Víme, že vás reklamy otravují, můžete nezávislou žurnalistiku podpořit i jinak, například prostřednictvím systému Darujeme.cz.
,

Babiš jako nejšťastnější důchodce v Česku, kdy poručí Ťok větru, dešti a jak omluvit zlodějnu na církvích

PSÍ UŠI. Je tu třetí adventní neděle, čas dobrých skutků. Nejšťastnějším důchodcem v Česku je aktuálně jakýsi Babiš, kterému se 10 miliónů Ježíškových vnoučat skládá na dotace. Vítejte v Absurdistánu, pojďme se podívat, co se nám zase urodilo.

 • Po pěti letech vlády ANO nad resortem dopravy je nám na cesty po dálnici D1 doporučována v podstatě horolezecká výbava. Tolik malá nápověda těm, kterým ještě nedošlo, jaká nemehla nás řídí.

„Máme vyzkoušeno, že v případě sněhové nadílky jsme schopni dálnici zprovoznit a udržovat tak, aby byla sjízdná i v zimě.“
(ministr pro odstřižení Brna Dan Ťok, Blesk.cz, listopad 2018)

Pak ale na ministrově cestě k poznání došlo k náhlému osvícení:

„Ministr dopravy neovlivní počasí.“
(Dan Ťok, prosinec 2018)

Ani to nebolelo. V kuloárech se o Danu Ťokovi říká, že si ho premiér Babiš pěstuje jen proto, aby ho mohl v nejhorší chvíli odvolat, a aspoň na chvíli tak odvrátit pozornost od svých stupňujících se problémů. To, že tak dosud neučinil, nás naplňuje děsem, co horšího nás ještě čeká.


Článek reflektuje dění uplynulého týdne v citátech a výrocích politiků.

Ty samy o sobě nestačí, proto je HlídacíPes.org s jemným odstupem usazuje do patřičného kontextu.


 • Ministerstvo financí a Česká národní banka opět doporučily vládě prozatím nestanovit pevné datum přijetí eura. Důvod? Prý obavy ze znehodnocení úspor obyvatelstva, uvedla ministryně pro schodek rozpočtu Schillerová, která se aktuálně chystá znehodnotit a prožrat 22 miliard úspor ze zrušeného Fondu národního majetku.

S lídry, jako je Schillerová, bychom mohli z fleku vyhrát mistrovství světa ve zbabělosti. Jenomže bychom na něj ani nejeli.

 • Na Andreje Babiše se toho nakupilo víc. Soustředěná kampaň jeho nepřátel se vylila z České republiky a zachvátila instituce typu Evropský soud pro lidská práva (odmítl jeho stížnost ve sporu o evidenci StB) a Evropský parlament (schválil rezoluci o jeho střetu zájmů a doporučil zastavit dotace pro Agrofert). Příslušníci Agrosekty ovšem mají dál jasno.

„Předhodit Česko plénu je zbytečné, hloupé a škodí to nám všem. Není nic příjemného, když se tady bude diskutovat o České republice.“
(europoslankyně za ANO Dita Charanzová, Český rozhlas Plus, 12. prosince)

Je to tak. Jen si musíme ujasnit, kdo čemu vlastně škodí. Charanzová tvrdí, že europoslanci Česku, europoslanci zase, že Babiš Česku, zjevně navíc škodí europoslanci Babišovi a zájmům Agrofertu. Řetězcem vhodných implikací bychom mohli nakonec dojít k závěru, že Babišovi nesvědčí Česko, ale to bychom asi chtěli moc.

 • Ve sněmovně mezitím zuřilo další kolo zlodějny zvané zdanění církevních restitucí. Což samozřejmě nezní tak hezky, zejména uším těch, kdo se na této špinavé hře aktivně podílejí. Je třeba najít omluvný eufemismus.

Takže redukce a náprava chyb, ok. Bolševici měli vždy po ruce podobné zjemnění, když byla pravda příliš bolavá. Justičním vraždám a státnímu teroru z 50. let se říkalo porušování socialistické zákonnosti. Konsolidace skrývala čistky a ztrátu občanských svobod. Pod sepětím strany a lidu bylo třeba chápat faktické nastolení vlády komunistů na věčné časy. A smlouva o přátelství a pomoci mezi SSSR a Československem pak byla faktickým zřízením vazalské gubernie. Nezapomínejme na problémy v odběratelsko-dodavatelských vztazích, ty znamenaly, že není k sehnání toaletní papír a dámské vložky.

