Víme, že vás reklamy otravují, můžete nezávislou žurnalistiku podpořit i jinak, například prostřednictvím systému Darujeme.cz.
Křest publikace Zeman vydaného serverem Hlídacípes.org, Praha 23. února 2017
Jan Rasch,

ZE-MAN. Skutečný příběh českého prezidenta

Pokřtili jsme naši první tištěnou publikaci: ZE – MANSkutečný příběh českého prezidenta. Chceme tak poskytnout veřejnosti ucelené informace o úřadující hlavě státu před blížící se prezidentskou volbou v lednu 2018 a získat i další prostředky na činnost Ústavu nezávislé žurnalistiky. 

Unikátní luxusní publikace vychází v omezeném počtu jednoho tisíce výtisků a je plná informací, které měly zůstat skryty.

Čínský drak

Při více než dvouletém systematickém rozkrývání zájmů stojících za Zemanovou triumfální cestou na Pražský hrad a následující prezidentskou jízdou reportéři a spolupracovníci HlídacíPes.org pátrali nejen v tuzemském byznysově-politickém světě i polosvětě, ale i v čínské Shanghaji či ruské metropoli Moskvě. 

Kdo porazí

To všechno samozřejmě stálo mnoho peněz. Peněz, které HlídacíPes.org získal od donátorů. Tedy od žen a mužů, kteří pochopili průkopnickou myšlenku projektu Žurnalistiky ve veřejném zájmu a nezištně, bez nároků na jakoukoliv „protislužbu“, redakci podpořili.

Od žen a mužů, kteří dobře vědí, že nezávislá pátrací novinařina je jedním z pilířů svobodné společnosti a že právě v našich časech je ve velkém ohrožení. 

Publikace ZE – MAN je prvním tištěným projektem, do kterého se Ústav nezávislé žurnalistiky pouští.

Člověk Zeman

Projektem, který má přispět k informované (a tudíž svobodné) volbě českého prezidenta. Projektem, který má k Ústavu nezávislé žurnalistiky přivést další donátory, kterým není lhostejná současnost ani budoucnost České republiky.

Poskytnuté dary budou použity na další rozvoj portálu HlídacíPes.org a vydávání dalších tištěných publikací na konkrétní témata.


Chcete podpořit HlídacíPes.org? Udělejte to ZDE a získejte tak i unikátní publikaci ZE -MAN.

Autoři publikace:

Robert Břešťan, šéfredaktor HlídacíPes.org

Adam Drda, publicista

Martin Hála, sinolog

Aleš Rozehnal, právník

Pavel Fischer, ředitel STEM z.ú

František Štambera, historik

Tomki Němec, fotograf

Kristián Chalupa, publicista

Miroslav Mareš, novinář

Redakce HlídacíPes.org:

Eliška Hradilková Bártová

Robert Malecký

Ivo Čermák

Ondřej Neumann

Líbil se vám tento text?

Podpořte nás prostřednictvím Darujme nebo převodem pomocí QR kódu

Moc děkujeme za podporu!

QR kód
Líbil se vám tento text? Pokud nás podpoříte, bude budoucnost HlídacíPes.org daleko jistější.Přispět 50 KčPřispět 100 KčPřispět 200 KčPřispět 500 KčPřispět 1000 Kč

LockPlatbu on-line zabezpečuje Darujme.cz

Podpořte novináře

10 komentářů

 1. Jana napsal:

  Tak jsem se hezky po ránu zasmála.
  Hned zezačátku píšete o nezávislosti novinařiny ale vzápětí jste na stejné koleji jako jiní novinářikteří si beru do „parády“ prezidenta Zemana.Ráda bych uvěřila vaší objektivitě,ale jakmile jsem shlédla fotky p.Zemana tak podle mě to nebude nic objektivního.Kdyby jak píšete výše jste tak chtěli proč poukazujete jen na spojení p.Zemana – spolupracovníci HlídacíPes.org pátrali nejen v tuzemském byznysově-politickém světě i polosvětě, ale i v čínské Shanghaji či ruské metropoli Moskvě.Pročpak nehledali i jinde třeba v Německu,Velké Británii nebo Polsku atd.Nejsem volič p.Zemana a ani ho volit nebudu,ale uvědomte si že čím víc budete záporně psát o p.Zemanovi tím víc voličů on bude mít.

  • Robert Břešťan napsal:

   Smích je zdravý, nejen po ránu. Těžko si ale můžete udělat relevantní názor na obsah bez znalosti obsahu.

