Víme, že vás reklamy otravují, můžete nezávislou žurnalistiku podpořit i jinak, například prostřednictvím systému Darujeme.cz.
Radek Steska, www.sorry.cz,

HoupacíOsel.cz: Kdo fašizuje vesmír a proč Miloš Zeman zděšeně svírá svůj popelníček

Ostře satirický přehled týdne ze studentské žurnalistické dílny HoupacíOsel.cz. Vtipem doprovodil časopis Sorry.

 • Pondělí: Novináři z HlídacíPes.org zveřejnili nahrávku z porady TV Prima, na které vedení upozorňuje redaktory, že mají psát o uprchlících tak, jak určí vedení. Popularita televize rázem stoupla a je vydávána za jediné objektivní zpravodajství. Tomu se říká výhra. – Soud s Rittigem a Nečasovou pokračuje. Rittig na svou obhajobu prohlásil, že obžaloba je celá vymyšlená. Kvalita, to se musí nechat. – Vláda znovu předložila k projednání protikuřácký zákon. Bohuslav Sobotka věří, že tentokrát projde. Zeman zděšeně svírá svůj popelníček. – Súdánem zmítají dlouhodobé nepokoje. Co udělá čínská vláda? Postaví tam jadernou elektrárnu! Brzo nás čeká S.T.A.L.K.E.R. Shadow of Darfur. – Turecký prezident Erdogan převzal rétoriku evropských křesťanů. „Mír a tolerance“? Ale kdepak. „Zřekněte se antikoncepce a množte se!“ (MK)

 

 • Úterý: KLDR se opět pokusila odpálit raketu středního doletu. Schválně říkám pokusila. Zbrojovka „Kim or Die“ zaznamenala tedy další neúspěch. Na náměstích brečí statisíce lidí. – V Sýrii se rozběhl závod o dobytí Rakky. Stojí proti sobě dvě strany. Jedna podporovaná USA a druhá zase Ruskem. Válečný Berlín revival? – ČR opět vítězí v užívání marihuany. Naše redakce má na tom poloviční podíl. – Miloš Zemanů podepsal zákon o odstrašujících obrázcích na cigaretách. Miloš. Na cigaretách. Fakt. Jedinou věc nemůže udělat správně. –  Před ministerstvem financí se pokusil oběsit muž. Asi doufal, že po něm někdo za 40 let pojmenuje ulici. (DaG)

 

 • Středa: Severokorejský deník DPRK Today označil miliardáře a kandidáta na amerického prezidenta Donalda Trumpa za „moudrého člověka“, který by mohl být pro KLDR užitečný. Ať si říká každý, co chce, tady je něco špatně. – Čínsko-česká investice v centru Holešova s nejasným sponzorem, o kterém ví pouze Vratislav Mynář. Prostě řešení strany SPOZ. – TOPka a její marná snaha omezit Andreje a jeho ANO. Tentokrát chtějí prosadit, aby stranám nesměli půjčovat jednotlivci. To neklapne… – Když si řeknete, že už vás Zeman ničím nepřekvapí, přijde s prohlášením, že by zrušil šumavský národní park. – Anonym ohlásil bombu ve Sněmovně, Kriminalistickém ústavu, Vrchním soudu a v České televizi na Kavčích horách. Obránci vlasti jsou rozmrzelí z neustálého nepříchodu uprchlíků a tak nahlašují bomby, kde se dá. (ToP)

 

 • Čtvrtek: Pokračuje debata o nahrávkách, které unikly při poradě Primy. Ondřej Neff kritizuje Hlídacího Psa, kterého označil jako neziskovou organizaci s neznámým financováním a nejasnou funkcí. Jako novinář tak poukázal pouze na to, že neumí párkrát kliknout na webu Hlídacího Psa a vše si zjistit. Smutné. – Německý Bundestag označil masakr Arménů za genocidu. Turecko prská, protože šlo pouze o „nešťastný akt války“, což by se v tom případě dalo říct i o holokaustu. Adam B. Bartoš se tetelí blahem, Turecko stahuje velvyslance z Německa a my tak nějak tušíme, že bude brzy o čem psát. – Astrofyzik Jiří Grygar odmítá vyznamenání od Miloše Zemana. „Jde o jasnou fašizaci vesmíru,“ nechal se slyšet Ovčáček a oznámil, že impérium si podobné výpady nenechá líbit. – Tutanchamonova dýka pochází z vesmíru. Což mu stejně nepomohlo, protože byl stejně ošklivý a divný. Asi jako průměrný český youtuber. (JM)

 

 • Pátek: Zeman při návštěvě jižních Čech zavítal také do příhraničního města České Velenice. A neřešil nic jiného než opět uprchlíky. K jeho návrhům, aby na hranicích operovala armáda a policie teď ještě připojil další složku integrovaného záchranného systému, hasiče. Ti by prý mohli rozhánět davy těch tří uprchlíků, co k nám jednou za uherský rok přijdou, vodními děly. – Na sobotu vyhlásili odpůrci polské vládní strany Právo a Spravedlnost demonstraci. Účastnit se jí budou také tři bývalí prezidenti a s nimi více než sto tisíc lidí.Norský úřad postupně s nechutí vrací ukradené děti. Tak a teď začíná být svět opět v pořádku… – Trump před časem zkritizoval NATO. Prohlásil, že jde o zbytný a drahý pakt, který neplní svou funkci. Frivolní slova amerického populisty u nás mají své zastánce. Go Donald Go! – Turecký tisk dělá z Merkelové Hitlera. Trošku klišé, ne? (ToP)

 

 • Víkend: Ministerstvo vnitra hodlá vybavit policii novými radary, které mají kromě měření rychlosti vozidla také natáčet. Zřejmě dostali zakázku na záběry pro další Rychle a zběsile. – Diecéze v otázce církevních restitucí nabízí nový postup. Ukončí soudní procesy za to, že obce budou udržovat současné církevní budovy. – Několik osob z ANO ukázalo Babišovi záda a založili vlastní hnutí PRO 2016. Ještě že politika opravdu není jako firma, jinak by Andrej vyplácel odstupné. – Na Ukrajině zemřelo 16 vojáků. Separatisté tvrdí, že si je zabili sami. A to jste si mysleli, že argument „Udělali si to sami!“ si někdo troufne použít jen v Česku. (MK)
Líbil se vám tento text? Pokud nás podpoříte, bude budoucnost HlídacíPes.org daleko jistější.Přispět 50 KčPřispět 100 KčPřispět 200 KčPřispět 500 KčPřispět 1000 Kč

LockPlatbu on-line zabezpečuje Darujme.cz

2 komentáře

 1. kenov napsal:

  Redakce Houpaciosel.cz; to odpovídá, zejména kapacitou mozkových funkcí. Lidově řečeno – má to mozek Houpacího koně, pardon Houpacího osla.

 2. milan napsal:

  Perfektní zprávy díky , jen tak dál.. 🙂

Přidávání komentářů není povoleno