Xaverův Šlachta, Šlachtův Xaver

Napsal/a Vojtěch Berger 20. července 2022
FacebookTwitterPocketE-mail

Rada České televize dala na středečním zasedání prostor Robertu Šlachtovi pro pětiminutové vystoupení. Šlachta se v něm obracel na generálního ředitele ČT s dotazy na údajné zastavení reportáže o kauze Lysolaje, která se týkala bývalého náměstka pražského primátora Petra Hlubučka. Celou věc otevřel před měsícem právě Šlachta, když naznačil, že publicistika ČT šla Hlubučkovi na ruku.

ČT už dříve odmítla, že by někdo zmíněné reportáži dal stopku, stejně jako šéf Reportérů ČT Marek Wollner, který na Šlachtu podává kvůli jeho slovům žalobu.

Kromě samotného vystoupení Šlachty – bývalého policisty a dnes předsedy mimoparlamentního hnutí Přísaha – v kontrolním orgánu veřejnoprávní televize byla zajímavá i jeho předehra. Kauzu „Wollner-ČT-Hlubuček“ totiž už před zasedáním jako jedno z témat pro Radu ČT avizoval jeden z televizních radních Lubomír Veselý. Právě v jeho pořadech byl Šlachta mnohokrát hostem, kromě Veselého serveru XTV také v těch neformálních na jeho youtubovém kanále.

„Kdybych si měl vybrat, jestli věřím víc Wollnerovi anebo Šlachtovi, tak – nerad to říkám – já v této věci za sebe věřím víc Robertu Šlachtovi. Bohužel,“ řekl ve svém posledním streamu radní Veselý. Ten také kvůli zmíněné věci neúspěšně navrhoval svolání mimořádné schůze televizní rady.

Pop-up mobil Mobile (207451)
ReklamaSMR mobil článek Mobile (207411)
ReklamaSMR mobil článek 2 Mobile (207416)
ReklamaSMR mobil článek 2 Mobile (207416-2)
ReklamaSMR mobil článek 2 Mobile (207416-3)
ReklamaSMR mobil pouze text Mobile (207431)

Líbil se vám tento text? Pokud nás podpoříte, bude budoucnost HlídacíPes.org daleko jistější.

Přispět 50 KčPřispět 100 KčPřispět 200 KčPřispět 500 KčPřispět 1000 Kč

LockPlatbu on-line zabezpečuje Darujme.cz

Čtěte též

ReklamaSkyscraper 2 Desktop (211796-4)