,

Za střet s Babišem čekám různé formy odplaty, říká poradce ministra Chovance Miloš Růžička

Napsal/a Robert Břešťan 24. února 2016

Miloš Růžička, spolumajitel PR agentury Bison & Rose a poradce ministra vnitra Milana Chovance, podá žalobu na vydavatelství MAFRA Andreje Babiše, bude požadovat 12 miliónů korun. Trvá na tom, že MF Dnes lže v zájmu svého majitele a že Babiš zneužívá médium k vlastním politickým zájmům.

Růžička to dnes řekl novinářům, kterým prezentoval svůj pohled na kauzu, s níž v pátek 19. února přišla na titulní straně Mladá fronta Dnes.

„Je to čistá manipulace“

Babišův deník v článku s titulkem „Sobotkovi lidé koupili podezřele levně hotel“ napsal, že hotel Kladenka v Peci pod Sněžkou, získali spolumajitelé Bison&Rose Miloš Růžička a Jiří Bis v roce 2005 za neadekvátně nízkou cenu 13 miliónů korun a že koupě byla odměnou za služby prokázané při privatizaci novým majitelům OKD.

V bezprostřední reakci na článek Růžička vydal prohlášení, že disponuje jednoznačnými důkazy, že „v MF Dnes je zneužívána novinářská práce k potírání politické konkurence majitele listu“.

„Je zřejmé, že tyto neetické a pololegální praktiky byly využity i při přípravě dnešního textu, a to prokazatelně s plnou podporou managementu vydavatelství,“ napsal minulý týden Růžička.

Před novináři (redaktoři vydavatelství MAFRA mezi pozvanými na tiskové konferenci nebyli) dnes Růžička argumentoval, že důkazem těchto praktik je, „že vyšel článek, který je postavený na lži a manipulaci, s vědomím vedení vydavatelství“.

“Já to nechápu jako sebeobhajobu, ale jako informaci o tom, jak vznikl článek na titulní straně MF Dnes v novinách vicepremiéra Babiše, který napadl Bohuslava Sobotku a vznikl na základě čisté manipulace,“ řekl Růžička.

Svá slova dokládal mimo jiné svou mailovou komunikací s autorem článku i vedením redakce a vydavatelství i přepisem svých telefonických hovorů s realitními makléři, jež MF Dnes v textu citovala s tím, že hotelu by odpovídala „tržní hodnota 25 – 30 miliónů korun“.

„Článek je celý postavený na tvrzení, že Sobotkovi lidé koupili podezřele levně hotel. Jsou tam citováni dva realitní experti, kteří mi ten den zcela šokovaně řeknou, že nic takového redaktorovi neřekli. Já na to o 10 dní dříve upozorním celé vedení Mafry a stejně to v této podobě vyjde. Nedokážu si představit jiný důkaz, který jako člověk zvenčí, předložit,“ konstatuje Růžička.

Z rozdílu mezi skutečnou nákupní cenou a tou, o níž se píše v článku, také Růžička určil výši škody, jíž se bude soudně domáhat.

O tom, že „Bakalovi lobisté z firmy Bison & Rose vlastní v Krkonoších hotel po bývalém OKD“ informoval už v květnu 2014 novinář pořadu Reportéři ČT David Havlík.

Čepro bez komentáře. ČEZ?

Vedení MF Dnes si za zveřejněnými informacemi stojí. „Spolumajitel Bison&Rose Miloš Růžička ostatně opakovaně dostal možnost se ke všem informacím jakkoliv vyjádřit. Proto jeho dnešní stanovisko považujeme pouze za účelové a manipulativní,” reagoval za MF Dnes už v pátek 19.2. šéfredaktor Jaroslav Plesl.

Žádost HlídacíPes.org o reakci na nové informace nechalo zatím vydavatelství Mafra bez odpovědi.

Miloš Růžička vidí tři hlavní důvody, proč – jak je přesvědčen – Andrej Babiš prostřednictvím MF Dnes útočí na na PR agenturu a skrze osobní vazby i na ČSSD a Bohuslava Sobotku.

Prvním je prý ješitnost Andreje Babiše a fakt, že mu Miloš Růžička odmítl opakovaně poskytnout své služby, druhým je marketingový záměr politického hnutí: „Babiše a jeho hnutí ANO vyneslo vzhůru kritizování ostatních stran. A vidím marketingový záměr ukázat na partnera v koaliční vládě, na sociální demokracii, že oni jsou ta stará strana, že tam mají kmotry. Ale protože tam mají kmotrů pomálu, tak se zaútočí přímo na Sobotku a na jeho domnělé i faktické okolí.“

HlídacíPes.org požádal o reakci hnutí ANO: „Děkujeme za zaslaný dotaz a možnost reakce, ale osobní názory poradce ministra vnitra nebudeme vůbec komentovat,“ odepsal vedoucí divize komunikace Vladimír Vořechovský.

