Tato stránka používá cookies ke sbírání statistik o návštěvnosti. Více informací

Prezident NKÚ Kala: Daňoví poplatníci EU a Česka se Babišovi složili na luxusní hotel

 -   - 

10169305_775159275828300_213481638_n Autor: Facebook Farma Čapí hnízdo

Ve vztahu k dotaci pro projekt Čapí hnízdo Andreje Babiše se prezident NKÚ Miloslav Kala sousloví dotační podvod, či zneužití dotace, vyhýbá. Je však přesvědčen o tom, že 50 miliónů na stavbu farmy nebyly z fondů EU využity pro správný účel.

„Slovo zneužití neumím použít, to bude předmětem vyšetřování. Důležité je ale to, že daňoví poplatníci Evropské unie a České republiky se složili na jakýsi luxusní hotel pro horních deset tisíc, kteří díky tomu nemusejí čekat ve frontě někde do ZOO. Myslím, že už to samo o sobě svědčí o tom, že ta dotace nebyla správně využita, nepodpořila to, co podpořit měla, nějakou vznikající firmu,“ řekl v rozhovoru pro HlídacíPes.org Miloslav Kala.

Poukázal i na Babišův výrok zachycený v dokumentárním filmu Matrix AB o tom, že by rád k Čapímu hnízdu vybudoval snazší přístup. „Vezměte si, že se pan ministr Babiš ještě chlubí tím, že lobbuje ve vládě, aby mu tam postavili silnici nebo dálnici, aby se tam návštěvníci lépe dostali. Myslím, že kritérium pro stavbu dálnice je trochu jiné. Celkově je na tom hrozné to, že takto se s dotacemi nakládalo běžně a ti, kteří to dělali, takové jednání nepovažují nijak za špatné natož zločinné,“ poznamenává Kala.

V obecnější rovině pak poukazuje na to, že „ti, kdo se snaží obrat stát, považují tyto věci za legitimní a neuvažují o tom, že jsou ve svém důsledku zločinné“.

„Obírají stát a zneužívají jakoukoli díru, aby si hájili své zájmy. Každý sleduje svůj zájem a je pak otázka, kdo tedy sleduje zájem státu,“ řekl Kala pro HlídacíPes.org.


Celý rozhovor s prezidentem Nejvyššího kontrolního úřadu Miloslavem Kalou o výběru daní v ČR, smyslu evropských dotací i elektronické evidenci tržeb ZDE

O autorovi

Autorem článku je Robert Břešťan

Komentáře

Komentářů (3)
 1. český maloměšťák napsal - dne 3.4.2016

  Zájem státu sleduje např. pan Babiš…ale i další lidé uvažující, rozhodující se a konající v intencích sousloví ” stát jsem (i) já”.

  Konečně rozumný názor (pokud chcete vhodného kandidáta na příštího prezidenta, tak v osobě pana Kaly jej máte)
  Avšak v právnickém státě nerozhoduje rozum, v právnickém státě rozhodují právníci.

 2. Petr Homoláč napsal - dne 4.4.2016

  Díky panu Kalovi za jeho jasná slova, je to odvážné vyjádření na české poměry.
  Ovšem užít na konání pana Babiše pojem zlodějina je zcela na místě. Peníze přece 1. patřily jiným (EU, český stát) a navíc 2. byly určeny pro jiné (drobné a střední podnikatele), pan Babiš tedy dá se říci okradl všechny čtyři účastníky. Pokud to není zlodějina, tak nevím.
  Porovnáme-li to kupříkladu s tím o čem Babiš tak křičí a co tak tepe u jiných – vyhýbání se daním, tam aspoň pachatelé nekradou dvakrát, protože neodvedené peníze aspoň patřili předtím jim. Přečin pod bodem 1. chybí. Neokradli čtyři účastníky jako český ministr financí u svého Čapího hnízda.
  Babiš nám jiný metr na sebe a jiný na ostatní. A prezident Zeman to hájí památným výrokem – krade se všude. Tím se dále posouváme na Východ pod vedením těchhle exponentů minulého komunistického režimu.

 3. paul Jaros napsal - dne 4.4.2016

  Jo media za par tydnu prijde nova verze.