Víme, že vás reklamy otravují, můžete nezávislou žurnalistiku podpořit i jinak, například prostřednictvím systému Darujeme.cz.

Závěrečné řeči v kauze Nagyová měly zůstat tajné. Advokát Sokol tu svoji zveřejnil

V kauze Jany Nečasové, dříve Nagyové, a vojenských zpravodajců jsou na pořadu dne závěrečné řeči. První ji za zavřenými dveřmi přednesl státní zástupce Rostislav Bajgar. Novinářům poté řekl, obžalovaným navrhl nepodmíněné tresty vězení od tří do čtyř let za zneužití vojenského zpravodajství.

Advokát Tomáš Sokol, který zastupuje bývalého ředitele Vojenského zpravodajství Ondreje Páleníka, se svoji závěrečnou řeč rozhodl zveřejnit prostřednictvím webu Česká justice. Podrobnější informace o překvapivém kroku Tomáše Sokola i jeho závěrečná řeč k přečtení zde.

Starší materiál právníka Aleše Rozehnala o „zamykání“ soudní síně naleznete zde.

 

 

 

Líbil se vám tento text?

Podpořte nás prostřednictvím Darujme nebo převodem pomocí QR kódu

Moc děkujeme za podporu!

QR kód
Líbil se vám tento text? Pokud nás podpoříte, bude budoucnost HlídacíPes.org daleko jistější.Přispět 50 KčPřispět 100 KčPřispět 200 KčPřispět 500 KčPřispět 1000 Kč

LockPlatbu on-line zabezpečuje Darujme.cz

Podpořte novináře

2 komentáře

 1. sasek napsal:

  Nemohu se zbavit dojmu, že exministr vnitra české vlády by rád vyměnil své, bezpochyby lukrativní honoráře, při obhajobě nejkontroverznějších existencí za drogu, která se nazývá politická moc.
  Jako realista dávno pochopil, že tato možnost je pro něj ztracena, tak se proti státu, který o jeho angažmá ve vysoké politice nestojí, postavil na stranu těch, kteří naší zemi škodí. Kdyby jeho osobnostní a mravní kvality za něco stály, jistě by o něj projevily zájem politické strany nebo by se uplatnil v justici, odkud se po převratu vynořil na post pražského prokurátora.
  Kdykoliv se jakkoliv veřejně projevuje, mám nepříjemný pocit, že jeho motivace jsou veskrze negativní. Řadí se tak ke sqadře monsportů, teryngelů a podobných pohrobků komunistické justice. Snad nejsem sám, kdo to vidí podobně.

  • aliaskos napsal:

   Dobrý den, panu Sokolovi nejde vůbec o politickou moc. Jakkoliv je závěrečná řeč připravená jeho kanceláří důkladná (grammar nazis do not enjoy this), nelze nemyslet na to, že je ďáblovým advokátem programově. Snad nechce obhajobu založit na tom, že zákony byly a nejsou a snad nikdy nebudou natolik důkladné, že by úsudku soudce nebylo třeba. Nejspíš si však uvědomuje, že jakékoliv úkolování lidí se zbraněmi lidmi toliko s bezbřehou motivací a možná dočasnou mocí, je nebezpečné. Jestli si to uvědomuje a přesvědčí o tom soudce, pak do stoupy s ním. Hm, i soudcem.

Přidávání komentářů není povoleno