Facebook Andreje Babiše,

Babiš vzývá moudrost davu: od stříhání vousů po budoucnost svých firem

Napsal/a Robert Břešťan 19. září 2016

GLOSA Vypadá to, jako by Andrej Babiš přecházel na nový způsob řízení. Pryč je styl přísně manažerský, kdy se i stát dá řídit jako firma, nastupuje inovace: centrální mozek lidstva, kolektivní rozum, moudrost davu.

Nejprve si Babiš kolektivní rozum otestoval na své nové image: mám si nechat své nové vousy, nebo ne?

Manželka říká že ano, mluvčí, co jej doprovází snad na každém kroku, zase že ne. Tak ať rozhodnou i jiné ženy – nejlépe všechny.

Výsledkem referenda je plichta. Zatím si tedy Andrej Babiš vousy nechá.

Nyní však vzývá moudrost davu s dosti závažnějším tématem. Co teď s vydavatelstvím Mafra (a Agrofertem), když změna zákona o střetu zájmů bude nově vyžadovat, aby členové vlády nesměli vlastnit média a jiné firmy, v nichž budou mít alespoň čtvrtinový podíl?


Nejlepší odpověď – aspoň pokud jde o mediální byznys, který ostatním politikům především leží v žaludku – přitom Babiš nabídl sám sobě už před třemi lety. Už na to asi trochu pozapomněl, tak pro osvěžení paměti.

V listopadu 2013 nahlas uvažoval o tom, že by akcie Mafry nabídl na burze, podobně jako se veřejně obchoduje třeba polský list Gazeta Wyborcza.

„Perspektivně bychom to všechno zabalíkovali a dali na burzu a zamotivovali i některé vybrané redaktory a komentátory, aby byli kvazi spoluvlastníky,“ řekl tehdy Babiš.

„Zabalíkovaná“ má už svá média docela pěkně, tak proč čekat na hlas lidu? S Mafrou šup na burzu!

Čtěte též

5 komentářů

 1. Vladimír Ptáčník napsal:

  Nic nového pod sluncem, normalizace tu již byla za Husáka. A vidíte, Husák už je v hajizlu a někomu se jeho postup teď zrovna hodí, jak si jinak vysvětlit proslovy členů ANO jako přes kopírák aniž dotázanému problému rozumí. Víte, 1 + 1 = 2. A na tom nezmění nic ani pan Babiš.
  Vláďa

 2. Hans napsal:

  Dobro pana Babiše mi opravdu leží na srdci, proto si dovoluji poradit: Nechte si klidně fousy až na zem, řiďte své firmy jako firmu, nechte si noviny i dotace od nás poplatníků i od EU, a jděte od politiky. Že řídit politiku jako firmu (tedy velením shora dolů)opravdu nelze, na to už jste jistě přišel sám , při svém vzdělání.

 3. tono napsal:

  …kecy, kecy, kecy…
  nastává soumrak Česka, vede se nám hůře a hůře, Andrej je ministr financí, stát řídí jako firmu, vůbec to neumí a Vítězný únor 48 byla jen procházka růžovou zahradou, Kalousku vrať se! hrůza! :-)))

 4. Ivo Patta napsal:

  Andrej Babiš má pravdu. V davu se občas vyskytují lidé se zdravým selským rozumem, na rozdíl od ekonoma, který má hlavu vycpanou jen penězi. Zkoušel jsem A. Babišovi vysvětlit pár klíčových věcí o zdanění rodin a průběžně financovaných sociálních systémech. Bohužel jsem se jen přesvědčil o tom, že není šance. Dostupné na adrese: http://sociologie.netstranky.cz/19-cast-ministr-a-dite.html

 5. Eugenie napsal:

  tak jako je ten kluk vpravo na fotce s vyholeným krkem a šešulkou na špičce hlavy typickým představitelem teenagrů, tedy týnejdžrů, tak fousatý pan Babiš zase českému zvýraznění politika.Mimochodem krásně týnejdžry charakterizuje jedna blogerka co nedávno uvedla, že jde o „Holky a kluky, kteří mají do mozku zavedený přívod neustálých nových trendů a všemožných předsudků.“

Přidávání komentářů není povoleno
Vážený uživateli, tento web používá k analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s jejich použitím souhlasíte. Více informací o cookies