HoupacíOsel.cz: Kdo fašizuje vesmír a proč Miloš Zeman zděšeně svírá svůj popelníček

Napsal/a Redakce Houpaciosel.cz 5. června 2016
FacebookTwitterPocketE-mail

Ostře satirický přehled týdne ze studentské žurnalistické dílny HoupacíOsel.cz. Vtipem doprovodil časopis Sorry.

  • Pondělí: Novináři z HlídacíPes.org zveřejnili nahrávku z porady TV Prima, na které vedení upozorňuje redaktory, že mají psát o uprchlících tak, jak určí vedení. Popularita televize rázem stoupla a je vydávána za jediné objektivní zpravodajství. Tomu se říká výhra. – Soud s Rittigem a Nečasovou pokračuje. Rittig na svou obhajobu prohlásil, že obžaloba je celá vymyšlená. Kvalita, to se musí nechat. – Vláda znovu předložila k projednání protikuřácký zákon. Bohuslav Sobotka věří, že tentokrát projde. Zeman zděšeně svírá svůj popelníček. – Súdánem zmítají dlouhodobé nepokoje. Co udělá čínská vláda? Postaví tam jadernou elektrárnu! Brzo nás čeká S.T.A.L.K.E.R. Shadow of Darfur. – Turecký prezident Erdogan převzal rétoriku evropských křesťanů. „Mír a tolerance“? Ale kdepak. „Zřekněte se antikoncepce a množte se!“ (MK)

 

  • Úterý: KLDR se opět pokusila odpálit raketu středního doletu. Schválně říkám pokusila. Zbrojovka „Kim or Die“ zaznamenala tedy další neúspěch. Na náměstích brečí statisíce lidí. – V Sýrii se rozběhl závod o dobytí Rakky. Stojí proti sobě dvě strany. Jedna podporovaná USA a druhá zase Ruskem. Válečný Berlín revival? – ČR opět vítězí v užívání marihuany. Naše redakce má na tom poloviční podíl. – Miloš Zemanů podepsal zákon o odstrašujících obrázcích na cigaretách. Miloš. Na cigaretách. Fakt. Jedinou věc nemůže udělat správně. –  Před ministerstvem financí se pokusil oběsit muž. Asi doufal, že po něm někdo za 40 let pojmenuje ulici. (DaG)

 

  • Středa: Severokorejský deník DPRK Today označil miliardáře a kandidáta na amerického prezidenta Donalda Trumpa za „moudrého člověka“, který by mohl být pro KLDR užitečný. Ať si říká každý, co chce, tady je něco špatně. – Čínsko-česká investice v centru Holešova s nejasným sponzorem, o kterém ví pouze Vratislav Mynář. Prostě řešení strany SPOZ. – TOPka a její marná snaha omezit Andreje a jeho ANO. Tentokrát chtějí prosadit, aby stranám nesměli půjčovat jednotlivci. To neklapne… – Když si řeknete, že už vás Zeman ničím nepřekvapí, přijde s prohlášením, že by zrušil šumavský národní park. – Anonym ohlásil bombu ve Sněmovně, Kriminalistickém ústavu, Vrchním soudu a v České televizi na Kavčích horách. Obránci vlasti jsou rozmrzelí z neustálého nepříchodu uprchlíků a tak nahlašují bomby, kde se dá. (ToP)

 

  • Čtvrtek: Pokračuje debata o nahrávkách, které unikly při poradě Primy. Ondřej Neff kritizuje Hlídacího Psa, kterého označil jako neziskovou organizaci s neznámým financováním a nejasnou funkcí. Jako novinář tak poukázal pouze na to, že neumí párkrát kliknout na webu Hlídacího Psa a vše si zjistit. Smutné. – Německý Bundestag označil masakr Arménů za genocidu. Turecko prská, protože šlo pouze o „nešťastný akt války“, což by se v tom případě dalo říct i o holokaustu. Adam B. Bartoš se tetelí blahem, Turecko stahuje velvyslance z Německa a my tak nějak tušíme, že bude brzy o čem psát. – Astrofyzik Jiří Grygar odmítá vyznamenání od Miloše Zemana. „Jde o jasnou fašizaci vesmíru,“ nechal se slyšet Ovčáček a oznámil, že impérium si podobné výpady nenechá líbit. – Tutanchamonova dýka pochází z vesmíru. Což mu stejně nepomohlo, protože byl stejně ošklivý a divný. Asi jako průměrný český youtuber. (JM)

 

  • Pátek: Zeman při návštěvě jižních Čech zavítal také do příhraničního města České Velenice. A neřešil nic jiného než opět uprchlíky. K jeho návrhům, aby na hranicích operovala armáda a policie teď ještě připojil další složku integrovaného záchranného systému, hasiče. Ti by prý mohli rozhánět davy těch tří uprchlíků, co k nám jednou za uherský rok přijdou, vodními děly. – Na sobotu vyhlásili odpůrci polské vládní strany Právo a Spravedlnost demonstraci. Účastnit se jí budou také tři bývalí prezidenti a s nimi více než sto tisíc lidí.Norský úřad postupně s nechutí vrací ukradené děti. Tak a teď začíná být svět opět v pořádku… – Trump před časem zkritizoval NATO. Prohlásil, že jde o zbytný a drahý pakt, který neplní svou funkci. Frivolní slova amerického populisty u nás mají své zastánce. Go Donald Go! – Turecký tisk dělá z Merkelové Hitlera. Trošku klišé, ne? (ToP)

 

  • Víkend: Ministerstvo vnitra hodlá vybavit policii novými radary, které mají kromě měření rychlosti vozidla také natáčet. Zřejmě dostali zakázku na záběry pro další Rychle a zběsile. – Diecéze v otázce církevních restitucí nabízí nový postup. Ukončí soudní procesy za to, že obce budou udržovat současné církevní budovy. – Několik osob z ANO ukázalo Babišovi záda a založili vlastní hnutí PRO 2016. Ještě že politika opravdu není jako firma, jinak by Andrej vyplácel odstupné. – Na Ukrajině zemřelo 16 vojáků. Separatisté tvrdí, že si je zabili sami. A to jste si mysleli, že argument „Udělali si to sami!“ si někdo troufne použít jen v Česku. (MK)
Pop-up mobil Mobile (207451)
ReklamaSMR mobil článek Mobile (207411)
ReklamaSMR mobil článek 2 Mobile (207416)
ReklamaSMR mobil článek 2 Mobile (207416-2)
ReklamaSMR mobil článek 2 Mobile (207416-3)
ReklamaSMR mobil pouze text Mobile (207431)

Líbil se vám tento text? Pokud nás podpoříte, bude budoucnost HlídacíPes.org daleko jistější.

Přispět 50 KčPřispět 100 KčPřispět 200 KčPřispět 500 KčPřispět 1000 Kč

LockPlatbu on-line zabezpečuje Darujme.cz

Čtěte též

ReklamaSkyscraper 2 Desktop (211796-4)