A tak dále a tak podobně. Klidnou mysl.

Follow @malecak

Líbil se vám tento text?

Podpořte nás prostřednictvím Darujme nebo převodem pomocí QR kódu

Moc děkujeme za podporu!

QR kód
Líbil se vám tento text? Pokud nás podpoříte, bude budoucnost HlídacíPes.org daleko jistější.Přispět 50 KčPřispět 100 KčPřispět 200 KčPřispět 500 KčPřispět 1000 Kč

LockPlatbu on-line zabezpečuje Darujme.cz

Podpořte novináře

19 komentářů

 1. Tondach napsal:

  Na bilboardu na té průvodní fotografii je vysvětleno vše! „Evropské peníze tam, kde jsou třeba“ ….ale rozhodovat budu já (Babiš), kde jsou třeba, protože nejvíc jsou třeba v mých firmách ….. a potom svádí na kdekoho, dříve na Kalouska, později na Sobotku a teď na Ondračku, že po něm z Evropské komise jdou?
  A tragické je, že mu to, hlupáci, furt „žerete i s navijákem“! Budete vůbec ještě někdy myslet hlavou?

 2. Nemec napsal:

  Člověku ke štěstí chybí málo. Například zdravé děti. Paní Charanzová sice vypadá sympaticky ale když zaměňuje vyšetřování domnělých podvodů svého vůdce za diskutování o České republice , tak je slovníkem našeho prezidenta, blbá jak tágo.
  Hamáček má hlavní starost aby je Okamura nepřipravil o koryta. Dokud bude ČSSD komunistické BEČKO, tak socany nespasí žádná polívka pro chudé.

  • nováček napsal:

   Nejdál od původní ideologie strany se dostali komunisté – napřeli své hlavní úsilí k obhajobě miliardáře a vydávají to za úsilí o sociální spravedlnost. Podobně to dělá ČSSD.
   Dnes jsou nejvíce socialistickými politickými subjekty KDU – ČSL a STAN.

  • Tondach napsal:

   Viděl byste rád Okamuru ve vládě? Já ne! Tak neflusejte na Hamáčka….alespoň tak uboze nepodlézá, jako Filip, Kováčik, nebo právě Okamura….

   • nováček napsal:

    Neflusám na Hamáčka, máte pravdu, tak jako komunisti Filip a Kováčik nepodlézá, ba ani jako Okamura.

    • Tondach napsal:

     „Hamáček má hlavní starost aby je Okamura nepřipravil o koryta.“…a co je tohle? To je to flusnutí!

 3. Hejtman napsal:

  Autor článku o církvích by si měl pořádně přečíst co vlastně církve za majetek
  měly a jak se na tuto problematiku dívají odborníci a ne „přihlouplí“ pisálkové.
  Pokud si takto představujete hlídání, tak jste bezzubí staří pejskové.

  • Kuris napsal:

   Všichni jste pro vrácení majetku církvím, ale nikdo se nepozastaví nad tím odkud mají církve ten majetek který jim byl údajně zabaven. Odjakživa církev lidí strašila a vyhrožovala už ve středověku to byli vydriduši kterým šlo jen o majetek. A jen tak mimochodem zajímá se někdo o to kolik mají příjmů z těch pytlíku do kterých dávají lidí peníze jsem pro zdanění.

  • Travis napsal:

   Až ti něco ukradou a policie ti to pak vrátí, nezapomeň to přiznat a odvést za to daně!

 4. Jos napsal:

  Největší zlodějnou a loupeží v tomto státu byly, kromě na př. kuponové privatizace, právě církevní restituce. Každý totiž ví, že majetek, který církve užívaly, měl po staletí veřejnoprávní charakter. Církve ho užívaly, ovšem nesměly ho prodávat, ani s ním jinak nakládat. Tím, že převedli tyto majetky, proti vůli více než 80% občanů, do režimu soukromého vlastnictví se tehdejší minimální většina v parlamentu (včetně pravomocně odsouzeného zločince, poslance ODS Pekárka) a Nečasova vláda dopustili obrovské loupeže na státu a jeho občanech. ODS , TO09 a další strany a poslanci, které na této loupeži participovaly jsou strany zločinecké. A církve by měly zaplatit státu darovací daň.

