Víme, že vás reklamy otravují, můžete nezávislou žurnalistiku podpořit i jinak, například prostřednictvím systému Darujeme.cz.
www.sorry.cz, Jan Farkas,

HoupacíOsel.cz: Darovaným penězům na ideologii nehleď

Ostře satirický přehled týdne ze studentské žurnalistické dílny HoupacíOsel.cz. Vtipem doprovodil časopis Sorry.

 • Pondělí: Ministerstvo spravedlnosti připravuje novelu zákona o terorismu. Financování, podpora a propagace teroristických útoků by nově měly být samostatné trestné činy s vyššími tresty. Poprvé za dlouhou dobu navíc ministerstvo urguje, aby novelizace prošla rychle. – Čínští investoři by mohli dát až miliardu eur na projekt kanálu Dunaj-Odra-Labe, u Zemana tak oblíbené myšlenky jako zeď u Donalda Trumpa. Předpověď počasí hlásí ostré debaty o tématu „Darovaným penězům na ideologii nehleď“. – Izrael provedl operaci, při níž z Jemenu odvezl 19 válkou ohrožených židů. Zbytek se podle vyjádření agentury rozhodl zůstat. Příště už to bude za poplatek! – Návštěva Baracka Obamy na Kubě probíhala nad očekávání dobře. Raúl Castro ovšem neopomněl Obamovi připomenout Guantánamo. Což je mimochodem ta samá věznice, kterou Barack slíbil zrušit. Jéje. (MK)

 

 • Úterý: Teroristické útoky v srdci Evropské unie si vyžádaly desítky mrtvých. Konvička využil situace a volá po předčasných volbách. Místo toho mu soud utnul spojení s Úsvitem. Hodně blbý den jednoho broukologa. – Ukrajinská pilotka Savčenková odsouzena na 22 let do žaláře. Komentář Jeleny Vičanové, největší milovnice prezidentů Zemana a Putina, až příliš připomínal proslulý výrok: „Psovi psí smrt.“ Raději ani nepřikládáme k posouzení. – V důsledku útoků v Belgii byl v České republice zaveden první stupeň ohrožení terorismem. Jedná se o nový systém, který přesně nedefinuje, co se má dělat, ale Chovanec si může připadat jak v americkém filmu a vojáci se alespoň nadýchají čerstvého vzduchu. – Slovensko má novou vládu. Fico si nakonec reálně příliš nepohoršil, akorát se bude na schůzích potkávat s opravdovými nácky. (JM)

 

 • Středa: Babiš vysvětloval dotaci na Čapí hnízdo, které už zase má nového majitele – jeho děti. Nevysvětlil ji, ale na druhou stranu se stal předlohou spousty zajímavých debat a videí na internetu. Jen tak dál, Andreji, budeš hvězda! – Dohoda s Tureckem asi moc dlouho nevydrží. Bojkotuje ji třeba OSN. Česko není výjimkou. – Guru Járu soudí za znásilnění. Jeho obhajoba zní: „Mých akcí se účastnili i soudci.“ Toliko tedy k naší justici. – Trump sbírá plusové body. Teď třeba zaměstnal, před očima svých věrných příznivců, dekoratérku na volné noze. Asi si od ní chce nechat vyzdobit prezidentskou pracovnu. To by bylo nemilé… – Každý čtvrtý medik chce po promoci odejít. Nejvíce je láká Německo. Tam by taky teď chtěl každý… – Pro Savčenkovou, odsouzenou na 22 let vězení, je jediná naděje. Výměna za ruské vězně držené Ukrajinou. Ale počkat? Na Ukrajině přeci Rusové nejsou. No tak, Vladimíre, chce to novou výmluvu. (ToP)

 

 • Čtvrtek: Radovan Karadžić dostal u soudu v Haagu 40 let za masakr ve Srebrenici. Část českých internetových diskutérů se proti rozsudku okamžitě ohradila a chtěla před soud hnát Václava Havla za humanitární bombardování. Málem zapomněli, že už je z něj letiště. – Na tento fakt ovšem nezapomněl Václav Klaus a prohlásil, že přejmenování byla schválnost. Klaus je znám tím, že s největší kritikou Havla přišel až po jeho smrti, aby náhodou neutrpěl nevýhru. Nebo jen závidí, že i ten Institut si musel pojmenovat sám. – Předseda Strany zelených Matěj Stropnický si na Facebooku v diskuzi se členkou Svobodných ulevil, že studenti se málo dožadují práv na poklidné studium bez víkendových brigád. Tuto praxi označil za dobrovolně nedobrovolné sebezotročování. Další pisatel Kapitálu z dobře situovaného prostředí? (JM)

 

 • Pátek: Někteří taxikáři v Belgii krátce po útoku využili situaci a za cestu z dějiště výbuchů letiště Charleroi si naúčtovali až 300 euro. A pak, že jsou hyenami novináři. – V KLDR se „přiznal“ další americký agent k podvratné činnosti vůči režimu. Se nám tady rozmohl takový nešvar. – Ze Shakespearovy hrobky nejspíš někdo ukradl lebku. Odhalil to rentgen. Třeba s ní nacvičují Hamleta. – Kadyrov to už má celkem jisté. Jeho kandidaturu na prezidenta podpořil sám Vladimír Vladimírovič. Se těmi volbami už akorát budou zdržovat. – Aktivisté plánují při návštěvě prezidenta ČLR Si Ťin-pchinga vyvěsit billboardy Dalajlámy. Ve spojení s čínskými vlajkami to bude teda pěkný kýč. To určitě Číňané ocení. (ToP)

 

 • Víkend: Z vandalismu na čínských vlajkách, které visí po Praze, obvinil prezidentův mluvčí TOP09. Respektive starostu Prahy 6, Ondřeje Koláře. Dodal také, že mu to připomíná období, kdy „řádili fašizující Čecháčci“. Miloš asi v noci podával hodně silný dryák. – Diskriminace, nebo dodržování školního řádu o pokrývkách hlavy? Muslimská studentka žaluje Střední zdravotnickou školu v Praze 10 za to, že jí zakázali nosit hidžáb. Ještě že nestuduje humanitní obory, z toho by se čeští „vlastenci“ nevzpamatovali. – Americký kapitán námořnictva byl odsouzen za korupci. Nechával se uplácet prostitutkami. Holt, někdo to rád v naturáliích. – Neznámý pachatel zabil pracovníka belgické jaderné elektrárny. Prokuratura popřela zmiňovanou krádež bezpečnostního čipu. – Třetí dopadený terorista z Bruselu pracoval jako novinář. Vidíte, přitom by stačilo, kdybyste nám ukázali trochu lásky… nebo nám zvedli plat. – Ultrapravicový politik Adam Bartoš byl na demonstraci zatčen, když vyzýval k potrestání politiků „trestem nejvyšším“. A to už jste si mysleli, že týden nic hezkého nepřinesl. (MK)
Líbil se vám tento text? Pokud nás podpoříte, bude budoucnost HlídacíPes.org daleko jistější.Přispět 50 KčPřispět 100 KčPřispět 200 KčPřispět 500 KčPřispět 1000 Kč

LockPlatbu on-line zabezpečuje Darujme.cz

1 komentář

 1. český maloměšťák napsal:

  „…Financování, podpora a propagace teroristických útoků by nově měly být samostatné trestné činy s vyššími tresty….“

  Jéje…a kdo pak bude dělat politiku ? Či rozhodovat o množství peněz v oběhu ?

Přidávání komentářů není povoleno