50 tisíc za „parchanta“. Soud znovu řekl, že má Babiš zaplatit vydavateli Šafrovi za urážku

Napsal/a Robert Malecký 2. listopadu 2016
FacebookTwitterPocketE-mail

Ministr financí a předseda hnutí ANO Andrej Babiš má vydavateli Svobodného fóra Pavlu Šafrovi zaplatit 50 tisíc korun za to, že ho označil jako parchanta. Okresní soud Praha-západ dnes znovu vynesl stejný verdikt, který následně zrušil odvolací středočeský krajský soud. Rozsudek tedy není pravomocný.

Podle soudu Babiš zasáhl do Šafrovy cti a důstojnosti. Jako finanční satisfakci je Babiš povinen zaplatit za svá dehonestující tvrzení částku 50 tisíc korun. Redakci výsledek soudu potvrdil Šafrův právní zástupce Aleš Rozehnal.

Okresní soud v podstatě zopakoval svůj verdikt z jara letošního roku. Tehdy zároveň s přiznáním satisfakce v jedné části zamítl požadavek na omluvu a žádost o satisfakci ve věci hodnotícího soudu, že Pavel Šafr je psychopat.

Šafr ministra Babiše zažaloval loni na jaře kvůli výrokům, v nichž byl označen za psychopata a parchanta. Své důvody shrnul v textu, který publikoval na svém serveru svobodneforum.cz.

“Nedomáhám se ochrany své cti proto, že by mě Andrej Babiš mohl svým chováním nějak rozhodit a já jeho urážkami nesmírně vnitřně trpěl. Naopak jsem začal každého dalšího „psychopata Šafra“ a „parchanta Šafra“ chápat jako jisté vyznamenání. Dokonce jsem uvažoval i o tom, že moje překvalifikování z „psychopata“, kterým jsem byl jmenován ústy pana ministra ještě na dubnové schůzi Poslanecké sněmovny, do „parchanta“, k němuž došlo na videokameru v rozhovoru pro server Aktuálně, je vlastně možné chápat jako můj nový kariérní postup. Je to svým způsobem ocenění mé práce,” napsal Šafr.

Pop-up mobil Mobile (207451)
SMR mobil článek Mobile (207411)
SMR mobil článek 2 Mobile (207416)
SMR mobil článek 2 Mobile (207416-2)
SMR mobil článek 2 Mobile (207416-3)
SMR mobil pouze text Mobile (207431)

Líbil se vám tento text? Pokud nás podpoříte, bude budoucnost HlídacíPes.org daleko jistější.

Přispět 50 KčPřispět 100 KčPřispět 200 KčPřispět 500 KčPřispět 1000 Kč

LockPlatbu on-line zabezpečuje Darujme.cz

Čtěte též

Skyscraper 2 Desktop (211796-4)