Martin Pecina, exministr vnitra. Repro: ČT

Exministr Pecina si kvůli Putinovi přisadil v antisemitské debatě

Napsal/a -pes- 20. prosince 2014
FacebookTwitterPocketE-mail

Prezident Miloš Zeman má specifické obdivovatele. Ti, kteří se sdružili na facebookové stránce nazvané „Souhlasíme s výroky pana prezidenta“, se prezentují dosti drsnými antisemitskými výroky kalibru, který by mohl zajímat i orgány činné v trestním řízení.

Debatu rozpoutala zpráva o tom, že se česká Federace židovských obcí vymezila vůči možné návštěvě ruského prezidenta Vladimira Putina v Česku.

„Vzhledem k současné politické situaci považuje Federace židovských obcí v ČR  za nevhodnou návštěvu prezidenta Putina na vzpomínkových akcích u příležitosti Dne památky obětí holokaustu a předcházení zločinům proti lidskosti 27. ledna 2015 v Praze a v Terezíně,“ napsala ve svém prohlášení ze 17. prosince Federace židovských obcí v ČR.

Do diskuse – místy otevřeně vzývající Hitlera a nacistickou politiku vyhlazování židů – se aktivně zapojil mimo jiné i exministr vnitra Martin Pecina.

„Na toto teda zírám s otevřenými ústy. Židovská obec lituje osvobození Rudou armádou. To jsme to dopracovali… Jak praví klasik – kdo se z dějin nedokáže poučit, bude si je muset znovu prožít. Pro židovskou obec to myslím platí rovněž,“ napsal Pecina.

pecina facebook

 

Putin je jedním z politiků oficiálně pozvaných k připomenutí 70. výročí osvobození vyhlazovacího tábora Osvětim. Tématu se už dříve podrobně věnoval i HlídacíPes.org.

„Režim, který nastolil a ztělesňuje Vladimir Putin, nedodržuje mezinárodní dohody, je agresivní navenek a okupuje silou území sousedního státu. Přejeme si, aby veřejnost věděla, že s jeho pozváním do Prahy nemá FŽO v ČR nic společného,“ stojí v usnesení židovské obce.

O uspořádání akce požádal Českou republiku oficiálně Evropský židovský kongres. Organizace, v jejímž čele stojí Vjačeslav Moše Kantor, ruský miliardář napojený na na Kreml a Putina.

Snahu uvítat ruského prezidenta na půdě EU lze číst i jako způsob, jak Putina v očích Západu alespoň částečně rehabilitovat po krizi, která vznikla po ruské okupaci Krymu.

Pop-up mobil Mobile (207451)
SMR mobil článek Mobile (207411)
SMR mobil článek 2 Mobile (207416)
SMR mobil článek 2 Mobile (207416-2)
SMR mobil článek 2 Mobile (207416-3)
SMR mobil pouze text Mobile (207431)

Líbil se vám tento text? Pokud nás podpoříte, bude budoucnost HlídacíPes.org daleko jistější.

Přispět 50 KčPřispět 100 KčPřispět 200 KčPřispět 500 KčPřispět 1000 Kč

LockPlatbu on-line zabezpečuje Darujme.cz

Čtěte též

Skyscraper 2 Desktop (211796-4)