Víme, že vás reklamy otravují, můžete nezávislou žurnalistiku podpořit i jinak, například prostřednictvím systému Darujeme.cz.
Facebook: Miloš Zeman, zdroj

Český prezident: muž, kterého teď nikdo nepotřebuje

GLOSA Chybí někomu Miloš Zeman? Na českých sociálních sítích se množí dotazy, kde je teď prezident republiky a proč že neřekne něco moudrého, státnického, uklidňujícího „svým národům“.

Otázky proto směřují na mluvčího hlavy státu Jiřího Ovčáčka, který je odráží výroky typu „pracujeme pro tuto republiku a občany, to je teď nejdůležitější.“

Případně: „Teď jsou potřeba konkrétní činy.“ Což je nepochybně pravda. Bývaly časy, kdy i Miloš Zeman byl mužem činu. Teď je ale prezidentem, který není pro tyto časy vybaven žádnými užitečnými pravomocemi. Snad že by omilostnil vybrané lékaře toho času ve výkonu trestu, aby posílili kolegy v první linii…

Když ale ne činy, co aspoň nějaké gesto? Třeba by se prezident mohl objevit před televizní kamerou v roušce a vyzvat občany, aby je nosili též, že je to žádoucí – i když si je třeba ušijí doma sami. Nebo zdůraznit, ať lidé myslí na staré spoluobčany a pomáhají jim tam, kde mohou.

Dobrým signálem pro veřejnost by bylo i veřejné vyplísnění poradci Martinu Nejedlému za to, jak ostentativně a buransky ignoroval karanténu po svém návratu z Číny.

Ale to bychom už po prezidentovi chtěli příliš. Dopřejme mu další pyžámkový den a hodně zdraví. A to bez jakékoli ironie – on je typickým příkladem nejohroženější skupiny obyvatel. Ať tedy raději zůstane na venkově v Lánech.

Což ostatně činí. Dnes sice prezident formálně jmenoval nového rektora Jihočeské univerzity Bohumila Jirouška. Jmenovací dekret ale kvůli opatřením proti koronaviru předá rektorovi ministr školství Robert Plaga.

Líbil se vám tento text? Pokud nás podpoříte, bude budoucnost HlídacíPes.org daleko jistější.Přispět 50 KčPřispět 100 KčPřispět 200 KčPřispět 500 KčPřispět 1000 Kč

LockPlatbu on-line zabezpečuje Darujme.cz

58 komentářů

 1. pablo41 napsal:

  Vše v článku lháři z Hradu navrhujete by normální prezident udělal. Ale tento živočich ne !pablo

 2. Miroslav Plát napsal:

  Pravý kapitán, jako první se zdekoval

  • Dušan napsal:

   Možná Nás všechny překvapí tím, že bude osobně vystupovat z PPF armádního letadla, které se brzo vrátí z Číny, napěchované až po ocas rychlotestů, roužek a respirátorů?
   Jó, obchodní zástupce ten tvrdej chleba má!

   • routrik napsal:

    Kééž by spadlo:)))

   • Jan napsal:

    Kdyby tak dovezl ty PPF 3 a ne naprosto neúčinné PPF 2, které byly v obou letadlech z Číny.

 3. Další otázka je, kde je naše opozice? A to se neptám, kde jsou Lékaři bez hranic, když je nejvíc potřebujeme…

  • Jsou napsal:

   Lékaři bez hranic jsou v práci. Oni to totiž nejsou „nějací jiní lékaři, než ti v nemocnicích“. Někteří jsou dlouhodobě v akci, nově se zapojili v Itálii, kde pomáhají přímo v nemocnicích. Většinou jsou ale právě ve svých domovských nemocnicích na směnách.
   Jo a opozice, to jsou ti lidi, kteří chtěli už v lednu řešit, jak jsme připraveni na covid. Ale vládní strana to nechtěla ani zařadit na program. A teď se snaží přesvědčit vládu, aby aspoň konečně svolala Ústřední krizový výbor, který je na tyhle akce vymyšlený a připravený. Jenže mu nepředsedá AB, tak to zatím nejde.

  • Jiří Čalkovský napsal:

   A co děláš Ty, Klíčníku? Moje dcera šije roušky a rozváží po pražských porodnicích.