Třetí důvod je podle Růžičky „klasické zloděj křičí chyťte zloděje“: „Aby Andrej Babiš, který sám přiznává ohromný střet zájmů, kdy se státem obchoduje na denní bázi, od sebe odpoutal pozornost a poukázal na ostatní. Ale to ukazuje slon na mravenečka,“ říká Růžička. Podle svých slov se nepovažuje „za Sobotkova člověka“.

„Ale vážím s i toho, neodmítám to. Pana Sobotku jsem za posledních 10 let vídal občas, nechodil jsem ale na žádné pravidelné schůzky, občas se mnou konzultoval mediální témata. Jediný mandát, který mám, je kontrakt na ministerstvu vnitra, jsem poradce ministra Chovance,“ říká Růžička.

Za Bison & Rose připouští, že nyní čeká různé formy odvety. „Překvapil mne jeden náš významný klient, který mi někdy před měsícem řekl, že přišel specializovaný finanční úřad a vybral si naše smlouvy. Jestli je to jen nějaké šetření, rád se nechám šetřit, ale pokud se ozve druhý, třetí, čtvrtý klient, už to asi bude nějaký signál. Ale to bych spekuloval a to nechci,“ říká Růžička.

„Bez komentáře,“ odpověděl na dotaz, zda fakt, že státní společnost Čepro přestalo využívat jejich služby, podle něj souvisí s politickým působením Andreje Babiše. Mezi významné klienty Bison & Rose patří například i polostátní ČEZ.

10 komentářů

 1. Alexandr Rovný napsal:

  Všechna média, včetně novinářů jsou bez rozdílu k zeblití.Nikdo nechce zveřejnit ani foto z brutálního přepadu moji rodiny,za účasti poslance B.Schwarze. A jenom proto, že jeho banditismus je přímým důsledkem selhání dohledu Bradáčové. Není politická vůle a každý novinářský šmejd rád natáhne ruku pro odměnu. R.

 2. Alexandr Rovný napsal:

  Pane Břešťane, pokud nejste novinářský šmejd, běžte se zeptat poslance B.Schwarze,co hledal v našem domě v přítomnosti zakuklených a ozbrojených mosteckých policistů.Povolení k domovní prohlídce neměl. Opakovaně Vám nabízím foto B.Schwarze z brutálního zásahu.R.

  • Robert Břešťan napsal:

   Máte skutečně originální přesvědčovací metody i slovník. Možná máte pocit, že jste mne o něčem informoval, ale žádný mail od vás nemám a nevím, o jakém zásahu mluvíte. Pokud mi to sdělíte normální,. slušnou, faktickou formou, bude to asi lepší.

   • Alexandr Rovný napsal:

    „Staň se banditou a dveře do politiky se ti otevřou“, pochopitelně s podporou novinářů.To je případ i poslance Bronislava Schwarze. Stojí za ním celý systém státní moci, pod patronací úspěšných privatizátorů MUS.I Hlídací pes ví, na kterou stranu se postavit.R.

    • Robert Břešťan napsal:

     Tomu se říká nevěcná mluva. Lidově též žvást.

     • Alexandr Rovný napsal:

      Novináře bez páteře potřebuje každý zkorumpovaný režim.R.

 3. Jaroslav Kubát napsal:

  Můj názor je pouze ten, že oligarcha Babiš, bývalý agent stb, což nelze vyvrátit, začíná likvidovat všechny, kdo mu jsou potenciálně nebezpeční. Nejde pouze o tento případ. Stejným způsobem postupovala i mafie v třicátých letech v USA. Tento úředník, bude dále manipulovat s fakty, a ovlivňovat veřejnost, neboť má přístup k databázím a upravuje činnost pouze pro svůj majetkový prospěch. Také se snaží udržet si Prahu skrze Krnáčovou. Pohled zevnitř je ještě horší. Pan Babiš chce vše.

 4. Jitka Zajíčková napsal:

  Souhlasím.Pan Babiš je hrobníkem slušné politiky a prezident zhrubl celý národ. Je to smutné jak ničí obraz naší republiky ve světě a táhnou nás do Ruska.

 5. Alexandr Rovný napsal:

  Je to k popukání. Esenbák založí hlídací psy, kteří mají hlídat demokracii.Již nedám ani čárku..R.

 6. český maloměšťák napsal:

  Nedivil bych se , kdyby se takhle šmelilo se zařízeními OKD.
  Kdy v mediích se často píše o bytech OKD….ale málokdy o tom, že jen jedno rekreační zařízení v majetku OKD bylo v době převzetí odborníky oceňováno na cca 1 miliardu korun. Jedná se o Podbánské, nevím ale komu patří nyní.

  Věřme že tentokrát bude spravedlnosti učiněno zadost, neb zdá se, že jde právě že o případ, kdy se mezi sebou nepohodly dvě či více mafií…a tehdy skutečně dochází k nalezení (pseudo)spravedlnosti, tedy (pseudo)pravdy.
  Zůstaňte s námi…. haf , haf !!

Přidávání komentářů není povoleno
Vážený uživateli, tento web používá k analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s jejich použitím souhlasíte. Více informací o cookies