Babiš jako nejšťastnější důchodce v Česku, kdy poručí Ťok větru, dešti a jak omluvit zlodějnu na církvích

Napsal/a Robert Malecký 16. prosince 2018
FacebookTwitterPocketE-mail

PSÍ UŠI. Je tu třetí adventní neděle, čas dobrých skutků. Nejšťastnějším důchodcem v Česku je aktuálně jakýsi Babiš, kterému se 10 miliónů Ježíškových vnoučat skládá na dotace. Vítejte v Absurdistánu, pojďme se podívat, co se nám zase urodilo.

  • Po pěti letech vlády ANO nad resortem dopravy je nám na cesty po dálnici D1 doporučována v podstatě horolezecká výbava. Tolik malá nápověda těm, kterým ještě nedošlo, jaká nemehla nás řídí.

„Máme vyzkoušeno, že v případě sněhové nadílky jsme schopni dálnici zprovoznit a udržovat tak, aby byla sjízdná i v zimě.“
(ministr pro odstřižení Brna Dan Ťok, Blesk.cz, listopad 2018)

Pak ale na ministrově cestě k poznání došlo k náhlému osvícení:

„Ministr dopravy neovlivní počasí.“
(Dan Ťok, prosinec 2018)

Ani to nebolelo. V kuloárech se o Danu Ťokovi říká, že si ho premiér Babiš pěstuje jen proto, aby ho mohl v nejhorší chvíli odvolat, a aspoň na chvíli tak odvrátit pozornost od svých stupňujících se problémů. To, že tak dosud neučinil, nás naplňuje děsem, co horšího nás ještě čeká.


Článek reflektuje dění uplynulého týdne v citátech a výrocích politiků.

Ty samy o sobě nestačí, proto je HlídacíPes.org s jemným odstupem usazuje do patřičného kontextu.


  • Ministerstvo financí a Česká národní banka opět doporučily vládě prozatím nestanovit pevné datum přijetí eura. Důvod? Prý obavy ze znehodnocení úspor obyvatelstva, uvedla ministryně pro schodek rozpočtu Schillerová, která se aktuálně chystá znehodnotit a prožrat 22 miliard úspor ze zrušeného Fondu národního majetku.

S lídry, jako je Schillerová, bychom mohli z fleku vyhrát mistrovství světa ve zbabělosti. Jenomže bychom na něj ani nejeli.

  • Na Andreje Babiše se toho nakupilo víc. Soustředěná kampaň jeho nepřátel se vylila z České republiky a zachvátila instituce typu Evropský soud pro lidská práva (odmítl jeho stížnost ve sporu o evidenci StB) a Evropský parlament (schválil rezoluci o jeho střetu zájmů a doporučil zastavit dotace pro Agrofert). Příslušníci Agrosekty ovšem mají dál jasno.

„Předhodit Česko plénu je zbytečné, hloupé a škodí to nám všem. Není nic příjemného, když se tady bude diskutovat o České republice.“
(europoslankyně za ANO Dita Charanzová, Český rozhlas Plus, 12. prosince)

Je to tak. Jen si musíme ujasnit, kdo čemu vlastně škodí. Charanzová tvrdí, že europoslanci Česku, europoslanci zase, že Babiš Česku, zjevně navíc škodí europoslanci Babišovi a zájmům Agrofertu. Řetězcem vhodných implikací bychom mohli nakonec dojít k závěru, že Babišovi nesvědčí Česko, ale to bychom asi chtěli moc.

  • Ve sněmovně mezitím zuřilo další kolo zlodějny zvané zdanění církevních restitucí. Což samozřejmě nezní tak hezky, zejména uším těch, kdo se na této špinavé hře aktivně podílejí. Je třeba najít omluvný eufemismus.

Takže redukce a náprava chyb, ok. Bolševici měli vždy po ruce podobné zjemnění, když byla pravda příliš bolavá. Justičním vraždám a státnímu teroru z 50. let se říkalo porušování socialistické zákonnosti. Konsolidace skrývala čistky a ztrátu občanských svobod. Pod sepětím strany a lidu bylo třeba chápat faktické nastolení vlády komunistů na věčné časy. A smlouva o přátelství a pomoci mezi SSSR a Československem pak byla faktickým zřízením vazalské gubernie. Nezapomínejme na problémy v odběratelsko-dodavatelských vztazích, ty znamenaly, že není k sehnání toaletní papír a dámské vložky.

A tak dále a tak podobně. Klidnou mysl.

Follow @malecak

Pop-up mobil Mobile (207451)
SMR mobil článek Mobile (207411)
SMR mobil článek 2 Mobile (207416)
SMR mobil článek 2 Mobile (207416-2)
SMR mobil článek 2 Mobile (207416-3)
SMR mobil pouze text Mobile (207431)

Líbil se vám tento text? Pokud nás podpoříte, bude budoucnost HlídacíPes.org daleko jistější.

Přispět 50 KčPřispět 100 KčPřispět 200 KčPřispět 500 KčPřispět 1000 Kč

LockPlatbu on-line zabezpečuje Darujme.cz

Skyscraper 2 Desktop (211796-4)