Víme, že vás reklamy otravují, můžete nezávislou žurnalistiku podpořit i jinak, například prostřednictvím systému Darujeme.cz.
Facebook Most!, zdroj

Internetem se šíří nový hoax o romských neziskovách. Prý „chtějí“ zakázat seriál Most!

Seriál České televize Most! inspiruje k řadě více i méně povedeným vtipů, ale nově i k vylhaným zprávám. Aktuální je hoax o tom, že romské neziskové organizace chtějí seriál zakázat a že se už kvůli tomu obrátily na soud.

Informaci mají potvrzovat fotografie, na nichž je například i kopie předběžného rozhodnutí soudu. Na šířící se hoax, který má již na sociálních sítích stovky sdílení, upozornil web Romea.cz.

Hoax se začal šířit v pátek 8. 2. 2019 z profilu Marek Hollar, odborný psycholog. Jak plyne z reakcí pod příspěvky, řada uživatelů informaci věří. Důsledkem je množství urážek a vulgárních vyjádření na adresu Romů a neziskových organizací.

„Seznam organizací je převzatý z již dříve sdíleného hoaxu o tom, kolik neziskových organizací se snaží pomáhat Romům. I seznam je vymyšlený, protože obsahuje celou řadu organizací, které neexistují,“ upozorňuje web Romea.cz.

Část diskutérů se na Facebooku sice snaží vysvětlit, že zpráva je hoax, ale ne příliš úspěšně.

„Chápu, že se asi někdo tímhle trollingem bezvadně baví, ale bohužel v zemi, kde je mediální gramotnost na bodě mrazu, velká většina čtenářů vůbec nepochopí, že se jedná o nějakou legraci nebo vtip. Naopak většina lidí věří, že tady jsou nějaké organizace, které chtějí zakazovat komediální seriál Most! Je to samozřejmě nesmysl a lež,” komentuje to Zdeněk Ryšavý, ředitel organizace Romea, kterou také autoři pod falešný příspěvek o „zákazu“ seriálu také podepsali.

Líbil se vám tento text?

Podpořte nás prostřednictvím Darujme nebo převodem pomocí QR kódu

Moc děkujeme za podporu!

QR kód
Líbil se vám tento text? Pokud nás podpoříte, bude budoucnost HlídacíPes.org daleko jistější.Přispět 50 KčPřispět 100 KčPřispět 200 KčPřispět 500 KčPřispět 1000 Kč

LockPlatbu on-line zabezpečuje Darujme.cz

Podpořte novináře
Nebyl vložen žádný komentář
Přidávání komentářů není povoleno