Dlouholetý šéf regionů a televizní odborář Komers na Kavčích horách končí

Napsal/a -pes- 28. dubna 2016
FacebookTwitterPocketE-mail

Dlouholetý vedoucí regionálního zpravodajství České televize Adam Komers je na odchodu z Kavčích hor. Dnes to oznámil na svém facebookovém profilu. Komers byl jednou z tváří stávky zaměstnanců ČT z přelomu let 2000 a 2001. 

„Upřímně přeju České televizi, všem jejím poctivým zaměstnancům i věrným divákům, aby současné pseudomanažerské období přežili. Lehké to nebude, ale mně už pro boj s větrnými mlýny nějak došly síly,“ napsal na facebooku Komers. Jeho poslední pracovní zařazení v ČT bylo na pozici vedoucího redaktora zpravodajství z Prahy a středních Čech, zároveň působil jako editor pořadu Týden v regionech.

Ředitel zpravodajství Zdeněk Šámal reagoval stručně. „Bylo to po vzájemné dohodě,“ napsal v SMS zprávě. Podrobnější informace podle něho může poskytnout vedoucí regionálního zpravodajství Roman Ondrůj. „Adam se s námi dohodl na tom, že chce k 30. dubnu ukončit pracovní poměr v České televizi,“ řekl Ondrůj. Blíž Komersův odchod komentovat nechtěl.

komers

Na Kavčích horách Komers pracoval pětadvacet let, přišel na ně z pozice redaktora středočeského zpravodajství. Byl dlouholetým vedoucím „krajánků“ a také zástupcem šéfredaktora zpravodajství.

Tuto funkci ale složil v listopadu roce 2013 na protest proti údajnému ovlivňování zpravodajství ze strany nového vedení reprezentovaného současným šéfredaktorem Petrem Mrzenou. Komers byl také jedním ze signatářů dopisu radním České televize, kteří poměry na Kavčích horách kritizovali.

Komers byl tváří televizního protestu už koncem roku 2000. Konflikt tehdy vyvolalo jmenování Jiřího Hodače generálním ředitelem ČT. Vzbouření redaktoři se na protest proti politickým vlivům odmítli podřídit novému vedení, reprezentovaném neuznanou ředitelkou zpravodajství Janou Bobošíkovou. Události tehdy vedly k rychlému přijetí nového zákona o ČT, který například změnil způsob volby radních.

Pop-up mobil Mobile (207451)
SMR mobil článek Mobile (207411)
SMR mobil článek 2 Mobile (207416)
SMR mobil článek 2 Mobile (207416-2)
SMR mobil článek 2 Mobile (207416-3)
SMR mobil pouze text Mobile (207431)

Líbil se vám tento text? Pokud nás podpoříte, bude budoucnost HlídacíPes.org daleko jistější.

Přispět 50 KčPřispět 100 KčPřispět 200 KčPřispět 500 KčPřispět 1000 Kč

LockPlatbu on-line zabezpečuje Darujme.cz

Čtěte též

Skyscraper 2 Desktop (211796-4)