Babiš je zplnomocněn prohlásit: Krnáčová obstála

Napsal/a Ondřej Neumann 9. prosince 2014
FacebookTwitterPocketE-mail

První pražská primátorka Adriana Krnáčová (ANO) čelila ledovce. Obdobné vyšilování přírodních živlů může politika „udělat“, či ho definitivně odepsat. Pražský exprimátor Igor Němec (ODS) o tom ví své. Velká voda v roce 2002 smetla nejen velký kus Prahy, ale i jeho z funkce.

Krnáčové „hvězdná hodina“ poslední dva dny rozhodně nebyly. Včetně rozpačitého dojmu z přímého vstupu do Událostí České televize z tepla primátorské kanceláře. Naštěstí je tu však primátorčin stín z předvolebních plakátů, její politický šéf Andrej Babiš. A jím vlastněná média. Takového bezplatného deníku Metro se denně rozdá přes 300.000 kusů, což z Babišova deníku dělá nejčtenější metropolitní tiskovinu.

Takže, kdyby snad někdo měl pochyby o tom, že první pražská primátorka vše zvládla na jedničku, je potřeba mu tento bludný pocit vymluvit. A tak ledovkou zkoušení Pražané 3. prosince v deníku Metro mohli najít bizarní novinářský útvar s titulkem „Primátorka. Krnáčová poděkovala Pražanům“.

Dikce i obsah článku připomínají osmdesátá léta minulého století, kdy obzvláště závažné zprávy komunistického impéria začínaly větou: „TASS je zplnomocněn prohlásit“. Pro porovnání, dnešní počin Metra je uvozen následovně: „Ke kalamitní situaci v pražské dopravě se včera vyjádřila i nová primátorka Adriana Krnáčová“. Dále následuje už jen předlouhý citát paní AK s nulovou informační hodnotou, viz přiložený screenshot. Podepsána zkratka – MET -, kterou jsou v bezplatném deníku podepisovány neoznačené reklamní a PR texty (fakt, že tím porušuje vydavatel Metra tiskový zákon, teď ponechme stranou).

Metrovyrez

Poučení? Netroufám si soudit, zda Adriana Krnáčová v boji proti ledovce selhala, či uspěla. Kalamita v Praze však zase o kus více odhalila, k čemu si Andrej Babiš koupil noviny, internetové deníky i rozhlasové stanice. A přinesla i pádnou odpověď na otázku, zda se je bude rozpakovat použít pro své politické či byznysové zájmy.

Pop-up mobil Mobile (207451)
SMR mobil článek Mobile (207411)
SMR mobil článek 2 Mobile (207416)
SMR mobil článek 2 Mobile (207416-2)
SMR mobil článek 2 Mobile (207416-3)
SMR mobil pouze text Mobile (207431)

Líbil se vám tento text? Pokud nás podpoříte, bude budoucnost HlídacíPes.org daleko jistější.

Přispět 50 KčPřispět 100 KčPřispět 200 KčPřispět 500 KčPřispět 1000 Kč

LockPlatbu on-line zabezpečuje Darujme.cz

Skyscraper 2 Desktop (211796-4)