Víme, že vás reklamy otravují, můžete nezávislou žurnalistiku podpořit i jinak, například prostřednictvím systému Darujeme.cz.
Ilustrační foto: Liba Taylor / Alamy / Profimedia
Liba Taylor / Alamy / Profimedia,

Investor Brůna: Žijeme v jedné z nejlepších zemí světa

Korupce, nepořádek, rozbité okresní silnice, mnohde stále zdevastované pohraničí, nadvláda byrokratů. Ano, to všechno v Česku pořád je. Jaké si to děláme, takové to máme. Chce to ale nadhled. Žijeme v jedné z nejlepších zemí světa. A máme našlápnuto být stále nenápadným bezpečným přístavem Evropy.

Pětina Čechů si nemůže finančně dovolit ani týdenní dovolenou jednou ročně. Zní to zle, ale jsme na tom lépe než Francouzi, Belgičané, Irové, Španělé či Slováci,“ shrnul nedávnou statistiku Eurostatu výstižně Lukáš Kovanda z Národní ekonomické rady vlády. Praha se umístila na 13. místě ze 113 světových měst v žebříčku kvality života, pořadí určila konzultační společnost D&L Partners.

A další potěšující informace, kterou uvádí nová Světová zpráva o štěstí: Česko je podle žebříčku OSN 19. nejšťastnější země světa a v posledních letech stoupá vzhůru. V roce 2016 bylo Česko 27., předloni 21. a loni 20. V letošním pořadí se umístilo těsně za Německem a Spojenými státy. Nejšťastnější zemí světa je podle žebříčku OSN už potřetí za sebou Finsko.

Rád jsem se z Londýna vrátil do Česka

Přestože pandemie mnohé změnila, tento trend nezastaví. Když si uvědomíme, že žijeme z celosvětového pohledu v bezpečné zemi, máme hned odpověď na otázku, proč jsou u nás tak drahé pozemky. A budou ještě dražší, ať jde o jakoukoliv lokalitu (kromě sociálně vyloučených). Protože čeho je omezené množství a čeho ubývá, to roste na ceně. A místo pro život je sakra cenná komodita.

Žil a pracoval jsem ve Velké Británii. Měl jsem možnost cestovat, pracovně i soukromě. A řeknu vám, líbí se mi Čechy, je to opravdu bezpečné místo. Už jen to, že všude kolem se děly teroristické útoky a u nás nebyly žádné.


KAŽDÉ RÁNO TO NEJLEPŠÍ Z HLÍDACÍPES.ORG


 Pronajímal jsem nemovitosti americkým filmařům na natáčení. Hvězdy stříbrného plátna se v Praze cítily vždy skvěle, měly tady mnohem větší klid a soukromí než kdekoliv jinde.

Jsme opravdu geografický střed Evropy, obehnaný horami. Jejich potenciál je vskutku strategický, a to zejména z investičního hlediska. Není mnoho míst nabízejících tolik možností k rozvoji. O tom vědí už i Holanďané, kteří milují Krkonoše a Lipno, a mnozí z nich zde zůstávají na důchod.

Druhé Lucembursko? Proč ne

Z Čech se může stát nové Lucembursko a poskytneme investorům stabilní prostředí. Máme tady tradiční značky – je na čem stavět. Svou roli v ekonomice posilují firmy se zahraničními majiteli.

Hodně se píše, jak vyvádějí zisky zde vytvořené ven. Ale také sem něco přinášejí. Procesy, postupy, technologie, znalosti. Třeba jako BMW, když na Sokolovsku staví obří polygon pro autonomní vozidla.

Máme nálepku montovny, ale už je to jen klišé. Češi jsou vynalézaví. Dokážou vyrobit a prodat originální výtahy, s nimiž se prosadí v Arábii. Máme šikovné a podnikavé lidi.

 

 

Například v bývalé textilce v Perninku byla minulý rok firma před insolvencí. Místní podnikatel ji koupil v lednu 2020 a stabilizoval ji za minutu dvanáct. Navzdory první vlně covidu a dalším těžkostem. Dnes se zde vyvíjí, vyrábí a prodávají zakázková automatická zařízení a linky, které se kvalitou, zpracováním  a integracím vlastního hardware a software vyrovnají nadnárodním společnostem působícím v automatizaci.

