Rasťo Visokai, www.sorry.cz,

HoupacíOsel.cz: Proč je znovuzvolení komunisty Filipa dobrá zpráva

Napsal/a Redakce Houpaciosel.cz 15. května 2016

Ostře satirický přehled týdne ze studentské žurnalistické dílny HoupacíOsel.cz. Vtipem doprovodil časopis Sorry.

 • Pondělí: Kancelář prezidenta republiky vyhodila ředitelku památkové péče Ivanu Kyzourovou. Podle ní tomu předcházel rok šikany ze strany vedení. Asi celodenní leštění popelníčku… ehm, koruny za trest. – Ruská ambasáda slavila Den vítězství. Kromě Zemana se tam ukázali taky pánové Klaus starší, Foldyna, Nečas, Veleba nebo Fisher. Vybraná společnost, chybí už jen Hašek. – Na co jdou v Česku peníze kromě řepky? Na sysly. Dříve hubeného škůdce nyní pro změnu chráníme a dotujeme miliony. Příjemná změna oproti bílým myším na Hradě. – Mohutné kanadské lesní požáry konečně začal tlumit déšť. Ale že za hranicemi indiáni tancovali přesčas, o tom média mlčí! – David Cameron přitvrdil ve své rétorice a prohlásil, že odchod Británie z EU ohrozí mír v Evropě. Pokud by se tak stalo, dá se tedy očekávat, že se na nás Britové začnou mračit. I během čaje o páté. (MK)

 

 • Úterý: Podle královské botanické zahrady hrozí zánik pětině rostlin. Marihuana mezi nimi není. Uf. – KLDR je asi nejznámější lidově DEMOKRATICKÁ republika na světě. Svou demokracii si potvrdili znovu, když 100 procenty hlasů potvrdili malého Kima jako svého vůdce, Boha, matku jednorožců a vůbec. Víte, kdo ještě dostává 100 procent od svých stoupenců? Nápověda: Iniciály jsou AB a není to Albus Brumbál. – Nový trojský kůň krade z telefonů údaje o kreditních kartách. Tsipras pls. – Indka porodila dítě v 70 letech. Straší nás to. Ne kvůli té Indce, ale kvůli tomu, že třeba i lidé jako Zeman jsou hypoteticky stále schopni klást svá vajíčka. (DaG)

 

 • Středa: Vláda navrhla otcovskou. Zařazujeme jen z toho důvodu, abychom byli genderově korektní. – Erdogan se definitivně zbláznil. Tentokrát vyhrožuje, že když EU nezruší víza s jeho zemí, vpustí do Evropy uprchlíky. Po kolikáté už? – Šlechtová chce znárodnit Hrad. Prý kvůli bezpečnosti prezidenta. Jasně, znárodněte to i s Milošem a Jiříkem, to bude paráda. – A u Miloše ještě zůstaneme. Vzal si totiž za cíl zničení České televize a ne a ne ho pustit z hlavy. Chce ji zestátnit. Prý neplní svůj účel. Asi proto, že neglorifikuje jeho buranství a pochybné kamarádíčky, jak tomu často bývá třeba na nejmenovaných listech. To už tady taky bylo: „ČT lže!“ – „Z čeho tak usuzuješ?“ – „Protože neříká, co si myslím!“ – „To neznamená, že lže.“ – „Vlastizrádce!“ (ToP)

 

 • Čtvrtek: Američan strávil 17 let ve vězení za vraždu. Podle testů DNA byl nevinný. „Byl jste vždycky poctivý člověk? Byl. Odseděl jste si poctivě svých 20 let? Odseděl.“ – Muž, který ohlásil bombu v několika městech po celé České republice, byl dopaden. Jedná se o zlotřilého attention seekera. Na vozíku. Jedno víme určitě. Do vězení nepůjde. – Soud v kauze Ransdorf zrušil stíhání a obvinění dostanou odškodné. Kromě Ransdorfa. Ten je mrtvý, takže má smůlu. Globální kapitalismus vs. komunismus 1:1. – Klíčníci opět odemkli korunovační klenoty. Nechyběla ani šavle, kterou přidal do sbírky Miloš Zeman. – Soukalová by na Hrad nepřišla, ani kdyby ji Zeman pozval, a dokonce to zvládla říct bez papírku. Ovčáček pláče v koutě. – Hitlerova mnichovská pivnice musí povolit meeting Alternativy pro Německo, rozhodl soud. AfD určitě není extrémně pravicová nebo populistická, jak tvrdí média. Jenom pořádá srazy v pivnici, kde řečnil Hitler. (JM)

