Víme, že vás reklamy otravují, můžete nezávislou žurnalistiku podpořit i jinak, například prostřednictvím systému Darujeme.cz.
http://www.kr-vysocina.cz, Náměstek hejtmana Vysočiny Libor Joukl

Hoteliér pokutoval náměstka hejtmana Vysočiny Joukla (ČSSD). Radní za ČSSD zařídil postih

Redaktor serveru Občasník.eu Miroslav Mareš se věnuje „kauzám, událostem a zprávám z Vysočiny“. HlídacíPes.org po dohodě s autorem publikuje příběh svědčící o mocenské aroganci místních sociálnědemokratických politiků. 

Na počátku vše vypadalo jako banalita: na parkovišti před areálem Panský dvůr v Telči jsou vyhrazená parkovací místa pro místní hotel.

Když jedno z vyhrazených parkovacích míst svým vozem obsadil náměstek hejtmana Vysočiny Libor Joukl (ČSSD), od hoteliéra dostal za stěrač lísteček s výzvou, aby uhradil stokorunu za parkování.

„Já ho nepokutoval, pouze jsem chtěl, aby zaplatil za parkování,“ upřesnil telčský hoteliér.

Náměstek Joukl skutečně zaplatil a odjel.  Problém ale nastal později. Lístek potvrzující uhrazení parkovného, jež  mu vystavil hoteliér, náměstek Joukl předal místnímu radnímu Stanislavu Mácovi, taktéž z ČSSD.

„Pan radní s panem místostarostou to panu hoteliérovi vytýkali. Dal jsem mu lístek od zaplacení a řekl jsem, ať si s tím dělají co chtějí. Co bylo dál je mimo mne,“ řekl o incidentu náměstek Joukl.

Událost má ale dohru i v politické rovině: Stanislav Máca navrhl na Radě města ukončení nájemní smlouvy na parkovací místa pro hosty hotelu.

Celé usnesení Rady města Telče (UR 271-7/18/2015) zní:

Rada města Telče ukládá jednateli Služeb města Telč s.r.o. panu R. Bockovi ukončit smlouvu o spoluužívání mezi Službami Telč s.r.o. a Rux s.r.o. ze 31.8.2005 a neuzavírat bez souhlasu rady města další smlouvy ohledně parkování.

Hlasování: 5 pro, 0 proti, 2 zdrželi se.

Autor: Miroslav Mareš, Občasník.eu
Líbil se vám tento text? Pokud nás podpoříte, bude budoucnost HlídacíPes.org daleko jistější.Přispět 50 KčPřispět 100 KčPřispět 200 KčPřispět 500 KčPřispět 1000 Kč

LockPlatbu on-line zabezpečuje Darujme.cz

3 komentáře

 1. Jan Jirka napsal:

  Superpapaláš:
  „Pan radní s panem místostarostou to panu hoteliérovi vytýkali. Dal jsem mu lístek od zaplacení a řekl jsem, ať si s tím dělají co chtějí. Co bylo dál je mimo mne,“ řekl o incidentu náměstek Joukl.

  Proč dává krajský náměstek za ČSSD doklad o zaplacení parkovného radnímu za ČSSD, když ne proto, aby to drzému hoteliérovi „osladil“?!

 2. Jirka napsal:

  nadlidé byli jsou a budou, taková je totiž ve skutečnosti demokracieb po česku

 3. Boček napsal:

  bohužel, papalášská sebestřednost na jedné straně, otrocká pokora místního šaška v dresu ČSSD na straně druhé..

Přidávání komentářů není povoleno