HoupacíOsel.cz: Co týden dal a vzal

Napsal/a Jakub Mikel 4. května 2015
FacebookTwitterPocketE-mail

Náš plátek boří mýty a stereotypy. Bylo na čase, abychom pohnuli vší strnulostí a namočili Osla do nových dimenzí. A tak nedělní přehled vydáváme v pondělí. Skutečně jsme navštívili alternativní vesmíry, kde Stalin šije boty, Francouzi mají bojeschopnou armádu a Zayn nikdy neodešel z One Direction.

Pondělí 27. 4.: V Kazachstánu se konaly svobodné a demokratické prezidentské volby. Vyhrál je současný prezident Nursultant Nazarbajev se ziskem 97% hlasů. Zbylí dva kandidáti, oba nadšení stoupenci Nazarbajeva, se podělili o zbytek a nikdo nemůže říct ani ťuk, protože demokracie. Opozice do voleb raději žádného kandidáta nevyslala, páč je to parta židů. O situaci nás informoval tamní reportér Borat Sagdijev. – Václav Bartuška, vládní zmocněnec pro energetickou bezpečnost, se nepříliš šťastně vyjádřil k řešení problémů mezi znepřátelenými stranami ukrajinského konfliktu. Něco o tom, že by ty Rusáky prostě zastřelil, upálil  a zakázal. – Andrej Babiš měl dobrý den. Výzkumy ukázaly, že je nejdůvěryhodnější politik, a ještě si hodil selfie se sympaťákem Varufakisem. No není na světě krásně? – Není. David Rath o tom ví své. Nikdo mu nevěří, spadl z kola a chudák nemůže k soudu. – Hrad zveřejnil článek, který dostal Peroutku do koncentračního tábora, a označil jej za kontroverzní. Mluvčí Ovčáček tak dokázal, že by pravděpodobně při současné podobě státní maturity z českého jazyka neprošel. Její náplní je totiž rozebrání textu a adekvátní doplnění dobového kontextu. A občas, světe div se, se v textu objevují metafory nebo jinotaje. Panečku, to je jízda!

Úterý 28. 4.: Ministerstvo školství potvrdilo, že se od září na vybraných školách bude testovat rozvrh zahrnující tři hodiny tělocviku. Děti jsou totiž malí líní buřtíci a ta jedna hodina navíc jim zcela změní pohled na svět. – Zeman je odvážný, čestný a hájí pravdu. Bohužel vám tímto nenabízíme náhled do alternativní reality, ale pouze vyjádření předsedy ruské dumy. –  Trocha černého humoru. Baltimor vyhlásil výjimečný stav. Na město se snesla ohromná bouře. Mladí černoši ukazovali, jak jsou kulturní a nenásilní. Policie na oplátku uznala, že politika „bavlny a biče“ je stereotypní, a použila k potlačení jako munici melouny. – Sever Afghánistánu obsazují neznámí, maskovaní a divní pánové. Mluví o nových pořádcích a tak. Pokud k tomu rozdávají koblihy, měli bychom tip.

Středa 29. 4.: Řecký ministr financí (ten sympaťák, co se fotí s naším ministrem financí, mediálním magnátem, zemědělským magnátem, potravinářským gigantem…už víme?) se pochlubil, že během útoku radikálních levicových aktivistů jej bránila manželka vlastním tělem. „Neschovávej se za ženskou, zbabělče!“ – Noční hlídač v Brně z nudy zapálil bezdomovce. Prostě nuda v Brně. – Kim Čong-un se nudil, a tak nechal popravit 15 aparátčíků. Počet sytých obyvatel Severní Koreje tak klesl o 20% procent. – Učitelka na jedné základní škole natočila porno a dostala výpověď. Prý to je neadekvátní, ačkoliv točila pouze ve svém volném čase. Je to nejspíš o moc horší, než když pedagog ve volném čase vede xenofobní hnutí.

Čtvrtek 30. 4.: Poté, co Kim nechal popravit 15 aparátčíků zjistil, proč jeho předci udržovali režim despotické diktatury. Likvidace vlastních občanů malého Kimiho začala tak moc bavit, že kvůli ní dokonce zrušil slibovanou účast na oslavách konce války v Moskvě. „Bang, bang a jsi tuhý!“ nechal se vůdce slyšet. – Jelikož Kim nepřijede, shodují se analytici, že největší atrakcí na oslavách v Moskvě se tímto stal náš Zeman. Miloš Zeman. – Vietnam si připomněl 40 let od konce války. Hospodářsky se již země vzpamatovala a patří mezi ekonomiky s dobrým výhledem do budoucna. Zdravotní problémy však trápí vietnamské obyvatelstvo stále, hlavně v důsledku používání chemických zbraní, které americká generalita až fanaticky zbožňovala. Stále se rodí fyzicky zdeformované děti. Občas musí i na Oslu humor stranou.

Pátek 1. 5.: Byl pozdní večer – první máj – večerní máj – byl lásky čas. Slova erotomana Máchy, který nebyl fascinován nacismem, takže ho máme rádi. Slavilo se všude po republice. – Policie zasáhla proti akci Blokuju Brno, namířené proti pochodu Dělnické strany sociální spravedlnosti. Takže náckové si udělali prvomájovou procházku a několik studentů dostalo obuškem. Nuda. Popojedem. – Hnutí ANO připravilo úžasný program pro nejmenší voliče. Skákali v pytlích s Andrejem, který jim na stánku s klobásami ukázal, jak úžasné jsou registrační pokladny, zkoušeli péct chleba Penam a jasně viděli, že Agrofert a ANO spolu nemají co dělat. Vzniklo dokonce Mladé ANO, což je tak trochu Babišjugend, ale jinak to byl fajn den. – Komunisté si taky udělali procházku. Vyprázdnila se velká část domovů důchodců a na ulicích voněla dezinfekce. Navíc se ukázalo, že Milouš Jakeš žije. Kdepak, na Mílu jsou imperialisté krátcí.

Sobota 2. 5.: Celý týden osvobozují nigerijští vojáci ženy a děti ze zajetí teroristů z Boko Haram. Tahle banda totálně vygumovaných fanatiků s nezdravou zálibou v zabíjení si budovala malý IS v Africe, tak se na ně ostatní domluvili a teď jim pořádně zatápí. Dobře jim tak. – Kate porodila dceru. Nevymyslíme na to sice rým, ale i tak gratulujeme, poněvadž je to moc ťuťu mimčo. Ruské ženy sice hned přišly s teorií, že Kate vůbec nerodila, protože již pár hodin po porodu pózovala fotografům, což je prý nesmysl. Navíc dokonale nalíčená a krásná. Možná se tak narodila, možná je to… – Skupinka nadšenců se sešla před Pražským hradem, aby demonstrovala za české národní zájmy. Mluvčí Okamura, Hájek…stačí to jako komentář? –

Neděle 3. 5.: Světový den svobody tisku. Tragikomické.

Text byl psán pro www.houpaciosel.cz.

Pop-up mobil Mobile (207451)
SMR mobil článek Mobile (207411)
SMR mobil článek 2 Mobile (207416)
SMR mobil článek 2 Mobile (207416-2)
SMR mobil článek 2 Mobile (207416-3)
SMR mobil pouze text Mobile (207431)

Líbil se vám tento text? Pokud nás podpoříte, bude budoucnost HlídacíPes.org daleko jistější.

Přispět 50 KčPřispět 100 KčPřispět 200 KčPřispět 500 KčPřispět 1000 Kč

LockPlatbu on-line zabezpečuje Darujme.cz

Čtěte též

Skyscraper 2 Desktop (211796-4)