,

Babiš je zplnomocněn prohlásit: Krnáčová obstála

Napsal/a Ondřej Neumann 9. prosince 2014

První pražská primátorka Adriana Krnáčová (ANO) čelila ledovce. Obdobné vyšilování přírodních živlů může politika „udělat“, či ho definitivně odepsat. Pražský exprimátor Igor Němec (ODS) o tom ví své. Velká voda v roce 2002 smetla nejen velký kus Prahy, ale i jeho z funkce.

Krnáčové „hvězdná hodina“ poslední dva dny rozhodně nebyly. Včetně rozpačitého dojmu z přímého vstupu do Událostí České televize z tepla primátorské kanceláře. Naštěstí je tu však primátorčin stín z předvolebních plakátů, její politický šéf Andrej Babiš. A jím vlastněná média. Takového bezplatného deníku Metro se denně rozdá přes 300.000 kusů, což z Babišova deníku dělá nejčtenější metropolitní tiskovinu.

Takže, kdyby snad někdo měl pochyby o tom, že první pražská primátorka vše zvládla na jedničku, je potřeba mu tento bludný pocit vymluvit. A tak ledovkou zkoušení Pražané 3. prosince v deníku Metro mohli najít bizarní novinářský útvar s titulkem „Primátorka. Krnáčová poděkovala Pražanům“.

Dikce i obsah článku připomínají osmdesátá léta minulého století, kdy obzvláště závažné zprávy komunistického impéria začínaly větou: „TASS je zplnomocněn prohlásit“. Pro porovnání, dnešní počin Metra je uvozen následovně: „Ke kalamitní situaci v pražské dopravě se včera vyjádřila i nová primátorka Adriana Krnáčová“. Dále následuje už jen předlouhý citát paní AK s nulovou informační hodnotou, viz přiložený screenshot. Podepsána zkratka – MET -, kterou jsou v bezplatném deníku podepisovány neoznačené reklamní a PR texty (fakt, že tím porušuje vydavatel Metra tiskový zákon, teď ponechme stranou).

Metrovyrez

Poučení? Netroufám si soudit, zda Adriana Krnáčová v boji proti ledovce selhala, či uspěla. Kalamita v Praze však zase o kus více odhalila, k čemu si Andrej Babiš koupil noviny, internetové deníky i rozhlasové stanice. A přinesla i pádnou odpověď na otázku, zda se je bude rozpakovat použít pro své politické či byznysové zájmy.

Nebyl vložen žádný komentář
Přidávání komentářů není povoleno
Vážený uživateli, tento web používá k analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s jejich použitím souhlasíte. Více informací o cookies