Víme, že vás reklamy otravují, můžete nezávislou žurnalistiku podpořit i jinak, například prostřednictvím systému Darujeme.cz.

Děti do kampaně nepatří, kdo vyhrál Slavíka v roce 88 a proč nemá Zeman rád křečky

PSÍ UŠI. Co si budeme povídat – politici se mohou snažit ze všech sil, ale hlavní událostí týdne je samozřejmě zrušení Zlatého SSlavíka. Pořadatelé se nám snaží namluvit, že jediným důvodem jsou organizační změny a s tím spojená přestávka, my ale dobře víme, že jde jen o to, jak zabránit Ortelovi, aby zvítězil 18krát za sebou. A to nám ještě zatajili, že ve skutečnosti v anketě vyhrál už v roce 88.

 • Politickou scénu ovládá jakási pseudokauza se syrskými dětmi, kterou Michaela Šojdrová nastražila na předsedu vlády Andreje Babiše, a on na ni s rozběhem naskočil.

„Považuji za nechutné, když někdo do předvolebního boje bere děti. To je fakt nechutné.“
(Andrej Babiš, Radiožurnál, 20. září)

Ano. Děti do předvolebního boje nepatří, o tom nemůže být nejmenších pochyb. Jako důkaz názorové konzistence předsedy vlády si zde bez dalšího komentáře odložíme pár obrázků.


Článek reflektuje dění uplynulého týdne v citátech a výrocích politiků.

Ty samy o sobě nestačí, proto je HlídacíPes.org s jemným odstupem usazuje do patřičného kontextu.


 • A jdeme dál. Hrubě názorově konzistentní je i Petr Štěpánek, bývalý člen ODS, kterého sice lid nikdy nikam nezvolil, zato byl za stranu vysílán do různých rad a požíval titul „mediální expert“. Nyní se Štěpánek, opět nikým nezvolen, nezištně přeorientoval na hnutí ANO, za které se má stát členem Rady pro rozhlasové a televizní vysílání. Má to ovšem háček – Štěpánek má na Babišovo hnutí poměrně neotřelé názory, které se nebál dávat veřejně najevo.

Co s tím? Názorová konzistence wannabe radního končí u vidiny teplého místečka, a tak všechny své závadové posty hrdinsky ze svého profilu smazal. Péčí serveru Médiář ovšem byly zálohovány a zachráněny, a tak se o ně můžeme podělit i zde.

A teď ukázka, jak krásnou dobu žijeme.

„Měl jsem s jeho nominací malinko problém, ale pan Štěpánek už kdysi pro radu pracoval, takže je to odborník, který se v tom orientuje.“
(poslanec ANO Aleš Juchelka pro Aktuálně.cz, 19. září)

„Na hlasování sněmovny ho určitě podpořím.“
(poslankyně ANO Barbora Kořanová pro Newsroom ČT24, 21. září)

A je to, on měl ten Štěpánek nakonec pravdu. Skutečně se zdá, že mít v roce 2018 cokoli společného s hnutím ANO v lecčem připomíná dobu, kdy tu vládla KSČ.

 • Názorově konzistentní je i prezident Miloš Zeman, tentokrát už bez ironie. Zejména pokud jde o jeho nenávist vůči ekologickým spolkům, které v jeho vidění světa stojí v cestě rozvoje silniční a lodní dopravy. Při jmenování nového předsedy Nejvyššího správního soudu Michala Mazance na něho apeloval, aby se ve funkci nenechal ovlivnit „různými pseudoekologickými hnutími, která podávají šikanózní žaloby“ a „brzdí řadu užitečných dopravních staveb“.

„Až dosud jsem se domníval, že křeček polní je škodná, nicméně vidím, že tomu tak není.“
(Miloš Zeman definuje úkoly předsedy Nejvyššího správního soudu, Pražský hrad, 18. září)

Jsou to samozřejmě velice nebezpečná slova, která ukazují, jak si Miloš Zeman představuje dělbu moci ve státě. Soud napravuje nezákonná rozhodnutí úředníků, kteří ve sporech s ekologickými organizacemi páchají jeden nesmysl za druhým. Zeman jde a apeluje na hlavu soudu, aby soudcům tento postup zatrhl. Nejde o nic jiného než o přímý útok na nezávislost justice, ať už se nám křeček v trase dálnice líbí, nebo ne.

 • Ale abychom nekončili tak negativisticky, dáme prostor hlasu lidu. Na Novinkách cé zet už totiž revoluce požírá své děti, což nám do budoucna dává určitou naději.

Tak klidnou mysl, zase bude líp.

Follow @malecak

Líbil se vám tento text?
Podpořte nás převodem pomocí QR kódu

Naskenujte QR kód prostřednictvím své mobilní bankovní aplikace a zadejte částku dle libosti.

