Víme, že vás reklamy otravují, můžete nezávislou žurnalistiku podpořit i jinak, například prostřednictvím systému Darujeme.cz.
manfred majer via Foter.com / CC BY-SA,

Mám důkazy, že Babiš svá média zneužívá k likvidaci politické konkurence, píše spolumajitel Bison&Rose

S ostrou reakcí na článek v Mladé frontě Dnes přišel zakladatel a spolumajitel PR agentury Bison&Rose Miloš Růžička. Dlouhodobé slovní přestřelky na trase Babiš – Růžička tím přerůstají v otevřenou válku.

MF Dnes zveřejnila na své titulní straně článek s titulkem „Sobotkovi lidé koupili podezřele levně hotel.“ Jde o hotel Kladenka v Peci pod Sněžkou, kterou spolumajitelé Bison&Rose Miloš Růžička a Jiří Bis koupili v roce 2005 za 13 miliónů korun.

MF Dnes nákup spojuje s privatizací OKD, Miloš Růžička takové spojení odmítá. Argumentuje tím, že hotel koupil za odpovídající cenu a ne od OKD, ale Českomoravských dolů.

Disponuji jednoznačnými důkazy…

Daleko nad rámec debaty o tom, nakolik je deset let starý nákup problematický, jde další pasáž otevřené odpovědi Miloše Růžičky zveřejněné na stránkách jeho společnosti.

Nabízíme ji v plném znění:

„Chci zdůraznit, že nad rámec těchto faktů disponuji jednoznačnými důkazy, že v MF Dnes je zneužívána novinářská práce k potírání politické konkurence majitele listu. Je zřejmé, že tyto neetické a pololegální praktiky byly využity i při přípravě dnešního textu, a to prokazatelně s plnou podporou managementu vydavatelství. Jde o postupy zdivočelých médií, jež jsou v tuzemských podmínkách srovnatelné snad jen s tím, čím před pár lety neblaze proslula redakce britských novin News of the World. Důkazy o těchto praktikách nyní konzultuji se svým právníkem a jsem rozhodnut je v příštích dnech zveřejnit. V této souvislosti – jako člověk, jenž se celý život zabývá problematikou politických věd a médií – konstatuji, že deník MF Dnes ve zřejmém politickém zájmu svého majitele rezignoval na nezávislost a stal se všehoschopným nástrojem politické propagandy.“

Příští týden?

„Rád bych to zveřejnil příští týden,“ odpověděl Miloš Růžička v SMS na dotaz redakce HlídacíPes.org, o jaký typ důkazů by mělo jít.

Ředitelka public affairs společnosti MAFRA Miloslava Nováková potvrdila, že společnost na ostré vyjádření Miloše Růžičky chystá reakci. Později vydavatelství zaslalo reakci šéfredaktora Jaroslava Plesla: „Za zveřejněnými informacemi o pochybných obchodech  a majitelích komunikační agentury Bison&Rose si stojíme. Spolumajitel Bison&Rose Miloš Růžička ostatně opakovaně dostal možnost se ke všem informacím jakkoliv vyjádřit. Proto jeho dnešní stanovisko považujeme pouze za účelové a manipulativní.“

Miloš Růžička je dlouhodobě poradcem ministra vnitra Milana Chovance (ČSSD), což Andrej Babiš opakovaně ve svých veřejných vystoupení připomíná.

Růžička nepopírá, že působí „v oblasti politického a mediálního poradenství pro politické konkurenty Andreje Babiše“, ale zdůrazňuje, že jedná jako soukromá osoba a s jeho byznysem nemá toto poradenství nic společného. Bison&Rose už v prosinci kvůli tomu podala na Babiše trestní oznámení.

Líbil se vám tento text? Pokud nás podpoříte, bude budoucnost HlídacíPes.org daleko jistější.Přispět 50 KčPřispět 100 KčPřispět 200 KčPřispět 500 KčPřispět 1000 Kč

LockPlatbu on-line zabezpečuje Darujme.cz

7 komentářů

 1. český maloměšťák napsal:

  A proč by pan Babiš nemohl v boji o moc užít i jím samým ovládaných medií ? Jaký je procesní rozdíl mezi kampaní objednanou si, za úplatu, například financovanou kmotry či bankami …a kampaní vedenou díky vlastním zdrojům , prostředkům ?
  V prostředí logicko-etickém kapitalismu manipulované soutěže, jakožto i v prostředí etiky a logiky demokracie nerovných příležitostí (co se týče přístupu k mocenskému zápasu) neshledávám na tom nic nepřípustného, spíše charakteristického.

  “ Je suis Babiš !! „

 2. ArnoC napsal:

  Muj staricky dedecek vzpominal kdysi na obchodni zvyklosti z dob predvalecnych a predunorovych.
  Rikaval, ze dobry obchod je v podstate sikovna
  a opatrna loupez. Dnes uz staci byt dostatecne drzy
  a vedet kdy komu namazat – zrejme i ruznym ruzne
  motivovanym novinarum a politikarum.

 3. Mostečák napsal:

  Hlídací pes je z rasy malého českého podvraťáka, jinak by nemazal moje příspěvky k organizovanému zločinu, pardon, příspěvky o přátelích zlodějů MUS.Ani Hlídací pes nerozpozná čisté a špinavé peníze !!! R.

  • Robert Břešťan napsal:

   Pokud nebyl váš diskusní příspěvek zveřejněn, tak zřejmě proto, že obsahoval zbytečné urážky.

   • Mostečák napsal:

    Vážený, nikoho neurážím. Ověřil jsem si, že i Vy máte strach zveřejnit foto z brutálního přepadu moji rodiny, za účasti poslance Schwarze, pod dohledem Bradáčové, které jsem „psům“ nabízel.Nabízím Vám rozhovor o celé zločinecké skupině /partě přátel/ kolem zlodějů MUS. Zdravím,R.

    • František napsal:

     Urážka je výrok nebo čin, který snižuje jinou osobu či skupinu a poškozuje její pověst nebo zpochybňuje její čest. (zdroj Wiki)
     Vaše první věta ve vašem příspěvku tohoto vlákna je urážlivá.
     Vaším druhým příspěvkem se navíc pasujete na lháře, nebo člověka který má problém s chápáním psaného textu.
     Váše příspěvky stejně jako tento můj nemají žádný obsah jenž by obohacoval tuto diskuzi a nemají tu co dělat.

     • Mostečák napsal:

      Odkazuji na veřejné materiály do Sněmovny a Senátu a také mail do redakce.Chápu, že se těžce prosazuji proti MUS, kde byl úspěšný Osel z Bamberku a Jidáš, slavní prezidenti ČR. R.

Přidávání komentářů není povoleno