O těch, kteří něco umí a mají vůli se prosadit, se ale mluví málo. Víra ve schopnosti lidí v této zemi a zejména přejícnost druhým, aby se měli dobře, s touhou mít se stejně – a nikoliv přání, aby ten druhý padnul na kolena, dokáží s touto zemí udělat divy.

Kazíme si to harampádím

Jsem ze Sudet, narodil jsem se a půl života vyrůstal v Jablonci nad Nisou, kam se často a rád vracím. Vždycky je mi smutno, když projíždím obcemi jako Tanvald, Plavy, Velké Hamry. Neopravené domy, případně zfušované rekonstrukce, které lidi lepili jak vlaštovky hnízdo. Velký kontrast oproti Rakousku nebo Německu.

Tento neveselý pocit mám i v některých obcích Středočeského kraje: pěkné domy, kytičky v oknech a najednou hned vedle barabizny, harampádí, místní komunikace jak po válce.

To naopak Morava, ta je většinou jak ze škatulky, protože zde nebyly přetrhány kořeny, a generace rodin mají k místu, půdě a tradicím vztah.

Moje máma vždycky říkala: nevadí, když lidi nemají peníze, ale uklidit si kolem baráku nic nestojí. Není důvod tam skladovat vraky aut, pneumatiky, harampádí. Kdybychom si dokázali uklidit kolem domů a více se starali o své nemovitosti, byla by Česká republika ještě mnohem více super zemí na žití…

Líbil se vám tento text?

Podpořte nás prostřednictvím Darujme nebo převodem pomocí QR kódu

Moc děkujeme za podporu!

QR kód
Líbil se vám tento text? Pokud nás podpoříte, bude budoucnost HlídacíPes.org daleko jistější.Přispět 50 KčPřispět 100 KčPřispět 200 KčPřispět 500 KčPřispět 1000 Kč

LockPlatbu on-line zabezpečuje Darujme.cz

Podpořte novináře

33 komentářů

 1. Anofertí zmar napsal:

  Hmmm pán je trochu nafrčenej něčím, se mi zdá.

  Teroristický útoky nikdy nebyly? Vážně ne? A co ten pán, co kácel stromy na koleje? To je klasická víkendová zábava chalupářů?

  Mám s čím porovnávat a nikde jinde na světě jsem nepoznal závistivější lidi, než v ČR. Nikde jinde na světě se mě nesnažil absolutně každej oškubat, podvést, odřít na platu, maximum nevděku hned za národním „rodinným zlatem“ v podobě arogance.

  Fakt super země na zakotvení 😀

  • marek napsal:

   A kde v tom světě jste byl? 😀 myslíte si, že na Slovensku, Polsku, Itálii, Bangladéši, Venezuele to je lepší? 😀 jelimane :))

   • Anofertí zmar napsal:

    Gratuluji,

    vzal jste slušný komentář, obrátil naruby a ještě otočil vzhůru nohama a v závěru mě počastoval nadávkou,

    lépe bych vás neodkopal, typ o kterých píšu 😉

  • Jaromír napsal:

   No vemte to tak, My jsme tu sice teroristické útoky neměli, ale komunisti zde zavraždili víc lidí, než všichni teroristi na západě od druhé světové války dohromady. Mezi komunisty a těmi teroristy je nulový rozdíl. Za to co udělali nejen s pohraničím, by měli tvrdě platit. Mnoho lidí odnaučili se starat o svůj majetek a vlastně je odnaučili i pracovat, ale jen přežívat. Hlavně, že je na chlast a trochu toho bůčku. Jsem z jižní Moravy a když přijedu do Čech, zejména do pohraničí, tak jsem z toho také smutný. Příroda krásná, ale o mnohých lidech tam, mám docela vážně pochybnosti. S tím naprosto zbytečným nepořádkem má autor pravdu. Mám pocit, že to ti lidi už ani nejsou schopni vnímat. Je to škoda, protože by stačilo málo a bylo by to i tam hezké, ale kde schází vůle pracovat, tam to upadá.

   • vlad napsal:

    Hele mladíku, nejeblo ti? Opuštění republiky byl trestný čin a pohraničníci plnili povinnost ze zákona- ochranu státních hranic. To ale nevíš, protože máš vymytý mozek chlastáním vína a blbost v očích.

