Víme, že vás reklamy otravují, můžete nezávislou žurnalistiku podpořit i jinak, například prostřednictvím systému Darujeme.cz.
Prezident Miloš Zeman jmenuje Petra Arenbergera ministrem zdravotnictví. Foto: Michal Růžička / MAFRA / Profimedia
foto: Michal Růžička / MAFRA / Profimedia,

Jaký je rozdíl mezi sebevraždou a kolaborací, kolik Pragováků se vejde na Hrad a jak dlouho trvá třítýdenní lockdown

PSÍ UŠI. Novým předsedou sociální demokracie je znovu Jan Hamáček, komunisti už vládu tolerovat nebudou, ale nepoloží ji, a v archivech se našly další důkazy o spolupráci Andreje Babiše s komunistickou Státní bezpečností. Čili se nestalo nic, co by z dlouhodobého hlediska stálo za větší pozornost. Pojďme tedy alespoň k některým detailům, které přinesl právě končící týden.

 • Tak máme nového ministra zdravotnictví, na orloji Babišovy vlády už čtvrtého. Při nástupu do funkce řekl, že pro něho není priorita Sputnik, ale dovoz schválených vakcín, čili logicky začal hned první den tlačit na dovoz Sputniku místo schválených vakcín. Nic, co bychom nečekali, Petr Arenberger se ostatně už před dvěma týdny přihlásil k odkazu Zemanovy „vlády sebevrahů“, a vytyčil si tak svůj politický směr a orientaci.

„Být ministrem zdravotnictví je vždy sebevražedná mise.“
(Petr Arenberger pro CNN Prima News, 23. března)

Pan ministr je dermatovenerolog, tedy cosi jako lékař pro kapavku a syfilis, tak mu jisté neznalosti ve slovní zásobě rádi odpustíme. Tady si zřejmě spletl slova sebevražedná a kolaborantská, a tak se mu může hodit malý slovníček:

Sebevražda je čin, při němž člověk vědomě ukončí vlastní život.

Kolaborace je čin, při němž člověk vědomě spolupracuje s cizí mocí proti vlastnímu lidu.

Nemáte zač.


Článek reflektuje dění uplynulého týdne v citátech a výrocích politiků.

Ty samy o sobě nestačí, proto je HlídacíPes.org s jemným odstupem usazuje do patřičného kontextu.


 • Jako další prioritu si Arenberger zvolil lepší komunikaci resortu. To se mu podařilo hned na první tiskové konferenci, na které vyhlásil opatření platná od pondělí, která chce v pondělí zase změnit. V pořádku, splněno.

„Je už úplně jedno, co nastavíme.“
(Petr Arenberger v Interview ČT24, 9. dubna)

V praxi jde o to, že ministerstvo povolilo setkávání 20 lidí venku a deseti uvnitř, s čímž ale nesouhlasí jeho poradní orgán, skupina expertů MeSES. Ta se o plánu dozvěděla až z médií. Arenberger plánuje, že možná zase rozhodnutí ministerstva změní:

„A to, že to bude tak, jak je to teď. To znamená dva lidi uvnitř, dva venku.“
(Petr Arenberger tamtéž)

Prostě jasnější už to být nemůže, druhá ministrova priorita splněna.

 • Co tam máme dál? Třeba náš oblíbený kvíz, který se tentokrát týká fotografie ze jmenování Petra Arenbergera ministrem.

Pražský hrad, ČT24, 7. dubna. Foto: HlídacíPes.org

Na obrázku vidíme:

a) 99 Pragováků

b) 9 Pragováků a dva členy stráže

c) 9 Pragováků a dva členy stráže v úloze 99 Pragováků

Není tentokrát jednoduché se rozhodnout, správné odpovědi zasílejte na ruskou ambasádu v Praze. Několik vylosovaných výherců obdrží fotografii putovní výstavy vakcíny Sputnik V z Maďarska a Slovenska.

 • Jsme rádi, že jsme se přes obtížnější témata propracovali až k optimistickému závěru, který pro nás často obstarává hvězda sociálních sítí, naše paní Alenka. Tentokrát ale musíme správce jejích účesů, filtrů a instagramů lehce pokárat. Zdá se nám, že ty slovní doprovody trochu flákají? Takhle paní ministryně psala 5. března…

Zdroj: facebook Alena Schillerová, koláž: HlídacíPes.org

A takhle po šesti týdnech třítýdenního lockdownu:

Zdroj: facebook Alena Schillerová, koláž: HlídacíPes.org

Jsme paní ministryni ochotni odpustit, když si doma sama upravuje vlasy nebo na koleni sestavuje státní rozpočet. Ale ty sítě a fotečky, to prosíme neflákat.