   • Weber napsal:

    Dobrý den pane šéfredaktore! V záhlaví článku v anonci na publikaci je je psáno „Skutečný příběh“, no to je odvážné tvrdit, když neznáte tajemství M. Zemana, určitě víte, že každý nějaké má a také zdá se že publikaci stvořil Ústav nezávislé žurnalistiky a k tomu sdělím, že nevěřím na nezávislé žurnalisty, samozřejmě nemluvím o ekonomické závislosti, ale i žurnalisté jsou lidé a každý člověk má vnitřní přesvědčení a přesvědčení je pevnější a trvanlivější než třeba láska.

  • PP napsal:

   Nerozumím. Na čí jiná spojení mají v knize o Zemanovi poukazovat, než na ta Zemanova? O velmi problematickém prezidentovi se psát před prezidentskou volbou podle vás nemá?

 2. Weber napsal:

  Nevím, k čemu má ta publikace sloužit, ale ať si každý vydá co chce, když na to má. Je mi jasné, že to nikdo nemůže rozdávat, či publikovat „zadarmo“, byla by to propaganda, nebo by to někdo takto chápal. Je obdivuhodné, kolik osob se na tom to díle podílelo, doufám, že si neprotiřečí, jak se stává. Já osobně mám českého prezidenta M. Zemana rozděleného na prezidenta České republiky a toho respektuji jako zvoleného většinou voličů, kteří byli ochotni volit a proto když nemám proč chválit, tak mlčím, mohl bych se mýlit. V dalším „šupleti“ mám člověka M. Zemana a jelikož čtu cokoliv a hodnotím, tak je toho v šuplíku na něj dost, pozitivního i negativního a z mého pohledu bych jej doma nechtěl, já jsem laděn jinak a nejsem kuřák! Takže za nabídku rozhledu publikací děkuji, ale mám jasno i tak.

 3. Němec napsal:

  Rozmazlený fracek, maminčin jedináček, který se stal lží a za přispění rodiny Klausů prezidentem, má jen mé pohrdání. Jakožto národ s velkým počtem bývalých a současných komunistů, komunistických lampasáků co nikdy nebojovali a množství příslušníků STB se nedivím , že mají svého prezidenta, který umí akorát vykládat cizí myšlenky a urážet slušné lidi.

 4. Oskar (hanák z Hané) napsal:

  Ústav nezávislé žurnalistiky? To je co? Znám jen tři Ústavy, co si zaslouží donátory : Jedličkův ústav, Praha- Vyšehrad, Ústav pro výchovu a vzdělávání nevidomých v Brně a Ústav Kociánka v Brně zřízený bývalým Zemským spolkem pro léčbu a výchovu mrzáčků na Moravě, dnes Ústav sociální péče Brno – Královo Pole-Kociánka. Ostatní jsou dle mého názoru z valné části „ziskové“ neziskovky.
  Dále sděluji : nehodlám si krátit čas čtením Skutečného příběhu českého prezidenta. Stačí mně to co už vím a to je, že Zemana jsem volil jako menší zlo – Scharzenberg byl nepřijatelný pro svou nevzdělanost, pseudolidovost a mnohé další vlastnosti. K Zemanovi, jako člověku, mám mnoho výhrad, ale přesto ho rád zvolím znovu, (s ohledem na jeho zatím známé protikandidáty), pokud bude kandidovat a žádné příběhy, ať skutečné, či neskutečné na tom nic nezmění. Zvláště, když je napsali současní čeští novináři.

  • Weber napsal:

   Pro mne je divné, že naše sebevědomá společnost nedokáže ze svých řad vygenerovat takové kandidáty na prezidenta ČR, kteří by byli důstojnými soupeři sobě navzájem a ve finále mohli voliči uznale prohlašovat, že zvolili toho nejlepšího z nich a ne, že zvolili to menší zlo, co říkáte? Porazit zralostí společnosti a vyspělostí takové USA by nebylo marné, takové malé státy, jako ten náš, mají touhu být kladným příkladem těm velkým, viz sametová, nebo rozdělení státu. Nebo kecám?

 5. JIRI KUCERA napsal:

  Ti.kteří mohou maximálně nosit panu prezidentovi hůlčičku jej plnohodnotně kritizují . Ano jste na rozdíl od něj NAPROSTO BEZCHYBNÍ ! Stejně jako v USA dva kandidáti nevalné kvality ,nebo v EU ,koho zvolit do čela,když kvalitní náhradník NENÍ !

 6. vyskočil napsal:

  Je jednoduché rozcupovat Zemana z vnějších projevů.Zadumejte se však do jeho myšlenek.Pak se Zeman patolízal mění v Zemana myslitele.Nesnáším ho,ale jako rétorika obdivuji.

Přidávání komentářů není povoleno