Václav Klaus, Miloš Zeman. Foto: Petr Lundák / MAFRA / Profimedia

Jan Urban: Prokremelští trollové a starci chtějí jedinou věc – nic neměnit

Napsal/a Jan Urban 11. září 2021
FacebookTwitterPocketE-mail

KOMENTÁŘ. Vytvořit s podporou Miloše Zemana po volbách vládní koalici „obrozené“ ODS s babišovským ANO, třeba i bez formální účasti Andreje Babiše – to je konečným smyslem a cílem současných útoků na potenciální Babišovy konkurenty. Teprve pak se totiž mezi Pražským hradem a ruskou ambasádou zaskví nebeská duha štěstí, absolutní ideové pružnosti, narodnictví, protievropanství a orbánismu.

Prohradní putinovci před říjnovými volbami vyrážejí do útoku. Podle osvědčené tradice se snaží za každou cenu oslabit možné soupeře. V minulosti to zažila sociální demokracie, čtyřkoalice, lidovci i TOP 09. Ne vždy to byl zvenku řízený útok, ale tentokrát je těch „náhod“ trochu moc.

V úterý 17. června navštívili na Pražském hradě manželé Klausovi manžele Zemanovy. Prý to bylo jenom přátelské posezení. Anebo také ne. Klaus se usilovně vnucuje do médií s pomluvami „kdysi své strany“ a společně s Milošem Zemanem soucítí s premiérem Babišem. Primárním cílem této kampaně partajního kanibalismu je rozštěpit ODS a rozbít trojkoalici ODS, TOP-09 a KDU-ČSL.

Komická chvála hlasu rozumu

HlídacíPes.org už v červnu upozornil na tehdy ještě komické počínání nové frakce uvnitř ODS, která vystoupila pod ukradeným názvem americké Tea Party, jejímž skvělým úspěchem (viděno pohledem Kremlu) je pouze rozložení kdysi tak stabilní a zajímavé Republikánské strany a zničující polarizace americké veřejné diskuze i politiky.

Na fotografiích z prvních setkání českých trumpistů řečníci vystupovali před pomačkanou vlajkou z prohrané prezidentské volební kampaně 2020 s vyobrazením lokomotivy, táhnoucí americkou vlajku a heslem „All Aboard the Trump Train“ – tedy něco jako „koukejte všichni nastoupit do Trumpova vlaku“. Pamětníkům to až příliš připomínalo u nás kdysi tak populární „všichni na sena“ nebo „kdo nejde s námi, jde proti nám“.


KAŽDÉ RÁNO TO NEJLEPŠÍ Z HLÍDACÍPES.ORG


Na webových stránkách spolku a na jeho twitterovém účtu mezitím přituhlo. Jako vždy je první obětí pravda. Trochu legrační je z prstu vycucané tažení proti návrhu Evropské komise dosáhnout takzvané uhlíkové neutrality Evropské unie v roce 2050 pod heslem boje „proti zákazu aut“.

Evropská komise přitom pouze předložila návrh, podle kterého by se v EU měla od roku 2035 prodávat pouze auta s pohonem bez emisí. Provoz všech v té době ještě existujících benzínových či naftových aut by tím nebyl jakkoliv omezen. Návrh navíc vyžaduje schválení všech členských států a Evropského parlamentu.

Stejně tak předpokládá každé dva roky revizi projektu (celkem tedy sedm revizí), a v roce 2028 dokonce generální revizi s přepočítáním nákladů, technických požadavků a novou schvalovací procedurou. Každý, kdo ví alespoň něco o délce a komplikovanosti vyjednávacích procedur uvnitř osmadvacítky členských států, se hrdinnému odporu českých trumpistů čtrnáct let před navrženým datem platnosti dosud neschváleného návrhu může jenom smát.

Ani slovo o zrychlujícím se zadlužování státu, nezodpovědném rozpočtovém chování vlády ANO, zahraniční politice, o neschopném proruském prezidentovi a všehoschopném premiérovi…

Stejně komická je jistě i rituální chvála „hlasu zdravého rozumu“ – rozuměj Václava Klause staršího. Anebo manifest zakládajícího funkcionáře ODS a pověstného sběratele členství nejrůznějších spolků Miroslava Macka, předstírajícího zásadový boj proti „levici“ a jejím snahám „všemi možnými způsoby erodovat a umenšovat…osobní a ekonomickou svobodu“.

Přání starců nic neměnit

O trojkoalici zmíněný manifest míní, že jde o pomýlenou záchranu „definitivně se potápějící TOP 09“ a „koalici s křesťanskými socialisty, hájícími jen své vlastní zájmy“. A nedejbože, aby po volbách došlo k povolební koalici s „neomarxisty s počítači“, rozuměj Piráty a Starosty. V této situaci prý, samozřejmě, „není možné nadále mlčet a nadále pasivně přihlížet“.

Ani slovo o zrychlujícím se zadlužování státu, nezodpovědném rozpočtovém chování vlády ANO, zahraniční politice, o neschopném proruském prezidentovi a všehoschopném premiérovi, jen stará ohraná písnička o hnusné levici a hrdinné pravici.

Panu Mackovi to na výnosnou politickou kariéru jistě stačilo. Připomeňme snad jen jeho poněkud nestandardní privatizaci Knižního velkoobchodu v roce 1992 či jeho poradenství a lobbing při privatizaci České spořitelny v roce 2001.

Opozičně smluvní spolupráce „jeho ODS“ s tím nejhorším šloufovským bahnem na levici, napojeném na organizovaný zločin s desítkami nájemných vražd (přesně 36, které policie nesměla došetřit), mu nijak nevadila. Podobně jako hned několik vládních koalic ODS s lidovci, ve kterých dnes odhalil „křesťanské socialisty“.

A tak jen nějak mezi řečí zazní v diskuzi skutečná hrozba. Pokud ona zcizená a svým ideálům ukradená ODS neposlechne, bude potřeba ji rozbít a založit skutečnou politickou stranu Tea Party.

Předvolební hádky a štěpení jsou pro každou politickou formaci jen čistou sebevraždou. A o nic jiného nejde ani v tomto pokusu rozbít nejen Trojkoalici, ale i ODS. Vždyť jediným přáním prokremelských trollů a starců je nic neměnit. To, že střední Evropě ujíždí vlak ekonomických inovací i vzdělanosti, je nebolí. A rozdíl mezi hvězdnou pěchotou a „užitečnými idioty“ podle Vladimíra Iljiče Lenina tím méně.

Pop-up mobil Mobile (207451)
SMR mobil článek Mobile (207411)
SMR mobil článek 2 Mobile (207416)
SMR mobil článek 2 Mobile (207416-2)
SMR mobil článek 2 Mobile (207416-3)
SMR mobil pouze text Mobile (207431)

Líbil se vám tento text? Pokud nás podpoříte, bude budoucnost HlídacíPes.org daleko jistější.

Přispět 50 KčPřispět 100 KčPřispět 200 KčPřispět 500 KčPřispět 1000 Kč

LockPlatbu on-line zabezpečuje Darujme.cz

Čtěte též

Skyscraper 2 Desktop (211796-4)