HlídacíPes.org (a další) o 21. srpnu 1968, válce na Ukrajině a dezinformacích

Napsal/a Ondřej Neumann 21. srpna 2023
„Ruské dezinformace v roce 1968 z dnešního pohledu, analogie s Ukrajinou a dnešní události“. Tak zní téma panelu, ve kterém dnes od 16:00 vystoupí na pražském Výstavišti šéfredaktor HlídacíPes.org Robert Břešťan a komentátor téhož serveru Jan Urban.

Uskuteční se v rámci druhého ročníku kulturně společenského festivalu NeverMore 68 a to v den 55. výročí okupace tehdejšího Československa na pražském Výstavišti od 16.00 do 22.00 hodin.
Publikovat fakta, vytěsňovat pravdou z veřejného prostoru dezinformace. O to se redakce HlídacíPes.org snaží od svého vzniku v prosinci 2014. Přijďte dnes na pražské Výstaviště pohovořit s redaktory HlídacíPes.org. Jako pozvánku přikládáme píseň „Podivná ruleta“ od Karla Kryla.
„V studené parádě kožených křesel
kožených křesel, kožených křesel
sešli se k poradě výrobci hesel
výrobci hesel, výrobci hesel
Mnohé co hrozilo, pozbylo punce
Za okny mrazilo srpnové slunce
a křičelo na lidi
Pamatuj…
a křičelo na lidi
Pamatuj!“

 

Na Výstavišti - NeverMore 68 Připomeňte si jedno z temných výročí naší historie u nás na Výstavišti. Letos to bude již 55 let od invaze vojsk Varšavské smlouvy na území Československého státu. Součástí akce budou výstavy související s výročím a doprovodný program tvořený ve spolupráci s institucemi jako je např. Díky, že můžem, Český rozhlas Radiožurnál a další. V rámci programu jsou zahrnuty debaty se zajímavými osobnostmi na podcast stage, kterou bude mít po celý den pod svou taktovkou Ústav nezávislé žurnalistiky. Debaty mají společné téma "Dezinformace v dnešním světě".

300znaku.czVše podstatné v glosách redaktorů HlídacíPes.org