Víme, že vás reklamy otravují, můžete nezávislou žurnalistiku podpořit i jinak, například prostřednictvím systému Darujeme.cz.
facebookový profil Andreje Babiše,

Jak Andrej Babiš vyhrál další soud, domestikace divoce žijících policistů a koho má rád Miroslav Donutil

PSÍ UŠI. Táto, když jsi byl mladý, byl svět ještě černobílý, nebo už barevný? zeptal se nečekaně náš osmiletý syn. Odpověď na tuto záludnou otázku je jednoduchá: před čtyřiceti lety byl svět skutečně černobílý, odehrával se v mnoha odstínech normalizační šedi. Dobrá zpráva ovšem je, že i mladší generace si to již brzy bude moci užít na vlastní oči. Nyní detaily.

  • Andrej Babiš vyhrál další soud, jak je jeho dobrým zvykem. Tentokrát to byl soud Ústavní, který konstatoval, že zákon o střetu zájmů přezdívaný lex Babiš je v souladu s českým ústavním pořádkem. Návrh na zrušení částí zákona podali vedle prezidenta i zaměstnanci politické divize skupiny Agrofert, dříve zvané poslanecký klub hnutí ANO 2011. Je to tedy (samozřejmě vedle Institutu VK) skutečně i Babišovo vítězství, jakých už ve svých sporech například o estébáctví utrpěl řadu.

„Nemění to nic na tom, že lex Babiš byl přijat výhradně vůči mé osobě, aby mě vyštvali z politiky, což se nepovedlo. Rozhodnutí Ústavního soudu ale vůbec nic nemění.”.
(premiér Babiš v SMS Novinkám.cz, 18. února)

Skutečně se vůbec nic nemění, Ústavní soud pouze konstatoval, že zákony máme v pořádku. Teď ještě naučit se je dodržovat.


Článek reflektuje dění uplynulého týdne v citátech a výrocích politiků.

Ty samy o sobě nestačí, proto je HlídacíPes.org s jemným odstupem usazuje do patřičného kontextu.


  • Policejní důstojníci často nebývají zrovna nejostřejší tužka v penálu, je o tom koneckonců řada anekdot. Nahrazují to jinými dovednostmi, třeba vynikají v práci s buzolou nebo obuškem. Nebo v obecné antropologii – ředitel středočeské policie Václav Kučera se v pátek takto pustil do tématu domestikace divoké zvěře.

„Problém tady v tomto regionu je v tomto směru nepříznivý pro začínajícího policistu sehnat tady bydlení, domestikovat se tady.“
(brig. gen. Václav Kučera vysvětluje nedostatek policistů ve Středočeském kraji, ČT24, 21. února)

Musí to být ve středních Čechách tvrdá řehole a skoro vědecká práce: Definice říká, že domestikace je postupné cílevědomé přetváření divoce žijících druhů organismů v druhy zdomácnělé, vhodné k chovu. Jde o vícegenerační proces, který spočívá v trvalé genetické modifikaci druhu, která vede k vrozené adaptaci na člověka. Tak hodně štěstí v chovu přejeme.

  • Ředitel Českého rozhlasu René Zavoral má rád Mirka Donutila a i Mirek Donutil má nejspíš rád Reného Zavorala. Bohužel jsme se dostali do fáze, kdy není na první pohled zřejmé, zda v případě některých facebookových projevů jde o profil oficiální nebo parodický, prostě fejkový. V případě následujícího příspěvku tedy raději předem upozorňujeme, že jde o profil pravý.

René Zavoral na Facebooku, 20. února

Pan Zavoral je prostě nadřízený z říše snů, radost s ním dělat. Vzkaz pro naše rozhlasové kolegy – snažně prosíme, nabijte pana ředitele občas nějakou energií, kdo má v tomhle pracovat, holoto.

  • Byly doby, kdy duely čelných představitelů ODS a ČSSD patřily k vrcholům předvolebního boje. Vzpomeňme třeba na červen roku 2002, kdy v Sedmičce na Nově Vladimír Špidla stoicky ubil Václava Klause, a nastartoval tak jeho konec v aktivní, rozuměj vládní politice. To byly časy! Nebo pozdější souboje Mirka Topolánka s Jiřím Paroubkem, kdy jsme si u druhého jmenovaného říkali, že co se týče bezbřehého populismu, už nás nic horšího potkat nemůže. Jak naivní jsme tehdy byli. Souboj těchto hlavních antagonistů české politické scény ovšem pokračuje i dnes, jen nabral poněkud nezvyklou podobu.

Za snahu dohnat a předehnat prchalovský marketing zn. ANO oceňujeme hlavně ČSSD, dosud na sítích pokulhávající. Představujeme si to zhruba takhle:

Šéfe, máme tady téma, který zbourá internet.
Skvělý, o čem to je?
O slepicích.
Tak tam dejte slepice a ven s tím.

Prostě slepice, kam se podíváš. Klidnou mysl.

Follow @malecak

Líbil se vám tento text? Pokud nás podpoříte, bude budoucnost HlídacíPes.org daleko jistější.Přispět 50 KčPřispět 100 KčPřispět 200 KčPřispět 500 KčPřispět 1000 Kč

LockPlatbu on-line zabezpečuje Darujme.cz

Nebyl vložen žádný komentář
Přidávání komentářů není povoleno