HoupacíOsel.cz: Rodinné represe u Hermanů, muž v oranžovém prostěradle nesmí projít a Tejcova přímá demokracie

Napsal/a Redakce Houpaciosel.cz 23. října 2016
FacebookTwitterPocketE-mail

Politicky nekorektní shrnutí týdne z dorostenecké novinářské dílny HoupacíOsel.cz, který je nominován na Křišťálovou lupu v kategorii zájmové weby. Gratulujeme, náš hlas už kolegové mají. Vy můžete pro HoupacíOsel.cz hlasovat zde.  Vtipem týdenní přehled tradičně doplnil časopis Sorry

  • Pondělí: Tibetská doga jela sama tramvají navštívit matku, zradil ji však jízdní řád. Ale neměla šalinkartu ani si necvakla lístek. – Ovčáček lže, zlobí se letoví dispečeři. Nemají důkazy, kontruje mluvčí. Jak poznáte, že Ovčáček lže? Pohybuje ústy. – Končící senátoři dostanou odchodné, Škromach si přijde na 600 tisíc. Bude mít na vodu do bazénku. Youtuberská scéna je zachráněna. – Vláda schválila Zemanovu cestu na Rhodos. Tak proč je stále tady? Proč neodjel a už se nikdy nevrátil? – Hrad nepovolil pódium pro dalajlámu. Úkol zněl jasně. Muž v oranžovém prostěradle nesmí projít. – Babišovi věří polovina Čechů, je nejpopulárnějším politikem. Druhá polovina Čechů ještě nedostala koblihu. Pracuje se na tom. (AB)
  • Úterý: Ministr kultury Daniel Herman (KDU-ČSL) se i přes protesty setkal s dalajlámou. Očekává se, že to přinese nějaké rodinné represe. – Na Ukrajině už padlo okolo deseti tisíc lidí. Putin, Porošenko a kdovíproč Merkelová s Hollandem mají teď nově jednat o míru v Berlíně. To město má takovou mírovou pověst, takže proč ne? – Potvrzeno! David Rath má soudní fetiš. Vrchní soud vrátil jeho případ zpátky ke krajskému soudu. A tak může celé divadlo začít od začátku. – Tálibán jedná s afgánskou vládou, Izrael varuje před Hizballáhem, IS se krčí v rohu a dělá, že není, a Rusové přerušili nálety na Aleppo. To byla krátká vsuvka z divokého Východu. – V New Yorku se objevila nahá socha Clintonové. Nic nového. V záři tam zase stála socha nahého Trumpa. Nahý Ježíš už asi není cool. (DaG)
  • Středa: Po roce se opět vyvěšovaly tibetské vlajky. Proč? Přijel dalajláma a nikdo z vrcholných představitelů země se s ním nechtěl setkat. Asi dostali na Hradě za uši od čínské diplomatky. Výsledek? Pár rozzlobených lidí, několik šílených tweetů Jiřího Ovčáčka a servilní prohlášení o věrnosti Čínské lidové republice. – Senátoři vrátili zákon, který by měl zamezit členům vlády vlastnit média, jejich firmy nebudou mít možnost čerpat dotace, veřejné zakázky či investiční pobídky. Asi proto, aby je Babiš náhodou „nepropustil“. – Veleba se musí omluvit za výroky o vědcích a Šumavě. Rozhodl tak krajský soud. Jeho nejlepší kamarád z Hradu by mu mohl poradit fintu, jak se neomluvit a nemít z toho žádný postih. (ToP)
  • Čtvrtek: V centru Paříže vyrostla ruská pravoslavná katedrála. Francouzské tajné služby ji obklopily rušičkami signálu, vojenské velitelství vyhlásilo pohotovost a francouzské tanky preventivně zařadily zpátečku. Marine Le Pen také záhadně přistálo na účtu dalších pár tisíc euro. – Zdeněk Škromach strávil svůj poslední den v Senátu. Podle svědků nedošlo k vážnějším incidentům. Zdeňa se pouze mocně napil dobrého moravského vína a za pokřiku „zapalte ohně“ podpálil budovu Senátu, kolem níž tančil následně spoře oděn do té doby, dokud pro něj nepřijel Michal Hašek. – Miroslav Kalousek zůstává šéfem „TOP 09 %“. V tajném hlasování jej podpořila třičtvrtina členů. Zbytek jsou kokoti. (Věnováno všem novinářům, kteří s Mirkem kdy dělali rozhovor.) – Rakouský policista pozdravil Maďara „Heil Hitler“. Dostal podmínku a příště si bude pamatovat, že bez zvednuté pravice to je hanobení státního symbolu. – Český velvyslanec v Číně byl kvůli dalajlámovi na koberečku. Dopadlo to dobře, vše napravila jedna ledvina a fakt, že velvyslanec má krevní skupinu 0. (JM)