    • Vladimír M. napsal:

     Byl to „trestný čin“ podle totalitních, nedemokraticky přijatých zákonů, které byly v rozpru s mezinárodně uznávanými standardy lidských práv. Ti lidé, co utíkali, si jen nárokovali to, co jim právem náleželo.

   • Anofertí zmar napsal:

    Teroristické útoky tu byly.

    Jistý pan Balda kácel stromy na koleje a rozhazoval propagandistické letáky. Je za to odsouzený.

    I tohle krásně vykresluje svou absurditou osazenstvo čechie (jak by nazval ČR mistr Zeman).

 2. dalnobojcik napsal:

  Učite by v Česku bylo lepe kdy narod 30 let po revoluci nebyl porad za žebraky evropy.Všechny polistopadove vlady myslely vždy jen na sebe a na narod nemyslely.vždy jjen před volbami plne huby slibů a po nnich skleroza a ztrata paměti.Nasledujici 4 roky jen tlachani a nehorazne mrhani stanimi penězi.I za komuniistů se tak nemrhalo a nekradlo v takovem meritku jako po listopadu 1989.Znam mnoho polistopadovych voličů zarytych voličů ODS ,kteři dnes řikaji ,že budou volit opět komunisy.Ti totiž neměli v hlavach tak nakaděno jako skoro všichni ppolistopadovi ppolitici vystudujici povetšinou v Plzni.Hrůza co se tady děje.Pryč s polistopadovymi zloději.Umistiovat je na sloupy a vetve.Tam je jejich misto.Nebo je učit letat a zaroven pod nimi nastrčit vidle.Mnoho vidli.Jako už kdysi davno.

  • marek napsal:

   žebráky Evropy? Uvědomujete si, že ve většině Evropy nemají v porovnání s Českem ani třetinové platy anebo důchody? myslím si, že žijeme ve skvělé zemi, která téměř každému nabízí příležitost uspět 🙂 Jen je třeba se snažit. Jsem tady šťastnej a jestli si myslíte, že jinde to je lepší, tak je to jen kvůli tomu, že máte o světě velmi malý přehled.

   • Jaromír napsal:

    Máte stoprocentní pravdu. Miluji Francii a dokud to šlo, tak jsme tam cestovali. Snad to zase půjde. Mohu potvrdit, že jak se říká, všude chleba o dvou kůrkách. Životní náklady jsou tam hodně vysoké i když mají o proti nám vyšší platy. Samozřejmě to pak vypadá, že když přijedou k nám, tak jsou o proti nám ve velké výhodě pokud jde o utrácení. Ale i tento rozdíl se poměrně rychle smazává. Teď tedy myslím průměrného Francouze a průměrného Čecha. Samozřejmě ve Francii můžete vidět mnohem častěji veliký luxus a bohatství, a dokud se člověk neoprostí od typické české malosti a závisti, snáší to dost těžce. Nám toto velmi chybí, chybí nám kontakt s naprostým luxusem a bohatstvím. Když pak přijedeme sem a sleduji tu závist lidí pro naprosté prkotiny, musím se opravdu ze srdce smát. Jak je to ubohé. Opravdu bych každému přál pobýt, nějakou dobu v Monaku. To by byla skvělá terapie pro mnoho Čechů. Projít se kolem přístavu, kolem luxusních jachet a luxusních aut. Myslím si, že by se to u nás trochu zlepšilo a už by jsme si tolik nezáviděli, protože vlastně ani není moc co.

   • Anofertí zmar napsal:

    Většina Evropy má oproti ČR třetinové platy…

    Vtip desetiletí 😀

    • josef napsal:

     ale bude tomu tak. Až v EU bude Ukrajina, Moldávie, Gruzie , Černá Hora, Kosovo – tak pak budeme skoro „špičky“…

  • Novak napsal:

   Pan je komous takový jako vy maj na svědomí devastaci této zeme

 3. vlad napsal:

  Za socialismu si dovolenou mohli dovolit všichni občané, i důchodci. Týdenní dovolená s plnou penzí stála 250Kč. Jo, zlatí komunisti, to se lidem žilo skvěle. Dnes žijeme v chudobě a bordelu.

  • Oskar (hanák z Hané) napsal:

   To je bohužel pravda a dnes jsem sklíčený z toho, že jsem před 31 léte také zvonil klíči, i když bůh ví, že toto jsem rozhodně nechtěl.

