Akcelerátor Karla Janečka opět podpoří inovativní vzdělávací projekty

Napsal/a -pes- 25. září 2016
FacebookTwitterPocketE-mail

Rozjeli jste vlastní nápad a teď sháníte investora? #třidvajedna na investory! je akcelerační program, který má pomoci projektům zaměřujících se na vzdělávání a občanskou společnost. Mezi lektory se objeví například Vítek Ježek (Rekola), Zdeněk Hornych, (SOCIFI.com), Olga Shiroboková (Ashoka) či Silke Horáková (Private equity a venture capital)

Nadace Karla Janečka nabízí pomoc až deseti projektům v pokročilejší fázi, které již mají prototyp a první uživatele. Přihlásit se je možné do 30. září.

Šestidenní akcelerátor #321 na investory! bude probíhat ve dvou částech v listopadu – 2. až 4. a 9. až 11. listopadu. Nadace Karla Janečka získala pro tento nový program licenci od mezinárodní organizace Unreasonable Institute.

Akcelerátor odstartoval letos na jaře, kdy se zaměřil na začínající projekty. Tehdy vzdělávací podporu získaly například tyto projekty:

  • Jděte ven (sdružení Tereza) – projekt motivuje rodiny, aby s dětmi, co nejčastěji vyrážely ven. Komunita kolem jejich Deníku do divočiny se neustále rozrůstá, mají už přes 3 500 rodičů, kteří odebírají deník…
  • Na ovoce – projekt pomocí moderních technologií oživují zájem o ovocné stromy a sady v krajině (online mapy a aplikace). V plánu je spustit e-shop s produkty ovocných stromů. Zakladatelé začali pořádat vycházky do ovocných sadů s komentovanou prohlídkou odborníka, kurzy na zpracování ovoce, ovocné slavnosti…
  • Finifi – projekt chce zefektivnit organizování dobrovolnické pomoci. A to tím, že lidem umožní přes internet, aby se zorganizovali sami.
  • EDUmapa (EDUin) – Zakladatelé momentálně testují webové stránky.

 

 

Pop-up mobil Mobile (207451)
ReklamaSMR mobil článek Mobile (207411)
ReklamaSMR mobil článek 2 Mobile (207416)
ReklamaSMR mobil článek 2 Mobile (207416-2)
ReklamaSMR mobil článek 2 Mobile (207416-3)
ReklamaSMR mobil pouze text Mobile (207431)

Líbil se vám tento text? Pokud nás podpoříte, bude budoucnost HlídacíPes.org daleko jistější.

Přispět 50 KčPřispět 100 KčPřispět 200 KčPřispět 500 KčPřispět 1000 Kč

LockPlatbu on-line zabezpečuje Darujme.cz

Čtěte též

ReklamaSkyscraper 2 Desktop (211796-4)