Děti do kampaně nepatří, kdo vyhrál Slavíka v roce 88 a proč nemá Zeman rád křečky

Napsal/a Robert Malecký 23. září 2018
FacebookTwitterPocketE-mail

PSÍ UŠI. Co si budeme povídat – politici se mohou snažit ze všech sil, ale hlavní událostí týdne je samozřejmě zrušení Zlatého SSlavíka. Pořadatelé se nám snaží namluvit, že jediným důvodem jsou organizační změny a s tím spojená přestávka, my ale dobře víme, že jde jen o to, jak zabránit Ortelovi, aby zvítězil 18krát za sebou. A to nám ještě zatajili, že ve skutečnosti v anketě vyhrál už v roce 88.

  • Politickou scénu ovládá jakási pseudokauza se syrskými dětmi, kterou Michaela Šojdrová nastražila na předsedu vlády Andreje Babiše, a on na ni s rozběhem naskočil.

„Považuji za nechutné, když někdo do předvolebního boje bere děti. To je fakt nechutné.“
(Andrej Babiš, Radiožurnál, 20. září)

Ano. Děti do předvolebního boje nepatří, o tom nemůže být nejmenších pochyb. Jako důkaz názorové konzistence předsedy vlády si zde bez dalšího komentáře odložíme pár obrázků.


Článek reflektuje dění uplynulého týdne v citátech a výrocích politiků.

Ty samy o sobě nestačí, proto je HlídacíPes.org s jemným odstupem usazuje do patřičného kontextu.


  • A jdeme dál. Hrubě názorově konzistentní je i Petr Štěpánek, bývalý člen ODS, kterého sice lid nikdy nikam nezvolil, zato byl za stranu vysílán do různých rad a požíval titul „mediální expert“. Nyní se Štěpánek, opět nikým nezvolen, nezištně přeorientoval na hnutí ANO, za které se má stát členem Rady pro rozhlasové a televizní vysílání. Má to ovšem háček – Štěpánek má na Babišovo hnutí poměrně neotřelé názory, které se nebál dávat veřejně najevo.

Co s tím? Názorová konzistence wannabe radního končí u vidiny teplého místečka, a tak všechny své závadové posty hrdinsky ze svého profilu smazal. Péčí serveru Médiář ovšem byly zálohovány a zachráněny, a tak se o ně můžeme podělit i zde.

A teď ukázka, jak krásnou dobu žijeme.

„Měl jsem s jeho nominací malinko problém, ale pan Štěpánek už kdysi pro radu pracoval, takže je to odborník, který se v tom orientuje.“
(poslanec ANO Aleš Juchelka pro Aktuálně.cz, 19. září)

„Na hlasování sněmovny ho určitě podpořím.“
(poslankyně ANO Barbora Kořanová pro Newsroom ČT24, 21. září)

A je to, on měl ten Štěpánek nakonec pravdu. Skutečně se zdá, že mít v roce 2018 cokoli společného s hnutím ANO v lecčem připomíná dobu, kdy tu vládla KSČ.

  • Názorově konzistentní je i prezident Miloš Zeman, tentokrát už bez ironie. Zejména pokud jde o jeho nenávist vůči ekologickým spolkům, které v jeho vidění světa stojí v cestě rozvoje silniční a lodní dopravy. Při jmenování nového předsedy Nejvyššího správního soudu Michala Mazance na něho apeloval, aby se ve funkci nenechal ovlivnit „různými pseudoekologickými hnutími, která podávají šikanózní žaloby“ a „brzdí řadu užitečných dopravních staveb“.

„Až dosud jsem se domníval, že křeček polní je škodná, nicméně vidím, že tomu tak není.“
(Miloš Zeman definuje úkoly předsedy Nejvyššího správního soudu, Pražský hrad, 18. září)

Jsou to samozřejmě velice nebezpečná slova, která ukazují, jak si Miloš Zeman představuje dělbu moci ve státě. Soud napravuje nezákonná rozhodnutí úředníků, kteří ve sporech s ekologickými organizacemi páchají jeden nesmysl za druhým. Zeman jde a apeluje na hlavu soudu, aby soudcům tento postup zatrhl. Nejde o nic jiného než o přímý útok na nezávislost justice, ať už se nám křeček v trase dálnice líbí, nebo ne.

  • Ale abychom nekončili tak negativisticky, dáme prostor hlasu lidu. Na Novinkách cé zet už totiž revoluce požírá své děti, což nám do budoucna dává určitou naději.

Tak klidnou mysl, zase bude líp.

Follow @malecak

Pop-up mobil Mobile (207451)
ReklamaSMR mobil článek Mobile (207411)
ReklamaSMR mobil článek 2 Mobile (207416)
ReklamaSMR mobil článek 2 Mobile (207416-2)
ReklamaSMR mobil článek 2 Mobile (207416-3)
ReklamaSMR mobil pouze text Mobile (207431)

Líbil se vám tento text? Pokud nás podpoříte, bude budoucnost HlídacíPes.org daleko jistější.

Přispět 50 KčPřispět 100 KčPřispět 200 KčPřispět 500 KčPřispět 1000 Kč

LockPlatbu on-line zabezpečuje Darujme.cz

ReklamaSkyscraper 2 Desktop (211796-4)