Záchranné lano pro Krnáčovou aneb Proč je důležité míti MAFRU

Napsal/a Ondřej Neumann 2. dubna 2015
FacebookTwitterPocketE-mail

O posledních trablech pražské primátorky Adriany Krnáčové referovaly deníky a servery vlastněné jejím stranickým šéfem Andrejem Babišem až doposud ve stejném duchu jako ostatní média. Zlom přišel dnes.

Nejdříve se ve čtvrtečním vydání Mladé fronty Dnes Krnáčové v kauze pronájem Škodova paláce zastal v komentáři „Dědictví Bémova paláce“ šéfredaktor Jaroslav Plesl:

„Chce-li jít magistrát na dohodu, bude muset postupovat podobně jako v rozhodčím řízení a na arbitrovi se shodnout. Můžeme si o tom myslet, co chceme, ale přesně takhle hřiště pro Krnáčovou už před devíti lety nalajnoval Pavel Bém. Obracet to teď proti primátorce, jakkoli může její počínání působit neobratně, je poněkud zpozdilé. Hněv by měl směřovat úplně jiným směrem, v první řadě k pražskému králi náramkových hodinek a milovníkovi velehor.“

„Na celé věci je nejzajímavější to, jak rychle někteří zapomínají, co je skutečnou příčinou dnešních problémů s pražským sídlem magistrátních úředníků. Po Krnáčové se dnes dokonce s chutí vozí i lidé, kteří v roce 2006, kdy Bém s Pawlowským smlouvu o pronájmu Škodova paláce uzavírali, pro švýcarského developera pracovali.
Jakkoli je to absurdní, v České republice to lze označit za folklor. A právě proto je jisté, že kauza Škodova paláce primátorce hlavu nesrazí.“

Na čtvrteční poledne pak server iDnes.cz připravil chat, ve kterém Krnáčová dostala unikátní možnost prezentovat svůj úhel pohledu nejen na kauzu Škodův palác.

Není to poprvé, kdy se pražská primátorka může těšit „pochopení“ ze strany médií vlastněných Andrejem Babišem. Již v minulosti HlídacíPes.org upozornil na nestandardní počínání bezplatného deníku Metro.


Pop-up mobil Mobile (207451)
SMR mobil článek Mobile (207411)
SMR mobil článek 2 Mobile (207416)
SMR mobil článek 2 Mobile (207416-2)
SMR mobil článek 2 Mobile (207416-3)
SMR mobil pouze text Mobile (207431)

Líbil se vám tento text? Pokud nás podpoříte, bude budoucnost HlídacíPes.org daleko jistější.

Přispět 50 KčPřispět 100 KčPřispět 200 KčPřispět 500 KčPřispět 1000 Kč

LockPlatbu on-line zabezpečuje Darujme.cz

Skyscraper 2 Desktop (211796-4)