Závěrečné řeči v kauze Nagyová měly zůstat tajné. Advokát Sokol tu svoji zveřejnil

Napsal/a Ondřej Neumann 25. května 2015

V kauze Jany Nečasové, dříve Nagyové, a vojenských zpravodajců jsou na pořadu dne závěrečné řeči. První ji za zavřenými dveřmi přednesl státní zástupce Rostislav Bajgar. Novinářům poté řekl, obžalovaným navrhl nepodmíněné tresty vězení od tří do čtyř let za zneužití vojenského zpravodajství.

Advokát Tomáš Sokol, který zastupuje bývalého ředitele Vojenského zpravodajství Ondreje Páleníka, se svoji závěrečnou řeč rozhodl zveřejnit prostřednictvím webu Česká justice. Podrobnější informace o překvapivém kroku Tomáše Sokola i jeho závěrečná řeč k přečtení zde.

Starší materiál právníka Aleše Rozehnala o „zamykání“ soudní síně naleznete zde.

 

 

 

Čtěte též

2 komentáře

 1. sasek napsal:

  Nemohu se zbavit dojmu, že exministr vnitra české vlády by rád vyměnil své, bezpochyby lukrativní honoráře, při obhajobě nejkontroverznějších existencí za drogu, která se nazývá politická moc.
  Jako realista dávno pochopil, že tato možnost je pro něj ztracena, tak se proti státu, který o jeho angažmá ve vysoké politice nestojí, postavil na stranu těch, kteří naší zemi škodí. Kdyby jeho osobnostní a mravní kvality za něco stály, jistě by o něj projevily zájem politické strany nebo by se uplatnil v justici, odkud se po převratu vynořil na post pražského prokurátora.
  Kdykoliv se jakkoliv veřejně projevuje, mám nepříjemný pocit, že jeho motivace jsou veskrze negativní. Řadí se tak ke sqadře monsportů, teryngelů a podobných pohrobků komunistické justice. Snad nejsem sám, kdo to vidí podobně.

  • aliaskos napsal:

   Dobrý den, panu Sokolovi nejde vůbec o politickou moc. Jakkoliv je závěrečná řeč připravená jeho kanceláří důkladná (grammar nazis do not enjoy this), nelze nemyslet na to, že je ďáblovým advokátem programově. Snad nechce obhajobu založit na tom, že zákony byly a nejsou a snad nikdy nebudou natolik důkladné, že by úsudku soudce nebylo třeba. Nejspíš si však uvědomuje, že jakékoliv úkolování lidí se zbraněmi lidmi toliko s bezbřehou motivací a možná dočasnou mocí, je nebezpečné. Jestli si to uvědomuje a přesvědčí o tom soudce, pak do stoupy s ním. Hm, i soudcem.

Přidávání komentářů není povoleno
Vážený uživateli, tento web používá k analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s jejich použitím souhlasíte. Více informací o cookies