Víme, že vás reklamy otravují, můžete nezávislou žurnalistiku podpořit i jinak, například prostřednictvím systému Darujeme.cz.
Facebook Andreje Babiše, zdroj

Babiš se pochlubil, čím kupuje voliče. Koblihy už nejedou, vede guláš, bramboráky a pivo

Takzvané sousedské večeře, které v rámci předvolební kampaně do poslední chvíle pořádalo hnutí ANO především na pražských sídlištích, byly v součtu skutečně velkorysé. Snědlo se bezmála osm tisíc porcí guláše a vypilo 4 500 piv. Tím výčet zdaleka nekončí.

Ve volebních novinách „Lepší Praha“, v nichž Andrej Babiš nechybí prakticky na žádné straně, se ANO výší konzumace pochlubilo. 

„Hodně se vypilo, hodně se snědlo, ale taky se diskutovalo o směřování Prahy,“ píše se na zadní straně volebních novin hned pod tabulkou, kde se apetit konzumentů – a potenciálních voličů – vypočítává.

Na patnácti večeřích si lidé vystáli frontu mimo jiné na 16 500 porcí chleba s bůčkovou a pažitkovou pomazánkou, rozdalo se 7 800 porcí hot dogů a 8 250 porcí salátu (celkový sumář nabízí fotografie z volebních novin).

Na guláš, pivo či klobásu lákají politické strany v rámci svých kampaní poměrně pravidelně.

Míra, jakou zvolilo ANO, však dosud obdoby nemá. Jen do kampaně pro volby v Praze Babišova strana vložila 50 milionů korun.

I když konzumace guláše, piva, párků a dalších pochutin byla zdarma, lidé si na to přispěli ze svých daní.

Jen za své výsledky v parlamentních volbách 2017 dostane za čtyři roky ANO ze státního rozpočtu v rámci plateb za získané hlasy, za mandáty a náklady na volby celkem 470,8 milionu korun.

V míře odpovídající volebním ziskům dostávají alespoň některé finanční příspěvky ty politické strany, které překonaly hranici 1,5 % hlasů.

Líbil se vám tento text? Pokud nás podpoříte, bude budoucnost HlídacíPes.org daleko jistější.Přispět 50 KčPřispět 100 KčPřispět 200 KčPřispět 500 KčPřispět 1000 Kč

LockPlatbu on-line zabezpečuje Darujme.cz

4 komentáře

 1. Petr Kaminsky napsal:

  No jo, Krnacova mu to kazila cele 4 roky, tak si Babis mysli, ze to ted na posledni chvili ANO-zradlem a lhanim „jak_uz_to_ted_opravdu_nakopnou“ zachrani. Preju mu, at mu to volici konecne spocitaji.

 2. petrph napsal:

  Jenže, takto jsme to přece chtěli, ne? Takto přece fedrují nemalé prostředky do předvolební agitace všechny politické strany. Protože právě a jedině ve volbách získávají legitimní vládu nad státem jeho příjmy i jeho občany . Takto je to uvedeno i v Ústavě, článek 5 .
  Jestli je v něčem fenomén Babiše, tak v tom, že on do politiky propojuje další potřebnou ekonomickou moc, a to přímo a viditelně ve své osobě.. Zdůrazňuji to viditelně a ve své osobě. Protože, samozřejmě i v předešlých vládách docházelo v politických stranách k oligarchizaci moci ve prospěch různých ekonomických subjektů.. Jenže nebyla vidět ta přímá spojnice držitelů státní moci a příjemců ekonomických zisků. V případě Babiše to vidět je – takže lidi by měli být spíš rádi. Jestli se jim Babiš jako příjemce nelíbí, můžou si svobodně zvolit nějakou jinou stranu a ty peníze půjdou někom jinému–

  • Oskar (hanák z Hané) napsal:

   “ Jestli se jim Babiš jako příjemce nelíbí, můžou si svobodně zvolit nějakou jinou stranu a ty peníze půjdou někom jinému–“ Lidi můžou, ale Čížci (Cajzli) to neudělají.

 3. Admirál napsal:

  U nás to nebyly guláš a bramboráčky ale předseda místní ANO přišel k nám do klubu s domácími zvěřinovými klobásami.
  Byly vynikající, tak jsem jim to hodil.

Přidávání komentářů není povoleno