Víme, že vás reklamy otravují, můžete nezávislou žurnalistiku podpořit i jinak, například prostřednictvím systému Darujeme.cz.
...-Wink-... on Foter.com, Nothing But Net

Chcete pomoct volejbalu? Sejděte se s finančním poradcem, radí předseda jirkovského klubu

Dopis, který má přihrát finančnímu poradci společnosti Broker Consulting nové klienty, rozzlobil některé z rodičů dětí z Volejbalového klubu v Jirkově. Šéf klubu a městský radní Zdeněk Hlinovský v dopise upozorňuje na výpadek v dotacích a žádá rodiče, aby v dohledné době strpěli schůzku s poradcem, který s nimi projde jejich finanční zázemí. Oním poradcem je Hlinovského syn Jan. 

Informace o výpadku dotace ve výši 600 tisíc korun zaskočila i město Jirkov. To totiž do rozpočtu klubu letos poslalo bezmála milion korun a podobnou částku klub může očekávat i v příštím roce. Město pokrývá zhruba třetinu ročních nákladů klubu.

„Netušíme, o jakých 600 tisíc jde (ale pravděpodobně jde o jinou dotaci – státní), to je otázka na pana Hlinovského. Bohužel, někteří lidé formulaci v dopise chápou tak, že dotaci neposkytlo město, což nás mrzí,“ uvedl mluvčí města Josef Dušek.

Rozeslání dopisu mluvčí označil za soukromou aktivitu, kterou město nebude komentovat.

Jirkov klubu, který vede člen městské rady Hlinovský, poslalo letos 680 tisíc korun na činnost klubu a dalších 300 tisíc na investiční využití.

Můžeme si vzájemně pomoci

Hlinovský v dopise upozorňuje, že výpadek neovlivní chod klubu, je ale třeba úsporných opatření.

„Na základě tohoto jsem navázal spolupráci se společností Broker Consulting, a.s. v čele s mým synem – oblastním ředitelem Janem Hlinovským, který bude letos v prosinci otevírat bankovní místo OK Point v Chomutově. Jedná se o unikátní pobočku, kde se vám dostane profesionálního servisu a porovnání celého českého trhu hypoték, úvěrů, pojištění, investic, zkrátka veškerých financí, bankovnictví a v neposlední řadě realitních služeb, a to vše pod jednou střechou,“ píše se v dopise, který má redakce HlídacíPes.org k dispozici.


Co píše radní a šéf volejbalu rodičům

Hlavička a úvod dopisu Zdeňka Hlinovského. Celý ho najdete zde.


Dále se v dopise popisuje, v čem spočívá vzájemná výhodnost „obchodu“ pro rodiče a pro klub.

„Naše vzájemná spolupráce bude spočívat v tom, že v dohledné době vás všechny budou telefonicky kontaktovat zaměstnanci zmiňovaného OK Pointu a sjednají si s vámi zhruba třicetiminutovou schůzku, na které zjistíte, zda si můžete být nějakým způsobem prospěšní,“ uvádí se v dopise.

HlídacíPes.org Zdeňka Hlinovského kontaktoval, aby vysvětlil, jak sjednání případných finančních produktů pomůže klubu.

„Část provize půjde do klubu,“ říká Hlinovský. Jak velká tato část má podle dohody s jeho synem být, ale nespecifikoval. „To se musím podívat. Mám to v práci,“ řekl s tím, že po víkendu poskytne bližší údaje.

Co se týče výpadku v dotacích, vysvětlil, že jde o přislíbený příspěvek z ministerstva školství, který ovlivnilo zastavení dotací po kauze Pelta a změny některých dotačních programů.

Zneužití osobních údajů

Rodičům se dopis, a zejména fakt, že jejich údaje budou poskytnuty třetí osobě, příliš nezamlouvají. Alespoň podle diskuse ve facebookové skupině Jirkovští, kde se o tomto tématu v minulých dnech diskutovalo.

Jeden z diskutujících ve skupině zveřejnil soukromé zprávy rodičů, kteří si přáli zůstat v anonymitě.

„V oblasti financí se tak trochu pohybuji, ale tohle přesáhlo všechny meze. Kupujeme klukovi ponožky, trička, platíme přes 1000 korun ročně a teď taková podpásovka. Klidně klubu pomůžu. Ale takhle ne. To je jak nahánění oveček a nikdy by mne nenapadlo, že se k tomu svolí někdo, jako je předseda,“ stojí v jedné z nich.

Jiná diskutující si stěžuje, že klub předává společnosti telefonní čísla, která rodiče  odevzdali pro komunikaci týkající se sportu a chodu klubu. Takové podezření na zneužití by měl prošetřit Úřad pro ochranu osobních údajů.

 

 

Líbil se vám tento text? Pokud nás podpoříte, bude budoucnost HlídacíPes.org daleko jistější.Přispět 50 KčPřispět 100 KčPřispět 200 KčPřispět 500 KčPřispět 1000 Kč

LockPlatbu on-line zabezpečuje Darujme.cz

Nebyl vložen žádný komentář
Přidávání komentářů není povoleno