Dobré to v žádném případě nebude, pane a paní Dahlgrenovi

Napsal/a Kristián Chalupa 31. července 2016
FacebookTwitterPocketE-mail

GLOSA. Čtyřiadvacetiletý Američan Kevin Dahlgren, který byl 20. července letošního roku za čtyřnásobnou vraždu Krajským soudem v Brně nepravomocně odsouzen na doživotí, čeká nyní ve vazbě na odvolací řízení před Vrchním soudem v Olomouci.

Podle Dahlgrenova otce ještě nic nekončí a stále věří v nevinu svého syna. Soudce Michal Zámečník je ale zcela opačného mínění.

V odůvodnění rozsudku uvedl, že Dahlgren jednal na základě předchozího uvážení, brutálním způsobem. V obětech podle verdiktu spatřoval „reprezentanty frustrujícího světa“.

Soudce také řekl, že obžalovaný se v osudný den v domě prokazatelně pohyboval. Násilné vniknutí do domu v Brně-Ivanovicích se neprokázalo, neztratily se také žádné cenné věci. Vyšetřování ukázalo, že rodina obětí neměla žádné nepřátele. Nikdo jiný než Dahlgren čin spáchat nemohl, konstatoval soudce.

Nepravomocně odsouzený Kevin Dahlgren byl bratrancem zavražděné ženy. S jejím manželem Martinem Harokem jsem se znal osobně. Přibližně půl roku jsme spolu působili jako kulisáci v Mahenově divadle.

Nastoupil do divadla někdy na jaře roku 1985 a hned dobře zapadl do specifické společnosti jevištní techniky, kde za komunismu pracovali lidé nejrůznějších profesí, dostudovaní i nedostudovaní umělci, psychologové, historici, sociologové. Prakticky všechny nás spojovalo jedno – averze k panující komunistické totalitě.

Pokud si vzpomínám, Martin byl muzikant. Po mém odchodu z Mahenova divadla na podzim 1985 jsme se již vídali jen náhodně, velmi zřídka. Podle masmédií zdrcení Dahlgrenovi rodiče po vynesení rozsudku na svého syna v soudní síni povzbudivě volali, že „to bude dobrý“.

Život mému někdejšímu kolegovi z divadla Martinovi Harokovi a jeho třem nejbližším již nikdo nevrátí. Mladý zločinec bude mít minimálně dvacet let možnost přemýšlet o brutální vraždě manželů Harokových a jejich dvou synů, z nichž jeden byl nezletilý. Je tomu také díky tomu, že Spojené státy americké vydaly vraha k potrestání do naší země.

Pro nikoho ze zúčastněných této tragédie to ale dobré již v žádném případě nebude.

Pop-up mobil Mobile (207451)
SMR mobil článek Mobile (207411)
SMR mobil článek 2 Mobile (207416)
SMR mobil článek 2 Mobile (207416-2)
SMR mobil článek 2 Mobile (207416-3)
SMR mobil pouze text Mobile (207431)

Líbil se vám tento text? Pokud nás podpoříte, bude budoucnost HlídacíPes.org daleko jistější.

Přispět 50 KčPřispět 100 KčPřispět 200 KčPřispět 500 KčPřispět 1000 Kč

LockPlatbu on-line zabezpečuje Darujme.cz

Čtěte též

Skyscraper 2 Desktop (211796-4)