Klidnou mysl.

Follow @malecak

Líbil se vám tento text? Pokud nás podpoříte, bude budoucnost HlídacíPes.org daleko jistější.Přispět 50 KčPřispět 100 KčPřispět 200 KčPřispět 500 KčPřispět 1000 Kč

LockPlatbu on-line zabezpečuje Darujme.cz

47 komentářů

 1. virus napsal:

  Kdy už konečně napíšete , co ten Babiš špatného udělal , o kolika lidech lhal ! Že je někdo spolupracovníkem Stb pro hospodářskou kriminalitu nic špatného neznamená , naopak třeba zachránil republice spoustu peněz !

  • Oskar (hanák z Hané) napsal:

   Nic nezachránil, za Klause st. to stejně někdo ukradl a pak dostal od „tatíčka“ Klause amnestii.

  • Prochi napsal:

   Myslím, že by Virus potřeboval nějaký antivir…
   Toho, co požadujete, již bylo napsáno spoustu zde i na jiných webech

  • anobudelip napsal:

   Svatá prostoto! Odkudpak se asi vzalo těch 5 milionů švýcarských franků „navýšení kapitálu“, které posloužily k přesunu Agrofertu od státní akciovky PETRIMEX do rukou ředitele Babiše?
   PLUS další a další masivní přísuny kapitálu napřed od tzv „švýcarských spolužáků“ a později od „švýcarského holdingu AMEROPA S.A.“?
   ???
   Za všech režimů platí jedna základní věc: Pokud chcete sám krást ve velkém, musíte aspon DONÁŠET POLICII na ostatní kradače. ŘÍKÁ SE TOMU OCHRANA INFORMÁTORŮ.
   Ještě lepší je, pokud se kradač s policií rovnou dělí. Pak v tom jedou ruku v ruce a jedna strana nemůže druhou stranu jen tak zradit.
   A tak to taky v CSSR chodilo. Prakticky všichni pracovníci PZO a chytřejší stbáci již od roku 1985 věděli, že staro-realo-socík končí a že je třeba našetřiti si startovní kapitál do nové éry kapitalismu.
   Viz občasné vzpomínky bývalých kolegáčků AB, jak odkláněli fondy do Lichtenštšejnska a Švýcarska. Každý z nich by zasloužil metál – každý z nich rozvracel hospodářství ČSSR více než tisíc disidentů.
   A málokdo z  bývalých pracovníků PZO a STB skončil v chudobě. Téměř všichni mají své paláce po pezet-kách, vlastní lesy a polnosti, vlastní vily a restauranty ve Francii atd atd.
   A kdo nemá svou firmu, tak aspon „maká“ pro Babiše. Ne nadarmo Babiš zaměstnává ve své bezpečnostní divizi cca 120 bývalých stbáků.
   RUKA RUKU MYLA a ruka ruku myje i dnes.

  • Jarda E napsal:

   Když ta jeho spolupráce s STB byla tak úžasná a přinesla tolik pozitivních věcí, proč se k ní Andrej Babiš nepřiznal a neustále se soudí, že to nebyla pravda?
   9 z 10 stbáků potvrzuje, že byla STB hodná a vůbec nikomu neškodila:-)

   • virus napsal:

    Protože tady se ze spolupráce s Stb udělalo něco strašného a vůbec se neřeší , co ti lidé vlastně dělali ! Uveďte alespoň jednoho člověka , o kterém Babiš Stb lhal a způsobil mu tím nějaké potíže ! Pokud o někom mluvil pravdu , tak co mu chcete vyčítat ? Dejte sem nějaké Babišem podepsané hlášení STb !

    • watabi napsal:

     Vy absolutně postrádáte sebemenší kousek morálky. Obhajovat stbáky a Babiše může jen totální hlupák a nebo totální darebák. Račte si vybrat.

     • virus napsal:

      Jak se díváte na členy BIS , CIA , atd. a jejich informátory ?

     • martin napsal:

      BIS chrani stat vire.
      StB byla tajna policie slouzici KSC podobne, jako gestapo byla tajna policie slouzici NSDAP.
      a aby byla podobnost mezi komunisty a nacisty dokonala, tak komunisti meli ozbrojenou armadu lidove milice po vzoru SA a pak SS, coz byla ozbrojena armada nacistu

     • A. S. Pergill napsal:

      To martin
      Problém je, že ta BIS se stále více politizuje, a tedy se stále méně liší od té STB.

