Víme, že vás reklamy otravují, můžete nezávislou žurnalistiku podpořit i jinak, například prostřednictvím systému Darujeme.cz.
Sorry.cz,

HoupacíOsel.cz: Kdo je levicovější než Ovčáček, jak to měl Hitler s plynem a proč ten, kdo se nesnaží, zůstane v Brně

Politicky nekorektní shrnutí týdne z dorostenecké novinářské dílny HoupacíOsel.cz. Vtipem tradičně doplnil časopis Sorry.

Pondělí: Na Slovensku se strhnul humbuk kvůli možném bombovém útoku. Nakonec šlo o planý poplach. Tolik málo chybělo a bratia mohli byť svetoví. – Radek Banga obdrží Cenu Františka Kriegla za svůj odmítavý postoj vůči skupině Ortel na Českém slavíku. Plamínek naděje pro všechny sluníčkáře. – Žaloba České republiky proti evropské směrnici o zbraních je připravena. Svoje zbraně si vzít nenecháme! – Trojice kosmonautů se vrátila po půlroce z Mezinárodní vesmírné stanice. Všichni tři se po návratu cítí dobře. Kde se dá, prosím, koupit takový mimozemský wellness? (MS)

Úterý: Exploze zasáhla autobus fotbalistů Dortmundu. Rosický nebyl zraněn. – Seniorka nachytala lupiče při smažení vajec, před příjezdem policie utekl. Každý člověk přece ví, že snídaně je základ úspěšného dne. – Lodě USA se blíží ke Koreji. KLDR hrozí odpovědí, Kreml je znepokojený. Nukleární válku prosím až po Velikonocích. Díky. – Pohled z lyžáku došel rodičům až po 22 letech, pošta chybu odmítá. Česká pošta doručí pozdě, ale doručí. Nový reklamní slogan. – ČT je falešně objektivní, nahrává liberální levici, útočil Ovčáček. Řekl mluvčí levicového prezidenta a bývalý redaktor levicových Haló novin a Práva. (AB)

Středa: Marek Dalík je po sedmi měsících pryč ze znojemské věznice, kde si měl odpykávat čtyřletý trest za pokus o podvod v kauze nákupu vozidel Pandur pro armádu. Přidává se k Rathovi do osvobozeneckého All-Star teamu. – Rusko už poosmé vetovalo rezoluci v OSN ve prospěch Sýrie, tentokrát se týkala prošetření chemických útoků. Není nad to mít staršího bráchu, který všechny vaše problémy za vás ututlá, i když je každému jasné, co se stalo a kdo to udělal. – U Sýrie ještě zůstaneme. Mluvčí Bílého domu Sean Spicer se nechal slyšet, že ani Hitler nedělal s plynem taková zvěrstva jako Asad. Pak se omluvil. Bílý dům nutně potřebuje doučování z dějepisu. – O velikonočních svátcích se do ulic vrátí ozbrojení policisté. A protože teroristé odbouchnout jarmark v Hustopečích asi nechtějí, budou ochránci zákona bránit ženy před veřejným lynčováním pomlázkami. – Česko se připojilo ke kritice Číny za věznění bojovníků za lidská práva. Čínské ministerstvo zahraničí dopis označilo za porušení čínského práva na nezávislost soudů. V Číně existuje právo na nezávislost soudů? (PEW)

Čtvrtek: Podle odborníků by některá témata letošních maturitních slohovek z češtiny nenapsal ani Čapek. Samozřejmě, v CERMATu jsou všichni nejchytřejší a tak se vrátilo hodnocení prací do jejich rukou. Co na tom, že jedou podle sto let starého mustru? Z něčeho žít musí. Kdo neumí, učí. Kdo neumí učit, dělá pro CERMAT. – Vsetín je bez starosty. Poté, co nakonec s velkou pompou odešel nenahraditelný Jiří Čunek (toho času komentující současný svět z pohledu postavy mentálně vytržené z dramatu bratří Mrštíků) se ukázalo, že zastupitelé nechodí na schůzu. No co, ogaři počkají, šak na Valachách sa nespěchá. – Ještě trochu toho Čunka. „Pokud se žena špatně rozhodne, s kým mít dítě, musí nést následky,“ prohlásil nejvíc nejlepší Jirka. S těmi Mrštíky jsem se sekl. Tohle je tak Preissová (pro ty, co nematurují z češtiny – autorka díla Její pastorkyňa. Najděte si to na Wikipedii). – Do Česka dorazila Modrá velryba. Hra, která nutí děti lítat po venku, se však nesetkala s příznivým ohlasem u rodičů. Gerontům se člověk prostě nezavděčí. :(( (JM)

Pátek: Hody, hody, doprovody, neberte mi moje body,“ policejní prezident Tomáš Tuhý. A až se budou body přidělovat, to bude teprve šlamastyka. – Ruská hrozba děsí Evropu. Ve Finsku se otevírá centrum proti dezinformacím. Na postup k Mannerheimově linii doje později. – KLDR opět chřestí zbraněmi a testuje nové balistické střely. Válka je podle Číny na spadnutí. Někdo slaví narozky s balónky a dortem, jiní na bojišti s ákáčkem. – Velký pátek. Pokud jste do tří hodin odpoledních nestihli nikoho pořádně nakrknout, máte zase na rok vystaráno. (LM)

Víkend: Ministr Chovanec prohlásil, že ČR přijala 12 migrantů z kvóty 1600, a to že prý musí stačit. Zkuste tenle fígl při placení v hospodě, garance životního zážitku s naštvanou obsluhou. – Brněnská ZOO se zapojila do programu chovu orlů a jeřábů, kteří mají být následně vráceni do volné přírody. Skvělá volba místa, pro tu zvěř je to silná motivace: Buď se budeš snažit a půjdeš do přírody, nebo zůstaneš v Brně. – Společnost Goodman uvažuje o výstavbě logistického centra ve Zdibech u Prahy, místním se to ale nezamlouvá. Není divu. Výhled na skladiště cenu nemovitosti stopro nezvedne. – Michal Horáček zahájil sběr podpisů pro prezidentskou kandidaturu. Ovčáček už od rána beztak přemýšlí nad kousavými tweety. – V Turecku se pořád něco děje. Referendum o zvýšení pravomocí Erdogana, zatčení skoro 50 osob kvůli plánování teroristického útoku, nevydání německého novináře s odůvodněním „je to teroristický agent“… Více v nové sérii Kdo přežije: Turecko! – Tisíce lidí v USA demonstrují za to, aby Donald Trump uveřejnil své daňové přiznání. Nechápu proč, Donald má daně v pořádku, jsou to krásné daně, ty nejlepší a největší daně, věřte mi! (MK)

Líbil se vám tento text?

Podpořte nás prostřednictvím Darujme nebo převodem pomocí QR kódu

Moc děkujeme za podporu!

QR kód
Líbil se vám tento text? Pokud nás podpoříte, bude budoucnost HlídacíPes.org daleko jistější.Přispět 50 KčPřispět 100 KčPřispět 200 KčPřispět 500 KčPřispět 1000 Kč

LockPlatbu on-line zabezpečuje Darujme.cz

Podpořte novináře