Víme, že vás reklamy otravují, můžete nezávislou žurnalistiku podpořit i jinak, například prostřednictvím systému Darujeme.cz.
Facebook Butterflies&Hurricanes,

Designérky kvůli kauze Čapí hnízdo ukončily spolupráci s Babišovou firmou Penam

Průmyslové designérky Michaela Thomas a Katarína Paurová v otevřeném dopise oznámily, že z etických důvodů končí spolupráci s firmou Penam z koncernu Agrofert Andreje Babiše.  A vyzvaly kolegy z oboru, aby jejich krok následovali. 

Peníze nejsou všechno a i my, střední třída, podnikatelé a lidé, kteří se výrazně podílejí na rostoucí prosperitě země, máme právo vyjádřit svůj postoj k lidem, kteří by měli být morálními vůdci a v této roli naprosto selhávají a kteří vytvářejí zákony a podmínky pro naše podnikání, píšou Thomas a Paurová na facebookovém profilu svého studia.

Jejich otevřený dopis HlídacíPes.org přestiskuje v plném znění:

Ukončení práce naší společnosti pro Penam

Rády bychom tímto prohlášením daly najevo stanovisko k našemu dnes již bývalému klientovi. Jako matky a podnikatelky, které dávají práci devíti a více lidem a živí rodiny, jsme s tímto krokem dlouho otálely.

Penam jsme vnímaly jako klienta, jehož prostřednictvím můžeme – ač s myšlenkami a politikou majitele společnosti nesouhlasíme – šířit naši filozofii o vizuální kultivaci českého spotřebitele a o myšlenkách udržitelnosti, ve které věříme. I proto jsme pro společnost Penam doposud pracovaly.

Naše trpělivost však s poslední kauzou Čapího hnízda definitivně přetekla. Tímto bychom rády daly na vědomí, že pro tohoto klienta přestáváme pracovat.

Protože naší filozofií je fair business ethics, nutností morální kredibilita našich klientů a jejich přínos zemi i planetě, nemůžeme s Penamem, který díky svému majiteli tyto hodnoty bohužel nenaplňuje, nadále spolupracovat. Nechceme svou prací a znalostmi podporovat podnikatele a politika, který nejen že vytváří prostředí, které naši práci ztěžuje navrhováním zákonů, které drobné podnikatele likvidují, ale sám se dopouští trestného činu podvodu a tím naší zemi zostuzuje v Evropské Unii.

Toto rozhodnutí nás mrzí především kvůli lidem, které jsme na úrovni managementu značek poznali a kteří svoji práci dělají dobře a za své vedení nenesou odpovědnost.

Tento otevřený dopis není touhou po zviditelnění, rády bychom jím inspirovaly i kolegy z jiných studií, aby nepracovali pro klienty, kteří se nechovají eticky, a nebáli se dát najevo svůj názor.

Peníze nejsou všechno a i my, střední třída, podnikatelé a lidé, kteří se výrazně podílejí na rostoucí prosperitě země, máme právo vyjádřit svůj postoj k lidem, kteří by měli být morálními vůdci a v této roli naprosto selhávají a kteří vytvářejí zákony a podmínky pro naše podnikání.

Za Butterflies & Hurricanes
Michaela Thomas a Katarína Paurová

Líbil se vám tento text? Pokud nás podpoříte, bude budoucnost HlídacíPes.org daleko jistější.Přispět 50 KčPřispět 100 KčPřispět 200 KčPřispět 500 KčPřispět 1000 Kč

LockPlatbu on-line zabezpečuje Darujme.cz

9 komentářů

 1. Tomáš Fuk napsal:

  Očekávat od komunisty a stbáka nějakou mravní úroveň je naivní. Bureš dal do r. 1989 jasně najevo , že pro peníze je ochoten udělat cokoliv. Ostatně prominentní komunistická rodina mu tenhle životní postoj dávala za vzor už s mateřským mlékem.

  • Konvalina napsal:

   dobry den pane Fuk,

   presne jste to vystihl a je pozoruhodne, ze jsem se s tim nesetkal v zadnych ceskych sdelovacich prostredcich. A chtel bych jeste dodat, ze takovychto profilu vlastni mnoho,mnoho dalsich lidi v teto republice a obecne receno jakymkoliv zpusobem vlivnych. Rozhodne to nejsou bezdomovci nebo zamestnanci technickych sluzeb a v poslednich letech vylezaji z nor a snazi se o zmeny, podporovany rudym Putinem.
   Zdravi
   Konvalina

 2. Vivian napsal:

  Důležité je něco udělat a ne jen žvanit a „diskutovat“. Držím pěsti, děvčata. A přeji jen samé solidní klienty „na stejné vlně“. Produkty tohoto původu nekupujeme už delší čas.

 3. Jindra napsal:

  Pěkné. Pes nám to hezky zaštěkal. Těším se, že příště nám třeba zase pro změnu zamňouká -cat-. 😉

 4. ll napsal:

  Holky sluníčkářky to mají v hlavě evidentně pomotané ..

  Butterflies&Hurricanes

  „Rikame ze nasi zemi zostuzuje. Nerikame, ze cin udelal. A omlouvame se, ale nejde v podstate o capi hnizdo. Jde o jeho osobu, jeho politiku a koho podporuje. Jestli vam cinske vlajky na evropske nevadi, nam ano. Dekujeme za vas nazor.“

 5. Miri Krejčí napsal:

  Jednoduše a výstižně – Díky

 6. Juraj P. napsal:

  Možná by nebylo od věci k tomu uvést i reakci Penamu:
  „Rádi bychom za naši společnost uvedli, že agentura Butterflies&Hurricanes pracovala pro společnost PENAM, a.s. téměř rok, s plným vědomím toho, že naše společnost je součástí koncernu Agrofert, jehož jediným majitelem je pan Andrej Babiš. Za celou dobu Butterflies&Hurricanes nikdy neměli se spoluprací etický či jakýkoliv jiný problém. Je jistě jen shoda okolností, že jejich prohlášení přichází nedlouho po vyhlášení výsledků tendru na kompletní redesign značky Penam, jehož se agentura Butterflies&Hurricanes taktéž účastnila a který nevyhrála. Celkově nepokládáme tento způsob medializace ze strany agentury za šťastný, ale respektujeme jejich právo na vyjádření.
  Společnost PENAM, a.s. je držitelem titulu „Zodpovědná firma“ a v rámci svého charitativního programu podporuje řadu projektů veřejně prospěšných společností.“

 7. meett napsal:

  je zajimavy ze to vite az ted…

 8. Vašek napsal:

  Stejně, říci o někom „Je špatný“ je tak jednoduché ,ale vyvrátit to.

Přidávání komentářů není povoleno