Babiš jako kněžna Libuše, kolik žije v Česku psychiatrů a kdy budou novináři zatýkat policisty?

Napsal/a Robert Malecký 25. listopadu 2018
FacebookTwitterPocketE-mail

PSÍ UŠI. Česká republika se plíživě dostala až do stavu, kdy je v její populaci deset miliónů odborníků na určování psychiatrických diagnóz na dálku. A to včetně kojenců. Podle toho taky společenská diskuse vypadá. Nám může být jen malou útěchou, že tento stav rychle přejde, a to ve chvíli, kdy začne sezóna biatlonu. Už aby to bylo.

  • Vzhledem k výše řečenému by možná stačilo vzít několik výroků, které se nám za posledních dní urodily, a o diagnózu by bylo postaráno. Vlastně proč ne, začneme třeba u premiéra Andreje Babiše. Ten pochopil, že situace je vážná, a tak jako vítěz Superstar obrazil řadu médií, hlavně ta, kde mu nikdo nebude klást nepříjemné dotazy. A když nepříjemný dotaz dostane?

„Já budu odpovídat, komu chci.“
(předseda vlády na tiskové konferenci poté, co odmítl odpovědět na dotaz Seznam Zpráv a dostal stejnou otázku od redaktorky ČT, Blesk.cz, 23. listopadu)


Článek reflektuje dění uplynulého týdne v citátech a výrocích politiků.

Ty samy o sobě nestačí, proto je HlídacíPes.org s jemným odstupem usazuje do patřičného kontextu.


  • Když nepříjemné dotazy nedostává, mluví to přitom Babišovi pěkně.

„Budoucnost je pro nás velká.“
(kněžna Libuše na shromáždění manažerů, podnikatelů a zaměstnavatelů ve Valči, Novinky.cz, 22. listopadu)

A co konkrétně pro nás skvělý předseda vlády dělá?

„Naší zemi se neskutečně daří. Běhám po celé Evropě, byl jsem v Bruselu, u Junckera, kde jsem lobboval, abychom tady měli centrum pro umělou inteligenci, už nebudeme dávat pobídky na montovny. Potkal jsem tolik premiérů, prezidentů, králů.“

Možná by Andrej Babiš mohl být vážně skvělý premiér. Nebo taky ne. My se to bohužel nikdy nedozvíme, protože celé jeho vládnutí je od počátku zatíženo problémy, které si do politiky přinesl. Nechápe, že je přítěží sám pro sebe, ale především pro celou zemi. A jak víme, sám od sebe tento balast nikdy nevyřeší. Nám nezbývá než počkat, až to za něho vyřeší soud. 

  • Za viníka problémů kolem premiéra byla v souladu s oficiální kremelskou propagandistickou linií označena média, my tak můžeme pokračovat v naší psychiatrické sondě krátkým výčtem těch nejlepších výroků.

„Odmítám, aby parlament na sebe bral nejenom zákonodárnou moc, ale i moc výkonnou, případně soudní. Když mi přinesou výrok soudu, že Babiš je v tom nebo onom vinen, tak pak se můžu rozhodnout. Ale aby kdejaký mocichtivý fracek tvrdil, že ten nebo onen je zloděj nebo grázl, tak to nejde. Média dokážou za minutu z člověka udělat totální hovado nebo génia. Hnusí se mi, co se děje ve společnosti.“
(člen ÚV KSČ Miroslav Grebeníček, Deník N, 19. listopadu)

„‪V této zemi novináři nejsou vyšetřovatelé, nejsou prokurátoři a tím méně soudci. Pokud jim svěříme tuto roli, stávají se z nás otroci médií. “
(prezident Miloš Zeman na TV Barrandov, 15. listopadu)

A nakonec jeden příspěvek obrazem:

Možná by to bylo k smíchu, jen nám přijde, že je těch útoků na média trochu moc najednou. A že mají podivuhodně podobnou dramaturgii.

  • V Senátu mezitím zahájil kariéru řízného politika bývalý prezidentský kandidát Jiří Drahoš. A mydlí to hlava nehlava.

Na obrázku může být: 1 osoba, směje se, text, kde se píše Jirí Drahoš @jiridrahos1 Okolnosti kolem kauzy Čapí hnízdo a premiérova syna jsou velmi zavažné. Očekavam, že Andrej Babiš vše co nejdríve vysvetlí a celá vec bude dükladne prošetrena.

Děkujeme za ta slova, taky doufáme, že nám to konečně pan Babiš vysvětlí. A tím bychom naše psychiatrické povídání uzavřeli.

Klidnou mysl.

Follow @malecak

Pop-up mobil Mobile (207451)
SMR mobil článek Mobile (207411)
SMR mobil článek 2 Mobile (207416)
SMR mobil článek 2 Mobile (207416-2)
SMR mobil článek 2 Mobile (207416-3)
SMR mobil pouze text Mobile (207431)

Líbil se vám tento text? Pokud nás podpoříte, bude budoucnost HlídacíPes.org daleko jistější.

Přispět 50 KčPřispět 100 KčPřispět 200 KčPřispět 500 KčPřispět 1000 Kč

LockPlatbu on-line zabezpečuje Darujme.cz

Skyscraper 2 Desktop (211796-4)