Víme, že vás reklamy otravují, můžete nezávislou žurnalistiku podpořit i jinak, například prostřednictvím systému Darujeme.cz.
Eja Kulovaný, www.sorry.cz,

HoupacíOsel.cz: Rodinné represe u Hermanů, muž v oranžovém prostěradle nesmí projít a Tejcova přímá demokracie

Politicky nekorektní shrnutí týdne z dorostenecké novinářské dílny HoupacíOsel.cz, který je nominován na Křišťálovou lupu v kategorii zájmové weby. Gratulujeme, náš hlas už kolegové mají. Vy můžete pro HoupacíOsel.cz hlasovat zde.  Vtipem týdenní přehled tradičně doplnil časopis Sorry

  • Pondělí: Tibetská doga jela sama tramvají navštívit matku, zradil ji však jízdní řád. Ale neměla šalinkartu ani si necvakla lístek. – Ovčáček lže, zlobí se letoví dispečeři. Nemají důkazy, kontruje mluvčí. Jak poznáte, že Ovčáček lže? Pohybuje ústy. – Končící senátoři dostanou odchodné, Škromach si přijde na 600 tisíc. Bude mít na vodu do bazénku. Youtuberská scéna je zachráněna. – Vláda schválila Zemanovu cestu na Rhodos. Tak proč je stále tady? Proč neodjel a už se nikdy nevrátil? – Hrad nepovolil pódium pro dalajlámu. Úkol zněl jasně. Muž v oranžovém prostěradle nesmí projít. – Babišovi věří polovina Čechů, je nejpopulárnějším politikem. Druhá polovina Čechů ještě nedostala koblihu. Pracuje se na tom. (AB)
  • Úterý: Ministr kultury Daniel Herman (KDU-ČSL) se i přes protesty setkal s dalajlámou. Očekává se, že to přinese nějaké rodinné represe. – Na Ukrajině už padlo okolo deseti tisíc lidí. Putin, Porošenko a kdovíproč Merkelová s Hollandem mají teď nově jednat o míru v Berlíně. To město má takovou mírovou pověst, takže proč ne? – Potvrzeno! David Rath má soudní fetiš. Vrchní soud vrátil jeho případ zpátky ke krajskému soudu. A tak může celé divadlo začít od začátku. – Tálibán jedná s afgánskou vládou, Izrael varuje před Hizballáhem, IS se krčí v rohu a dělá, že není, a Rusové přerušili nálety na Aleppo. To byla krátká vsuvka z divokého Východu. – V New Yorku se objevila nahá socha Clintonové. Nic nového. V záři tam zase stála socha nahého Trumpa. Nahý Ježíš už asi není cool. (DaG)
  • Středa: Po roce se opět vyvěšovaly tibetské vlajky. Proč? Přijel dalajláma a nikdo z vrcholných představitelů země se s ním nechtěl setkat. Asi dostali na Hradě za uši od čínské diplomatky. Výsledek? Pár rozzlobených lidí, několik šílených tweetů Jiřího Ovčáčka a servilní prohlášení o věrnosti Čínské lidové republice. – Senátoři vrátili zákon, který by měl zamezit členům vlády vlastnit média, jejich firmy nebudou mít možnost čerpat dotace, veřejné zakázky či investiční pobídky. Asi proto, aby je Babiš náhodou „nepropustil“. – Veleba se musí omluvit za výroky o vědcích a Šumavě. Rozhodl tak krajský soud. Jeho nejlepší kamarád z Hradu by mu mohl poradit fintu, jak se neomluvit a nemít z toho žádný postih. (ToP)
  • Čtvrtek: V centru Paříže vyrostla ruská pravoslavná katedrála. Francouzské tajné služby ji obklopily rušičkami signálu, vojenské velitelství vyhlásilo pohotovost a francouzské tanky preventivně zařadily zpátečku. Marine Le Pen také záhadně přistálo na účtu dalších pár tisíc euro. – Zdeněk Škromach strávil svůj poslední den v Senátu. Podle svědků nedošlo k vážnějším incidentům. Zdeňa se pouze mocně napil dobrého moravského vína a za pokřiku „zapalte ohně“ podpálil budovu Senátu, kolem níž tančil následně spoře oděn do té doby, dokud pro něj nepřijel Michal Hašek. – Miroslav Kalousek zůstává šéfem „TOP 09 %“. V tajném hlasování jej podpořila třičtvrtina členů. Zbytek jsou kokoti. (Věnováno všem novinářům, kteří s Mirkem kdy dělali rozhovor.) – Rakouský policista pozdravil Maďara „Heil Hitler“. Dostal podmínku a příště si bude pamatovat, že bez zvednuté pravice to je hanobení státního symbolu. – Český velvyslanec v Číně byl kvůli dalajlámovi na koberečku. Dopadlo to dobře, vše napravila jedna ledvina a fakt, že velvyslanec má krevní skupinu 0. (JM)