   • Ruda napsal:

    Jak opozice zvládla krizi 2008, povodně-katastrofa. Kdo zlikvidoval CO, která je v Itálii funguje. V Itálii je také nedostatek ochranných pomůcek. Jak to, že není v SSHR dostatek těch potřebných ochranných pomůcek-po 30. letech. Může za to Babiš jak jednoduché.
    Koronavir nezvládá žádná zemně v EU, tak na co si tady hrajeme.
    Pokladní jsou chudáci, jak to, že se o ně nepostará zaměstnavatel, hlavně obchodní řetězce.
    Bojovníci proti Číně – Hřib, Kalousek a další, by v žádném případě neměli použít ochranné pomůcky z této strašné zemně. Ať si zajedou do USA.

    • 2008 napsal:

     Kdyby tady byl Babiš v roce 2008, dopadlo by to ještě hůř – po boji je každej babišovec generál.
     No, zrovna dávat za příklad fungování v Itáli není to nejlepší.

    • yvette napsal:

     Naopak,Cina by mela rozdavat ochranne pomucky celemu svetu zadarmo protoze to vsechno zavinila a jeste zaplatit odskodne.

  • Lékaři bez hranic napsal:

   Nevím o tom, že bychom potřebovali Lékaře bez hranic. pomáhají tam, kde je to potřeba mnohonásobně víc. Můžeme na ně být hrdí.

   • Oskar (hanák z Hané) napsal:

    17.3.2020 – „Nespíme, nejíme a už nemůžeme, nekřičte na nás, žádá lékařka z Bulovky
    dnes 13:35
    Je to sprint i maraton v jednom, už nemůžeme, nekřičte na nás, děláme maximum, pokud máte lehké příznaky, buďte doma, pijte…“

  • nováček napsal:

   Kdybyste sledoval zprávy na ČT 24, tak byste vse dověděl, že jim, Lékařům bez hranic, nejvíc na srdci leží migranti v Řecku na ostrovech, protože tam, kdyby se dostal SARS-CoV-2 , to by bylo …
   Informoval o tom přímo mluvčí Lékařů bez hranic na obrazovku za doprovodu popisu, jak je to tam strašné na těch ostrovech a ilustračních záběrů z archivu ČT, při nichž by oko nemělo zůstat suché.
   Ku podivu jaksi nesdělil, jestli ty migranty někdo naložil do člunů a dovezl je přes moře na ty ostrovy proti jejich vůli, jak z té jeho řeči jakoby vyplývalo.

   • Haviland7 napsal:

    Některým lidem bych přál měsíční pobyt v nějakém pěkném imigračním táboře, nejlíp když si tam užívají nějakou střevní chřipku…

    • nováček napsal:

     Vy jste si to zkusil, ten „měsíční pobyt v nějakém pěkném imigračním táboře, nejlíp když si tam užívají nějakou střevní chřipku…“? On Vás tam někdo násilím dopravil? Migranti tam jsou z vlastního rozhodnutí, i když velmi scestného. Lidové přísloví to říká takto : kdo chce kam, pomožme mu tam. A tak ti migranti jsou tam kde jsou, a zcela jistě se mohou vrátit tam okud přišli, aby pak mohli budovat svou vlast tak, jak to činili po staletí obyvatelé Evropy.

   • petrph napsal:

    Mimochodem, ono je poměrně jasné co se musí stát pokud by v těch táborech migrantů vypukla epidemie , uzavřít to kordonem armády a nepustit ven ani myš.
    Jakékoliv výzvy a pokusy je přesunovat za tohoto rizika dále do Evropy je samo o sobě trestným jednáním veřejného ohrožení..

  • PAVEL napsal:

   LÉKAŘI BEZ HRANIC MAJÍ S PANDEMIÍ CO SPOLEČNÉHO?????ASI TOLIK JAKO POŠŤÁCI)))))))))))))))))

  • Karel napsal:

   Lékaři bez hranic pracují. A vy?

  • jéjé napsal:

   a naše armáda ,při povodních byli všude

  • Winston napsal:

   Opozice (konkrétně poslanec Svoboda/ODS) na konci ledna interpeloval vládu a navrhoval diskusi o připravenosti na negativní vývoj ohledně koronaviru. Ministr zdravotnictví ho odbyl že je všechno připravené a koalice ANO-KSČM+ČSSD zamítla zařazení tohoto bodu na program.
   Opozice víc udělat nemohla.