  • nováček napsal:

   Všichni jsme si rovni, mé ženě počítali 1 m2 při restituční náhradě za 5 Kč, církvím za 45 Kč, či kolik. To je ta správná rovnost před zákonem v demográcii po česku.
   Poznámka: A to ještě ji přes nějakou tu stotisícovku dluží za transfomační podíly, družstvo nechal stát rozkrást …

  • Josef napsal:

   Kdo dnes po všech informacích o komouších a komunismu nadále je jejich vyznavač,
   je bezcharakterní darebák.

   • Jos napsal:

    Vy jste prozradil Josefe. Jako každému správnému komunistovi jsou vám právo a spravedlnost zcela lhostejné!

    • Josef napsal:

     Kdyby u nás existovalo právo,tak by byli komouši v kriminále a nepsali by takové kraviny jak vy.Ironie je když komunista mluví o právu a spravedlnosti.Vrchol drzosti.

     • Jos napsal:

      Myšlením a postojem k právu jste typický komunista právě vy Josef. Vy jste zmanipulovaný ubožák a není vám pomoci. Vlastní rozum jste neobdržel.

  • Josef napsal:

   MF nemá seznam předraženého církevního majetku,odkud máte zaručené informace,že tomu tak je.Komunisté chtěli vychovat nového člověka (každému dle jeho potřeb),vy jste se jim nepovedl,vy zavidíte sousedovi i kozu.Já mluvím za 81% občanů.

 5. Oskar (hanák z Hané) napsal:

  Článek je jako vždy, zábavný a mluví i mně z duše. Ovšem ty dámské vložky a toaletní papír si mohl autor po 29 létech od Listopadu odpustit. Působí to trapně a hloupě, jako že kdyby ten nedostatek tehdy nebyl, museli bychom si ho vymyslet.

 6. Dvořák napsal:

  Církve se neomluvily za inkviziční procesy,kdy uvalily na dotyčného klatbu a zabraly jeho majetek,dále za vraždění a krádeže zlata v koloniích pod pláštíkem šíření víry,za sexuální zneužívání dětí,za schvalování a napomáhání povraždění členů templářského řádu(pro peníze a majetek)a v neposlední řadě za žaloby na vydání majetku od lidí,obcí atd.kdy porušily samy slib,že ho budou dostávat jen od státu. Za minulého režimu byl problém vložky a v určitém období toaletní papír,ale např.za Masaryka mělo hodně lidí bídu a hlad a v Duchcově nechal střílet do lidí a takhle se může pokračovat logikou autora článku dále do historie.

 7. Weber napsal:

  Ó,dobrý a vtipný článek sepsal pan R. Malecký v adventním čase! Možná by nám článek mohl napovědět, jaká novoroční přání si máme“nadělit“, když nás nic nenapadá, nebo předsevzetí rádi po novoroční opičce anulujeme. Jedním z nich by mohla být touha zbavit se závisti (církevní restituce), nebo touha sehnat dokonalé lepidlo, které spojuje všechny fandy sdružené pod vlajkou ANO 2011. To by se náramně hodilo pro kutilské účely, kterýmžto propadáme již v předjarním čase v hojném počtu. Co se týká té závisti, zajisté víme, že je to národní vlastnost hojně registrovaná a komentovaná široko, daleko v zahraničí a ne, že ne. Komici jsou naši občané, kteří pamětnicky v případě církví zabíhají v otázkách nabytí majetku staletí zpátky, přitom by jim stačilo si osvěžit paměť, jak za socíku množili majetek ze společného, či k němu přišli kdoví jak na úkor méně šťastných, tedy společnosti jako celku. Myslím, že je to temná stránka nedávné historie pohledem na profitující z otevřené náruče komančů jen pro někoho a také za něco. Nic není nikdy zadarmo (většinou). Teď politici naoko (pro méně chápající) bojují za zdanění církevních restitucí, přitom vědí, že neprojdou a na straně druhé vyhodí desítky miliard za obrněnce pro vojáky, které vojáčkům v příštích deseti letech (až je budou mít) rozstřílí Taliban. Hlavní, že bude Donald spokojen, Izraelci se s ním podělí.

Přidávání komentářů není povoleno