  • marek napsal:

   a taky byla část lidí v koncetračních táborech na těžbu uranu apod. jo jo, to byly časy.

   • Novak napsal:

    Pan je komous takový jako vy maj na svědomí devastaci této zeme

  • Anofertí zmar napsal:

   Vážně?

   A proč si tedy pamatuju fronty na ledasco? Klasika – na banány, jisté oblečení bylo bráno jako výraz politického postoje a za džíny měl člověk problémy úplně všude. Proč nebyl toaletní papír? Proč si ženy musely vyrábět dámské vložky podomácku? Proč byly pořadníky na automobily, byty?
   Proč člověk musel dávat úplatek doktorům, any neodflákli jeho léčbu?
   Proč člověk nemohl mít svobodně na hlavě účes dle svého vkusu? Proč se za dlouhé vlasy dostával člověk do problémů s policií?
   Proč se za poslouchání jisté hudby, například RollingStones nebo Beatles, dostával člověk do hledáčku represivních složek a byl brán jako nepřítel státu?
   Proč se za svobodné vyjádření jakéhokoli vyznání, speciálně křesťanství, likvidovali lidé?
   Proč za jakoukékoli vyslovení nespokojenosti, ať už bylo řečeno jakkoli, byl člověk pronásledován STB, vyslýchán, šikanován, ponižován a existenčně likvidován?
   Proč byly zakázány knihy? A proč byl samotný index na indexu? (svobodně se člověk k indexu nikdy nedostal, nebyl volně dostupný)

   A stovky dalších případů!

   Ale jistě, vzpomínejte na dobu, kdy jste mohl na Lipně být týden za 250kč. Vy jste se měl určitě lépe, když jste tahal za provázek na stejném konci jako masový vrazi (Stalin, Lenin, Marx, Trockij… a zástupy dalších). Zkrátka, kdo se měl tehdy dobře je vinný stejnou měrou, protože mlčení schvaloval masové vraždění, tvrdé represe proti jednotlivcům, justiční vraždy a mnoho dalších.

   • ivan napsal:

    Proč tedy protestujete proti Babišovi, úspěšnému podnikateli a politikovi?
    Proč stojí lidi fronty na pracáku?
    Proč spí pod mostem v papírových krabicích?
    Proč žebrají na ulicích a nárožích?
    Proč musáte dát doktorům úplatek aby Vás kvalitně ošetřili anenechali stát na chodbě v bolestech?
    Proč jsou zakázany knihy, ketré se dnes nehodí?
    Proč jsou pořadníky na byty s čekací dobou 20 let?
    Proč jíme druhořadé potraviny za vyší ceny, než jsou jinde v Evropě?
    Proč nám v ČR nic nepatří, i ta voda není naše a musíme ji draze platit?
    Proč byly zavřeny fabriky, které vyráběly a celý střední průmysl včetně textilního byl zlikvidován?
    Proč se oblékáme a kupujeme zboží z nenáviděné Číny, když jsme ho uměli tenkrát vyrobit?
    Proč naši vojáci umírají za zájmy USA ?
    Proč naše armáda nedokáže chránit ČR? atd.atd.

    • Anofertí zmar napsal:

     Babiš je typický představitel převlečeného STBáckého komunisty. Proto proti němu protestuji. Bezskrupulózní sociopat co díky konexím nakradl to, co teď má. Nevybudoval absolutně NIC.

     Pracák? Myslíte Úřad Práce? To se musíte jít zeptat těch lidí. Zeptejte se na jejich kvalifikaci a proč jí nemohou uplatnit. Zatahujete nesmyslně věci, kam nepatří.

     Co píšete o úplatcích dnes? Víte, bývá jisté pořadí u doktorů a v dalších případech pořadí určuje lékař.

     Jmenujte pro příklad 10 knih, co jsou zakázané.

     Pořadník na byt 20let? Kde? Jmenujte město a odkazujte přímo na bytový odbor, chci si to prověřit.

     Zbytek Vašich kometářů shrnu do jedné odpovědi.
     Protože nikdo komunisty neperzekuoval po pádu režimu, což z mého pohledu byla největší chyba. Zůstali tam kde byli, takže po pádu komunismu tady zůstali stejní lidé, na stejných místech a dělali-dělají co si zamanuli. Viz Zeman a jeho nepokryté líbání zadnic Ruska a Číny. A třeba také proto, že Zeman protlačil nynější zákony o vymáhání dluhů (je to z jeho hlavy), proto jsou u nás děti v exekucích. Zase… je to komunistický funkcionář stále u moci. PROTO!

