Víme, že vás reklamy otravují, můžete nezávislou žurnalistiku podpořit i jinak, například prostřednictvím systému Darujeme.cz.
Eja Kulovaný, www.sorry.cz,

HoupacíOsel.cz: Bodový systém v Číně, týden neklidného Brůny a slavnostní traktor pro celníka Šlachtu

Politicky nekorektní shrnutí týdne z dorostenecké novinářské dílny HoupacíOsel.cz, který je nominován na Křišťálovou lupu v kategorii zájmové weby. Gratulujeme, náš hlas už kolegové mají. Vy můžete pro HoupacíOsel.cz hlasovat zde.  Vtipem týdenní přehled tradičně doplnil časopis Sorry

Pondělí – Čína chystá bodový systém. Nízký kredit vyřadí člověka z „dobré“ společnosti. No aby tam ještě někdo zůstal. – O dalajlámovi jsme nic neslyšeli, tvrdí svědci rozhovoru Zemana s Hermanem. A ta částka taky nesouhlasí. – Komunisti vyčistili Gottwaldův hrob od rudé barvy, chtějí ho zabezpečit. Chce to chlapci mauzoleum a u vchodu čestnou stráž. – Umělé oplodnění i bez souhlasu muže navrhuje ČSSD. Budete pouze potřebovat souhlas vlády a strany. – Brady dostane od primátorky Krnáčové symbolický klíč od Prahy. Už víme, kde se ztrácejí klíče. Se rozdávají každému na potkání. Posledně to dostala Čína. – Trump napadl průzkumy veřejného mínění. Jsou podle něj falešné. Co si sám nezfalšuji, tomu nevěřím. (AB)

Úterý – Na dně Černého moře v hloubce 1800 metrů našli výzkumníci na 40 vraků lodí z období Osmanské a Byzantské říše! Ne. Nemohou za to teroristické útoky. – Ani explozi auta před obchodní komorou v turecké Antalyi nemají na svědomí teroristé. Věci si občas vybuchují jen tak. Pro radost. – K naší radosti nadále roste i ekonomika a Česko podle Andreje Babiše letos poprvé skončí v přebytku. Měli bychom mít nejlepší rozpočet od doby samostatné existence ČR. Jistý ekvivalent pro nejlepšího lyžaře v Ekvádoru. – Poslanecká sněmovna udělí Jiří Bradymu ocenění. To je jakoby docela divný, když její šéf a premiér připojili své podpisy pod prohlášení, které blokovalo Hermana a rozpoutala celou tuhle šaškárnu. (DaG)

Středa – Dětský gang v Havlíčkově Brodě napadá mladší drobotinu a obírá ji o peníze a mobily. Lup pak utrácejí v mléčném baru za nápoje s vysokým obsahem cukru a lehké děvy, kterým v opojení mocívyprávějí úchvatné příběhy o hrdinství při mlácení mladších srábotků nebo velkolepých utkáních v Minecraftu. – Brady převzal symbolický klíč od Prahy. Krnda ocenila jeho odvahu, aniž by jí došlo, že mohla zcela zhatit veškeré snahy o získání pandy. To je politička! – Robert Šlachta se stane náměstkem celníků. Na pozici se hlásil jediný. Celníci již připravují slavnostní traktor a stahují štramberské uši ze všech kantýn. – Chtěl jsem ji postrašit, hájí se muž, který polil přítelkyni kyselinou. Podle rozhodnutí soudu se mu to velmi pravděpodobně podařilo. Malé životní úspěchy. (JM)

