Víme, že vás reklamy otravují, můžete nezávislou žurnalistiku podpořit i jinak, například prostřednictvím systému Darujeme.cz.
facebookový profil Dan Ťok,

Co přijde po Babišovi, bolševici ve žlutých vestách a lidská tragédie ministra Ťoka

PSÍ UŠI. Pomalu začínáme přemýšlet, co přijde v době po Babišovi. Ne, že by to vzhledem ke kondici opozice bylo aktuální, ale vizionářům je takových myšlenek třeba. Všechny podobné situace zde totiž v minulosti trvaly jen do chvíle, než se proti tvrdošíjně rebelujícímu průšviháři (Gross, Čunek apod.) postavilo vedení vlastní strany (nebo Kalousek, ale to je jiný příběh). Čili už nám zbývá jen asi tak dvacet let počkat, než bude mít hnutí ANO nějaké vedení. Mezitím půjdeme k aktuálnímu dění.

 • Festival absurdity zvaný Česká republika nám nabídl vrcholné číslo. Bolševici, tato pevná hráz socialistické vlády, obléknou žluté vesty a půjdou demonstrovat proti vlastnímu kabinetu.

„Nikdo jiný to za nás neudělá. Máme dost zvyšování nákladů na bydlení!“
(z prohlášení organizátorů protestu, Lidovky.cz, 5. ledna)

Ne, že bychom to už nezažili. Za připomenutí stojí jiný estrádní kousek, kdy na demonstraci proti vlastní vládě vyrazil v říjnu 2017 dokonce premiér Bohuslav Sobotka se svými ministry, a položil tak základ ke krásnému volebnímu výsledku ve sněmovních volbách.

Zdroj: twitter Bohuslava Sobotky

Už se velice těšíme na reakci Miloše Zemana, případně jeho hradního pohůnka Ovčáčka. Očekáváme, že na adresu komunistů zazní slova o zfašizované lůze v ulicích, což bude taková pěkná tečka za tím naším případem.


Článek reflektuje dění uplynulého týdne v citátech a výrocích politiků.

Ty samy o sobě nestačí, proto je HlídacíPes.org s jemným odstupem usazuje do patřičného kontextu.


 • Když jsme u komunistů, stojí za to si připomenout některé základní stavební kameny jejich politické práce. Čili: komunisti vraždí a kradou, a k tomu navíc, je-li to třeba, kudy chodí, lžou.

„Z poslední doby mě vysloveně urazilo jeho (ministra Petříčka) vyjádření, že se zákon o banderovcích na Ukrajině našich občanů netýká. Myslím si, že by měl vážně zvážit, zda může přijet do Olomouckého kraje a navštívit Český Malín. To je obec, kterou jsme vystavěli po válce. Nastěhovali se tam ti, kteří přežili řádění banderovců.“
(předseda KSČM Vojtěch Filip, Deník N, 2. ledna)

A teď fakta, jak je šéfbolševikovi v reakci předestřel spisovatel Jiří Padevět:

 1. Obyvatele obce Český Malín v roce 1943 nevraždili příslušníci UPA, ale příslušníci Wehrmachtu a Schutzpolizei, tedy ozbrojených složek nacistického Německa.
 2. Obec v Olomouckém kraji se jmenuje Nový Malín.
 3. Nevystavěli jsme ji (a už vůbec ji nevystavěli komunisté), ale vznikla v roce 1947 přejmenováním obce Frankštát. Volyňští Češi, co přežili válku a přišli se Svobodovými jednotkami, se nastěhovali do celého pohraničí, nejen na Olomoucko.

To jen na ukázku. Takhle je to u komunistů se vším.

 • Ve vládě Andreje Babiše se mezitím odehrává lidská tragédie, kterou už musí někdo vyřešit, jinak to neskončí dobře. Týraný ministr dopravy Dan Ťok už několik měsíců vydává zoufalé signály, že to nechce dělat, ale všechno marné. Agresor Babiš ho nehodlá přestat trýznit a z vlády odvolat. Ťok si tedy na pomoc zavolal stranický tisk.

Na obrázku může být: 1 osoba

„Sem můžete dát supermana, ale jestliže postaví úsek dálnice dlouhý šest sedm kilometrů dřív než za dva tři roky, tak je to opravdu superman.“
(budoucí bývalý ministr dopravy Dan Ťok, MF DNES, 5. ledna)

A opět některá fakta, která pro změnu připravil server Hlídač státu: Od roku 2000 jsme postavili 309 km, od 2010 pouze 75 km. V Polsku od roku 2000 stihli postavit 1282 km, od roku 2010 potom 783km. I v Maďarsku postavili od roku 2010 447 km dálnic. 

Asi země supermanů. Klidnou mysl.

Follow @malecak

Líbil se vám tento text?
Podpořte nás převodem pomocí QR kódu

Naskenujte QR kód prostřednictvím své mobilní bankovní aplikace a zadejte částku dle libosti.

Děkujeme za podporu!
QR kód
Líbil se vám tento text? Pokud nás podpoříte, bude budoucnost HlídacíPes.org daleko jistější.Přispět 50 KčPřispět 100 KčPřispět 200 KčPřispět 500 KčPřispět 1000 Kč

LockPlatbu on-line zabezpečuje Darujme.cz

3 komentáře

 1. Tondach napsal:

  S tím Ťokem to je opravdu tragedie … ale Babišova! Včera to u Moravce prokázal, že, když nemá předem připravenou odpověď (od Prchala), tak je úplně mimo a blábolí a blábolí! Ale vždyť se, podle něj, nakonec nic neděje, staví se jako nikdy a hlavně jsou na všechno peníze, což taky nebylo nikdy, až za něj a pan Moravec má, podle něj, špatná čísla a něrozumí tomu ….. a furt mu to lidi žerou i s navijákem! A k tomu ještě kalamitní sníh! Tady to nemůže dopadnout dobře….ale alespoň je sranda!

  • Oskar (hanák z Hané) napsal:

   Je sranda, bohužel, každá sranda něco stojí. Jen abychom na tu Babišovu srandu ty peníze, co nás bude stát, dokázali vydělat, s tou třetinou hlupáků mezi námi.

 2. Tomáš napsal:

  Díky pane Malecký. Opět jsem se zasmál, leč tentokrát o hodně smutněji. Pánové přede mnou to již správně napsali a pojmenovali, takže je zbytečné to opakovat.

Přidávání komentářů není povoleno