 

 • Pátek: Zeman se setkal s monarchy. S těmi třemi, kteří byli ochotní přijet. – Kyjev retušuje historii, konkrétně pak zvěrstva Banderovců. Tato informace zvedla ze židlí opět spoustu internetových diskutérů. Rozhodně by se to dít nemělo, ale když Rusové přišli s prohlášením, že 21. srpen 1968 byla bratrská výpomoc, to bylo mezi vlastenci ticho po pěšině. Jen tak dál ochránci ideové čistoty! – Jako čekání na Godota. Přesně takhle vypadá v Česku čekání na uprchlíky, kteří stále ne a ne přijít. Poslední policejní akce skončila fiaskem: ani jeden uprchlík! Co teď bude Konvička dělat? No co, imaginární hrozba fungovala na lidi v historii, bude i teď. – Německé doly, které koupil Křetínský, blokují demonstranti. Skvělá investice, jen co je pravda. (ToP)

 

 • Víkend: V čele KSČM nadále zůstává Vojtěch Filip. Když zvážíme alternativy, je to jedna z nejlepších zpráv celého týdne. – Na Václavském náměstí se opět demonstrovalo, tentokrát to má na triku Tomiova SPD. Vše jako obvykle, až na to, že Tomio Okamura prohlásil, že Karel IV. by určitě nedovolil přijímání muslimů a imigrantů vůbec. Tímhle tempem nám brzo začne popisovat, jak neandrtálci hnali kyjem ženy v burkách. – Poblíž kanceláře Angely Merkelové se nalezla prasečí hlava. Nic proti tomu, ovárek k obědu je dobrá věc. – Dva mrtvé a mnoho zraněných si vyžádala hromadná rvačka v Moskvě na hřbitově mezi imigranty, kteří se tam ucházeli o práci. Rusko, země neomezených možností. – V Hongkongu se úřady připravují na návštěvu z Číny. Berou demonstrantům zábavu a přilepují uvolněné dlaždice. Vše podle moderního trendu nosit si vlastní zásoby. (MK)

Čtěte též

4 komentáře

 1. Taoiseach napsal:

  „Kromě Zemana se tam ukázali taky pánové Klaus starší, Foldyna, Nečas, Veleba nebo Fischer. Vybraná společnost, chybí už jen Hašek.“
  Spíš Klaus Schenk von Stauffenberg…

 2. Josef napsal:

  Řekl bych, že na té ruské ambasádě chyběl také pan Babiš, pan Okamura a pan Konvička. A co pan Vyvadil, nebyl na té ruské ambasádě také?

  • Josef napsal:

   Článek se také zapomněl zmínit o přítomnosti na ruské ambasádě Vladimíra Dlouhého. To se nám ti tři kandidáti z minulých prezidentských voleb pěkně sešli, že? Zeman, Fischer, Dlouhý. Kohopak nám Lukoil dá na kandidátku při volbách příštích? A koho jim nemyslící lid český zvolí za prezidenta tentokrát?

 3. sony napsal:

  Chválím velmi dobře zpracované nejnovější dějiny
  Česka (nebo Čechie?), akorát bych doplnil zprávičku, že opilí fotbaloví rozhodčí byli po zásluze potrestáni. Zato na velkého pana Peltu se trest smrti nevztahuje a tak bude nadále sedět na prezidentském křesle FAČR i přesto, že
  hrubě ovlivnil výsledky zápasů v závěru první
  fotbalové ligy.

Přidávání komentářů není povoleno
Vážený uživateli, tento web používá k analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s jejich použitím souhlasíte. Více informací o cookies