bude zapsan v nasich dejinach, snad uz tam nebude dlouho!!

     • A. S. Pergill napsal:

      Ty Vrbětice byly zřejmě akce pod falešnou vlajkou. Někdo potřeboval vyřadit Rusko z tendru na Dukovany a Temelín.
      A je otázka, zda je větší zlo tolerovat zásadní chyby a prohřešky BIS, nebo je (patrně po vyčerpání všech neveřejných možností) veřejně sepsout.

 3. Roman napsal:

  Zatímco probruselští trollové a mladí hlupáčci chtějí změnit všechno, jenom neví na co. Ale to jim vůbec nevadí. Ideologie přeci předčí realitu!

  • Sámo napsal:

   Hlupáček budeš asi ty Romane. Jinak by jsi nemohl vzývat Rusy, aby se vrátili zpátky na naše území i s armádou. Dost na tom, že je v Praze 50 tisíc ruských občanů a na Karlovarsku odhadem dalších 10 tisíc- každý druhý má co do činění s ruskou tajnou službou. Rusové nám jako státu nikdy nic dobrého nepřinesli a v dnešní době jsou ještě nebezpečnější než po 2. světové válce pro malé země ve střední Evropě.

   • A. S. Pergill napsal:

    Sámo, je mi líto. Období komunismu, kdy sověti drželi u moci Gottwaldovy pučisty a potom nám poskytli „bratrskou pomoc“, je naprosto ojedinělé. Ale ani tehdy nás neplánovali vyhubit nebo poruštit. Naopak našich odborníků si vysoce vážili. Zato naši západní sousedé se nás snažili vybít, nebo alespoň zotročit a poněmčit, už od konce 1. tisíciletí až po (zatím) roky 1938 – 1945.

    • Josef II napsal:

     Pergille, je mi líto ale poraďte jak se z komunisty stane pravičák?Vy jste asi zaměstnanec KSČM v utajení.Vašich 250 příspěvků za osmý měsíc z vás dělá rekordmana.Konkuruje vám pouze petrph.Občas zanádáváte na komunisty,ale vaše linie proti západu ,hlavně proti EU je konstantní.Váš rozsah témat je na jednoho člověka ohromující.Poraďte,jak se dájí odeslat příspěvky na různé témata v těchto časech?5.8.– 9:40/9:41/10:18/10:25/10:30/10:47/10:50/10:57/17:22/17:24/17:55/18:05/18:12/ nebo 10.8.kdy jste byl obzvlášť pracovitý–8:06/8:33/8:45/8:52/9:00/9:14/9:21/9:23/9:46/19:02/19:23/19:26/19:28/19:30/19:34/19:35/19:38/.Petrph na vrátnici se hlídá! a nemyslí se na hovadiny.I kdyby bylo u nás jenom 2000 rusáků,tak minimálně sto bude dělat špionáž a podporovat spřátelené politiky.Vsadím svůj důchod,že na Zemana a Klause mají rusáci pořádnou špínu a ti proto jednají tak jak jednají.Kmotřička to vyřeší.

     • A. S. Pergill napsal:

      1. Moje linie není proti Západu, ale proti Východu, který se přestěhoval na západ od nás. A ohrožuje nás stejně, jako nás svého času ohrožoval z východní strany.
      2. Jsem důchodce na částečný úvazek a nejsem v práci každý den, navíc některé práce mohu vykonávat z domu po internetu.

   • petrph napsal:

    Tedy musím se opravdu chechtat, když vidím že protiruské fake news fungují mnohem víc než ty ruské.
    Kde by se proboha vzalo na Karlovarsku ca 10 000 Rusů? Naprosto nesmyslný a vylhaný údaj. Těch tam bylo před lety, sotva tak 2 000. Ale většinu z nich, už vloni, „protože covid“ poslali úřady tuplem domů. Zůstalo jich tu pár stovek, a ti navíc nechtějí s Ruskem a Putin mít nic společného…

    • Dr. B napsal:

     Jenom faktická poznámka. Mám na Karlovy Vary těsné vazby a můžu vás ubezpečit, že Rusů tam rozhodně ani v dnešní době nejsou stovky, ale tisíce. A to hovořím pouze o Karlových Varech, na Karlovarsku bych z vlastní zkušenosti věřil i těm desetitisícům. To jenom pro upřesnění.

 4. František Novák napsal:

  Proameričtí (pro demokratickostraničtí a pro aktivističtí), proberlínští a probruselští mladící a elfové chtějí jedinou věc: změnit všechno. Proto je současná česká mediální a politická scéna taková jaké je, zcela odtržená od reality, Neřešící problémy 99 procent lidí. Politika pro politiku, média pro média. Naprosté vyprázdnění, naprostý marasmus. Autistický souboj debilismů, nic jiného.

 5. brambůrel napsal:

  a já zase myslím, že tihle vámi stále nehonestovaní chtějí změnit všechno zgruntu

  • Pavel napsal:

   Ano, hradní čučkař nechá zgruntu odstranit na hradě všechny koberce.

 6. Honzík napsal:

  Mám již dlouholetou zkušenost s touto věcí, a to, že každá změna je k horšímu. Na počátku to vypadá výborně, ale záhy se ukáže, že je to jen velkej průser !

  • Dr. B napsal:

   Dost mi to připomíná ten známý sentiment starších lidí, který se opakuje každou generaci (za našich mladých let to nebývalo, ti mladí se dnes neumí chovat atd…). Pokud tedy máte pravdu, pak by bylo patrně nejlepší zůstat sedět v jeskyních. Tak jste to myslel?

   • A. S. Pergill napsal:

    Budete se divit, kolik zásadních změn bylo dílem lidí ve věku dědečků. Jenže tyhle změny byly promyšlené, účelové, se snahou zasadit je do nějakého kontextu, a i tak se občas stalo, že se neosvědčily.
    A u mladých jsou často ty změny v duchu „chci něco, nevím, co“.

 7. Milan Janků napsal:

  Naštěstí příroda nebo nějaká vesmírná síla zařídíla ,ře nikdo není nesmrtelný a tak víra v lepší časy se naplní a v člověku zůstává ,že Vladimíre Iljiči Lenine ,Staline Chrusčeve i Vy Miloši Zemane a Václave Klauzi .

  • A. S. Pergill napsal:

   Příroda také zařídí, že ti mladí zestárnou a alespoň někteří z nich dostanou během toho procesu rozum. Viz známý Churchillův výrok, že „Kdo není ve 20 komunistou, nemá srdce, kdo jím je ve 30, nemá rozum.“.
   K těm mladým můžeme být shovívaví, ale ta shovívavost má limit v situaci, kdy mohou vzniknout nenapravitelné nebo obtížně napravitelné škody.

  • Lubomír Čáslava napsal:

   Havle Václave ? 🤔😉

 8. Sam napsal:

  Změny chtějí ti, co se nedovedou nebo nechtějí přizpůsobit současnosti

Přidávání komentářů není povoleno