     Je to všechno dohledatelné proboha. Proč nám nic nepatří? Protože to tihle aparátčíci rozkradli a rozprodali. Naši vojáci neumírají za zájmy USA. A proč naše armáda není schopná bránit ČR? Třeba proto, (mimo jiné) že jim komunistický aparátčík zkrouhl finance o 10mld v roce 2020 (2021), víte?

     Podívejte se třeba tady na Klause v německé televizi ORF, pár dní před pádem r.89 blábolí o tom, proč se v ČR nic neděje.
     https://www.youtube.com/watch?v=1Q2cdV0vV2Q
     To video má neskutečnou vypovídající hodnotu.

     Václav Klaus, člověk, co jako prezident země v přímém přenosu před zraky stovky lidí předvádí kouzelníka pokustóna a krade v přímém přenosu mezinárodních televizí propisku, kterou navíc ještě bude potřebovat (logicky). Ale to je zase výkvět komunistických kádrů.
     Video jak Klaus KRADE propisku v přímém přenosu
     https://www.youtube.com/watch?v=zpe4T0lXZcE

   • petrph napsal:

    Víte, obávám se že toho popisujete až moc, z dlouhého období 40 let , kde stát používal různé druhy represí, různou intenzitou.
    Jasně, padesátá léta to byl masakr. Přeskočím nadějná léta 60, a přejdu k 70-80.tým , když už to měla spousta lidí stejně politicky polepený, takže je žádná kariéra nečekala (pořád musíme brát v úvahu že fšechno bylo státní, takže i kariera jen se souhlasem státu a strany ). Ale většinu těch lidí už režim ani kvůli nějakým maličkostem neobtěžoval , pokud se neprojevovali nějak moc aktivně politicky a poctivě makali, nebo neudělali nějakej průšvih.
    Jestli si něco kádrováci zapisovali, tak to se obvykle lidi dozvěděli až po převratu, když se to odtajnilo.
    Dokonce i spousta komunistů co člověk znal přiznávala při flašce, že jsou tam jen kvůli té kariéře a radši by se na to vyk…
    Nějak se žilo, spousta věcí nešla (třeba za hranice), spousta věcí nebyla nebo jen někdy (třeba to nedostatkový zboží), nějak se to řešilo přes černej trh a známý (jak už jsem tu nedávno psal, systém ruka ruku myje) fungoval , i ty zakázaný knížky a tiskoviny se daly sehnat, pokud měl člověk zájem…
    Jo jasně, nebylo to jako dneska (když je člověk mladý, krásný a bohatý),..ale žilo se A když člověk zestár
    ne, buď je naplněnej pocitem křivdy (ale té bylo dost i po sametu), a nebo se snaží vzpomínat jen na to lepší co prožil..

 4. Dvořák napsal:

  Pořadí států určila spol. DL Partners,možná by bylo lepší se zeptat obyčejných lidí a ne komentátora všeho Kovandy a této společnosti.Mohu to vzít z druhé strany- počty bezdomovců,počet lidí v exekucích,některé děti nemají na obědy,sbírky potravin pro chudé atd.

 5. Josef Novotný napsal:

  Vše je jen otázkou úhlu pohledu. Jsem starší ročník před důchodem. Ve škole nás učili, jak imperialismus padne. Státy s konstituční monarchií měly být končící přežitek. Dnes má imperialistické ambice komunistická Čína. Z kapitalistických států nikdo do komunistických států neutíká. Naopak- do těch nejbohatších – kapitalistických. Ve státech s konstituční monarchií patří dle pravidelných hodnoceních k nejbohatším a lidé jsou zde spokojení. Nejzajímavější na tom je, že lidé, kteří v u nás odsuzují nefungující stát, obrovské zlodějiny, korupci a špatné mezilidské vztahy, inklinují ke státům, ve kterých je tato zoufalost pravidlem. Rusko, Čína, Vietnam a to nezmiňuji rozdíle mezi Jižní a Severní Koreou. Lidí, kteří jsou skeptičtí a zkazí si tím život, je mi opravdu líto. Jako elektrotechnik jsem navštívil i výše uvedené státy a po návratu si o to víc vážím naší České kotlinky. A ti, kdo si toho neváží, i přes všechny potíže, které máme, že žijeme v nádherné svobodné zemi – ať se jsou bodnout 🙂

  • Denisa Dohelská napsal:

   Ježíši, to je hezký!! Dnes aby jeden normálně smýšlejícího člověka pohledal. Souhlasím se vším a děkuji!!