     • Pavel napsal:

      Ano, problém je, že dle mínění hradního čučkaře se BIS politizuje nedostatečně.

    • Pavel napsal:

     Když nikomu bureš nezpůsobil potíže, tak proč lže, že v stb nebyl, vire/bacile?

     • virus napsal:

      Komu způsobil potíže ? Proč se ti lidé dávno neozvali , to by bylo sousto pro HP ! Členem Stb určitě nebyl , možná informátorem . Myslíte , že BIS pracuje bez informátorů ?

     • Pavel napsal:

      Neumíš odpovídat na otázky, vire/bacile? Proč bureš lže, když že nebyl v stb, když tam nikomu nezpůsobil potíže.

    • martin napsal:

     takze i gestapak, kterej nikomu neublizil, je podle tebe moralne bezuhonej clovek??

   • A. S. Pergill napsal:

    Kdokoli vyjel na západ od „železné opony“, musel následně podávat hlášení STB. Když někdo jezdil pravidelně, tak těch hlášení bylo dost. Bez ohledu na to, jestli jezdil na odborné kongresy nebo prodávat lentilky.

  • pablo41 napsal:

   Teda, Vy jste opravdu virus. A nebezpečný !

 2. skeptik napsal:

  Kdy už konečně napíšete virusi, kde v článku autor obviňuje Andreje Babiše ze lži? A proč píšete o názoru hospodářské kriminálky na spolupráci Andreje Babiše s StB, když tu jde především o názoru občanů na spolupráci Andreje Babiše s StB a názor hospodářské kriminálky na spolupráci A. Babiše s StB nikoho nezajímá? A proč píšete, že Andrej Babiš třeba zachránil republice spoustu peněz, když o záchraně peněz republice nic nevíte ani vy, ani nikdo jiný?

  • Oskar (hanák z Hané) napsal:

   Že by Babiš něco, prostřednictvím StB republice zachránil to sice nikdo neví, ale všichni, vědí, že spousta peněz byla za panování ODS a klause st. ukradena a prakticky všechny národní podniky rozkradeny aby nekonkurovaly západním firmám. Klasickým příkladem je celý farmaceutický průmysl včetně výroby vakcín a výzkumných ústavů.
   To vědí všichni, kdo v tom průmyslu pracovali.

   • martin napsal:

    farmaceuticky prumysl zlikvidoval klaus ruku v ruce ze zemanem. oba rusti svabove.
    zeman mimo jine poskodil CR tim, ze rusku odpustil 80% z dluhu $3.9bln vuci nam, coz pri tehdejsim kursu byla skoda pres 100mld korun …
    privatizace v devadesatkach dopadla ve srovnani s okolnimi postbolsevickymi staty jeste velmi dobre, i kdyz samozrejme spousta majetku zmizelo. jako treba majetek SSM, ktery si rozkradli byvali svazaci a komousi

    • Jan napsal:

     Ruský dluh neměl s farmaceutickým průmyslem co dělat, neplácete kraviny.

     • martin napsal:

      to nema zadnou souvislost honziku, to ani nenasnacuju.
      likvidace farmaceutickeho prumyslu proruskymi slouhy klasem a zemanem je jedna linie.
      skoda 100mld korun v souvislosti s odpustenim 80% ruskeho dluhu zemanem je druha linie.

     • A. S. Pergill napsal:

      To martin
      Jenže ta likvidace byla ve prospěch starých zemí EU a jejich farmaceutických koncernů a monopolů. Ti se děsili kvalitní a levné konkurence.
      MMCH všimněte si, kolik lidských odpadů vydává skřeky proti vývoji české anticovidové vakcíny. Brusel a spol. tu chtějí jen montovny s nekvalifikovaným personálem.

