Covidové převozy do Německa: „Teď to není potřeba.“

Pacienti s covidem do Německa stále nevyjeli. A to především z Karlovarského kraje, který o jejich převoz z vlastních přetížených nemocnic dva měsíce žádal: „V současnosti je situace v nemocnicích na území našeho kraje taková, že nemusíme přikročit k přípravě převozu pacientů do Německa. Jsem velmi rád, že to tak je, na druhou stranu jsme díky našemu úsilí dopomohli k tomu, aby se tato možnost v ČR nastavila a následně i aktivovala,“ napsal na dotaz HlídacíPes.org hejtman Karlovarského kraje Petr Kulhánek.

Do včerejška tak platilo, že do zahraničí byla převezena jediná česká pacientka, a to do nemocnice v polské Ratiboři. Šest dalších pacientů se mělo chystat na převoz do Německa z Libereckého kraje, to však dnes karlovarský hejtman Kulhánek popřel: „Podle mých informací se převoz šesti pacientů z Libereckého kraje do SRN realizovat nebude,“ řekl hejtman.

Německý velvyslanec v Česku Christoph Israng také včera na Twitteru zopakoval, že z Česka stále nedorazila oficiální žádost o převoz pacientů do Německa. Například Slovensko už některé své pacienty s covidem do Německa transportovalo.

300znaku.cz

Vše podstatné v glosách redaktorů HlídacíPes.org