Zemanův host Bannon: Napíchněte jim hlavy na hrot

„Ať jsou jejich hlavy napíchnuté před Bílým domem,“ řekl o šéfovi FBI Christopheru Wrayovi a americkém hlavním epidemiologovi Anthony Faucim ve svém podcastu bývalý poradce prezidenta Trumpa Stephen Bannon. Vyneslo mu to trvalou blokaci na sociální síti Twitter a stažení videa se zmíněnými výroky z YouTube. Naopak sociální síť Facebook otálela se stažením záznamu asi deset hodin. Mezitím nasbíral asi 200 tisíc zhlédnutí.

Bannonova mluvčí se snažila výroky o napíchnutých hlavách bagatelizovat metaforou o tudorovské Anglii s tím, že Bannon nikdy nevyzýval k jakémukoli násilí.

Bannon dnes čelí spolu s několika dalšími osobami obvinění ze zpronevěry prostředků ze sbírky na stavbu pohraniční zdi na hranicích USA a Mexika. Ještě před dvěma lety přitom objížděl Evropu a snažil se sjednotit evropskou krajní pravici a populistické strany pod svůj projekt „The Movement“, ze kterého nakonec nic nebylo.

Na jeho evropském turné Bannona na podzim 2018 přijal v Lánech i český prezident Miloš Zeman. Jako zprostředkovatel schůzky tehdy posloužil poslanec německé AfD s českými kořeny Petr Bystroň, kterého kvůli kontaktům s extremisty v Německu také sledovala tajná služba.

CNBC

300znaku.cz

Vše podstatné v glosách redaktorů HlídacíPes.org