    • Oskar (hanák z Hané) napsal:

     Likvidace českého farmaprůmyslu: „farmaceuticky prumysl zlikvidoval klaus ruku v ruce ze zemanem. oba rusti svabove“. Je to naprosté blem, blem, blem. Proč ti ruští švábové přihráli Léčiva Praha Modřany spojené se Slovakofarmou Hlohovec do Zentivy celou společnost francouskému Sanofi (2008), který Zentivu nakonec prodal kapitalovému fondu ADVENT INTERNATIONAL GLOBAL PRIVATE EQUITY.
     Dalšího farma producenta Galenu Opava prodali firmě izraelské firmě TEVA (Teva Pharmaceutical Industries Ltd. (hebrejsky: טבע תעשיות פרמצבטיות בע“מ), zkráceně TEVA, je nadnárodní izraelská farmaceutická společnost s ředitelstvím ve městě Petach Tikva v Izraeli). Lachemu Brno pak prodali ruští švábi Pražskému chemapolu Chemapolu: „Od roku 2003 sa firma zameriava výhradne na výrobu farmaceutických látok a farmaceutických prípravkov, obzvlášť cytostatických. Po privatizácii sa majiteľom Lachemy stal Chemapol Group, ktorý sa v roku 1998 dostal do hlbokej vnútornej krízy a rozhodol sa Lachemu predať. O jej kúpe sa začala zaujímať chorvátska farmaceutická firma Pliva, ktorá koncom v roku 1999 Lachemu skutočne zakúpila a firma zmenila názov spoločnosti na Pliva-Lachema. Vo firme bol v roku 1999 otvorený moderný pavilón na výrobu cytostatických injekcií a následne pavilón akosti, ktoré obdŕžali certifikáciu GMP. V roku 2006 bola dokončená rekonštrukcia výrobne cytostatických tabliet. Lachema sa tak stala centrom výskumu a vývoja protinádorových liečiv v rámci celej Plivy“.
     A potom: „Akvizice celé Plivy Barrem (USA) v roce 2006 (byla nečekaná).
     23. prosince 2008 se stala celá firma Barr Pharmaceuticals, Inc. (včetně Lachemy) součástí izraelské firmy Teva Pharmaceutical Industries Ltd.
     Teva se tak stala majitelem největšího evropského generického konkurenta a dvojí registrace stejných léků nepřicházela v úvahu.
     21. září 2009 bylo oznámeno uzavření podniku do konce roku a propuštění stovek zaměstnanců“.
     Tak to ti dva „klaus ruku v ruce ze zemanem. oba rusti svabove“ předali celý český farmaceutický průmysl nikoliv Rusům (když byli těmi ruskými šváby), ale naopak západním firmám,které z nich udělali nekonkurující pobočky, nebo jako Lachemu přímo zlikvidovali, zařízení a stroje odvezli.
     Prakticky stejný osud měly podniky Sevac a Imuna šarišské Michalany. Ti proruští šváby, všechno prodali k likvidaci levně zápaďákům, ne Rusům, víme Martin? Jste prostě hlu.., pardon neinformovaný.

   • virus napsal:

    Ale to už tu nevládli komunisti !

   • Pavel napsal:

    Máš tam chybu, oskare. Všichni především vědí, že spousta peněz a všechny soukromé podniky byla ukradeny za vlády bolševiků (vybrat si můžeš od alkoholika a syfilitika gottwalda až po gerontoidního husáka). Věda ač tehdy zažila totální úpadek se po revoluci vzpamatovala například dnes vyvíjeme špičkové vakcíny a léky.

    • josef napsal:

     Prakticky ihned po 2. sv.válce bylo dekrety znárodněno víc jak 2/3 průmyslových podniků – to tedy nebyl majetek KSČ (ani do budoucna), po roce 1948 až ten zbytek… Čili dojmy a pojmy… A ty „špičkové vakcíny a léky“ se u nás možná dělají, ale profit z toho jde jinam (např.bývalá Galena Komárov je už dlouha TEVA izraelská), my jako stát z toho máme daň ze mzdy, dph, sil.daň a další drobky… A ten „Husák“ byl dle Jána Čarnogurského dobrý právník (to mu řekl jeho otec- také právník a kolega Husáka…).

     • Pavel napsal:

      A to sis vycucal z kterýho prstu historie neznalý josefe? Samozřejmě benešova nekompetence pramenící z jeho levičáctví se komunistickým zlodějství nedá srovnat. Komunistickou devastaci čs. průmyslu šlo napravit jen zahraničními investicemi, ty dojme.

    • Oskar (hanák z Hané) napsal:

     Jak to, že ty ukradené podniky patří kde komu ze západu, jen ne Čechům?

     • Pavel napsal:

      Třeba takový Colt. … jenže to je vlastně obráceně. Tvého oblíbence zloděje bureše nepočítáš, milouši? Ten je přece z východu.

    • jan napsal:

     Bolševici vládnou teď, jenže z Ameriky.

  • virus napsal:

   Co tedy Babišovi vyčítáte, pokud na Stb mluvil pravdu ? Spolupráce se státním orgánem je něco špatného ?

