Víme, že vás reklamy otravují, můžete nezávislou žurnalistiku podpořit i jinak, například prostřednictvím systému Darujeme.cz.
Facebook Andreje Babiše, zdroj

Andrej není žádný vítač, tak ať to lidi PO-CHO-PÍ

Dostat v českém prostředí nálepku vítače, to je cesta do politického záhrobí. To ví každý od Zemana přes Okamuru, komunisty, Foldynu, Klause i Babiše. Stejně jako to, že jet na vlně uprchlického bu-bu-bu se pořád ještě vyplácí.

Ale protože lidé v panice reagují na první signální, je nutné s tímto tématem pracovat obzvláště opatrně. Zejména ve chvíli, kdy hrozí, že lid něco blbě pochopí. Nota bene, když už to „běhá na Facebooku“.

Níže proto kopírujeme ukázku dokonalého politického marketingu z dílny ANO.

Zadání znělo jasně: Hlavně jim to, Máro, vysvětli PO-LO-PA-TIC-KY, aby to každý (KAŽDÝ) PO-CHO-PIL.

Zde je výsledek publikovaný na facebookovém profilu Andreje Babiše, obratem sdílený Úřadem vlády.

Prostě dobrá práce. Andrej není vítač.


Přepis zde:

Rád bych se vyjádřil k dezinformacím, které běhají po Facebooku, že jsme snad podepsali nějakou „dohodu o přijímání uprchlíků“.

Je to absolutní nesmysl.

Strašně rád bych vás všechny ubezpečil, že jsme skutečně žádnou deklaraci, kde bychom vítali nelegální migranty, nepodepsali. Myslíte, že jsem zešílel? 

Co jsme tedy podepsali? No, podle mě dobrou věc. Marrákešskou politickou deklaraci a Marrákešský akční plán do roku 2020. Jedná se, POZOR, o právně nezávazné politické dokumenty, které, přestože obsahují části o legální migraci a uprchlictví, neznamenají pro Českou republiku přijetí žádných závazků v přijímání migrantů. Pro nás ne.

Nové závazky budou mít naopak zúčastněné AFRICKÉ státy, a to v boji proti nelegální migraci a organizovanému převaděčství. Závazek posílit ochranu státních hranic, posílení soudní a policejní spolupráce a výměny informací. Africké státy se rovněž zavazují k posílení spolupráce v návratech, například prostřednictvím zlepšení identifikace nelegálních migrantů a rychlejšího vydávání náhradních cestovních dokladů.

Takže shrnu:
• žádná podpora masové migrace z Afriky
• žádné nové závazky pro ČR
• naopak boj proti nelegální migraci a převaděčství

Líbil se vám tento text? Pokud nás podpoříte, bude budoucnost HlídacíPes.org daleko jistější.Přispět 50 KčPřispět 100 KčPřispět 200 KčPřispět 500 KčPřispět 1000 Kč

LockPlatbu on-line zabezpečuje Darujme.cz

17 komentářů

 1. jan rich napsal:

  Pane Břešťane,máte to zapotřebí?Dovolím si Váš článek rozebrat.
  1)Uboze jste zprimitizoval marketing dílny ANO.
  2)Tož Máro.Polopaticky=PO-LO-PA-TIC-KY,každý=KAŽDÝ,pochopil=PO-CHO-PIL.Úžasnost hodna redaktora.
  3)Přepis zde:
  „Rád bych se vyjádřil k desinformacím,které běhají po Facebooku,že jsme snad podepsali nějakou „dohodu o přijímání uprchlíků“.Je to absolutní nesmysl.
  O odstavec níž:
  Marrákéšský akční plán do roku 2020 se jedná,POZOR,o právně nezávazné politické dokumenty,které,přestože obsahují části o legální migraci a uprchlictví,neznamenají pro Českou republiku přijetí žádných závazků v přijímání migrantů.
  Takže podepsali jsme,ale žádný závazek pro ČR.Kde tedy máte problém,pane Břešťane?
  4)Shrnul jste:
  -žádná podpora masové migrace z Afriky
  -žádné nové závazky pro ČR
  -naopak boj proti nelegaální migraci a převaděčství.
  A čekáte odpověď.Samozřejmě s Vaším shrnutím souhlasím.Nepokoje v Africe nejspíše způsobily koloniální mocnosti.Před nimi probíhala přirozená evoluce lidských kmenů.Narušily ji.Je tedy na nich uvést věci do původního stavu-pokud to jde.Ono to asi nejde,ale to z kolonialistů nesnímá vinu a náprava je tedy především jejich starostí.Nesnažte se do tohoto problému uměle vtěsnat ČR.Ta má jako polorozvojový stát své starosti.Těží z darů předků,kteří neváhali i za cenu životů uchovat českou domovinu.Proto by bylo hříchem plody předků nabídnout běžencům,kterým je lhostejné,co se doma děje a z domovů utíkají,místo aby o domovy bojovali.Je pohodlnější být přísavkou než bojovníkem za svobodu a demokracii.Tomu snad nefandíte.

  • Robert Břešťan napsal:

   Pěkné, jak si do krátké glosy projektujete své představy a přitom jste zjevně nepochopil, že přepis je skutečně autentický přepis z Facebooku Andreje Babiše.