  • Jaromír napsal:

   Proč inklinují k takovým režimům? To je přeci jednoduché. V takových režimech většinou měli dříve všichni stejný majetek. Tedy skoro nic. A oni v těch, co se snaží a tvrdě pracují, vidí kapitalisty a chtěli by, aby tu byl zase někdo, kdo by jim opět vše sebral a ještě jim zakroutil krkem. To by teprve vrněli blahem. Přesně podle hesla, nevadí, že mě chcípla koza, hlavně když chcípla i sousedovi.

  • A. S. Pergill napsal:

   Není to tak úplně pravda. Vím o lidech, kteří odešli do Číny nebo Ruska proto, že se zabývali a chtěli dále zabývat GMO, které EU, vlečená vymozkovanými zelenými aktivisty, staví mimo zákon.

 6. liška napsal:

  Copak pán asi v Anglii dělal?Nesouhlasím s tím že jsme země ráj to na pohled.Vládnou nám tady již 70 let vlády které z nás nadělaly otroky napřed SSSR a po té i západu.Země za kterou ve válkách umíralo za samostatnost spousty vojáků a civilistů.Země která je rozkradená a závislá.V rukách bezcharakterních politiků a jejich poskoků zákonodárců. Země která pod pohrůžkou trestů vymáhá dodržování rozporuplných zákonů atd. Komu pán slouží že dokáže sesmolit takový škvár.

 7. asd napsal:

  Vsichni ti komousi si za to muzou sami ….

 8. Kerim napsal:

  Investor Brůna: Žijeme v jedné z nejlepších zemí světa
  Roman Janoušek bral 3 miliony Kč měsíčně
  K soudu zamířila obžaloba na Romana Janouška a další čtyři lidi v případu podle vyšetřovatelů neoprávněně velkých úhrad, které inkasovala laboratoř Chambon od zdravotních pojišťoven.
  ….tak to jestli žijeme v jedné z nejlepších zemí světa si pan Janoušek myslel také…ovšem jen do svého zatčení Brůno

 9. Pavel Liška napsal:

  Strašná naivita a přízemnost ( až typická česká připos….st ) : “ ….. a poskytneme investorům stabilní prostředí …… Svou roli v ekonomice posilují firmy se zahraničními majiteli “ . Jen dodávám, že s takovou se nikdy nebudeme schopní stát bohatou zemí.
  Ano, dostaneme udice, naučí nás chytat ryby, zavedou nás k rybníku…. Ale to, co ulovíme, tak jim pak odevzdáme. A my dostaneme maximálně tak rybu k večeři….
  A takhle je to i s naším členstvím v EU.

 10. Mašinka napsal:

  Nejvíc tady brečí ti, kteří se smířili se svým osudem, který si sami uchystali. Lenost se učit, pořádně pracovat, pracovat na sobě! Celý život jsem pracoval jako řidič, léta v cizině a projel jsem Evropu křížem krážem. Ono v Čechách je skvěle, je tu klid a při vší bídě poměrně pořádek. Ale bylo by lépe, jen vyměnit obyvatelstvo. Za závistivé, nepřející a uremcané Čížky, kteří čím méně o světě vědí, nastěhovat sem ty, kteří ve svých zemích trpí chudobou a příkořím. Pak by tu byl zemský ráj a nejen na pohled.

  • josef napsal:

   Pokud jste projel Evropu křížem a krážem, tak v Lucembursku jste nemohl na ulici procházet se (vidět) jediného domorodce, protože ti jsou v Evropě zdaleka nejbohatší a makají v těch svých železárnách a ocelárnách jako diví… A my tu ty ocelárny a železárny už nemáme (nebo je bouráme), ale v tom Lucembursku to tak nese…j

 11. josef napsal:

  ale bude tomu tak. Až v EU bude Ukrajina, Moldávie, Gruzie , Černá Hora, Kosovo – tak pak budeme skoro „špičky“…

Přidávání komentářů není povoleno
ReklamaMediální Gramotnost