   • martin napsal:

    komunisticka StB je obdoba nacistickeho gestapa.
    bezpaterni lidi jako babis narozeni o pulstoleti driv byli v gestapu.
    jestlize se zastavas StBaku, zastavas se i gestapaku

    • Jan napsal:

     Tolik tupohlavosti u jednoho tvora …

     • martin napsal:

      vis jakej je rozdil mezi StBakem a gestapakem honziku?
      gestapak se z lidi snazil vymlatit aby se priznali k tomu, co vedeli.
      StBak se z lidi snazil vymlatit aby se priznali k tomu, co nevedeli.
      z mnohych horlivych gestapaku se po valce a vstupu do KSC stali jeste horlivejsi StBaci

     • Pavel napsal:

      Teď jsi to virovi nandal, jane. To si za rámeček nedá.

    • virus napsal:

     A co je CIA , BIS , atd. ?

     • martin napsal:

      chces snad tvrdit, ze BIS ve zinscenovanych procesech se snazi mucenim prinutit lidi aby se priznali k tomu, co neudelali?
      tak jak to delali StBaci ???

 3. petrph napsal:

  Jak vidno v  newspeaku se opět mění významy slov. Ještě před nedávnem (tedy před koro krizí), když nastupovali manažeři do nové funkce a spouštěli nějakou riskantní operaci, tak to označovali jako „výzvu“, ve které se budou snažit uspět.
  Jestli teď najednou mluví Arenberger o sebevraždě, (i jen v přeneseném významu), tak je vidět, že i jim dochází, že jde o hubu. Ono těch mrtých po koro je hodně a naštvaných občanů ještě víc..

  • martin napsal:

   o sve vlade sebevrahu nebo o spalene zemi, mluvil zeman uz pred vic jak 20 lety.
   zeman, babis a ten novej ministr jsou stejna krevni skupina
   stejne odporna

   • petrph napsal:

    Máte pravdu, jenže to byli politici, jejich kariéra a taky příjmy jsou odvislé od toho pokud je lidé příště zase zvolí.
    Od odborníka (nebo i manažera), bych čekal přeci jen něco jiného.

  • Oskar (hanák z Hané) napsal:

   Úředníci – lempli na ministerstvech, jejichž hlavní kvalifikací je, že bydlí v Praze v kombinaci se zbulvarisovanými novináři, co je v ZŠ nenaučili ani česky, jsou schopni způsobit naštvání občanů na kohokoliv a cokoliv.

   • Oskar (hanák z Hané) napsal:

    Tedy, naštvání občanů svými, nejspíš záměrně zmatenými výplody, převážně způsobují neschopní úředníci, jejichž nejdůležitějším kvalifikačním předpokladem je, že bydlí v Praze, neschopní úředníci, ve spojení s novináři, které v ZŠ ani nedokázali naučit češtině.
    Prostě, úředníci to zkoní, novináři to hodí na politika-ministra a pak se za rohem tomu smějí, jak to šéf za ně schytal. Šéf politik je, díky zákonu o státní službě a tomu, že ČR je stát právníků, bezmocný, Ano, ČR je, bohužel, v moci právníků, schopných pro peníze, snést i výrok ÚS, že na př. na soudcích se nesmí šetřit , v době kdy se šetří na všech, protože soudci okamžitě ztrácí „mravní integritu“, při čemž se ÚS, ústy svého předsedy, netajil tím, že tou „mravní integritou“ je myšlena neúplatnost! Prostě, stali by se úplatnými, kdyby na nich šetřilo, ve zlých dobách, na výdajích ze státního rozpočtu.
    To, že to přiznal soudce nejvyšší, je horší než covid-19, té ztrátě „mravní integrity“ žádná vakcína nezabrání.

    • Pavel napsal:

     Teď jsi to trefil, oskare. Bureš je neschopný úřední. No, ani jako člověk není nic moc.

     • jan napsal:

      Jsi hlupák, Bureš není úředník, ani právník a soudce už vůbec ne.

     • Pavel napsal:

      Takovou míru sebekritiky bych od tebe nečekal. Ale jinak si bureše odhadl správně, nic není a nic neumí.

 4. Josef II napsal:

  Autore mýlite se ,to nejsou Pragováci.To jsou potomci Koldra,Bilaka,Jindry,Kapka,Švestky,Pro mladší generaci největší zrádcové národa.

Přidávání komentářů není povoleno