Tato stránka používá cookies ke sbírání statistik o návštěvnosti. Více informací

MS v hokeji může přinést nečekaný „bonus“: návštěvu Vladimira Putina v Praze

 -   - 

7557192510_aac18a714d_z Autor: Jedimentat44 / Foter / CC BY

Návštěvu Miloše Zemana v Moskvě může ruský prezident Vladimír Putin oplatit nečekaně rychle – v hledišti mistrovství světa, které se hraje v Praze a Ostravě.

To, zda letadlo s ruským prezidentem dosedne v květnu na Ruzyni, ovlivní především výkony ruských hokejistů. Ve světě sportu a politiky bývá zvykem, že hlavy států přijedou podpořit „své hochy“ především na velkých turnajích ve fotbale a v hokeji.

Byl by to poprask

Zatímco oficiální vrcholné návštěvy zahraničních státníků jsou dlouhodobě plánované a musí je schválit vláda i prezident, podobná soukromá – byť nepřehlédnutelná – návštěva ruského prezidenta je možná i bez dlouhé přípravy.

„V takovém formátu to představitelné je, protože to není bilaterální politická návštěva. Zároveň si ale umím představit, co by to nyní v Čechách vyvolalo,“ řekl pro HlídacíPes.org ředitel zahraničního odboru Pražského hradu Hynek Kmoníček.

V obecné rovině možnost návštěvy ruského prezidenta v Praze připustilo i Ministerstvo zahraničí.

Z odpovědi však lze vyvodit, že Česká republika by v tomto případě Vladimiru Putinovi nepřichystala oficiální přijetí, ani servis obvyklý u vrcholné politické návštěvy: „Závazně rozsah servisu upraven není, vždy se přihlíží k charakteru a významu návštěvy, tj. zda se jedná o návštěvu soukromou nebo pracovní, na pozvání hostitele a podobně.“

Kurz na Putina na tribuně

Rusko je podle kurzových sázek hlavním favoritem letošního mistrovství světa. Obhajuje loňské prvenství, kde „sborná“ ve finále – za osobní přítomnosti Putina – porazilo Finsko 5:2.

„Pomohl nám i prezident Putin na tribuně. Před zápasem jsme věděli, že bude na tribuně. A chlapci to vzali velmi vážně. Je skvělé, když se národnímu týmu dostává takové pozornosti,“ pochvaloval si vloni trenér ruského týmu Harijs Vitolinš.

Finálové utkání hokejového MS se hraje 17. května v Praze, jen týden po vojenské přehlídce na Rudém náměstí.

Například podle bookmakerů sázkové společnosti Fortuna jsou šance ruské reprezentace na další mistrovský titul nejvyšší ze všech.

Kurzové sázky na to, zda v případě postupu Ruska do finále bude v hledišti i Vladimir Putin, zatím žádná ze sázkových kanceláří nevypsala.


O autorovi

Autorem článku je Robert Břešťan

Komentáře

Komentářů (4)
 1. Karel Paták napsal - dne 21.4.2015

  tak půjdeme na hokej..

 2. Jan Netopil napsal - dne 21.4.2015

  Vždycky, když si někde přečtu, že někam přijede Putin, byť tentokrát je tato možnost více teoretická, nicméně ne nemožná, tak si zkouším představit, co by se dělo, kdyby přijel Hitler.

  • Myšelín napsal - dne 21.4.2015

   to byste tu nebyl, víte?

  • petrph napsal - dne 22.4.2015

   Co by jste si představoval, za Hitlera se přece konala v Německu v roce 1936 olympiáda, a sjeli se tam ve velkém sportovci z celého světa, nikomu z nich už tehdy v Německu velící nacismus nevadil..