Čtvrtek – Rozjelo se vyšetřování (na Facebooku), proč Prima neodvysílala jeden z dílů Show Jana Krause. Každý měl teorii, padala ostrá slova o cenzuře a každý byl odborník na televizní vysílání. Klasika. – Zatím v Rusku řeší skutečné problémy a skutečnou cenzuru. Skupiny náboženských fanatiků a „arbitrů“ dobrého národního vkusu demolují galerie, komplikují život umělcům a snaží se nastolit umění, které bude dokonale sedět vkusu vládnoucích vrstev. Umění má být vlastenecké, náboženské. Protestující umělci byli navíc umlčeni tím, že dokud je platí stát, tak mají dělat to, co chce stát. Již brzy i v českých kinech? Ještě toho Trošku… – Do amerických voleb se Rusko nevměšuje, řekl Putin. Je to úplně stejná situace, jako když na Ukrajině nebyli naši vojáci, doplnil pro upřesnění. – Šíleného zmatku na Blízkém východě využívá turecký diktátor Erdogan. Vypadá to, že si brousí zuby na všechny dostupné kozy v Iráku a Sýrii. Gratulujeme našemu spojenci v NATO a posíláme ještě nějaké jaderné hlavice na uskladnění. – Ani tento týden se neobešel bez veřejné onanie. Kromě našich politiků se jí dopustil muž v Chebu. Narozdíl od volených zástupců byl zatčen policií. (JM)

Pátek – Ach, pátek 28. 10. Den vzniku samostatného Československého státu. To si pište, že oslavy neprobíhaly v klidu. Jsme přece v Česku! – Na Hradě proběhlo předání státních vyznamenání. Vtipy se staly proroctvím a bylo nutné použití komparzistů, Zeman vyznamenal několik válečných veteránů a důležitých lidí a pak svoje kamarády. Ale nebojte se, Daniel Hůlka svoji medaili ztratil. – Na Staroměstském náměstí se měla konat alternativní oslava státního svátku. Zvrtlo se to v hromadnou agitaci proti současnému hradnímu pánovi a provýchodní politice, Brady dostal ocenění, oslavoval se Havel. Ale o politickou akci se nejednalo, nené. – Desítky umělců včetně Jiřího Bartošky a Vojtěcha Dyka vyhlásily Týdny občanského neklidu, akci na podporu demokracie. Název spíše napovídá podporu anarchie, ale co komu do vkusu… – Donald Trump dva týdny před volbami prohlásil, že volby by se měly „prostě zrušit“. No tak, Donny, i ten náš Andrej to o senátních volbách prohlásil elegantněji. – Islámský stát u Mosulu během jediného dne podle OSN popravil 232 civilistů. Takovéhle věci se ale do Guinessovy knihy rekordů nepíšou. – FBI znovu prochází e-maily Hillary Clintonové. Tak třeba tam jen měla úžasný gif koťátka a při prvním zkoumání si ho agenti neuložili, no. (MK)

Víkend – Senátoři STAN chtějí projednat pročínské prohlášení čtyř ústavních činitelů. Senát se už taky fašizuje! – Poslanci plánují pro cizí duchovní zavést kurzy o české právní a kulturní sféře. Doufají tak, že se tím zabrání radikalizaci islámských imámů. Hrozí ale, že to dopadne jako protialkoholní léčba: Všechno odkývou, odejdou a pak v hospodě prohlásí: „To byla snůška keců.“ – V Berlíně několik syrských chlapců sexuálně obtěžovalo dívky ve veřejném bazénu. No, to určitě rozvíří vody… *ba-dum tss* – „My, jako opozice, taháme za kratší provaz. Tak jako Židé v koncentráku,“ prohlásil slovenský poslanec Igor Matovič. Za tato slova ho čeká disciplinární řízení. Doporučujeme spíše dodatečné lekce dějepisu. – Vladimír Putin odmítl obnovit ofenzivu na povstalce v Aleppu, ale co je po tom Asadovi, ten bombarduje, co hrdlo ráčí. Řidiči humanitárních konvojů zpovzdálí koukají a tahají sirky o to, kdo pojede první. – Valné shromáždění OSN neprodloužilo členství Ruska v Radě pro lidská práva. Okej, fajn… ale co tam ještě pořád dělá Saúdská Arábie? (MK)

Líbil se vám tento text? Pokud nás podpoříte, bude budoucnost HlídacíPes.org daleko jistější.Přispět 50 KčPřispět 100 KčPřispět 200 KčPřispět 500 KčPřispět 1000 Kč

LockPlatbu on-line zabezpečuje Darujme.cz

Nebyl vložen žádný komentář
Přidávání komentářů není povoleno