 4. Konzultace s prezidentem přece proběhli a k řízení státu má vládu, která koná a koná správně. Pokud vím, tak v radě obrany jsou rovněž členové opozice, takže strany musí mít přehled.
  Tomash

 5. skeptik napsal:

  Český prezident: muž, kterého teď nikdo nepotřebuje. Tolik titulek. Přiznávám, že toho muže nepotřebuji už od jeho prvního zvolení.

  • Jaromír napsal:

   musím s Vámi na 100% souhlasit , ani mě ten zapšklý a kolem sebe zmateně máchající stařík dlouho nechybí.Vím každý budeme jednou starý a mě to už nebude trvat dlouho , ale doufám , že si zachovám tolik soudnosti abych se necpal někam kde by mohl být dávno někdo výkonnější mladší s nadhledem…

  • Ornyl napsal:

   Přesně tak a určitě nejste sám…

 6. Jiří Čalkovský napsal:

  Vážená žurnalistiko, rád přispěji, ale musíte být se schvalováním komentářů rychlejší než skupina zmatených želv.

 7. Lid napsal:

  Zde se naplno ukázal nihilistický kapitalismus. Je načase začít budovat socialismus 21. století. Kdy , když ne teď? S kým, když ne s lidmi ?

  • Odpověď napsal:

   Tak to máte naprostou pravdu…z této vražedné situace nás muže zachránit jedině socializmus. Kapitalizmus nás pomalu ,,nebo spíš rychle“ a jistě zabíjí. A to přeci nechceme…

  • Rudý lid? napsal:

   Myslíte ten Čínský Coronakapitalismus?

  • Socializmus né napsal:

   Dobrý den,uvědomte si,že nežijeme v pohádkách.A podívejte se kdo nám
   vládne,co dělali za socializmu nebo dělali jejich rodiče.

   • Socialismus... napsal:

    Severní Korea. Čína. Kuba. To chcete? Tak se tam vystěhujte!
    Tady je EVROPA. Demokratická, humatitární. Nebuďte posraný a pomáhejte. Buďte na sebe slušný. Pochopí to 33% našich bližních?

 8. Cvonza napsal:

  Vše přijde z Číny , roušky testry ,,snad ho novináři nechaji ,,je dobře s každym zadobře.

 9. Asi tak. napsal:

  Prezident není odborník a je dost inteligentní na to aby se nemontoval jako jiní do něčeho čemu nerozumí.Ví že je to záležitost pro odborníky kterým jde o lidi a ne o politické body!Paradox je spíš to,že ti kteří situaci podcenili si nyní hrají na zachránce a ještě za to budou chtít potlesk!

  • Jaromír napsal:

   tohle všechno si hlavně lidé pamatujte do voleb , teď s tím nic neuděláme máme koho jsme volili (těch 30% údajně) ale u voleb s tím můžeme něco udělat , aby se místo důležitých věcí ve sněmovně neřešili ,,babišoviny“ na to opravdu parlament není….

  • Brosef napsal:

   Nejde o to se do něčeho montovat, ale povzbudit národ v těžkých časech…i když od něj by to spíš znělo komicky…

  • Kalfa napsal:

   Dovolím si hrubě zpochybnit vaše tvrzení. Inteligentní člověk by netrval zarputile na svých lžích , tuplem, když mu nad hlavou plápolá prezidentská standarta i se svým historickým nápisem.

  • Jery napsal:

   Tak nevím, donedávna to vypadalo, že náš pan prezident je odborník na všechno a má patent na veškerou moudrost světa. Dokonce si pamatoval i to co se nestalo.

  • yvette napsal:

   Bodejt by se Prezident ozv al,cela ta mizerie prisla od jeho kamaradu z Ciny,to by musel zase lhat a to on urcite nechce.

 10. MH napsal:

  Zemana nikdo nepotřebuje, prezident by se hodil.

 11. jj napsal:

  Senát, parlament, hlídací psa, EU nikdo nepotřebuje. prezidenta také ne samozřejmě.

 12. Vladimír napsal:

  Prezidenta nechte v karanténě,je to člověk na správném místě a spadá k seniorům a tudíž k rizikovým občanům.
  Postarat se musí vláda a lidé sami. Hodně lidí bylo v Itálii na na horách,přitom už tam koronavir byl rozjetej.

 13. Milan napsal:

  …jako by ho někdo někdy potřeboval…

 14. A co??? napsal:

  …..my máme prezidenta?????

 15. Mk napsal:

  Tiše, stranou, kuje pikle…však se nebojme, on s něčím přijde. A nic hezkého to nebude.

