Víme, že vás reklamy otravují, můžete nezávislou žurnalistiku podpořit i jinak, například prostřednictvím systému Darujeme.cz.
Facebook Andreje Babiše, zdroj

Babiš se pochlubil, čím kupuje voliče. Koblihy už nejedou, vede guláš, bramboráky a pivo

Takzvané sousedské večeře, které v rámci předvolební kampaně do poslední chvíle pořádalo hnutí ANO především na pražských sídlištích, byly v součtu skutečně velkorysé. Snědlo se bezmála osm tisíc porcí guláše a vypilo 4 500 piv. Tím výčet zdaleka nekončí.

Ve volebních novinách „Lepší Praha“, v nichž Andrej Babiš nechybí prakticky na žádné straně, se ANO výší konzumace pochlubilo. 

„Hodně se vypilo, hodně se snědlo, ale taky se diskutovalo o směřování Prahy,“ píše se na zadní straně volebních novin hned pod tabulkou, kde se apetit konzumentů – a potenciálních voličů – vypočítává.

Na patnácti večeřích si lidé vystáli frontu mimo jiné na 16 500 porcí chleba s bůčkovou a pažitkovou pomazánkou, rozdalo se 7 800 porcí hot dogů a 8 250 porcí salátu (celkový sumář nabízí fotografie z volebních novin).

Na guláš, pivo či klobásu lákají politické strany v rámci svých kampaní poměrně pravidelně.

Míra, jakou zvolilo ANO, však dosud obdoby nemá. Jen do kampaně pro volby v Praze Babišova strana vložila 50 milionů korun.

I když konzumace guláše, piva, párků a dalších pochutin byla zdarma, lidé si na to přispěli ze svých daní.

Jen za své výsledky v parlamentních volbách 2017 dostane za čtyři roky ANO ze státního rozpočtu v rámci plateb za získané hlasy, za mandáty a náklady na volby celkem 470,8 milionu korun.

V míře odpovídající volebním ziskům dostávají alespoň některé finanční příspěvky ty politické strany, které překonaly hranici 1,5 % hlasů.

Líbil se vám tento text?

Podpořte nás prostřednictvím Darujme nebo převodem pomocí QR kódu

Moc děkujeme za podporu!

QR kód
Líbil se vám tento text? Pokud nás podpoříte, bude budoucnost HlídacíPes.org daleko jistější.Přispět 50 KčPřispět 100 KčPřispět 200 KčPřispět 500 KčPřispět 1000 Kč

LockPlatbu on-line zabezpečuje Darujme.cz

Podpořte novináře

4 komentáře

 1. Petr Kaminsky napsal:

  No jo, Krnacova mu to kazila cele 4 roky, tak si Babis mysli, ze to ted na posledni chvili ANO-zradlem a lhanim „jak_uz_to_ted_opravdu_nakopnou“ zachrani. Preju mu, at mu to volici konecne spocitaji.

 2. petrph napsal:

  Jenže, takto jsme to přece chtěli, ne? Takto přece fedrují nemalé prostředky do předvolební agitace všechny politické strany. Protože právě a jedině ve volbách získávají legitimní vládu nad státem jeho příjmy i jeho občany . Takto je to uvedeno i v Ústavě, článek 5 .
  Jestli je v něčem fenomén Babiše, tak v tom, že on do politiky propojuje další potřebnou ekonomickou moc, a to přímo a viditelně ve své osobě.. Zdůrazňuji to viditelně a ve své osobě. Protože, samozřejmě i v předešlých vládách docházelo v politických stranách k oligarchizaci moci ve prospěch různých ekonomických subjektů.. Jenže nebyla vidět ta přímá spojnice držitelů státní moci a příjemců ekonomických zisků. V případě Babiše to vidět je – takže lidi by měli být spíš rádi. Jestli se jim Babiš jako příjemce nelíbí, můžou si svobodně zvolit nějakou jinou stranu a ty peníze půjdou někom jinému–

  • Oskar (hanák z Hané) napsal:

   “ Jestli se jim Babiš jako příjemce nelíbí, můžou si svobodně zvolit nějakou jinou stranu a ty peníze půjdou někom jinému–“ Lidi můžou, ale Čížci (Cajzli) to neudělají.

 3. Admirál napsal:

  U nás to nebyly guláš a bramboráčky ale předseda místní ANO přišel k nám do klubu s domácími zvěřinovými klobásami.
  Byly vynikající, tak jsem jim to hodil.

Přidávání komentářů není povoleno
ReklamaMediální Gramotnost