Cesta do pravěku: Jak šel čas s Psíma ušima a co by na to všechno řekl Panwerich
PSÍ UŠI. Když už člověk jednou slaví, tak má koukat, aby slavil. Další část panwerichovského citátu jistě znáte, tak vás jím nebudeme obtěžovat a místo toho budeme slavit, a ne abychom neslavili, jak tomu v mnoha případech je. Nebo jak to je. HlídacíPes.org na Den lidských práv oslavil osm let své existence, což je doba, v níž nevěřil skoro nikdo včetně nás. A tak přijde vhod i malé ohlédnutí za tím, jaké byly Psí uši, když ještě nebyly Psíma ušima.
Za normálních okolností byste na tomto místě četli, jak se ovce ze stáje Agrohnutí tak dlouho opájely maďarským zastropováním cen benzínu, až v Maďarsku došel benzín a zhroutil se příslušný trh. Nebo o tom, zda Andrej Babiš vypadá jako dement v čepici, nebo bez (ano, jsou to jeho slova).
Ale okolnosti normální nejsou. Z důvodů, které zatím známe jen my sami a pár spřízněných uší (pardon – duší), jsme se ponořili do studia historie rubriky Psí uši (ano, něco se chystá). A když už jsme byli v tom, řekli jsme si, že je škoda té práce nevyužít dvakrát.
Ano, rozumíte správně, prostě se nám dnes už pro naprosté zoufalství z citátů veřejných papulí nechtělo se jimi zaobírat, cítíme se adventně usebráni tak akorát, abychom si předvánoční duševní rovnováhu nenechali ničím zkazit. Navíc doma nemůžeme najít založené plato lexaurinu.
A tak se vydáme do historie.
První výskyt sloganu „Psí uši“ jsme v našem redakčním systému zaznamenali k datu 19. února 2017. Článek vyšel s titulkem „Za koho kope ministr Mládek, zpráva ze slučovacího sjezdu KSČ a ČSSD a kde založil referent Babiš hnutí ANO 1985“ a vystupovaly v něm zapomenuté postavy historie jako ministr Jan Mládek nebo Česká strana sociálně demokratická.
Někdy v těch letech byly Psí uši doprovázeny i videoprodukcí, v níž jsme se nevtíravě pokoušeli dávat citáty politiků do kontrastu s dramatickými díly české kinematografie, znáte to, umčo, dramaturgický oblouk a tak. Jako byl třeba tadyhle speciál k Vítěznému únoru.
V příspěvcích z té doby se řešily průšvihy Andreje Babiše, EET, nezdaněné dluhopisy, vlastně by mohly vyjít dnes nebo zítra. Zase tolik se naše politická realita za těch pět let nezměnila, jen jsme se teď museli jít podívat, kdo byl ten tajemný muž jménem Bohuslav Sobotka. Prý nějaký předseda jakési politické strany.
KAŽDÉ RÁNO TO NEJLEPŠÍ Z HLÍDACÍPES.ORG
Jak to třeba bylo, když Honza Zeman vyšetřoval korunové dluhopisy, se můžete podívat ve speciálním 31. případu majora Zemana zde:
Neznamená to ale, že rubrika jako taková vznikla až ve zmíněném roce 2017. To bylo tak:
Někdy v létě roku 2015, zhruba půl roku po vzniku Hlídacího psa, už měla rubrika svůj pevný tvar, nikoli ale jméno, a navazovala na ne zcela naplněnou rubriku České UFO. A tehdy v horkém červenci před sedmi lety se většina členů redakce (dva) vydala na dovolenou a na místě zanechala pouze autora těchto řádek se slovy: Něco tam napiš. Z čistě masochistické motivace sem tehdejší příspěvek vkládáme, abychom si společně udělali představu, jak dlouhou jsme za tu dobu ušli cestu.
Kdo se bojí Miroslava Kalouska? A proč dostalo Psisko v Chorvatsku rakiju zdarma?
Když se ostatní z dovolené vrátili, pravili: Piš to dál. Což nám dává celkem přesnou představu o tom, jak bylo autorství rubriky tehdy oblíbené a jak velkou oběť autor těchto řádek učinil, když se psaní ujal. No nic, budeme to spolu muset ještě nějakou dobu vydržet.
A mimochodem: Panwerich v našem psaní vystoupil třikrát:
Co nám k volbám říká Panwerich, Maláčová jako Husákova dcera a prezident naložený v tvarohu
Pak v textu, který pojednával o bývalém policistovi Robertu Šlachtovi:
- Chtěli jsme zde původně též krátce zmínit ukázky z dalšího dílu telenovely „Andrej Babiš si utírá boty o rohožku a rohožka stále drží“, pak jsme ale dospěli k názoru, že se od jara příliš nezměnilo. Andrej Babiš si prostě opět utřel boty o rohožku a rohožka stále drží, čili půjdeme dál. Osud je vůl, jak pravil kdysi Panwerich.
To bylo v srpnu 2020. A do třetice v článku, v němž se prim. MUDr. Andrej Babiš vyznával ze svých znalostí onkologické péče. Shodou okolností to bylo v době, kdy zároveň přebíral odpovědnost i za epidemiologii a chytrou karanténu a v Česku se začalo umírat ve velkém. Proto krizový manažer – na co sáhl, tam vypukla krize.
Epidemie ztráty paměti, onkolog MUDr. Andrej Babiš a intelektuální titáni hnutí ANO
Tak klidnou mysl, však se zase uvidíme.
Pop-up mobil Mobile (207451)
SMR mobil článek Mobile (207411)
SMR mobil článek 2 Mobile (207416)
SMR mobil článek 2 Mobile (207416-2)
SMR mobil článek 2 Mobile (207416-3)
SMR mobil pouze text Mobile (207431)
Recommended (5901)
Čtěte též
Den zdivočelé řepky, obloha bez chemtrails a soutěž o tři plata Lexaurinu
Česko, pro Babiše všecko, éra sousedovy mrtvé kozy a jak vypadáme z vesmíru
Skyscraper 2 Desktop (211796-4)
1 komentář
Díky za všechny ty osvěžující texty!