 16. petrph napsal:

  To je zajímavé, když už se člověk podívá podrobně na stránku Hrad tečka cz, dočte se tam nejen že „. prezident Zeman formálně podpisem jmenoval nového rektora* ale třeba taky že “
  „V neděli dne 15. března 2020 se v Lánech konala porada expertního týmu prezidenta republiky Miloše Zemana za účasti ministra zdravotnictví Adama Vojtěcha.Expertní tým jednomyslně podpořil ministra zdravotnictví v jeho krocích a vyzval občany, aby se začlenili do pomoci ve zdravotních, sociálních a souvisejících službách.“. O kus výše se cituje „..Prohlášení prezidenta republiky k aktuální situaci“, o dodávkách humanitární pomoci, atd…“..
  Tím se (a bohužel) dostáváme k  podstatě dnešní mediální doby , kterou jistí novináři asi moc dobře nechápou, totiž že vůbec nejde o to, „koho (prý) společnost nepotřebuje, ale o kom se v médiích píše nebo nepíše. O Zemanovi se dost (a negativně) psalo předtím dneska o něm média nepíšou skoro vůbec, protože mají štavnatější hody.. Totť vše.
  Btw, zrovna v případě toho rektora se tom musím jen smát, .Že zrovna tihle akademici přece Zemana nemuseli, takže pláč nad tím, že mu osobně nepředal degret, je opravdu, ale opravdu absurdní.

 17. pablo41 napsal:

  Bohužel, to ale mnoha Čechům nevadí.

 18. vala napsal:

  Myslíte , že lidi dnes potřebují závislou nezávislou žurnalistiku HP ? Daleko lepší jsou PL , články jsou zprava zleva a příspěvky jsou zveřejňovány okamžitě !

  • Ondřej Neumann napsal:

   Je to vaše volba!

  • ČERT napsal:

   Jen technickou poznámku k tomu, že na PL „jsou příspěvky zveřejňovány okamžitě“… Tak z hlediska nějakého úplně normálního vykecávání to jistě je výhoda, ale na druhou stranu to jsou opravdu zrovna na PL ještě daleko větší kecy než tady nebo jinde, protože se ty příspěvky aspoň veřejně nearchivují, po pár dnech mizí… Tady nebo někde jinde přece jen člověk může mít pocit, že aspoň tak nějak něco publikuje (když by třeba i rád něco normálně publikoval, ale protože třeba není zrovna nějak protekční a privilegovaný, ani bohatý, tak takové možnosti nemá)… Tedy na druhou stranu, ne že bych to kecání nebo prostě normální glosy a komentáře i tady nebo jinde koncipoval např. jako nějaké vědecké publikování, to rozhodně ani zdaleka (to by určitě vypadalo divně a nehodilo by se to), ale přece jen to tak vzhledem k uvedené skutečnosti může člověk vnímat trochu spíš než na těch PL… Jednoduše, tady si můžete najít, co psali nejen autoři článků, ale i Vy sám třeba už před lety.

 19. A co Rusko? napsal:

  A proč se tak záhadně nemluví o Rusku? Pořád poslouchám všechny státy EU, jak to u nich je, kolik nakažených, kolik mrtvých, USA taky, Írán,atd, ale Rusko???

  • Oskar (hanák z Hané) napsal:

   Jak už napsal jeden diskutující (petrph) : “ O Zemanovi se dost (a negativně) psalo předtím dneska o něm média nepíšou skoro vůbec, protože mají štavnatější hody.. Totť vše“. Ano toť opravdu vše i v případě psaní o Rusku a o Číně – kdepak nám teď zmizel Sinopsis, snad s tím koronavirem SARS-CoV-2, který z Číny také rychle mizí?

  • Oskar (hanák z Hané) napsal:

   Zapomněl jsem dodat : jó kdyby tam v tom Rusku bylo pár tisíc mrtvých, to by o něm psali, až by se jim klávesnice zavařily.

 20. Admirál napsal:

  Já bych neřekl, že Zemana nikdo nepotřebuje. To, že ho někdo nevolil, neznamená, že není užitečný a to zvláště v krizi

  A nemyslím si to jen já. Myslí si to napři i předseda Hamáček.
  https://www.idnes.cz/zpravy/domaci/rozhovor-jan-hamacek-koronavirus-covid-19-cina-dodavky-respiratory-rousky.A200317_214427_domaci_blj

Přidávání komentářů není povoleno