Víme, že vás reklamy otravují, můžete nezávislou žurnalistiku podpořit i jinak, například prostřednictvím systému Darujeme.cz.
pedrosek / Foter / CC BY,

Bojíte se cizinců? Nejezděte do Prahy! Každý sedmý Pražan je cizinec

Počet cizinců v Praze vzrostl za posledních deset let o sto procent a v polovině roku 2015 to bylo téměř 170 tisíc lidí. Pro tu část Čechů, kterou cizí prvek v české společnosti znervózňuje, to může být překvapivé zjištění…
V hlavním městě žije více než třetina z celkových téměř 460 tisíc cizinců evidovaných v polovině roku 2015 v České republice.


Studii a datovou analýzu zpracoval server ceskovdatech.cz, publikujeme ji se svolením autorů


Bez zajímavosti není to, jak si jednotlivé národnosti oblíbili různé části Prahy. Nejvíce Číňanů je kupříkladu v Praze 9, nejvíce Vietnamců v městských částech Praha 4 a Praha 11.

Celkový počet cizinců v Praze

cizinci praha ok

Na Praze 4 je také největší zastoupení ukrajinské menšiny, ruská menšina se soustředí do Prahy 5 a Prahy 6. Hlavní roli v tom hraje přítomnost krajanů ve stejné lokalitě, důležitým kritériem je pak i cena bytů v jednotlivých čtvrtích.

Specifická je pak koncentrací cizinců díky své rezidenční povaze a přítomnosti řady ambasád Praha 6.

Sídla velvyslanectví a vysoká cenová hladina bytů pak stojí za vysokým podílem Britů, Američanů či Němců v centru města, tedy v Praze 1 a 2.

Líbil se vám tento text?
Podpořte nás převodem pomocí QR kódu

Naskenujte QR kód prostřednictvím své mobilní bankovní aplikace a zadejte částku dle libosti.

Děkujeme za podporu!
QR kód
Líbil se vám tento text? Pokud nás podpoříte, bude budoucnost HlídacíPes.org daleko jistější.Přispět 50 KčPřispět 100 KčPřispět 200 KčPřispět 500 KčPřispět 1000 Kč

LockPlatbu on-line zabezpečuje Darujme.cz

1 komentář

  1. Karel Novotný napsal:

    Zemanovi voliči by vám řekli, že toto jsou ti dobří cizinci, z Východu … 😉
    Ne vážně, některé nové developerské projekty jsou z většiny obsazeny cizinci, konkrétně znám jeden dům, kde podle údajů v katastru je víc než 50% bytů vlastněno Rusy nebo firmami, které vlastní Rusové (+ samozřejmě v dalších bytech jsou v pronájmu). V přízemí je obchod s ruskými specialitami …

Přidávání komentářů není povoleno
ReklamaBělorusko