Guvernér ČNB Singer se uchází o místo v Rozvojové bance Rady Evropy

Napsal/a Robert Břešťan 2. března 2016
FacebookTwitterPocketE-mail

Přihlášku do výběrového řízení na viceguvernéra v CEB, Rozvojové bance Rady Evropy, podal i guvernér České národní banky Miroslav Singer. Informaci HlídacíPes.org potvrdil přímo guvernér Singer. Tomu v polovině tohoto roku končí v ČNB mandát.

Kandidaturu za Českou republiku Singerovi nabídlo ministerstvo financí. „Byla by to pro mě zajímavá možnost působit v regionech, kde jsem již jako guvernér rád podporoval rozvoj místních centrálních bank, a také příležitost pracovat v jiném typu finanční instituce, než doposud,“ napsal na dotaz HlídacíPes.org Miroslav Singer.

„Zatím jsem na dotazy, co budu dělat, až v ČNB skončím, odpovídal slovy, že budu mít půl roku pauzu na vychladnutí a pak, že se pravděpodobně vrátím do soukromého sektoru, odkud jsem do banky přišel, ale před Vánocemi jsem obdržel nabídku kandidovat za Českou republiku. Ovšem jak to dopadne, se teprve uvidí, kandidátů na tu pozici rozhodně není málo,“ dodává Singer.

CEB sídlí v Paříži, spadá pod Radu Evropy a jejím cílem je „přispívat na rozvoj sociálních investičních programů“ .

„CEB obvykle poskytuje úvěry zejména na projekty na vytváření a ochranu pracovních míst v malých a středních podnicích, na výstavbu sociálních bytů, na sociální infrastrukturu, na projekty na ochranu životního prostředí, na podporu vzdělávání a zdraví, modernizaci zemědělství, zlepšení kvality životního prostředí ve znevýhodněných městských oblastech a ochranu kulturního dědictví (včetně restaurování historických památek),“ představuje se sama banka.

Vedle guvernéra má CEB tři viceguvernéry. Nyní probíhají výběrová řízení hned na dvě místa viceguvernérů : pro strategii sociálního rozvoje kde současnému viceguvernérovi, Španělu Apoloniu Ruiz-Ligerovi, končí druhý pětiletý mandát v červnu 2016. Post viceguvernéra pro cílové země je aktuálně neobsazen.

V obou případech byla lhůta pro podání přihlášky do 29. února.

Pop-up mobil Mobile (207451)
SMR mobil článek Mobile (207411)
SMR mobil článek 2 Mobile (207416)
SMR mobil článek 2 Mobile (207416-2)
SMR mobil článek 2 Mobile (207416-3)
SMR mobil pouze text Mobile (207431)

Líbil se vám tento text? Pokud nás podpoříte, bude budoucnost HlídacíPes.org daleko jistější.

Přispět 50 KčPřispět 100 KčPřispět 200 KčPřispět 500 KčPřispět 1000 Kč

LockPlatbu on-line zabezpečuje Darujme.cz

Čtěte též

Skyscraper 2 Desktop (211796-4)