Víme, že vás reklamy otravují, můžete nezávislou žurnalistiku podpořit i jinak, například prostřednictvím systému Darujeme.cz.
http://www.kr-vysocina.cz, Náměstek hejtmana Vysočiny Libor Joukl

Hoteliér pokutoval náměstka hejtmana Vysočiny Joukla (ČSSD). Radní za ČSSD zařídil postih

Redaktor serveru Občasník.eu Miroslav Mareš se věnuje „kauzám, událostem a zprávám z Vysočiny“. HlídacíPes.org po dohodě s autorem publikuje příběh svědčící o mocenské aroganci místních sociálnědemokratických politiků. 

Na počátku vše vypadalo jako banalita: na parkovišti před areálem Panský dvůr v Telči jsou vyhrazená parkovací místa pro místní hotel.

Když jedno z vyhrazených parkovacích míst svým vozem obsadil náměstek hejtmana Vysočiny Libor Joukl (ČSSD), od hoteliéra dostal za stěrač lísteček s výzvou, aby uhradil stokorunu za parkování.

„Já ho nepokutoval, pouze jsem chtěl, aby zaplatil za parkování,“ upřesnil telčský hoteliér.

Náměstek Joukl skutečně zaplatil a odjel.  Problém ale nastal později. Lístek potvrzující uhrazení parkovného, jež  mu vystavil hoteliér, náměstek Joukl předal místnímu radnímu Stanislavu Mácovi, taktéž z ČSSD.

„Pan radní s panem místostarostou to panu hoteliérovi vytýkali. Dal jsem mu lístek od zaplacení a řekl jsem, ať si s tím dělají co chtějí. Co bylo dál je mimo mne,“ řekl o incidentu náměstek Joukl.

Událost má ale dohru i v politické rovině: Stanislav Máca navrhl na Radě města ukončení nájemní smlouvy na parkovací místa pro hosty hotelu.

Celé usnesení Rady města Telče (UR 271-7/18/2015) zní:

Rada města Telče ukládá jednateli Služeb města Telč s.r.o. panu R. Bockovi ukončit smlouvu o spoluužívání mezi Službami Telč s.r.o. a Rux s.r.o. ze 31.8.2005 a neuzavírat bez souhlasu rady města další smlouvy ohledně parkování.

Hlasování: 5 pro, 0 proti, 2 zdrželi se.

Autor: Miroslav Mareš, Občasník.eu

Líbil se vám tento text?

Podpořte nás prostřednictvím Darujme nebo převodem pomocí QR kódu

Moc děkujeme za podporu!

QR kód
Líbil se vám tento text? Pokud nás podpoříte, bude budoucnost HlídacíPes.org daleko jistější.Přispět 50 KčPřispět 100 KčPřispět 200 KčPřispět 500 KčPřispět 1000 Kč

LockPlatbu on-line zabezpečuje Darujme.cz

Podpořte novináře