  • Kain Václav napsal:

   Každý kdo není úplně padlý na hlavu musí vědět,že se Babišovi nedá věřit ani pozdravení.Nemůžeme přece čekat,že se přizná.On to čas ukáže jak moc miluje EU dotace.

   • jan rich napsal:

    Takže získalo jeho hnutí ANO při jeho lživosti s vysokou převahou parlamentní volby neprávem?.Nečekejme,že se přizná.Není k čemu.Jeho skutky mají nádech nemorality,ale nejsou protizákonné.

  • Oskar (hanák z Hané) napsal:

   Vy, jan rich, si vážně myslíte, že kdyby tam, v té dohodě z Marakéše, byl závazek pro ČR, že budou přijímáni migranti z Afriky a odjinud s otevřenou náručí, že by to Babiš, za uznání ze strany lídrů EU a pardon za Čapák, nepodepsal? To Vás ty koblihy pěkně oblbly.

   • jan rich napsal:

    Váš názor nesdílím,tak si ho ponechte a dál s ostatními kydejte hnůj na Babiše.Dle mého názoru,pisálku z Hané,by Babiš takový dokument nepodepsal.Jeho koblihy jsou dobré,ochutnejte a neodtrhnete více.

 2. jan rich napsal:

  Reakce mých bodů 1) a 2) je dána Vaší zlovolností,protože jste asi zneužil interních pokynů Babiše spolupracovníkům.To se nedělá.V mém bodě 3) jsem zaprotestoval proti zmatečnému spojování dvou vyjádření Babiše.Vy víte,co chtěl Babiš říci.Že i když jsme podepsali,žádné závazky co do migrantů nám z toho neplynou.A bod 4) je mým osobním vyjádřením ke shrnutí,kterým Vaše „dílo“ končí.Nedopouštějte se goebelsovských praktik a jasně vymezujte,kde je v textu babišovo a kde je břešťanovo.Ubude třecích míst a budeme diskuzi pojímat skutečně jako diskuzi a ne jako chyták chytrého na hloupého.

  • Robert Břešťan napsal:

   Opět argumentujete zcela mimoběžně. Jaké interní pokyny? Je zcela jasné, kde je můj text (krátká glosa) a kde začíná text AB. Pokud to nechápete, další diskuse nemá žádný smysl.

   • jan rich napsal:

    Kvůlivá Vám nepůjdu studovat novinařinu.Už pro hnidy nediskutujme.Držme se každý svého.Dobrou.

    • Oskar (hanák z Hané) napsal:

     To by Vám, jan rich, nepomohlo. zkoblihovatělý mozek studium novinařiny nemůže zregenerovat.

     • jan rich napsal:

      Vystudoval jsem kdeco a někdy bych uvěřil,že mi z mozku lezou věci i koblihám podobné.Copa jste vystudoval Vy,ogare z Hané?Zřejmě Vysokou Všetečnou.Ať Vám tedy jde k duhu.

   • Bernard napsal:

    No no, on asi pan Richard nechápe a být méně pozorný, nedivil bych se mu, že pod „obrázkem“ z Twitteru pokračuje “ babisuv“ text… Asi pro podobné stačí posunout „obrázek“ někam na konec přepisu a je to….

    • jan rich napsal:

     Nezlobte se,heslo“Bernard“,že Vás vezmu jako rukojmího ve sporu s panem Břešťanem,že dikce jeho textu zavdává příčinu k různým výkladům.O to mi šlo,ale pan Břešťan se rozhodl bít se v prsa.Snad mě teď více pochopí.

 3. Admirál napsal:

  No, Babiš má směrem k vítačům našlápnuto. V tom Marrakéšském plánu se mluví o legální migraci. To by taky mohlo znamenat, že by nám migranti legálně přilétali na Ruzyň a bylo by vše v pořádku. Je sice nezávazná, ale… Známe svoje pappenheimské.

  Ve vládě má být za soc. dem. jako min. z. v. pan Posche. To je dobré, to by tam mohl být klidně Dienstbier nebo Janda z EH. Kromě toho, že toho, že je to nepochybně krok ke konci ČSSD, to ubere i něco Babišovi. Čert ví, možná, že je to tak i plánované, plánovači lepších zítřků mají mozkové závity zakroucené, jsou si schopni v nouzi i uhryzat nohu jako kuna v železech.

  Jestli si někdo ale myslí, že se hlasy odpadlíků pohrnou demogratickému bloku, je na omylu.

 4. Petr Kaminsky napsal:

  1) Babis – otrok pruzkumu verejneho mineni. Kdyby byla „nalada“ ve spolecnosti opacna, je z neho vitac. 2) Z toho jeho vyjadreni jasne vyplyva typicky cesky paraziticky pristup – hlavne at nas to nic nestoji, at to neni vymahatelne …

  • jan rich napsal:

   Že jste se nedal na politiku.Šlo by Vám to.

   • PM napsal:

    Logická a podle mého úsudku, naprosto správná dedukce pana Kaminského ještě neznamená že touží být politikem.
    Mě spíše udivuje kolik lidí stále nechápe realitu a tomu estébákovi věří.
    Je mi jich upřimně líto až totiž procitnou, nebude jim dobře.

Přidávání komentářů není povoleno