Děkujeme za podporu!
QR kód
Líbil se vám tento text? Pokud nás podpoříte, bude budoucnost HlídacíPes.org daleko jistější.Přispět 50 KčPřispět 100 KčPřispět 200 KčPřispět 500 KčPřispět 1000 Kč

LockPlatbu on-line zabezpečuje Darujme.cz

4 komentáře

 1. Weber napsal:

  Dík autorovi za trefný článek, možná otvírající přivřené oči některým shovívavým dobrým lidem, nějak se mi nezdá ten něco naznačující začátek se Slavíkem, ale nešť. Co se týká P.Štěpánka, myslím, že autorovi se to morální propadliště některých filutů zajídá, ale asi mu vypadlo z paměti nějaké přiléhavé rčení. Já zase mám pocit, že Andrej je mazanější, než jsme si mysleli, když Štěpánka postrkuje na svou loď. Že P. Štěpánek je svého druhu odborník na mediální rady je fakt a to, že byl tvrdý bijec babišovců je zajímavá výhoda pro Andreje, on nepochybuje, že si Štěpánka osedlá tak dobře, že mu bude sloužit lépe a oddaně právě pro svoje hříchy. Něco podobného zkouší (osedlat si) M. Zeman justici a odnože práva a spravedlnosti, zřejmě na stará kolena má dojem, že tomu z výšiny Hradčan rozumí nejlépe. Ostatně čemu on nerozumí?

 2. Oskar (hanák z Hané) napsal:

  Dovolím si k prohlášení Andreje Babiše (Bureše) jednu citaci a to záměrně bez uvedení zdroje : „Proč arabští imigranti neimigrují do bohatých arabských zemí ? V době > vrcholící imigrační krize v Evropě určitě dobrá otázka, řeknete. Jenže > ji nepoložil nikdo z evropských činitelů. V interview se však na to > zeptal čínský televizní kanál Tian Wei předsedy Ligy arabských zemí > Ahmeda Aboula Gheita . > Předseda Ligy arabských zemí Ahmed Aboul Gheit čínskému kanálu Tian > Wei řekl, že arabské země jsou imigrantům zcela otevřené , avšak > imigrace má svá jasná pravidla. A to především v tom, že imigrantům > nejsou přiznávány žádné výjimky a imigranti musí dodržovat zákony a > podléhají trestnímu řádu v nezmešené míře jako místní občané. S > požádáním o azyl musí v arabských zemích imigranti podepsat dokument, v > němž se zavazují respektovat zákony a pravidla země a přijímají její > kulturu a jurisdikci včetně trestního řádu, který podobně jako v USA, > disponuje až trestem smrti. V případech mírnějších trestů jsou pak hned > po jejich odpykání ze země odsunuti. Dále musí podepsat smlouvu, že > veškerou poskytnutou materiální pomoc do dvou let splatí, jinak jim > propadne veškerý majetek a budou rovněž deportováni. > « Ale Západní Evropa se přece k imigrantům chová volněji ? », namítla > čínská novinářka. Generální sekretář Arabské ligy na to odvětil, že to > vše jednou skončí tím, že se Západní Evropa probere , a bude vidět > situaci takovou, jakou skutečně je“.
  Dodávám, že jsem silně zaujat proti Babišovi nejen v důsledku svých zkušeností z mého působení v Chemapolu, ale i z jeho různých skutků před a po Listopadu 1989; a přesto s jím vyřčenou větou, uvedenou na začátku Vášeho článku, naprosto souhlasím .

  • Vojtěch Berger napsal:

   Škoda, že ten zdroj necitujete, je to totiž docela zajímavé:
   Nevím, jestli jste čerpal z eurabia.cz (protimuslimské hejty) nebo z jiných podobných serverů, které stejnou formulaci napsaly. Každopádně Tian Wei není KANÁL ale MODERÁTORKA čínské státní televize… To jen na okraj důvěryhodnosti toho, co přeposíláte dál. Samotná eurabia.cz zdrojuje sice několika, zato však nedůvěryhodnými MAĎARSKÝMI a jedním ŠVÝCARSKÝM zdrojem. Když se hejtuje jen přes google překladač, nedopadne to většinou dobře…

   • Oskar (hanák z hané) napsal:

    Pane Vojtěchu Bergře, jak jsem napsal, zdroj záměrně neuvádím a je možné že není zcela důvěryhodný, věřím Vám, že Tian Wei je „MODERÁTORKA“ a ne „KANÁL“, ale přesto je NEPOPIRATELNÉ, že proudy uprchlíků nesměřují do Saudské Arábie a dalších bohatých muslimských zemí a je v podstatě jedno proč. Je také nepopiratelné, že tato skutečnost se vymyká pměrně značně logice věci – budu-li prchat před ze své vlasti, dám logicky přednost zemi, jejiž jazyk umím, aspoň trochu, kde lidé žijí podobným způsobem jako jsem zvyklý, atd. Nečim-li to může to být jen prot, že překážky v té zemi, které mi budou tam, jako migrantovi kladeny jsou podstatně větší, než nevýhody neznalosti jazaka a prostředí, zvyků, náboženství a podobně.
    Jsem také přesvědčen, že podobný způsob logického uvažování je společný všem lidem, bez rozdílu etnika. Pokud se současní migranti, směřující do Evropy chovají jinak, má to nějaký důvod, nejspíše se nabízí, že důvodem jsou nesprávné informace o cílových zemích, v tomto případě o západní Evropě a obsahem jsou informace typu – tam se o Vás postarají a dostanete zdarma všechno, k čemu byste se doma (a ani ve zmíněných bohatých muslimských zemích) nikdy nedopracovali.
    K eurabii.cz se nebudu vyjadřovat, ani k důvěryhodnosti jejích zdrojů – „MAĎARSKÝM a jedním ŠVÝCARSKÝM zdrojem“, ale souhlasím s Vámi, že „google překladač“ je pro kočku, ostatně jako jakýkoliv jiný, včetně člověka, který překládá bez jisté odborné povědomosti o překládaném.

Přidávání komentářů není povoleno