  • Pátek: Opakuje se znova každoroční estráda „Kdo bude vyznamenán 28. října?“. Pochopitelně nemůže jít o názorové odpůrce Miloše Zemana, to je snad jasné. Ale vyškrtnout Jiřího Bradyho jenom proto, že je to strýc ministra Hermana, tím se Miloš opět překonal. Těšíme se na příští rok… – Čeští absolventi jsou jedni z nejchytřejších na světě. Toto zjištění ukázal žebříček, který zveřejnila Organizace pro hospodářskou spolupráci a rozvoj. Tak vidíte, remcalové, ještě to s námi není tak zlé… – Jeroným Tejc si myslí, že je ČSSD na dně a že by tedy měl Sobotka dát prostor „přímé demokracii ve straně“. Sobotka ten prostor pochopitelně nedá, protože je kravina mluvit o porážce, když jste druhou nejsilnější vládní stranou. Možná by si Tejc měl vzít příklad z Mirka Kalouska: ten pořád říká, že těch 6 % ještě není úplně nejhorších. – Rusové si nyní mohou nově koupit kalendář s prezidentem Putinem. Najdete v něm, kromě Vladimirových fotek s kočičkou, také hluboké citáty o tom, jak je důležité míti silnou armádu. Takový kalendář by neměl chybět ani v žádné domácnosti skutečných českých vlastenců. (ToP)
  • Víkend: Když ne Miloš, tak my, rozhodl rektor Univerzity Palackého Jaroslav Miller a nabídl Jiřímu Bradymu univerzitní vyznamenání. Dá se ten kotel ještě víc natlakovat? – Odpovíme hned, dá. Řada osobností se totiž na protest proti vyškrtnutí Jiřího Bradyho rozhodla, že výročí vzniku Československa oslaví na Staroměstském náměstí, a ne na Hradě. Doufejme, že to přinese i něco jiného než brblání „Ale naše oslava byla lepší“ z obou stran. – Povolební jednání vedení KSČM personální změnu nepřineslo. Místopředseda Jiří Dolejš prohlásil, že strana potřebuje razantnější rétoriku a lepší komunikaci s lidmi. Tak do toho, pánové, Skála si už brousí zuby. – ANO ztrácí další kraj. V Královéhradeckém kraji vznikne koalice ČSSD, ODS, Koalice pro Královéhradecký kraj, Starostů a Východočechů a TOP 09. Ano, s TOP 09. Větší politický prostředníček snad ani vztyčit nejde. – Krymští aktivisté chtějí postavit Putinovi pomník v podobě kapitána u kormidla. No, Titanik měl taky borce za kormidlem… – V syrském Aleppu skončilo další příměří. Během něj se ale nestihlo udělat nic. Konvoje s pomocí se bály vjet do města, evakuace raněných neproběhla. Efektivní využití času. – Fenomén děsivých klaunů se dostal i do Německa, počty jejich nahlášení rostou. Pamatujete si na doby, kdy byli klauni symbolem dětské bezelstnosti a legrace? Supr, já taky ne… (MK)
Líbil se vám tento text? Pokud nás podpoříte, bude budoucnost HlídacíPes.org daleko jistější.Přispět 50 KčPřispět 100 KčPřispět 200 KčPřispět 500 KčPřispět 1000 Kč

LockPlatbu on-line zabezpečuje Darujme.cz

1 komentář

  1. jan rich napsal:

    Opět velice košatý příspěvek.Mne zaujal Hrad a vyznamenání Bradyho.A v bodě středu to,že jeden lhal.Ministr Herman jednoznačně řekl,že ho prezident Zeman varoval,že strýc vyznamenání nedostane když se setká s dalajlamem.HRAD nejen odmítl že by varoval,on odmítl i to,že by se velikán Brady kdy ocitl na seznamu vyznamenaných.A teď jsem u jádra.Tady někdo ošklivě lže.Buď Hrad(alias prezident Zeman),nebo ministr kultury Herman.V tomto stadiu rozšťáranosti by jeden z nich uznal,kde je pravda a vyvodil z toho politické důsledky.Oproti Západu(k tomu jsme se chtěli politicky,ekonomicky a morálně už dávno přiblížit) jsou obě strany zabejčeny a nezbývá než aby někdo třetí prokázal,kdo z nich je hulvát a měl by být z horní vrstvy politiky vykopán.Ale nikomu se do toho třetího nechce.I to je známka úrovně naší svobody a demokracie.Proto hanba těm,kteří by mohli,ale nechtějí.

Přidávání komentářů není povoleno