  • Pátek: Opakuje se znova každoroční estráda „Kdo bude vyznamenán 28. října?“. Pochopitelně nemůže jít o názorové odpůrce Miloše Zemana, to je snad jasné. Ale vyškrtnout Jiřího Bradyho jenom proto, že je to strýc ministra Hermana, tím se Miloš opět překonal. Těšíme se na příští rok… – Čeští absolventi jsou jedni z nejchytřejších na světě. Toto zjištění ukázal žebříček, který zveřejnila Organizace pro hospodářskou spolupráci a rozvoj. Tak vidíte, remcalové, ještě to s námi není tak zlé… – Jeroným Tejc si myslí, že je ČSSD na dně a že by tedy měl Sobotka dát prostor „přímé demokracii ve straně“. Sobotka ten prostor pochopitelně nedá, protože je kravina mluvit o porážce, když jste druhou nejsilnější vládní stranou. Možná by si Tejc měl vzít příklad z Mirka Kalouska: ten pořád říká, že těch 6 % ještě není úplně nejhorších. – Rusové si nyní mohou nově koupit kalendář s prezidentem Putinem. Najdete v něm, kromě Vladimirových fotek s kočičkou, také hluboké citáty o tom, jak je důležité míti silnou armádu. Takový kalendář by neměl chybět ani v žádné domácnosti skutečných českých vlastenců. (ToP)
  • Víkend: Když ne Miloš, tak my, rozhodl rektor Univerzity Palackého Jaroslav Miller a nabídl Jiřímu Bradymu univerzitní vyznamenání. Dá se ten kotel ještě víc natlakovat? – Odpovíme hned, dá. Řada osobností se totiž na protest proti vyškrtnutí Jiřího Bradyho rozhodla, že výročí vzniku Československa oslaví na Staroměstském náměstí, a ne na Hradě. Doufejme, že to přinese i něco jiného než brblání „Ale naše oslava byla lepší“ z obou stran. – Povolební jednání vedení KSČM personální změnu nepřineslo. Místopředseda Jiří Dolejš prohlásil, že strana potřebuje razantnější rétoriku a lepší komunikaci s lidmi. Tak do toho, pánové, Skála si už brousí zuby. – ANO ztrácí další kraj. V Královéhradeckém kraji vznikne koalice ČSSD, ODS, Koalice pro Královéhradecký kraj, Starostů a Východočechů a TOP 09. Ano, s TOP 09. Větší politický prostředníček snad ani vztyčit nejde. – Krymští aktivisté chtějí postavit Putinovi pomník v podobě kapitána u kormidla. No, Titanik měl taky borce za kormidlem… – V syrském Aleppu skončilo další příměří. Během něj se ale nestihlo udělat nic. Konvoje s pomocí se bály vjet do města, evakuace raněných neproběhla. Efektivní využití času. – Fenomén děsivých klaunů se dostal i do Německa, počty jejich nahlášení rostou. Pamatujete si na doby, kdy byli klauni symbolem dětské bezelstnosti a legrace? Supr, já taky ne… (MK)
Pop-up mobil Mobile (207451)
ReklamaSMR mobil článek Mobile (207411)
ReklamaSMR mobil článek 2 Mobile (207416)
ReklamaSMR mobil článek 2 Mobile (207416-2)
ReklamaSMR mobil článek 2 Mobile (207416-3)
ReklamaSMR mobil pouze text Mobile (207431)

Líbil se vám tento text? Pokud nás podpoříte, bude budoucnost HlídacíPes.org daleko jistější.

Přispět 50 KčPřispět 100 KčPřispět 200 KčPřispět 500 KčPřispět 1000 Kč

LockPlatbu on-line zabezpečuje Darujme.cz

Čtěte též

ReklamaSkyscraper 2 Desktop (211796-4)