Evropa: nejrasističtější místo světa, píše web Světového ekonomického fóra

Napsal/a -pes- 20. července 2016
FacebookTwitterPocketE-mail

Útoky na Středoevropany, především na Poláky v Británie bezprostředně následující po vyhlášení výsledků referenda o brexitu mají svůj kontext. Rasismus je v Evropě na vzestupu.

Upozorňuje na to text publikovaný na stránkách Světového ekonomického fóra. 

Odvolává se na data ze zprávy Evropské komise proti rasismu a netoleranci podle níž jsou klíčovými trendy roku 2015 růst antiimigračních nálad a islamofobie. Souvislost s migračním vlnou do Evropy i s teroristickými útoky, jaký byl mimo jiné ten lednový v Paříži, je zřejmá, připouští zpráva.

Na vzestupu je ovšem podle zprávy i antisemitismus: “Úroveň antisemitismu a počet antisemitských útoků v Evropě v roce 2015 opět vzrostl.“

„Není to tedy rozhodně poprvé, co se sebeobraz Evropy jako otevřené a tolerantní části světa střetává s odlišnou realitou,“ podotýká autorka textu na WEF Stéphanie Thomson.

Poukazuje při tom na na srovnávací studii Pew research o počtu útoků na náboženské minority v Evropě a ve zbytku světa.

pewras

Za hlavní příčiny tohoto vývoje označuje teroristické útoky v Evropě spáchané islamisty, největší imigrační vlnu od dob druhé světové války a také pokračující ekonomické problémy v některých evropských zemí a trvající úsporná opatření.

I v souvislosti s nedávno skončivším mistrovstvím Evropy ve fotbale pak nabízí zajímavý graf z průzkumu společnosti YouGov mezi fotbalovými fanoušky v různých zemích světa s otázkou, zda „je ve vaší zemi ve fotbale rasismus vážným problémem.“

fotras

 

Pop-up mobil Mobile (207451)
SMR mobil článek Mobile (207411)
SMR mobil článek 2 Mobile (207416)
SMR mobil článek 2 Mobile (207416-2)
SMR mobil článek 2 Mobile (207416-3)
SMR mobil pouze text Mobile (207431)

Líbil se vám tento text? Pokud nás podpoříte, bude budoucnost HlídacíPes.org daleko jistější.

Přispět 50 KčPřispět 100 KčPřispět 200 KčPřispět 500 KčPřispět 1000 Kč

LockPlatbu on-line zabezpečuje Darujme.cz

Čtěte též

Skyscraper 2 Desktop (211796-4)